cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Glukozni test po porodu

clock-img

21.08.2007, 21:43

clock-img

ursyka21

pencil-img

127

Pozdravljene
Mene pa zanima kako izgleda glukozni test po porodu. Imam namreč napotnico za 75g ogtt test zdaj pa navem kako dolgo je treba tam čakat.
Če je katera to imela bi bila informacije zelo vesela.
Lep pozdrav
Urška


_____________________________

20.5.2007 SEM POSTALA LUČ ŽIVLJENJA MOJEMU SINU

clock-img

23.08.2007, 20:44

clock-img

Jelenche

pencil-img

518

sicer ne vem kako to izgleda (sem bila na 50 in 100g testu v nosečnosti), me pa zanima kdo te je napotil tja.
Zanima me namreč zato, ker sem v nosečnosti imela nosečniško sladkorno in sem bila na inzulinu, po porodu so klicali mojo G in so mi rekli samo, da grem po 6 mesecih na kontrolo k splošnemu zdravniku.
Mogoče bi bilo pa fajn, da grem tut na tega?

user posted image

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

clock-img

23.08.2007, 21:57

clock-img

ursyka21

pencil-img

127

Jelenche!
Meni je diabetologinja na zadnjem pregledu dala napotnico za 75g ogtt test in rekla da moram it na ta test preden pridem na kontrolo. Kontrolo pa imam 31.8.
Sploh se mi neda it ker tamalega itak nimam kam dat. Ampak za zdravje pač moraš.
V ponedeljek pa res moram it.


_____________________________

20.5.2007 SEM POSTALA LUČ ŽIVLJENJA MOJEMU SINU

clock-img

03.09.2007, 14:18

clock-img

Suzi*

pencil-img

4556

Še ena z nosečniško sladkorno. Sem tudi jaz o tem razmišljala, da bi blo fino, če bi mi kontrolo naredili po porodu, pa mi nihče ni niti z besedo omenil. So mi 2x (na pregledu v službi in zdaj na začetku 2. user posted image  preverili jutranji sladkor na tešče), ki je mimogrede bil vedno uredu, pa je tudi sedaj uredu. Tako da, čudo od čuda tole naše zdravstvo. user posted image  me pa sedaj v sredini druge user posted image  čaka ponovno 100g test. user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

clock-img

03.09.2007, 14:28

clock-img

Pikabu

pencil-img

3235

75g teste traja dve uri. Popiješ tisto zadevo, potems ediš dve uri in še enrkat vzamejo kri. Jaz sem ga imela po obeh porodih.

Jelenche, mene je napotila kar sama diabetologinja. mi je že v knjižico napisala, kdaj naj se po porodu oglasim za ta test. Sem pa imela napotnico od G za celo leto narejeno, tako da s tem ni bilo panike. Pri splošnem zdravniku kontrolirajo samo sladkor na tešče, s tem testom pa prav izključijo možnost, da gre za pravo sladkorno. Jaz k splošnemu hodim enkrat na leto, da mi preverijo, če bi bil pa previsok, bi pa spet imela ta test.

Suzi
, srečno na testu. Jaz sem bila v prvo na inzulinu, v drugo pa sem prišla čez samo z dieto.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem