writing-img

Izbrati pravo mleko????

clock-img

16.09.2010, 13:54

clock-img

luna2010

pencil-img

28

Pozdravljene,
toliko je napisano o vsem da sem že rahlo zmešana od vseh nasvetov.user posted image Imam sina star en mesec.Naš prvi tako da nam je vse popolnoma novo.Ne dojim ker nimam mleka.Tako da zdaj iščem pravo mleko ki bi mu ugajalo.V bolnici je dobival Hipp pre,ki je bil odličen.Nekaj časa sem mu ga še doma devala potem mi je patronažna rekla naj mu začnem devat Aptamil 1 da mu je <Hipp prešvoh.Tu so se seveda začeli probleni.Nenormalno napenjanje,zvijanje in zdaj se zaprtost.Kaka z mojo pomočjo sicer vsak dan ampak se  bošček namuči ima čisto trdo blato.Smo probali Apatamil 1 confort---nič boljše.Imamo tudi Novolac It proti zaprtosti pa se mi zdi da mu je še huje.Smo kupili še Hipp 1 ,mogoče mu je malo lažje.Zdej bi probala še Babylove ker ful hvalijo.Pediatrinja je sicer rekla naj iščem formulo ki bi mu pomagala.Zdej mam kuhno polno nekih formul nevem kaj naj mu zdej dajem.Kaj  mi svetujete ,verjamem da nisem edina!Kaj bi mi pa svetovale kako naj mu pomagam glede trdega blata?Imam trenutno skuhano kamilico -extra sladkano in čakam da se zbudi!Pa še to nisem sigurna če bi mu dala!!prosim za bilo kak predlog!!

clock-img

16.09.2010, 13:57

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

kaj bi pomagalo pri zaprtju ne bi vedela, mogoče razredčen slivov kompot, sam ne vem če ga lahko tako mali... škodit jim nima kaj

naša sta bila na aptamilu in nisem imela nobenih problemov z zaprtostjo.. kakala sta v povprečju 2,3x dnevno, nič zaprta, nobenih vetrov.

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

clock-img

16.09.2010, 14:22

clock-img

Ninchy

pencil-img

134

Živjo!

Meni je patronažna svetovala žličko postanega donata (brez mehurčkov) ali pa sladkano vodo.

clock-img

16.09.2010, 14:27

clock-img

m_o_i

pencil-img

3646

meni je babylove mleko zakon user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

clock-img

16.09.2010, 14:40

clock-img

Oren

pencil-img

258

Moja hčerikici so v porodnišnici dajali aptamil pa je bila taaakoooo zaprta da joj. Pa mi je v poronišnici rekla da naj dam res nežno sladkane kamilice. POtem pa sem jaz doma začela uporabljat babylove in zraven še moje mleko in je zaprtost takoj zginila. Ko mi je zmanjkalo mleka je imela samo babylove in ni imela nikdar nobenega problema. Sem pa vedno delala bolj razrečeno formulo. Recimo nisem dala 60ml in dve merici ampak 75 ml in dve merici. Marsikomu pomaga če dajajo bolj razrečeno formulo. Probaj če dobi malo več vode ziher ne more škodit. Pa babylove mleko je super.

clock-img

16.09.2010, 15:09

clock-img

zaspancek1

pencil-img

929

Da je PRE mleko premalo mocno je pa neumnost. Kaloricno je kar enako mocno kot navadno mleko (vsa imajo okoli 280 kJ na 100 ml), razlika je samo v tem, da so molekule bolj razbite in je zato mleko lazje prebavljivo, otrok pa je zato lahko hitreje lacen. Ce sicer nista imela nobenih problemov (in mali ni bil kar naprej lacen), bi mu jaz se naprej dajala to oz. malo mesala z navadno HIPP 1. Sicer pa ni druge, da poskusis se kaksno mleko - nasemu je ustrezala Beba Sensitive, mogoce bi lahko poskusila se s HIPP Plus (ce mu Hipp se najbolj usreza). V lekarni pa dobis sirup Lactecon, ki baje pomaga (mi se nismo poskusili).

clock-img

16.09.2010, 20:14

clock-img

legenda_m

pencil-img

498

jst bi ti rekla, da ostan pri hippu, če ga je še najbolš prenašal. pr nm je blo tko da sm nekajkrat poskusila zamenjat mleko, pa je bilo pri vseh še slabše, tako da sedaj še vedno pije aptamil. če se ti zdi da je pre premal mu pa daj hipp1. pa pusti času čas. sj veš prve 3 mesece prebavni sistem še ni zrel, pri nas je blo napenjanje do pred kratkim na dnevnem redu, v zadnjem času ga pa ni več, star je pa 4in pol meseca. če bi šlo za alergijo bi se gotovo kazali še kkšni drugi znaki. srečno. še en namig: iz uporabljenih mlekov ki mu niso ustrezali sem pa kuhala puding in pekla palačinke in mafine... lahko ga pa tudi podariš
srečno

clock-img

16.09.2010, 20:17

clock-img

legenda_m

pencil-img

498

aja za lažje kakanje pri nas pije janežev čaj. sugar free. in kaka enkrat na dan.

clock-img

17.09.2010, 20:16

clock-img

Zoja83

pencil-img

271

bom kr tule prosila za nasvet.
torej 3,5 mesece starega sina hranim samo z Aptamilom Imunofortis (do tretjega meseca še moje mleko na flaško, ker nama dojenje ni steklo). Zadnji teden mi je začel polivat po skoraj vsakem obroku (razen ponoči, pa tudi danes ni nič polival). Krčev nima (so minili), nobenih pretiranih izpuščajev, kaka pa na dva do tri dni...zadnja dva kakeca sta bila malo zelena-torej, moje vprašanje je, ali mislite, da bi mogla zamenjati AM?

clock-img

17.09.2010, 20:19

clock-img

m_o_i

pencil-img

3646

ja, jaz bi poskusla na tvojem mestu.

hmm..ocitno so aptamili res vsi za tezko zeleno kakanje-da sem resevala z namazano palcko v ritko- in polivanje (meni se je to dogajalo z ADCjem); zdaj pa ze res dolgo nisem zasledila, da bi bla ktera mamica hudo zadovoljna s tem mlekomuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

clock-img

17.09.2010, 20:26

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

Našemu je ves čas super odgovarjalo mleko Babylove in še zdaj pri 16 mesecih ga rad spije 2x na dan. Če otrok dosti poliva, mu je pa dobro mleko malenkost zgostiti z riževimi kosmički - in pa vsekakor poskusiti kako drugo mleko, ker je čisto možno, da mu samo to ne odgovarja in po drugem ne bo tako polival.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

clock-img

17.09.2010, 22:35

clock-img

Anonimen

Mi smo bili tudi na Ap confort,so bile v začetku ,tui ti znaki napenjanost,zaprtost.S časom se je to popravilo.Vedi ,da vsako mleko ,ko ga boš na novo probala ,rabi en čas,da sega otrok navadi ,čeprav je vsako mleko v prahu.Moji je pomagal kamelčkov čaj samo poparek brez sladkorja ...

clock-img

18.09.2010, 08:49

clock-img

julka8

pencil-img

330

mi mamo babylove in je zakon!! smo tut mi neki probavali ko je mel mali mal problemov ampak ni blo noben drugo mleko v redu, je mel težave zarad nečesa drugega.
mogoče proti zaprtosti: hipp-ov komarčkov čaj?

clock-img

18.09.2010, 19:19

clock-img

Barbara_L

pencil-img

623

Babylove, pri as je pomagal. Ne menjamo.

clock-img

18.09.2010, 21:17

clock-img

Zoja83

pencil-img

271

bom res mogla v ponedeljek v dm user posted image  v takšnemu vremenu pač ni za vn it...čaje smo pa že vse probali, ko sem ga hranila s svojim mlekom. je takrat kakal tudi na največ 8dni, pa so mi rekli, da če je na mojemu mleku, ni panike. čajev sploh ne mara preveč...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem