cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Gibanje po porodu

clock-img

20.07.2007, 16:46

clock-img

corfu

pencil-img

3829

Punce kdaj ste začele kaj migat? Meni se tako lušta rolanje, pa moj pravi naj neham noret saj je šele osem dni od porodo. Torej kdaj?

_____________________________

Uživaj življenje...

clock-img

20.07.2007, 18:00

clock-img

Anonimen

Joj, ja... Mene tudi to zanima. Tako me mika kaj migat.

clock-img

20.07.2007, 20:46

clock-img

nina166

pencil-img

1786

Kolikor jaz vem se priporoča, da se z gibanjem počaka do prvega ginekološkega pregleda, ki je pri šestih tednih. Razen tiste lahkotne vaje za trebuh, ki smo jih dobili v porodnišnici se lahko izvajajo že prej.

Kaj nista bili nič šivani? Jaz 8 dni po porodu še hodit nisem mogla vredu tako so me šivi bolel, kaj šele da bi se rolala...sicer sva pa tako še bila v bolnici in mi kaj takega še na kraj pametni ni padlo user posted image

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

clock-img

20.07.2007, 21:32

clock-img

eya

pencil-img

4615

Ja, 6 tednov je dobro počakat-v šestih tednih naj bi se maternica povrnila v prvotno velikost.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

clock-img

20.07.2007, 21:52

clock-img

ronja

pencil-img

15289

Meni so strogo prepovedali miganje 6 tednov po porodu, z nekaterimi sem potem uspela zdilat na vsaj 4 tedne pa vsekakor ne dokler traja čišča. Tudi meni delajo lušte vsi ti rolerji, je pa res, da ko smo šli na malo daljši in malo hitrejši sprehod, sem kar ornk čutila maternico in se mi je precej ulila sveža kri, tako da moj nasvet je, da ne pretiravaj preveč (ker če si taka ko jaz, boš itak malo pretiravalauser posted image )

Tak da pejdi na kak sprehod, pa boš videla in verjetno tudi čutila, zakaj ni dobro, heheuser posted image Se pa trapasto počutiš, roke in noge bi delale, glava tudi, maternica pa bi kar ven padla od vsega hudegauser posted image , blesavo, skratka! Ma, to spada zraven, kaj češ, bomo pa potem nadoknadile!

clock-img

31.07.2007, 20:42

clock-img

ronja

pencil-img

15289

Evo, jaz sem danes cca 3 tedne po porodu malo več laufala, dobesedno, sicer ne kot šport,  da bi se spravila tekat okoli, ampak kot nuja, ker se mi je pač mudilo, ampak tek je tek in ti povem, da se počutim ko barbika, ki ji je en štriletnik noge odpulil - očitno kosti na sredi še niso čisto lepo zrasle skupaj, se mi zdi, da je vse razštelano... Bo verjetno kar držalo tisto s 6 tedni... Sicer je za probat tudi prej, ampak rajši na izi na začetku - trust me - been there done thatuser posted image

clock-img

05.08.2007, 22:22

clock-img

anjaa

pencil-img

228

midva sva jo v vozičku prvič ven peljala trinajsti dan po porodu. in od tega dne naprej vsak dan na sprehod vsaj enkrat, pa ne samo par metrov okoli hiše.. ko je bila stara kakšne tri tedne smo se že veselo vozičkali tudi precej daleč okoli, pa na orle, na bled, v bohinj,.. po par ur nas ni bilo domov. učasih sem za kondicijo vsak večer tekla in preživljala čas na kolesu, zdaj mi pa ful bolj paše da grem raje na kakšno ornk turo z vozičkom. nisem pa bila šivala in na sploh je bil porod kratek in ne preveč mučen. sem imela precej sreče kar se bolečin tiče.

clock-img

06.08.2007, 10:29

clock-img

nena82

pencil-img

152

Punce- počasi, za vse bo še zadosti časa! Pol ne mi hodit jamrat, da je zmanjkalo mleka user posted image

_____________________________

Dobili smo drugi zobek...

clock-img

06.08.2007, 10:48

clock-img

ronja

pencil-img

15289

nena, maš prav, to so tudi nas opozarjali, ampak zaenkrat je pri meni ponudba še višja od povpraševanja - mi kar ven teče in to ne v kapljicah..., tak da očitno je energije še za obe dovolj user posted image Je pa res, da sem bila zelo natrenirana pred porodom, še v visoki user posted image sem precej športala in mela precej kondicije, pa se verjetno pozna, zato si pa zdaj lahko to privoščim (razne Golovce, grade z vozičkom, pa nošenje vozička po stopnicah, pa 16km sprehode do moje mami,...) Ampak na zaraščenost kosti pa vse to vseeno ne vpliva najboljše, to pa čutim po raznih pretiravanjih, heheuser posted image Samo, kaj ko sem glede športa take vrste osel, ki bi se rad naučil drsatuser posted image

clock-img

06.08.2007, 11:24

clock-img

Freycha

pencil-img

8389

danes sem točno 5. tednov po CR in sem prišla iz enournega kolesarjenjauser posted image . Sicer sem šla bolj sportsko lagano, našvicala sem se pa vseeno.... Nič me nikjer ne boli, bomo jutri videli, koliko bom imela musklfibrauser posted image

clock-img

06.08.2007, 11:58

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

Migala takoj, pa mi ni zmanjkalo mleka user posted image  nehat komplicirat, saj same veste kako se počutite in koliko vam telo dopušča!

clock-img

06.08.2007, 12:27

clock-img

Freycha

pencil-img

8389

meni prej zmanjka mleka, če sem psihično na tleh, ker ne morem nič sama ven in biti aktivna, kot pa če si privoščim eno uro aktivnosti.

Nehite strašit ljudi. Če imaš poštimano v glavi in si vzameš tudi nekaj časa za počitek, ne bo nič mleka zmanjkalo.

clock-img

07.08.2007, 11:55

clock-img

duhica

pencil-img

205

Po mojih izkušnjah gibanje nima nobene zveze z mlekom, ker če bi jo imelo, bi jaz zdaj poleg treh otrok že zaprla mlekarno, ne pa da so me gnjavli razni mastitisi in prepolne dojke. Mi je pa G rekla, da lahko od preveč napora pride spet do kakih rjavkasto rozastih izcedkov, sa lahko poči kaka žilica. Skratka, po občutku.

clock-img

07.08.2007, 15:36

clock-img

Shorty_

pencil-img

6792

Zmerna rekreacija z ogromno tekočina nad4l potem mleka ne zmanjka drugače ga začne zmanjkovati zaradi dehidracije. Pač povrnit moraš izgubo tekočine in je.

clock-img

07.08.2007, 20:35

clock-img

Freycha

pencil-img

8389

ravno danes sem bila v posvetovalnici in tudi pri svoji G in sem povsod povprašala glede rekreacije in so povsod povedali, da je rekreacija ok, če je tudi dovolj počitka. Sploh prve tri mesece, potem se pa navadno vzpostavi ponudba in povprašanje, potem pa sploh ni več problem. Seveda je pa treba tudi veliko piti in jesti......

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem