cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje sede ali leže?

clock-img

27.05.2010, 13:59

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Sedaj je 3 tedne od mojega poroda in  user posted image še vedno dojim leže. Tako mi je fino. Mi je pa patronažna rekla, da bi blo boljše, da se navadim sede, pa sm probala, pa mi nekak ne sede, me roka boli, pa še sama sem bolj tko, si ga težko naštimam... Kaj pa ve? Kako dojite in kaj je boljše? Moram pa še povedat, da mojemu user posted image tud očitno bolj paše leže, fino vleče in tud po hranjenju nč ne bruha.

clock-img

27.05.2010, 14:00

clock-img

Volga

pencil-img

9346

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Sedaj je 3 tedne od mojega poroda in  user posted image še vedno dojim leže. Tako mi je fino. Mi je pa patronažna rekla, da bi blo boljše, da se navadim sede, pa sm probala, pa mi nekak ne sede, me roka boli, pa še sama sem bolj tko, si ga težko naštimam... Kaj pa ve? Kako dojite in kaj je boljše? Moram pa še povedat, da mojemu user posted image tud očitno bolj paše leže, fino vleče in tud po hranjenju nč ne bruha.



ma ne sekiraj se, če imaš priliko se kar vleži, itak, pa še počivaš zraven. ma to kr neki balbnijo, sede pa stoje, pa ja, najboljš, da v stoja pozi začnemo dojit.

clock-img

27.05.2010, 14:02

clock-img

tasa_m

pencil-img

21300

Ne oziraj se na to kar ti reče patronažna.
Delaj tako da je tebi in otrokui lažje.

Jaz sem jo v P. in en čas doma dojila stalno sede, pol pa mi je bilo leže lažje in sem jo do 7meseca stalno dojila samo leže. No, če sva bile glih kje na sprehodu pol sem jo sede user posted image user posted image

clock-img

27.05.2010, 14:02

clock-img

manna

pencil-img

2556

Dojila sem na kavču, z nogami iztegnjenimi na mizici, podložena z blazinami ob strani da mi ni bilo treba skoraj nič držat. (Včasih sem imela na drugi mizici še notebook in sem čvekala na RRuser posted image ) Ponoči pa leže.
Priporočam pa nakup blazine za dojenje, ker je resnično udobna.

clock-img

27.05.2010, 14:13

clock-img

anckabancka

pencil-img

1710

Jaz sem vse 3 dojila leže. Redko sede. Se še malo spočiješ zraven...

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

clock-img

27.05.2010, 14:15

clock-img

Eva19

pencil-img

492

blazina za dojenje user posted image user posted image krasna zadeva za dojenje v sede

clock-img

27.05.2010, 14:23

clock-img

sami0804

pencil-img

6757

Sem mnenja,da je fajn,če malo natreniraš dojenje tudi sede,saj ti velikokrat pride prav zunaj,oz.tam,kjer ni možnosti ležat.

Sama sem svoja dva,ko sta bila mala celo večkrat dojila sede kot pa leže,se mi je zdelo bolj praktično.Kasneje,ko pa sta bila večja,pa mi je prav pasalo poleg počivatuser posted image .Sicer pa je absolutno prav,da se dojita tako,kot vama najbolj paše.

clock-img

27.05.2010, 17:19

clock-img

josephine27

pencil-img

2570

jaz sem ga skoz dojila leže. na začetku zato ker so mi tako svetovali k sem imela carski rez, potem pa sem se tako navadila da mi je samo tako ugajalo. sede sem dojila izključno če smo bili kje zunaj al v avtu ( skratka ko nismo bili doma). doma pa postelja al pa kavč zakon. važno da je tebi udobno in da dojenje teče, patronažna pa naj govori kar hoče. meni ni nikoli rekla naj dojim sedeuser posted image

_____________________________


clock-img

27.05.2010, 17:23

clock-img

donna22

pencil-img

2185


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

jaz sem ga skoz dojila leže. na začetku zato ker so mi tako svetovali k sem imela carski rez, potem pa sem se tako navadila da mi je samo tako ugajalo. sede sem dojila izključno če smo bili kje zunaj al v avtu ( skratka ko nismo bili doma). doma pa postelja al pa kavč zakon. važno da je tebi udobno in da dojenje teče, patronažna pa naj govori kar hoče. meni ni nikoli rekla naj dojim sedeuser posted image




Se popolnoma strinjam, najbolj važno je, kak tebi ustrezauser posted image

Pri nama je blo isto, leže dojim predvsem zaradi CR, potem pa je tudi ostalo tako, ker mi je bolj udobno ... Sede pa kje izven doma.

clock-img

27.05.2010, 19:05

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

Od prvega dne sede, ker mi je tak najbolj pasalo. So pa meni težili, naj  leže dojimuser posted image

clock-img

27.05.2010, 21:58

clock-img

veselka

pencil-img

1527

po potrebi. tud v stoje, če je treba. je praktično vse znat user posted image

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

clock-img

28.05.2010, 00:02

clock-img

ellie

pencil-img

1403

Jaz malega, če je možnost, dojim leže. Sploh doma. Mi je dosti bolj udobno in malemo tudi. Pa je star 4 mesece. Če pa je treba pa ga dojim tudi sede al pa stojeuser posted image

clock-img

28.05.2010, 09:56

clock-img

ledenka

pencil-img

11848

doji, kakor tebi najbolj ustreza. če dojiš v glavnem doma, se leže še odpočiješ user posted image  za zunaj pa boš že našla pravi položaj.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!

clock-img

29.05.2010, 08:54

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Meni pa prsa več niso tako trda kot so bila oz. mi jih ni treba več dodatno črpati po podoju. A mislite, da mam manj mleka ali user posted image več poje??? V četrtek je bil star 3 tedne, je pa skoz lepo pridobival na teži, v sredo je imel 4010 g.

clock-img

29.05.2010, 09:43

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

divans ne nimaš manj mleka.Prsa niti ne smejo biti trda ,ampak mehka. mehka prsa niso znak da mleka ni

clock-img

29.05.2010, 12:32

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Aha ok, zakaj so bla pa prej trda, zdj pa več niso? Sej men je to čist ok, hvala bogu, da mi ni treba črpat, eno delo manj....user posted image

clock-img

29.05.2010, 21:53

clock-img

tassika

pencil-img

5068

Prej so bila trda, ker se je stanje mleka še uravnavalo. Tudi sedaj, če bi čakala več časa, kot ponavadi dojiš, bi postale trde. Čez dan se to ne opazi, bolj pogosto se ponoči, ko otrok več spi. Jaz sem jo včasih kar spečo pristavila, ker nisem več zdržala, čez dan so bile pa čisto mehkeuser posted image

Glede dojenja, jaz sem jo dojila leže kar nekaj časa, potem pa sva postopoma šli tudi na sedeč položaj, zato, da na obiskih niso bile težave. Poznam par primerov, ko otroci niso znali vleči v sedečem položaju in so imele mamice potem težave. Doji tako kot ti najbolj paše, včasih dajta pa tudi sede, da se mali navadi, da ne boš potem kdaj kje v zadregi. Sem jo pa jaz začela navajati na sede mislim, da nekje po prvem mesecu okoli 6t, pa se mi je zdelo ful težko, ko je bila tako majhna, potem sem pa postopoma kar ugotavljala, da tako hitro raste, da kar naenkrat noge gledajo že kar čez mojeuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

clock-img

29.05.2010, 22:35

clock-img

samado

pencil-img

52

Meni pa je ravno nasprotno patronažna svetovala dojenje v ležečem položaju, zaradi šivov. Sedaj pri 4-ih mesecih obvladava oboje user posted image , ko smo zunaj, sedimo, doma pa ponavadi v leže. Mam nekako občutek, da ji je tako bolj udobno.

clock-img

29.05.2010, 22:43

clock-img

Anonimen

Obe sem 99% časa dojila leže. Mi je bolj pasalo, vmes sem lahko zadremala, hrbet me ni bolel, malo sem lažje podpirala, še posebej, ko sta postali večji in težji.

Naredi si tako, da bo tebi pasalo, za karkoli se že gre. Nekaj so splošna priporočila in povprečje, drugo je življenje vsakega posameznika, ki pa od tega povprečja odstopa. Torej, sledi sebi in svojim potrebam user posted image .

clock-img

30.05.2010, 07:49

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

pri dojenju sede je dobro to,da otrok že lepo vmes kupček podre

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem