cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Excel-tabela za porabo

clock-img

17.08.2006, 09:30

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Ojla,

v Excelu bi rada naredila tabelo v kateri bi spremljala porabo na mojem računu.
Vse znam narediti razen tega, da mi avtomatsko sešteva in odšteva.
Kako naj to naredim?

Hvala.
Lp, Naja

clock-img

17.08.2006, 10:10

clock-img

Anonimen

označiš vse vrstice, ki bi jih rada seštela in zgoraj v tistih vrsticih- k so "gumbki", prtisneš tak znak kot narobe 3!

vsaj mislm da je tko.. mal sem že pozabila.

clock-img

17.08.2006, 10:31

clock-img

GATA

pencil-img

550

Naja,
čisto odvisno kako boš imela v exelu narejeno. Če boš imela en stolpec prihodki, drug pa odhodki in če hočeš imeti pod njim seštevek... potem je tako kot je napisala biba - ukaz SUMA, ki ga lahko tudi vpišeš in sicer v kvadratek napiši =SUM(B2:B8) - to sešteje kvadratke od B2 do B8.

Če hočeš imeti pa kako drugače je pa zadeva čisto preprosta. Prav tako v kvadratek kjer hočeš da se ti kakšna matematična operacija zgodi zgolj vpišeš = ter za njim matematična operacija.

Primer: v kvadratku B2 imaš priliv, v kvadratku C2 imaš odliv, v kvadratku D2 pa hočeš imeti rezultat.
v kvadratek D2 vpišeš =B2-C2

Upam, da sem ti kaj pomagala,drugače pa vpraši user posted image

lp, Gata

clock-img

17.08.2006, 10:39

clock-img

coolbabe

pencil-img

199

če imaš prilive v stolpcu A in odlive (brez minusa) v stolpcu B potem bi morala v stolpec C napisati naslednjo enačbo: =A1-B1
v drugo vrstico, torej celico C2 pa enačbo =C1+A2-B2 ki jo potem prekopiraš navzdol.

Če imaš pa prilive in odlive v istem stolpcu(npr. A) samo da je pri odlivih minus potem je enačba naslednja: prva vrstica =A1
naslednje vrstice =B1+A2

Upam da je razumljivo in da si to rabila.

clock-img

17.08.2006, 10:46

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Joj, priznam, da mi nič ni jasno.
Jaz sem mislila, da bi imela v stolpcu A priliv, v stolpcu B odliv, in potem v stolpcu C stanje, ki se spreminja glede na priliv ali odliv. Ko napisem v A odliv, bi potem rada, se mi ta odliv avtomaticno odsteje od prejsnjega stanja. Ce pa je priliv, pa da se mi sesteje. A je to mozno?
Se mi zdi, da naredim tako kot je coolbabe napisala.

clock-img

17.08.2006, 10:56

clock-img

GATA

pencil-img

550

Seveda je vse možno. Samo če boš imela v stolpcu A prilive moraš tudi samo to tam pisati.
To kar sprašuješ je:
primer:
1A-priliv 10.000  1B-odliv   5.000  1C-stanje   5.000     (operacija)  =1A-1B
2A-priliv ga ni     2B-odliv   3.000  2C-stanje   2.000     (operacija)  =1C+2A-2B

potem je najbolje da si zadeve skopiraš tako da to drugo vrstico označiš daš COPY nato PASTE SPECIAL in označiš FORMULAS. Tako ti bo skopiralo samo formule in tudi sam od sebe popravil.

clock-img

17.08.2006, 10:58

clock-img

GATA

pencil-img

550

Pa še to, ko lepiš (formule) označi kar malo več vrstic da se ti ne bo treba s tem kaj dosti ubadati...

clock-img

17.08.2006, 11:11

clock-img

Sonrisa

pencil-img

604

Lahko pa greš na to stran http://office.microsoft.com/sl-si/templates/TC010233411060.aspx in si preneseš predlogo za osebni mesečni proračun.

clock-img

17.08.2006, 11:22

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Hvala TiNiga.
Je to veliko bolj enostavno user posted image

clock-img

17.08.2006, 11:24

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Gata,

to ne razumem.
A v C potem napisem 5000=1A-1B?

Po moje bom uporabila kar tisto predlogo.

clock-img

17.08.2006, 12:05

clock-img

GATA

pencil-img

550

Naja,

v kvadratek kjer hočeš imeti rezultat napišeš samo enačaja naprej (=). Lahko mi pa na ZS daš mejl pa ti pošljem exel datoteko...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem