cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

FINANCE V DRUZINI

  
clock-img

11.07.2005, 12:20

clock-img

zgubljena

pencil-img

31

Ja, kar prijetno je brati vse te debate.....
No moje vprasanje: Kako imate urejene finance v druzini? Kako se zmenite za placevanje obveznosti?

clock-img

11.07.2005, 12:22

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

11.07.2005, 12:25

clock-img

Pia73

pencil-img

4176

Dava vse na kup in plačujeva kar pač pride, položnice, hrano,....

clock-img

11.07.2005, 12:28

clock-img

Anonimen

Enkrat eden, enkrat drugi. Ne gledava, od kod pade. Je pa res, da od njega težje gre denar kot od mene.

clock-img

11.07.2005, 12:32

clock-img

zgubljena

pencil-img

31

Lepo. Pri nas zasluziva cca enako, vendar on lahko tudi vec in vecino casa tudi je tako..
Nek tih dogovor je bil, da on plačuje položnice, razen otrokovega vrtca in malice v soli , pri stvareh za otroke (garderoba, dodatne dejavnosti ) si deliva, hrano pa jaz 1x mesecno nakup do 30.000 sit on pa za sprot. Kar pa se tice oblek skrbi vsak zase, dopust pa je malo vec na njegovih plečih, vendar ne bistveno....vENDAR SE NON STOP KREGAVA, ko treba plačat položnice.Ker ima totalni nered zamuja ze za vec mesecev, pol pa se nabira in so zneski skoz vecji....Sedaj moram se sama za otroske cune skrbet ipd in sem ze posteno jezna.....Prisparat pa itak ni mozno nic......Tako malo kot mora dat pa se takrat so problemi.....

clock-img

11.07.2005, 12:33

clock-img

gaja*

pencil-img

931

Moj :love: ima čez trajnike (komunala, elektro,...) za vse ostalo pa kje pač pride. Ponavadi imam jaz take večje stvari, moj pa milijon ta malih :)-:)-...

clock-img

11.07.2005, 12:36

clock-img

mamsi

pencil-img

857

Vse jaz plačujem 8),... razen pufov, stroškov moževega s.p.-ja in kakšnih večjih del pri hiši.;)

clock-img

11.07.2005, 12:42

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

11.07.2005, 12:44

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Midva imava denar skupaj. Jaz sploh ne razumem ljudi, ki so kao partnerji, denar imajo pa vsak zase. Potem so cimri, ne pa partnerji, ker potem si pri denarju vendarle ne zaupajo, oz. se ne znajo zmenit. Ali pa so preveč posestniški, da bi z lastnim partnerjem delili denar. Ne, to je meni mimo. Vendarle gre ves denar za skupne potrebe, za potrebe družine. S kakšno pravico si nekdo potem v odnosu denar lasti? Ves denar je skupen - celo po slovenskem zakonu, ne glede na to, če je kdo brezposeln. Problem pa je v ljudeh in sicer zato, ker se ne znajo zmenit, za katere reči bodo zapravljali, pa za katere ne. Pa zato, ker si ne zaupajo. Ker morajo imeti nekaj na strani, za primer...kaj pa če..... Oh, brez veze. Naj dela res vsak kot mu paše.

clock-img

11.07.2005, 12:55

clock-img

polona2

pencil-img

2144

Pri nas je isto kot pri Meti.

clock-img

11.07.2005, 12:57

clock-img

Aljakop

pencil-img

262

Midva imava ločena računa:bravo:, drugače pa sva zmenjena da položnice ( vodo, elektriko, upravne stroške, komunalo..ipd ) + obrak za avto plačuje on, jaz imam čez hrano, čistila in obrok plačila vrtca. Druge, sprotne stvari ( ne vem, ko zmanjka plina, kakšno večerjico zunaj,kakšno stvar za tamalo ali malenkosti ) se zmeniva sproti, vsak malo, kakor kdaj.. sva oba bolj šparovna;) in dokler sva bila sama sva si prihranila nekaj cekinov kot ''podlago'':bravo:, tako da zaenkrat ni sile..( tudi sproti ''paziva'' kam gre kakšen dinar )

lp
alja

clock-img

11.07.2005, 13:15

clock-img

iva01

pencil-img

961

midva stroške plačujeva skupaj vsak nekaj da je pravično sam mama vsak svoj račun in vsak posebej varčuje men se to tdi ok zato ker nočem da bi nekomu mogla za vsako stvar ki jo kupim najprej rečt če s strinja poleg varčevanja, stroškov mi ostane nekaj denarja prav tako njemu tud s katerim lahk nardiva kaj hočema.

clock-img

11.07.2005, 13:17

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Račune plačuje Joe, ker ima Abanet, ampak denar je vedno skupen. Saj sva družina!

Tudi jaz ne razumem izjav v stilu "za malega kupujem vedno iz svojega denarja, včasih mi da ati kaj zraven" ali "ta mesec mi je dal 20 jurjev za gospodinjstvo". :zmeden::zmeden::zmeden: A ste družina al niste?

clock-img

11.07.2005, 13:31

clock-img

iva01

pencil-img

961

a ni vseen če ti kupuješ za otroka mož pa skrbi za avto al bi blo kaj bilš razumljivo obratno, denar gre, in je isto kot da daš ti pol za otroka pol za tankanje al registracijo in on pol za otroka pol za tankanie in registracijo vsota je vseeno ista, pač si nekak pravično razdeliš stroške da je v bistvu približno enaka vsota.
No če pa z nekom živiš skupaj in so vsi stroški na tvojih plečih pol pa to ni fer, razen v izjemnih priložnostih al če se tako dogovoriš, zato nikol nebi mogla rečt ne razumem tega vseka ženska ki ji da moški na mesec sam 20 jurjev je verjetno sposobna sama sebe preživljat in če ji to ni všeč da ji prispeva sam toliko nerabi živet zraven njega.

clock-img

11.07.2005, 13:38

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Ivica, jaz ne razumem, kaj si hotela s tistimi 20 jurji povedat? A misliš, če imata dva denar skupaj, da ji mož da 20 jurjev ali kaj? Ne štekam? Meni se zdi, da gre ves denar v skupne cilje, v potrebe družine in da je prav, da oba razporejava s celim denarjem, ker je tako lažje. Zakaj? Če eden špara za nekaj, drugi pa za nekaj drugega, so cilji bolj počasi doseženi, ker vsak vleče na svoj konec. Pa če imata denar posebej, potem ima eden več denarja za svojo žepnino kot drugi. Zakaj pa ne bi imela oba toliko, kot rabita? Zakaj se tako zelo bojita za to, da vama drugi ne bi kaj dovolil? To je nezrelo. Totalno nezrelo in nezaupljivo. Še enkrat: ljudje, ki imajo posebej denar, imajo odnos cimrov, ne partnerjev. Ne znajo deliti reči, ne jemljejo parterja za partnerja, ampak za tujca, kolega.

clock-img

11.07.2005, 13:39

clock-img

Pajaca

pencil-img

2154

enkrat en, drugič drug, kdor pač ma, ta pa da...... aja večji stroški pa vsak pol

Ja pa moj se vedno grebe ko je treba kaj za tamalo kupit, da ji lahko pol govori lej kaj ti je oči lepga kupu.... ha ha ha... očki in hčerke.

Nekako mi je logično da vsak prispeva sorazmerno s svojo plačo oz zmožnostmi... pa nekaj ti pa le more ostati na računu, za razne male razvade....

clock-img

11.07.2005, 13:45

clock-img

iva01

pencil-img

961

če vsak varčuje posebej ne pomeni da varčuje vsak za drugo stvar ampak svoj denar varčuješ ta kjer misliš da se ti najbolj splača.
vsak se dogovori po svojein to ne pomeni da če kdo naredi kaj drugače kot ti da to ni prav in da nima pravega odnosa s partnerjem, razen če so temelji zakonika popolnega odnosa med partnerema pisani po vajinem odnosu, kajne, brez zamere

clock-img

11.07.2005, 13:46

clock-img

NinKa

pencil-img

946

Pri nas je podobno kot pri Gini, s tem, da trenutno služi sam :love:. Ni glih prijetna situacija zame, ampak, ker sem študentka, pa ker nisva hotela :duda: z 11 meseci dat v vrtec, sem jaz ostala doma.

Vse je skupno, od poroke naprej tut po zakonu. Plačuje pač tisti ki ima bliže pri roki kartico.:)- Drugače pa, saj si niti ne predstavljam drugače...je blo že tak pri moji babici, pa moji mami....in pri nas bo tut. Čeprav ima finance prek moj :love:, ker men se ne da razmišljat o takih zadevah.

Pa ne znam si predstavljat, da bi se zmenila, ti za najemnino, jaz pa računi in hrana.....:zmeden::zmeden:

No kako bo, ko bomo kdaj imeli kredite - ne vem. Za sedaj živimo brez njih.

:sloncek::kuza::sloncek:

clock-img

11.07.2005, 13:47

clock-img

Nia30

pencil-img

329

Midva se lotiva najprej enega računa (mojega ker prva dobim plačo) in ko ga sprazneva, se lotiva drugega (njegovega). Denarja si ne deliva na mojga in njegovega, al pa na "to boš ti kupil, to pa jaz". Denar vrževa na kup in ga porabiva.

Lp

clock-img

11.07.2005, 13:47

clock-img

Anonimen

Položnice so razdeljene tako, da jaz plačujem stanovanje (upravne stroške, komunala, ogrevanje in morda še kaj), elektriko, telefon. Mož plačuje kabel in TV, garažo in vrtec (ki je visok).
Če bi imela skupen denar, bi jaz popizdila, ko bi si on od danes na jutri kupil motor, on pa zaradi tega, ker ne znam nehat zapravljat za cunje in druge brezvezne stvari. Tako pa je mir pri hiši. Kar se denarja tiče ...:)

clock-img

11.07.2005, 13:49

clock-img

iva01

pencil-img

961

se strinjam z splišni.

clock-img

11.07.2005, 13:55

clock-img

dolenjka

pencil-img

11112

Tudi mi malo delimo - najemnino in stroške dava na pol, kar pa se trgovine tiče pa je tako, da po njegovi plači (5. v mesecu) plačuje on, jaz pa po 15., ko dobim svojo mezdo :)! Seveda je moja plačka občutno nižja, zato dobim še malo "žepnine", da si lahko kakšno kavico privoščim:)-:)-

clock-img

11.07.2005, 13:55

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Ja, saj pravim, edino v primeru, da imata čisto druge interese in se glede njih ne moreta sporazumet....potem imata pa problem, ki je rešljiv samo tako, da se jemljeta kot cimra. Bog pomagaj. Samo luštno pa to najbrž ni.

clock-img

11.07.2005, 13:59

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

11.07.2005, 14:03

clock-img

CatJa

pencil-img

5068

Midva imava druzinski proracun, iz katerega krijeva poloznice, hrano, kozmetiko, izlete, ... in Janove cotke. Ko sva vzela kredit za hiso, sva se tudi dogovorila, da placujeva vsak pol. Z ostalim denarjem vsak razpolaga sam - vsak si sam kupuje za oblect, obut, moj :love: tudi cigarete, na zalost.
Ce se zato jemljeva kot cimra, ja bog pomagaj, tudi v isti postelji spiva :)-

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem