cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Ginekološki pregled po enem letu

clock-img

05.04.2011, 11:42

clock-img

Kimi6

pencil-img

146

Živjo,

zanima me, če imaš pregled pri ginekologu po enem letu od porodu in kaj ti pregleda, ali je brezplačen?

clock-img

05.04.2011, 12:34

clock-img

ursi

pencil-img

685

Jaz sem ga imela po enem porodu, ampak zgolj naključje, da je bilo pač toliko razlike med porodom in naslednjim pregledom - sem ga imela zaradi vzema brisa (tisti, ki je na vsake 3 ali 4 leta - se že ne spomnem več točno).

clock-img

05.04.2011, 12:43

clock-img

Tanik

pencil-img

1705

jaz sem ga imela eno leto po porodu,normalen pregled.brisa mi ni vzel,ker še ni bilo toliko razmaka (en bris na ...let).ja in brezplačno.
po porodu sem imela pregled in potem je rekel,no po letu dni od poroda se vidiva.

clock-img

12.04.2011, 20:12

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Meni na pregledu 6 t po porodu ni nič rekla, da imam še 1 leto po porodu kakšen pregled. A je to obvezno oz. priporočljivo?

clock-img

14.04.2011, 13:54

clock-img

deveta

pencil-img

669

Jaz sem šla cca 9 mesecev po porodu k genikologu po kontracepcijo, pa je rekel, da mi bo še pregled naredil in bris vzel. Mislim, da je minilo že skoraj 3 leta od zadnjega brisa. Bilo mi je malo iznenada, saj tega sploh nisem pričakovala, saj pravijo, da je prav, da se naročiš cca eno leto po porodu na pregled. To mi je pa sestra po telefonu povedala. Sem klicala, da bi se naročila, pa je rekla da itak še na rabim pregleda, pa sem omenila, da bi prišla po kontracepcijo, pol pa je rekla v redu. Torej, po moje, je nekaj na temu, da ti po enem letu pripada pregled.

clock-img

14.04.2011, 14:49

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

deveta hvala, se bom pozanimala. Sicer sem jaz morala plačati že pregled po 6 tednih po porodu - me niso več obravnavali brezplačno tako kot med nosečnostjo.

clock-img

19.04.2011, 21:42

clock-img

deveta

pencil-img

669

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

deveta hvala, se bom pozanimala. Sicer sem jaz morala plačati že pregled po 6 tednih po porodu - me niso več obravnavali brezplačno tako kot med nosečnostjo.



A to resno al kaj? Meni so proti koncu nosečnosti (zadnji pregled) in pri odpustu iz porodnišnice povedali da naj se takoj ko pridem domov naročim na pregled za po 6 tednih po porodu. Ko sem klicala so me naročili točno po 6 tednih in ni bilo nobenega govora o kakem plačilu. Kot da ne bi v isti državi živeliuser posted image .
No pa saj mislim da ti vsake dve leti "pripada" da ti vzame bris, tako da eno leto po porodu, pa še nosečnost prej. Tako da mislim, da ne bi smelo bit kakih problemov.
Sicer pa tako iz firbca. Koliko pa stane pregled?

clock-img

19.04.2011, 21:59

clock-img

sazi

pencil-img

5175

IZVIRNO SPOROČILO: deveta

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

deveta hvala, se bom pozanimala. Sicer sem jaz morala plačati že pregled po 6 tednih po porodu - me niso več obravnavali brezplačno tako kot med nosečnostjo.



A to resno al kaj? Meni so proti koncu nosečnosti (zadnji pregled) in pri odpustu iz porodnišnice povedali da naj se takoj ko pridem domov naročim na pregled za po 6 tednih po porodu. Ko sem klicala so me naročili točno po 6 tednih in ni bilo nobenega govora o kakem plačilu. Kot da ne bi v isti državi živeliuser posted image .
No pa saj mislim da ti vsake dve leti "pripada" da ti vzame bris, tako da eno leto po porodu, pa še nosečnost prej. Tako da mislim, da ne bi smelo bit kakih problemov.
Sicer pa tako iz firbca. Koliko pa stane pregled?



Tule se mi poraja vprašanje, ali gre za plačljivost v celotnem znesku ali pač v stilu doplačila.

Namreč pred 1. nosečnostjo sem imela G v Leonišču v LJ. Preglede sem imela vedno popoldne in vedno sem morala doplačati. Tudi 1. pregled v nosečnosti. Med nosečnostjo so me vodili v dopoldanski ambulanti - brezplačni, takoj po porodu (torej tudi pri pregledu 6 tednov po porodu) pa spet v popoldanski - doplačljivi.

Potem sem zamenjala G (ne zaradi plačevanja, ampak odnosa in zdravstvenih težav) in hodila v ZD. Nikoli nič plačevanja - ne pred, ne med, ne po nosečnosti. Na pregledu 6 tednov po porodu sem se zmenila za naslednji pregled, ki pa je bil 3 leta od prejšneja brisa - torej ni imel veze z datumom poroda.

clock-img

19.04.2011, 22:10

clock-img

Anonimen

Pripada ti pregled po 6ih tednih od poroda. Za bris pa na vsake 3 leta. Meni je bris vzela 6 tednov po porodu in mi potem rekla, da če se naslednji prej ne napove, se vidiva čez 3 leta na ponovnem brisu ... in glede na to, da moja G ni skoparila s preventivnimi ultrazvoki in ostalimi pregledi, dvomim, da bi mi zamolčala pregled eno leto po porodu ... tako da malo dvomim, da ti kar pripada po difoltu ...

clock-img

20.04.2011, 12:54

clock-img

deveta

pencil-img

669

Pol je pa verjetno tako, da ti pregled po enem letu ravno ne pripada, ampak je stvar bolj na tem, da ti ni potrebno na pregled prej kot eno leto po porodu.
A bris pa je na rti leta? No tako, da vem. Včasih je bil na dve leti, če se prav spomnem (nisem pa sigurna). Ah, ta moj nov ginekolog pa ti ga baje jemlje vsaj na leto in pol (mi je kolegica povedala, ker je že dlje njegova pacijentka). Je namreč mahnjen na brise.
Res mi je čudno da se od ambulante do ambulante pojavljajo take razlike.

clock-img

20.04.2011, 13:10

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Jaz imam en kup težav ker ne najdem prave kontracepcije in sem bila v 16 mesecih kolikor je tamal star že ne vem kolikokrat na pregledu...sicer pa jaz sem se tudi prej redno naročevala na 1 leto na pregled+ bris MV(tudi samoplačniško če je bilo treba), ker se mi zdi da je pa moje zdravje toliko vredno da grem vsaj 1x na leto na pregled in bris...

clock-img

20.04.2011, 13:44

clock-img

sazi

pencil-img

5175

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

sem se tudi prej redno naročevala na 1 leto na pregled+ bris MV(tudi samoplačniško če je bilo treba), ker se mi zdi da je pa moje zdravje toliko vredno da grem vsaj 1x na leto na pregled in bris...



Mene pa zanima ali ob tem plačaš samo bris ali tudi pregled. Namreč sama sem si tudi že plačevala brise na manj kot 3 leta, mapak je pregled vedno imel nek "razlog", da ga ni bilo potrebno plačati. Koliko pa stane pregled?

clock-img

20.04.2011, 15:13

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

sem se tudi prej redno naročevala na 1 leto na pregled+ bris MV(tudi samoplačniško če je bilo treba), ker se mi zdi da je pa moje zdravje toliko vredno da grem vsaj 1x na leto na pregled in bris...



Mene pa zanima ali ob tem plačaš samo bris ali tudi pregled. Namreč sama sem si tudi že plačevala brise na manj kot 3 leta, mapak je pregled vedno imel nek "razlog", da ga ni bilo potrebno plačati. Koliko pa stane pregled?



Ne jaz plačam samo bris, oz včasih še tega ne(ga G utemelji )user posted image

clock-img

20.04.2011, 15:29

clock-img

K_a_t_i

pencil-img

5246

Meni ni nihče omenil pregleda 1 leto po porodu. Vidimo se pa seveda:
ob težavah
če/ko se odločim za kontracepcijo in
s toplim priporočilom ginekologinje - na PAP test vsako leto (žal ne pri njej, ker nima samoplačniško) -> plačan je na 3. leta
No, pa seveda, če ponovno zanosim (kar pa ni v planu user posted image ).


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

clock-img

20.04.2011, 21:54

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Jaz hodim v Lj v Leonišče že celo večnost in vedno so me naročevali popoldan, tako, da sem kot študentka plačevala oz. doplačevala preglede. Zakaj me naročajo samo popoldan so utemeljili s tem: Popoldan pa zato, ker so zjutraj naročene nosečnice in pa nujni primeri.

Ko sem bila noseča sem imela kar nekaj pregledov popoldan, dokler ginekologinja sama ni rekla,da me naročijo dopoldan. Mislim, da na naročanju že vedo, če imaš materinsko kaj to pomeniuser posted image .

Plačevala sem različno, tako, da je šlo za doplačevanje. Zadnje kar se spomnim je bilo tudi okoli 35 eur. Mislim, da je odvisno tudi od naziva dr.

clock-img

29.05.2011, 19:36

clock-img

petra36

pencil-img

62

Meni se tudi malo čudno zdi ,da bi bil pregled obvezen.

_____________________________

Mamica sinov Nika in Matteota

clock-img

30.05.2011, 09:15

clock-img

pikapoka12345

pencil-img

79

Živjo,

a je v leonišču prvi pregled po porodu za plačat?

kvala,

lp

clock-img

07.06.2011, 08:53

clock-img

koala

pencil-img

5539

Še v življenju nisem plačala ali doplačala pregleda pri G. Za pregled po enem letu po porodu še nisem slišala, je pa res da hodim na preglede vsako leto, bris so mi jemali v MB pred postopkom IVF, ker sem pol zamenjala center in šla v LJ, so bris pnovili, razlike je bilo cca 6 mesecev (nobenega nisem plačala) potem mi je bris vzel tudi na poporodnem pregledu, ki ga pravtako nisem plačala.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

19.06.2011, 16:07

clock-img

mamicaaa

pencil-img

108

Tudi jaz nisem še nikoli plačala ali doplačala pregleda pri G, pa hodim k privat G, ki dela tudi na koncesijo. Me pa vsako leto naroči na pregled, da mi vzame bris, ker je pred nekaj leti sumila na rak mat. vratu pa se je HB vse dobro izteklo. Lani mi je na poporodnem pregledu istočasno odvzela še bris in letos julija bi mi naj spet, ampak nas je prehitela nosečnost in je to naredila že na prvem pregledu pred tremi tedni.

_____________________________

Sara 2010
Hana 2012

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem