cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje z nastavki

clock-img

01.02.2007, 17:09

clock-img

simonka

pencil-img

245

Pozdravljenje mamice.
Prosim za par nasvetov kako dojiti z nastavki, katere nastavke uporabljati, kako nastavek pritrditi na prsi, ali ga je potrebno držati med dojenjem, da ga otoček ne premakne.......
Prvič sem dojila z nastavki zaradi močno vdrtih bradavic pa ni in ni šlo, sedaj pa sem se odločila da se že prej posvetujem in upoštevam vaše nasvete, saj sem prepričana, da tokrat le bom dojila.
Hvala vam že vnaprej za odgovoreuser posted image user posted image user posted image

clock-img

01.02.2007, 17:14

clock-img

mončka

pencil-img

308

Pozdravljena Simonka

Ker sem tudi jaz imela vdrte  bradavice  in sem imela probleme  pri dojenju  so mi kar v porodnišnici  dali nastavek in res je takoj  šlo lažje  zato  pa sem dojila  potem  do 7.5 meseca   brez problema  katere znamke pa je bil pa žal  ne vem

lp

< Sporočilo je popravil mončka -- 1.2.2007 17:15:33 >


_____________________________

Samo ljubezen lahko združi starše in otroke tako, da jih izpolni in jih naredi popolne

clock-img

01.02.2007, 18:30

clock-img

melitkica

pencil-img

402

Hojla

jaz še danes dojim z nastavkom (5,5m). Imam Aventovega mini (2 kosa) po svetovanju babice v porodnišnici (ostali so baje zelo veliki in imajo velike luknje). Nastavka imam vedno v vodi, vsako jutro in zvečer pa ju umijem v vroči vodi. Enkrat na mesec pa ju kar prekuham. Ker je nastavek moker se itak sam zvakumira, ko ga dam na bradavico. Se pa res tu pa tam premakne in ga pač popravim. Sem pa vesela, da nastavki obstajajo, ker lahko dojim.

Uspešno dojenje ti želim in upam, da sem kaj pomagala.

clock-img

01.02.2007, 20:23

clock-img

lojzika

pencil-img

1052

Tudi jaz sem imela enega čisto mini. No nastavka ni potrebno držati med dojenjem, saj se prisesa na dojko nastane vakum vmes. No jaz sem na začetku držala potem pa se kar prilepi na dojko. Je pa zelo pomagal. Ampak res kupi najmanjšega. Tisti od Nuka niso pravi(na škatli ne piše velikost imam še danes zapakirane doma) (meni je moj kupil ko sem bila v bolnici Nukovega v lekarni, no in ni bil pravi, na koncu je moja mama naredila racijo in našla manjšega v baby centru od aventa). Kupi aventovega.

clock-img

01.02.2007, 22:15

clock-img

**Petra**

pencil-img

1351

Jst uporabljam Chicco nastavek in je zelo fajn. V kompletu sta 2 nastavka in stanega tam cca. 2.000 SIT (še kar v tolarjih pišem). Chicco ima nastvek in kavčuka in iz silikona. Sprobala sem oba in je silikonski boljši. Čez dan ga umivam z vročo vodo, enkrat do dvakrat na mesec pa ga prekuham.

Če otrok lepo pije, ga ni potrebno držat, drugače pa ga popraviš oz. ga med dojenjem mičkeno držiš, da lih ne zleze dol.

clock-img

02.02.2007, 10:14

clock-img

Hanna M.

pencil-img

176

tudi jaz sem zaradi vdrtih bradavic že pred porodom kupila Aventove mini nastavke. Osebje v porodnišnici pa mi je svetovalo Aventove večje, ki smo jih takoj kupili, kar v poprodnišnici.
Z njimi je dojenje kar hitro steklo in sem tako dojila 7 mesecev. Dojenčica sploh ni znala (hotela) piti brez njih.
Ko pa je na plano pokukal prvi zobek, ga je potegnila z dojke in vrgla daleč stran. Od takrat se dojiva brez nastavka, user posted image (stara je 2,5 leti).

_____________________________

Bog, daj mi pogum, da spremenim stvari, ki jih lahko, daj mi moč, da sprejmem stvari, ki jih ne morem spremeniti in modrost, da ločim to dvoje.

clock-img

02.02.2007, 12:00

clock-img

tita2006

pencil-img

86

Jst uporabljam Chicco nastavek in je zelo fajn. V kompletu sta 2 nastavka in stanega tam cca. 2.000 SIT (še kar v tolarjih pišem). Chicco ima nastvek in kavčuka in iz silikona. Sprobala sem oba in je silikonski boljši. Čez dan ga umivam z vročo vodo, enkrat do dvakrat na mesec pa ga prekuham.

Če otrok lepo pije, ga ni potrebno držat, drugače pa ga popraviš oz. ga med dojenjem mičkeno držiš, da lih ne zleze dol.

clock-img

02.02.2007, 15:14

clock-img

Anonimen

ja tko kot je že tita in petra povedale...lahko ga prej malo zmočiš da se lažje prilepi dojke...sicer ga moraaš pa itak z vročo vodo oprat....
tud jz dojim z nastavkom vkae tolk časa...k mam tud vdrte bradavice...sj ti bo zlavfal..boš vidla..jz sm tud misnla da ne bo šlo....samo ne obupat!

LP!user posted image

clock-img

03.02.2007, 21:27

clock-img

Anonimen

Jaz sem dojila z nastavkom, ko sta mi obe bradavici popokali do krvi. Punce so ti že vse napisale. Mi je pa kolegica, ki je imela vdrte bradavice rekla, da si je pomagala s prsno črpalko - bojda ti tudi to izvleče bradavico toliko, da jo otrok lahko zagrabi. Žal pa tega sama nisem preizkusila, zato trdila ne bom.

clock-img

06.02.2007, 23:18

clock-img

frufru

pencil-img

2857

Zaradi razpokanih bradavic sem uporabljala aventove nastavke. Preden jih uporabiš, jih zmočiš s toplo vodo (silikon se segreje in lepo prilepi na kožo). Bradavičko sem pred dojenjem malo zmasirala ali pa zmočila z mrzlo vodo, pa je izstopila. Lahko si pomagaš tudi s črpalko ali posebnim nastavkom za vdrte bradavice. Kadar Lovro ne more zagrabit bradavičke dam nanjo nastavek. Ima tako močen sesalni refleks, da bradavičko dobesedno posesa v nastavek, pol pa nastavek odstranim, pa gre.

clock-img

06.02.2007, 23:29

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Koliko vdrte imas? A je vsaj malo izbocena? Poskusi pristaviti brez, tako da stisnes skupaj bradavico in ko otrok odpre usta mu jo porines skoraj celo not.

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

11.02.2007, 19:07

clock-img

happy mam

pencil-img

102

Pozdravljene. Jaz ze od rojstva uporabljam Aventove/normal, pa so zelo prakticni, jaz jih vsaki drugi dan prekuham. Tako da jih zdaj uporabljamo ze 6 mesecev, ampak vsake 3 mesece kupim nove. 

_____________________________

Mi smo pa tako srečna družinica! Imamo namreč malega ŽAKA!

clock-img

11.02.2007, 21:51

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

24.02.2007, 23:33

clock-img

kew kew

pencil-img

85

Tudi jaz že skoz dojim z nastavki... Aventovi meni niso všeč, najboljši so mi NUKovi - ta firma ima ene par vrst in vsaj dve obliki, kolikor vem. Najprej so mi jih kar posodili v porodnišnici (Postojna), ampak tisti so bili malo večji, potem pa sem si pri njih kupila 6 manjših in so mi špica.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem