cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

IR savna in hujšanje

clock-img

15.04.2010, 09:44

clock-img

Mala_Ajda

pencil-img

149

Zanimajo me vaše izkušnje z izgubo kcal in savnanjem v IR savnah. Ok, res je, da se potiš in s potenjem porabljaš energijo (izgubljeno tekočino itak nadoknadiš s pitjem), ampak, da bi bil učinek hujšanja, ta je pa malo pretirana user posted image .
Je katera sprobala zadevo, ali zgoraj napisano drži?

clock-img

15.04.2010, 09:49

clock-img

baguSka

pencil-img

18631

Sama sem mnenja da se shujsat s savno ne da.... ce imas v mislih le izgubo kg..... sem se ze ogromno presaunala, tud doma imam sauno - ceprav ne IR, ampak kg ostanejo.... res da tisti cas med saunanje grejo kg dol, ampak izkljucno zaradi vode, ki gre iz telesa! ampak to itak potem spet pridobis z vodo, ki jo nazaj popijes.... Je pa vsekakor zazeljeno in priporocljivo saunanje za zdravje in pocutje.

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

clock-img

15.04.2010, 11:53

clock-img

2violina

pencil-img

505

Zanimiv članek vreden branja

http://www.cenim.se/207-a.html

in zelo zelo resničen

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

clock-img

15.04.2010, 12:03

clock-img

Felicita

pencil-img

5145

ma pomoje pride do takih trditev zrd napačnih sklepanj - IR savna oz IR sevanje prodre kar globoko v kožo (nekje 4 cm če se prov spomnim), pol pa folk kr misli da je to dovolj da topi maščobe (težo, karkoli). no, ni. savna vsekakor je zdrava, koristna in pomaga pri izločanju strupov iz telesa, kot edini način hujšanja pa nikakor ni zadostna/učinkovita oz. je na kratki rok (dokler ne nadomestiš izgubljene vode).

če smo že pri porabi kalorij, v nekje 2 urah savnanja porabiš do 600 kcal (kar je...ena milka?) in zgubiš med 500 in 800 g vode. res da težo vode nadomestiš, kalorij pa ne (če pač vodo piješ) ampak ni pa to neko uspešno hujšanje, razen če je res vsakdanje to.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

clock-img

15.04.2010, 12:09

clock-img

Mala_Ajda

pencil-img

149

user posted image  OK, OK glede mene same sem, vsaj mislim, dovolj pridna in migam. Ker pa doma nakupujemo savno, mal čekiram izkušnje po forumih, ker so cene saven zelo različne. Ne obetam si ravno hujšanja s savno, ker tega niti ne potrebujem, hecno pa mi je, ker oglašajo savne, še zlasti one IR, na račun hujšanja.
Vabljivo, ni kaj. Res pa je, da z znojenjem porabljaš energijo.
Če samo pomislim, da se z enournim tempo tekom znebim pičlih 14 g maščobe user posted image user posted image user posted image

clock-img

15.04.2010, 12:17

clock-img

Felicita

pencil-img

5145

IZVIRNO SPOROČILO: Mala_Ajda

user posted image  OK, OK glede mene same sem, vsaj mislim, dovolj pridna in migam. Ker pa doma nakupujemo savno, mal čekiram izkušnje po forumih, ker so cene saven zelo različne. Ne obetam si ravno hujšanja s savno, ker tega niti ne potrebujem, hecno pa mi je, ker oglašajo savne, še zlasti one IR, na račun hujšanja.
Vabljivo, ni kaj. Res pa je, da z znojenjem porabljaš energijo.
Če samo pomislim, da se z enournim tempo tekom znebim pičlih 14 g maščobe user posted image user posted image user posted image



po kakšnih izračunih? jest poznam 'izračun' da 1km teka = - toliko kalorij kot si težek (torej če maš 60 kg porabiš z 1km teka 60kcal) in da za -1kg maščobe se potrebuješ znebit cca 2700 kcal.
ampak pomoje so te izračuni bolj ko ne megla...
drugač če se odločaš za savno doma ti svetujem da vzameš tako, v kateri ti najbolj paše... jest npr turške ne prenašam, finska mi je ok, v IR pa najbolj uživam, in bi se zgolj iz tega naslova odločla prej za IR kot za kero drugo; cene so pa itak druga zadeva.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

clock-img

15.04.2010, 12:26

clock-img

Mala_Ajda

pencil-img

149

Članek: http://www.kvarkadabra.net/article.php/fiziologija-teka

Meni so pred kratkim na DIF-u izmerili porabo in glede na to preračunali koliko se izgubi, seveda ob določenem tempu itd. Imam srečo, da je moj laktatni prag visok in, da pokurim mičkeno več, čeprav se bere pa tako malo, da ni res. Podatke sem rabila, ker sem včlanjena v tekaško skupino.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem