cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Ford FOCUS / Alfa 156 ????

clock-img

18.05.2006, 22:54

clock-img

lin

pencil-img

2504

Pozdravljeni.
Tisti ki imate izkušnje z Ford FOCUSOM ali pa Alfo 156 bi vas prosila da mi napišete kakšne so?
Ali svetujete nakup ali ne?
Hvala!
p.s. rabljene-cca 5let stare

clock-img

18.05.2006, 23:07

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Mi imamo Alfo 156 2.4jtd-in smo zadovoljni, "pije" 6-7 litrov, pač redni servisi(delamo veliko km), prostora veliko, prtljažnik velik...

clock-img

18.05.2006, 23:09

clock-img

A-N-J-A

pencil-img

2557

Jaz bi rajš alfo!Čeprav jo eni ful šimfajo moj mož ni mel nobenih težav z njo.
Forda pa definitivno ne bi nobenga.

clock-img

18.05.2006, 23:20

clock-img

lin

pencil-img

2504

Sej jaz bi tudi raje Alfo samo sem tudi jaz slišala da jo šimfajo magari od tistih ki je nimajo,nepoznam pa nobenega ki bi jo imel in bi mi iz prve roke povedal kako in kaj!

clock-img

18.05.2006, 23:20

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Nimam izkušenj z nobenim od teh avtov, vem le (od prijateljice), da je Ford drag v vzdrževanju(servisi), Alfa pa se mi zdi premajhna, če imaš malega otroka.
Torej-išči karavanauser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

19.05.2006, 08:31

clock-img

mamči

pencil-img

1722

 Dve moji kolegici imata alfi, ena 156 ana 147 (se mi zdi). In ona s 156 ima res smolo, groza user posted image . Avto je ful ohranjen, vzdrževan, porihtan, kupila ga je po priporočilu, zrihtan v nulo....sam res non- stop je nekaj narobe. Tud na avtocesti je že obstala, denarja ji je pa spožrlo še za pol alfe zraven.
Ona z 147 pa nima nobenih problemov.

Prijateljica ima pa focusa, ona pa sploh nima težav in ji avtek ful služi.

Je pa veliko odvisno kakšno srečo imaš pri nakupu, sam vedi, če ti alfa nagaja te res drago stane.

clock-img

19.05.2006, 11:23

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Nimam izkušenj z nobenim od teh avtov, vem le (od prijateljice), da je Ford drag v vzdrževanju(servisi), Alfa pa se mi zdi premajhna, če imaš malega otroka.
Torej-išči karavanauser posted image



user posted image

Alfa je, kot prvo, klaso večji avto, tako da je nemogoče da je Focus prostornejši. Res da Alfa nima veliko prostora napram kakemu Passatu, kateremu je konkurent, zato pa ima tako sexy obliko da jo najdeš na malokaterem avtu. Italijani so dobri pri risanju. In vedno ko je nekaj lepo oblikovano, z ukrivljenimi linijami, mora trpet prostornost v avtu. Tako je na žalost tudi tukaj. Ampak pomoje, tudi kolikor se spomnem ko sem ju peljal, se prostornost v kabini da primerjat med tema avtomobiloma. Alfa je pač bolj čustven avto, bolj "tailor-made", zato so nalašč naredili notranjost bolj "utesnjeno". Prtljažnik ni velik, tudi karavanski ne.

Vozne lastnosti: težko rečem, Alfe naj bi bile bolj športne, sam sem jo vozil samo po avtocesti, tako da kakih ovinkov nisem probal.
Focus ima v svojem razredu najboljše podvozje, oziroma ga je imel, sedaj ima ta naslov BMW serije 1 (zanimivo da je trajalo več kot 5 let da je "konkurenca" naredila nekaj bolj vodljivega) in ceste se drži fenomenalno. Tega sem vozil, v 5 vratni izvedenki tudi bolj ostro in je res čudovito vodljiv, kot da ima zadnji pogon.

Če rabiš plac kupi od teh dveh Focusa karavana.user posted image
Glede oblike je zadeva zelo diskutabilna, ampak načeloma bi se osebno odločil za Alfo.
Vozne lastnosti: ne vem, težko bi rekel, ampak pomoje bi se odločil za Focusa v tej kategoriji.

Poraba, stroški: nimam pojma, se ne zanimam tako daleč.

Kako to da tako različna avtomobila? Kaj pa kak Mondeo, Vectra, Accord, kaj podobnega?

clock-img

19.05.2006, 14:50

clock-img

G in T

pencil-img

953

Kupi kar vama bo bolj funkcionalno, finančno bolj ustrezalo in nenazadnje, kateri vama bo bolj všeč. No, sam ti lahko povem samo to, da meni osebno Ford focus karavan ni preveč všeč. Vsaj službeni so me razočarali. Predvsem notranjost se mi ne zdi preveč oblikovno posrečena, podvozje je tudi precej mehko. Pa ta "naša" motorna različica je precej švoh.

Sam bi se raje odločil za Alfo, pa tudi zdi se mi, da se ne kvarijo tako veliko bolj, kot avtomobili kakšne druge znamke. Mogoče jih malo pločevin ain rja zafrkavata. Vsaj kolikor vidim pri moji, ki ima Fiata, pa že rjavi na nekaterih mestih.

Pa srečen nakup

clock-img

19.05.2006, 18:07

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

, zato pa ima tako sexy obliko da jo najdeš na malokaterem avtu. Italijani so dobri pri risanju. In vedno ko je nekaj lepo oblikovano, z ukrivljenimi linijami, mora trpet prostornost v avtu. Tako je na žalost tudi tukaj.



Lepa in sexy oblika avta mi ne zadostuje, da v takšen avto spravim voziček in še kakšno drugo opremo. Predvsem, če gre za en avto na družino. Če je to drugi avto v družini, je pesem seveda drugačna.
Ker pač sami vozimo dva karavana, sem v tem smislu izhajala iz tega, da je avto majhen in ne na splošno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

19.05.2006, 19:06

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Alfa ima ogromno prostora-lani ko smo šli na morje, sem v prtlažnik spravla tavelik voziček, 2 veliki potovlki prenosno posteljo(tisto ki se zloži čisto, ampak samo na pol), pa še polno nekih vrečk....še in še...tako da če nimaš takega avta potem ne govori, da ni prostora, in mi smo z njim ful zadovolnji!

clock-img

20.05.2006, 20:18

clock-img

lin

pencil-img

2504

Hvala za tako izčrpne inf. ,sigurno se bom na podlagi njih malo lažje odločila je pa res da smo zdaj šele v fazi gledanja in odločanja tako da, ko se odločimo vam sporočim odločitev.
lp

clock-img

21.05.2006, 12:06

clock-img

Anonimen

Jaz imam leto dni starega fokusa, stari model, pa nisem glih zadovoljna z njim. Dvakrat sem ga imela na servisu, najprej so mislili, da gre za neko napako v proizvodnji (serijska napaka), pa mi avto še zmeraj ne vžiga tako kot bi toliko star avto moral. Včasih, sploh pozimi, ga moram tudi po trikrat startat, pa na servisu enostavno ne vedo, zakaj se to dogaja.

Skratka - Forda NIKOLI VEČ.

clock-img

22.05.2006, 13:15

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

G in T: če se ne motim imate v službi karavanske verzije Focusov. Zanje ne vem, ampak 5vratni je vse prej kot mehak.

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Lepa in sexy oblika avta mi ne zadostuje, da v takšen avto spravim voziček in še kakšno drugo opremo. Predvsem, če gre za en avto na družino. Če je to drugi avto v družini, je pesem seveda drugačna.
Ker pač sami vozimo dva karavana, sem v tem smislu izhajala iz tega, da je avto majhen in ne na splošno.



Pomaga ne, samo da bi se v trugi vozil zato pa niti slučajno. Glede na današnjo ponudbo pleha na trgu ko pomoje ni človeka ki nebi nekaj za svoj okus našel.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem