cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Hujšajte z bučami

clock-img

14.12.2007, 09:24

clock-img

Anonimen




Hujšajmo z bučami

Radovljica | 14.12.2007 | B.J. Pozimi si lahko jedilnik popestrimo z bučami. Buče so zdrave in vsebujejo zelo malo kalorij.
user posted image
user posted image
user posted image









user posted image
Buče zelo enostavno shranjujemo. Cele buče hranimo na hladnem, narezane na kose ali naribane pa lahko shranimo tudi v zmrzovalnik. Ker buče nimajo veliko hranljivih snovi in kalorij, so primerne za ljudi, ki hujšajo. Hkrati pa buče vsebujejo minerale, vlaknine in precej vode. Meso zimskih buč vsebuje tudi razmeroma veliko vitamina A, ki je tudi antioksidant.Buče so k nam prišle iz AmerikeEvropski mornarji so buče v Evropo prinesli v 17. stoletju. Najprej so se pojavile v Angliji, zaradi svojih kulinaričnih odlik pa so se hitro razširile po vsem svetu.Kako jih pripravimo? Buče so poznali Indijanci v Mehiki in srednji Ameriki, nekatere vrste buč pa izvirajo iz Andov. V Mehiki so našli semena buč, ki datirajo v 7. stoletje pred našim štetjem. Iz zimskih buč lahko pripravljamo tako slane kot tudi sladke jedi. Dobre so v omakah, juhah, lahko jih pečemo ali paniramo, uporabimo jih lahko tudi za nadeve v pitah in zavitkih, za torte in druga peciva. Odlične so tudi v kompotu.

Ideja za bučno juho

750 gramsko bučo narežemo na krhlje, olupimo, odstranimo semena in jo narežemo na kocke. Olupimo dva korenja in en krompir in jih prav tako narežemo na drobne kocke. Narežemo še en paradižnik in na drobno sesekljamo čebulo.Na olju prepražimo čebulo, da postekleni. Dodamo bučo, korenje, krompir, paradižnik in premešamo. Zalijemo s približno enim litrom juhe in kuhamo 20 minut na srednje močnem plamenu.Ko se buča zmehča, juho zgostimo s pomočjo paličnega mešalnika. Juho solimo in dodamo poper, ščepec sladkorja, sok polovice limone ter muškatni orešček. Po želji lahko dodamo tudi kislo smetano.


user posted image Recepti

clock-img

14.12.2007, 09:32

clock-img

BrankaO.

pencil-img

319

Že na vsezgodaj ti o hujšanjuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))

clock-img

14.12.2007, 09:34

clock-img

Anonimen

Buče so zdrave in vsebujejo zelo malo kalorij.



Buče so meni največji šit od zelenjave user posted image  tako da bi z lahkoto shujšala, ker bi jih imela kmalu dost.

clock-img

14.12.2007, 09:37

clock-img

BrankaO.

pencil-img

319

Jaz sem jih letos prvič naredila ampak ni najbolj ratalo vsaj zame neuser posted image so pa naši vse pojedl!Ko je pa sosed naredil in prinesu poskusit je blo pa kar doberuser posted image

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))

clock-img

14.12.2007, 09:38

clock-img

blue sky

pencil-img

2468

Jaz jem samo bučke, ki jih opečem na olivnem olju. Kuhane so mi pa bljak, ker so grenke in jih ne spravim po grlu.

clock-img

14.12.2007, 09:44

clock-img

BrankaO.

pencil-img

319

Sosed jih je naredil v masi za palačinke!Zeeelooo  gosti masi

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))

clock-img

14.12.2007, 09:55

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Buče so zdrave in vsebujejo zelo malo kalorij.



Buče so meni največji šit od zelenjave user posted image  tako da bi z lahkoto shujšala, ker bi jih imela kmalu dost.




saj zato pa se pol shujša,ko jih sam gledašuser posted image user posted image
branka,bolj zgodaj se začne več učinka jeuser posted image

clock-img

14.12.2007, 09:59

clock-img

BrankaO.

pencil-img

319

Recimo da ti verjamemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem