cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Druzabne igre "za odrasle"

clock-img

15.02.2006, 14:33

clock-img

sloncica

pencil-img

6

Hej hoj!

Mene pa zanima, ce kdo pozna kaksno dobro druzabno igro v stilu Riziko ipd. (Riziko je skoraj edina za katero vem, da obstaja, pa jo je tudi veliko ljudi pohvalilo!) - ni pa nujno, da je taka tematika..


Pozdravcek, sloncica

clock-img

15.02.2006, 14:38

clock-img

MarijaPo

pencil-img

1807

oho, jaz sem na tem podrocju pravi profesor:

najboljsi je: Naseljenci otoka Katan, pa Pictionary (sam ga ne prodajajo vec), potem so tukaj odlicne igre za 2 igralca: Kleopatra in Cezar - ta je super, potem Odkrivanje mest - ta je meni najljubsa, in pa Hobit (menda obstaja tudi za vec igralcev).

clock-img

15.02.2006, 14:42

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Naseljenci otoka Katan (super zadeva, vkljucno z vsemi dodatki)
Gospodar prstanov (super igra, zelo zahtevna)
Alhambra
Pomorscaki
San Marco
Hobit
Scrabble
Tikal

Mi smo pravi obsedenci doma. Cimboljse ocene dobi igra, tem raje jo kupiva... :) Verjetno sem se kaksno pozabla.




_____________________________

Gospa sem.

clock-img

15.02.2006, 14:47

clock-img

tt79

pencil-img

541

Midva sva si pa ravno včeraj za valentinovo darilo en drugemu kupila igrico risk, pa sva jo mal preučevala in igrala v dvoje...Pa je še nekaj nejasnosti! A jo ktera tko dobr zna igrat, da mi je pripravljena kakšno nejasnost razrešit?

clock-img

15.02.2006, 15:18

clock-img

Katrin

pencil-img

4173

Tudi midva sva med tistimi, ki sva pred časom nabavila en kup družabnih iger.

Risk je odlična strateška igra, tudi Scrable mi je všeč, Pictionary je pa zakon.

tt79: igranje riska v dvoje zna biti dolgočasno. Poskusite raje v troje ali štiri. Ko se igrata samo dva, je tvoja naloga uničiti nasprotnikovo vojsko.

lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


clock-img

15.02.2006, 17:03

clock-img

Lunca1

pencil-img

6022

Boggle, Carcassone, Pictionary

clock-img

15.02.2006, 18:47

clock-img

copka

pencil-img

1117

Midva sva tudi fanatika takih igric, jih imava malo morje in vedno ko kaj novega izzide ga prestudirava in kupiva.

S svakom igramo za vecerjo Naseljence otoka Katan. Smo se sli tudi Risk pa je malo predolga, ce so si vojske enakovredne.
Potem imava se:
Cluedo (detektivska igra- najti moras morilca, orozje s katerim je moril in sobo v kateri je moril)
Pomorščake ( odkrivanje otockov- vsakic je drugacna igrica...meni zelo fajn)
Amazonka (nova igrica- zbiras rastlinske in zivalske vrste v Amazoniji, vendar ce si prepocasen vec placas za naselje kjer dobis te vrste)
Scotland Yard ( se gres detektiva v Londonu, ful tezko izsledit tatu)
Cezar in Kleopatra ( za dva- kar v redu)

Svak ima Hobita in pa se eno na isto tematiko, ki mi je dolgocasna.

Nori Labirint ( pa je taka lazja, ki se jo lahko igras tudi z otroki)

To Pictionary pa ne poznam. Ce te se kaj zanima, pa kar vprasaj!

Veliko zabave!!!

clock-img

15.02.2006, 21:26

clock-img

SPORTINA

pencil-img

181

...nastete, pa se "RUBIKUP", se dobi v Avstriji, pri nas mislim da ne!

clock-img

23.02.2006, 23:52

clock-img

zlatolasska

pencil-img

226

Ja, midva sva pa tut norca na druzabne igre ratala novembra.. Sva bla na festivalu iger in sva si izborila Amazonko... Super, kot ze povedano... Potem nama je kupila fantova sestra za Miklavza Izgubljena mesta... Moj jih OBOZUJE, men pa niso vsec k skoz zgubim.. user posted image
No, za Valentinovo pa sva si tudi midva kupila se eno igro in sicer Spletke in Temno mesto.. Nora igrica... Pa cluedo je tudi meni super...

clock-img

24.02.2006, 07:07

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Joj punce, koliko družabnih iger poznate in imate. Midva imava samo Monopoly in Cluedo, pa se pri nas zaključi z družabnimi igrami za odrasle.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

24.02.2006, 14:33

clock-img

copka

pencil-img

1117

ej, zlatolaska, a ves da sva si midva tudi izborila amazonko na festivalu iger. Sva cakala 1 uro in vec, da bi jih pregledali in potem zaceli prodajat po znizani ceni, pa sva sla na izposojo, vzela igro in zatezila, da jo bova midva pregledala in bo potem najina. Sva toliko tezila, da sva jo koncno dobila. Vesela pa sva bila, ko dva otroka!

Me veseli, da nisva samo midva taka frika na igrice, ceprav imava sedaj zelo malo casa.

Zadnjic sta prisla, dva prijatelja in sta sprasevala kaj vse imava. Pa sem rekla samo malo in se vrnila s kupom skatel, da sem jih komaj nesla. Moj mi je pa potem rekel, da sem bila ko vazen otrok. user posted image user posted image user posted image

clock-img

25.02.2006, 09:55

clock-img

Jessy

pencil-img

6727

Pri nas imamo le Pictionary, pa je full vredu. Iz tega potem izpeljemo tudi pantomimo! Pač pobiramo ideje iz kartic! Zažge pa oboje!

clock-img

26.02.2006, 17:08

clock-img

zlatolasska

pencil-img

226

Lepo to, cofka, da so vama popustili... user posted image Mi2 pa sva kar potrpezljivo cakala do konca in hodila okrog miz, gledat, kolko folka se igra najino igrco user posted image

Ta trenutek smo mi cist nori na Spletke (alias Citadele in Temno mesto) in smo lih vceraj uspeli igrat v 5 in je ratala kar dolga igra, ekstremno daljsa, kot pa ponavadi, ko jo igrava sama s fantom...

clock-img

26.02.2006, 17:34

clock-img

copka

pencil-img

1117

midva sva te spletke( ali pa so citadele- zdej pa ne vem) tudi igrala pri enih kolegih in so mi kar fajn. Moj se je ze pozanimal koliko stanejo.
Meni v dva ni najbolj vsec igrat, ker jaz vedno prvic zmagam, on pa vse ostale igre.

Kaksen pa se ti je zdel ta festival iger? Midva sva bila prvic, pa sva bila kar malo razocarana. Sva pricakovala vec novih igric in vec ljudi.

clock-img

20.03.2006, 21:16

clock-img

zlatolasska

pencil-img

226

Meni pa je bilo obakrat dobro.. Prvic sva sla tja zelo pozno, tako da sva se dokopala le do parih iger in se to sva se igrala cimhitreje...
Drugic-lani pa sva si vzela celo popoldne in je bilo super.. Bedno mi je bilo le to, da nisem poznala iger in sem si tezko izbirala, kaj bi igrala... Tisti ljudje tam pri igrah pa tudi niso imeli pojma o njih... Morali bi kak mesec pred festivalom 'izobraziti' par ljudi - pac da bi preigrali vse igre in tako vsaj nekaj vedeli o njih... Za koga so (starost) ali so otroske ali so take, da jih lahko se vedno igras, pa se ti ne zdijo preotrocje.. ali so mogoce pretezke.. prevec za razmisljat itd... Ker je res kriza, ce vzames eno igro, pa pol 2 uri studiras navodila, pa se nikamor ne prides...

clock-img

20.03.2006, 22:37

clock-img

sloncica

pencil-img

6

Najlepsa hvala vsem za odgovore!
Ste mi dale kar nekaj idej, zdaj pa je na vrsti izbira kaksne od teh iger pa da vidimo kaksne souser posted image

Kdaj in kje pa je ta festival iger? A obstaja kaksna spletna stran, kjer pise kaj o tem? Zanimivo se slisi!

clock-img

22.03.2006, 11:17

clock-img

copka

pencil-img

1117

Sloncica, festival iger je v oktobru na Gospodarskem razstaviscu v Ljubljani. V eni hali- spodaj igrajo ljubitelji nekaterih igric pravo prvenstvo( vsaj mislim- so delovali ful resno), v pritlicju pa je ena hala razdeljena . Na eni strani so gre za otroke in se otroci tam igrajo in sprobavajo igrice, na drugi strani pa so igre za odrasle.
Jaz sem pricakovala, da bo vec novih igric. Sem pa vecino ze videla, tako, da mi je bilo dolgcas. Res je, da nisem imela casa, se k enemu vsest, da bi mi razlozil igro, ampak usposobljeni pa kot pravi zlatolasska res niso bili. Igro pa si lahko tudi sposodis in se igras.
Ko pa se festival zakljucuje, pa lahko te odprte igre tudi kupis za 20 ali 30% ceneje( ne spomnim se tocno). Vendar morajo igre prej pregeldat, da kaj ne manjka in to traja. No, midva sva toliko tezila, in si jo sama pregeldala.

clock-img

03.04.2006, 18:15

clock-img

muki1

pencil-img

7193

Kje pa se da to kupit? Jaz sem brskala po naših ljubih knjigarnah, pa nimajo nič razen iger Scrable in Monopoly.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

clock-img

04.04.2006, 11:50

clock-img

copka

pencil-img

1117

ja, v knjigarnah je brezveze sprasevat. Te igre imajo v vecjih Merkatorjih, Sparih, LeClercu ali pa v stari Ljubljani v Crni luknji. Tam imajo pa skoraj vse igre.
Aja, pa se v kaksni otroski trgovini se kaj najde.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem