cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kaj narediti, ker...

clock-img

03.12.2006, 15:44

clock-img

bebi

pencil-img

319

jst sem že čist obupana user posted image   user posted image  user posted image . Naš sonček je star 4 mesece in že ene 3 tedne imava težave z dojenjem, kot bi se hotel odstavljati?! Ga moram prav silit, da kaj poje,..noče pa nobenega dodatka, pa smo probali že tri različna adaptirana mleka user posted image . Največ 5 minut vleče, potem pa kar začne okoli gledat in mu je vse drugo bolj zanimivo. Pa sva probala že različne variante: od dojenja kadar je hotel, do dojenja na 1 uro, na 2 uri in na 3 ure. Sva bila tudi že v pediatrični, pa niso nič ugotovili, priporočili so dojenje na 3 ure. Ponoči je na 6, 5 ali 4 ure. Danes sva ga vagala pred in po vsakem obroku, pa je spravil skupaj 70, 80, 90, 100 in enkrat 120. Teža mu posledično zelo počasi narašča. V enem tednu se je zredu za 10 g user posted image . To ni ravno normalno ?!user posted image  Pa zakaj tako malo poje? A imate kakšen pameten nasvet? A naj začneva z GH?

LP

_____________________________

2006
2008

clock-img

03.12.2006, 16:29

clock-img

Mojca P.

pencil-img

688

Ne mores casovno omejit, kdaj otrok dovolj poje ali ne oz. cetudi sesa samo 5 minut ni nujno, da ne poje oz. popije dovolj. Moj nasvet je, da se dojita ko mu to ustreza in kolikor dolgo pac zeli..ne obremenjuj se tudi s tezo. Bolj se bos zivcirala in po vsakem hranjenju otrocka tehtala...bolj tezko vama bo dojenje spet steklo. Pusti tehtanje za posvetovalnico...vidva se pa hranita po ritmu, ki ti ga narekuje otrocek...bos vidla, da bo slo.
Ce bi bilo pa s tezo in njenim napredovanjem kaj narobe, bi te pa itak v posvetovalnici oz. pri dr. opozorili...sploh pa ni nobenega pravila o tem, kolko naj bi se tedensko zredili...in ni nic narobe, ce teza napreduje pocasi...samo, da gre gor in, da je otrok hkrati zdrav, redno lula in kaka ter je zivahen.

clock-img

03.12.2006, 18:12

clock-img

stenx

pencil-img

42

.

< Sporočilo je popravil Mič -- 4.12.2006 19:10:48 >

clock-img

03.12.2006, 19:20

clock-img

tt79

pencil-img

541

Moja user posted image je začela pri 3,5 mesecih zavračat mleko. Ko ga v enem dnevu ni spila več kot 100ml, pa še skoz se je jokala, sem kupila rižolino in ji ga ponudila po žlički. V 10 minutah je pojedla 120 ml, nč ni pljuvala vn, še umazana okol ust skoraj da ni bila. Potem sem po hitrem postopku začela uvajat še drugo sadje in zelenjavo (po cca 2 dni vsako)

Pri 6,5 mesecih zdaj, je že praktično vse.

Poskusi.

clock-img

03.12.2006, 22:05

clock-img

natalia

pencil-img

1423

če ga prostor mika pa ga podoji tam, kjer je "manj zanimivo", saj veš kaj mislim..., ali pa je ugotovil, da po flaški hitreje teče kot po dojki pa se mu ne da vlečt, kaj če bi si probala malo izčrpat pa dat po flaški? če se lepo dojita in imaš mleko pa bi jaz še malo počakala z Gh, vsaj kakšen mesec.

srečno

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

clock-img

03.12.2006, 23:51

clock-img

shooo

pencil-img

728

ne e sekirat, poslusaj ritem svojega dojencka. ce je sicer dobre volje, oz. tak kot ponavadi mu zaupaj in ga doji takart in toliko koliko zeli.
mogoce je posatl bolj radoveden,najdita si miren koticek.
mogoce je koncno zacel prav dojiti in porabi manj casa a se naharani.
tehtanja pa opusti ker niso realna.
nasa je tudi pri 4-5 mesecih uvedla 5 minutne podoje. pred tem pa po 40 minut, dremez pa se 40 minutuser posted image .

lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

clock-img

04.12.2006, 18:21

clock-img

stenx

pencil-img

42

IZVIRNO SPOROČILO: stenx


Bebi ne sekiraj se ker moja punčka tud je samo 5 min in je stara 4 mes. Edino ponoči k ne ve pa še na pol spi je mal več.imava 5400 gramov.tud jst mam paranojo in jo skoz tehtam.v torek mava drugo ceplenje in me prav zanima kok je dobila v 12 dneh.dokler pa je dete veselo in lulase ne rabiš sekirat.koliko pa tehtata.

clock-img

05.12.2006, 18:38

clock-img

ali***

pencil-img

25

Si dobila slučajno menstruacijo?user posted image

clock-img

06.12.2006, 21:22

clock-img

magnolija

pencil-img

214

bebi, sva na istem.pri nas je tud štrajk, kr smo preveč radovedni,posledično se ponoči dojimo skor vsako uro.
upam, da ga kmalu mine, kr me skrbi,da se ne bo dovolj zredil.posvetovalnico oziroma drugo cepljenje imava čez teden dni, komaj čakam da vidim kile.
rada bi še dojila vsaj dva meseca, zdaj smo stari dobre tri.

clock-img

07.12.2006, 11:45

clock-img

TONČI.

pencil-img

1695

Največ 5 minut vleče



Pri meni tako že od rojstva. Pač se naje v tolk kratkem času. Če pridobiva na teži naj te ne skrbi. Eni otroci hitro pojejo, drugi počasi. Nikoli nisem dojila več kot 10min. Ponavadi okoli 5min.

clock-img

09.12.2006, 19:46

clock-img

domci

pencil-img

376

Kaj pa če otročku ni ušeč položaj v katerem dojita. Pri nas je blo tako, da je bil lačen pa sem ga v sede pristavila k dojki ( jaz sem sedela sem čudno napisala) no in je začel tulit ko jeshar nikakor ni hotel zagrabit, potem pa sva šla v posteljo se je ulegel in jedel tudi po eno uro skupaj potem je pa še zaspal tako, da je bilo super. No in še zdaj se dojiva pa je star 7 mesecev ampak samo v leže ker drugače ne gre user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem