cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Je kaj narobe z mlekom?

clock-img

09.05.2008, 14:23

clock-img

maxi133

pencil-img

152

Pozdravljene! Imam punčko staro 3 tedne in do sedaj se je redno dojila na približno 3 ure, kdaj pa kdaj je tudi pospala 5 ur brez jest. Sedaj je pa že 2 dni lačna na uro in pol ali dve. Se mi zdi, da kar naprej dojim...user posted image  V čem bi lahko bil problem? Pomislila sem, da mogoče nimam več kvalitetnega mleka, zato se ne dovolj nasiti??

clock-img

09.05.2008, 14:31

clock-img

misar

pencil-img

1892

tvoje mleko je najboljše kar otrok lahko dobi.
lahko sta dve stvari. ali je ona povečala dozo, to se zgodi vsake toliko in moraš več pristavljat.
ali pa je tebi malo mleka začelo zmanjkovat. za obe stvari je rešitev ta, da več pristavljaj, tudi, če je to na uro in pol, pa veliko tekočine pij, ali čaj za dojenje.
mi smo mel podobno situacijo, tako da brez panike, se uredi stvar.

še to. v začetku je tud pri meni jedla na 4 ure.sedaj pri treh mesecih podnevi obvezno je na 2-3 ure, ponoči pa bolj poredko, tako, da lahko da je prišlo samo do poskoka v povpraševanju.


< Sporočilo je popravil misar -- 9.5.2008 14:33:10 >


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

clock-img

09.05.2008, 14:36

clock-img

racman2

pencil-img

151

Nič ni narobe s tvojim mlekom, moja bo čez 10 dni stara 4 mesece pa se čez dan doji na 2 uri, proti večeru tudi na 1 uro.

clock-img

09.05.2008, 14:37

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

09.05.2008, 14:44

clock-img

maxi133

pencil-img

152

Hvala punce za vzpodbune besede! user posted image  To sem potrebovala! Je prvi otročiček in vse novo, pa se mi zdi da me vse sekira... Upam, da ji bo moje mleko zadostovalo in se bova potrudili, da bova čimdlje dojili.

clock-img

09.05.2008, 15:25

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Tako mali otroci še nimajo ustaljenega ritma. Ko se ti zdi, da je to že ritem, se še isti dan vse spremeni. Moja je do 3m jedla kadar je hotla, ali na pol ure ali na 4. Šele pri 3m se je vzpostavil nek ritem.

clock-img

09.05.2008, 15:48

clock-img

katra55

pencil-img

1970

Pri nama je bilo isto. Nekje pri 3eh tednih je preskok v rasti, takrat se dojenček malo večkrat doji, dokler se ponudba in povpraševanje sepet ne uskladita. To se ponovi nekje pri 6ih Tednih in nato pri 3eh mesecih.
Ti kar vztrajaj z dojenjem, ker sigurno Je tvoje mleko najboljše zauser posted image

Priporočila bi ti knjigo Dojenje in materinstvo iz srca od Ksenije Šoster Olmer, jaz sem v njej našla veliko odgovorov.

Pa srečno!

< Sporočilo je popravil katra55 -- 9.5.2008 15:50:37 >

clock-img

09.05.2008, 16:10

clock-img

Lunc_a

pencil-img

1258

S tvojim mlekom ni nič narobe,nekvalitetno mleko ne obstaja!!!
otrok se pri tebi tudi crklja,pije za žejo,saj je zdaj kar vroče a ne.Ti tudi nisi žejna na 3 urce ;)

clock-img

09.05.2008, 21:25

clock-img

mala zelena

pencil-img

51

maxi133, samo brez panike user posted image vse je OK
Tretji teden, pa mena šesti, pa še kdaj - to naj bi bili poskoki v rasti in takrat otrok rabi več - tako je meni rekla patronažna pri prvem otroku.

Je pa tvoj otrok s tako poredkim hranjenjem na začetku bolj izjema kot pravilo, se mi zdi. Prva dva meseca se dojenčki hranijo precej pogosto, triurni ritem ponavadi ujamejo nekje v tretjem meseceu.

Jaz se zdaj pri drugem otroku nič ne obremenjujem z uerami. Dojim ga, kadar joka, pa čeprav je to sanmo za crkljanje. Je star 2 meseca in pol in ponavadi je na dve uri, v kakem delu dneva pogosteje, imam pa potem zato ponoči nagrado, ko mi že potegne s spanjem po šest ur, potem pa še eno rundo 3 ure.


Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem