cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje samo 5 minut

clock-img

12.10.2005, 14:28

clock-img

simona2

pencil-img

474

Pozdravljenje,
že včeraj sem napisala, da imam občutek, da je moja sončica po tem ko sem ji dala dudo nehala tako lepo piti mleko kot pred tem. V prvem mesecu se je zredila za 1300g, kar mislim, da je kar OK in zrasla za 6 cm. Tudi takrat se nisva ravno dolgo dojili cca 20 minut na 2 uri, toda sedaj mi komaj uspe spraviti skupaj 10 minut na 3 ure. Res ne vem ali je to povezano z dudo ali ne.

Po petih minutah ali desetih neha in potem fizično odklanja prsi. Tudi kupčka ne podre več, po moje zato ker premalo poje. Videla sem, da je ena od vas napisala, da če je polulana in pokakana to pomeni, da ima zadosti mleka, Maša je skoraj pri vsakem previjanju vsaj pikico pokakana in polulana (zjutraj pa kar zelo pokakana). Kljub vsemu me je tako zelo zelo strah kaj se je zgodilo. Mislim si, da če bi bila zelo lačna bi jokala in se hotela dojiti. Res ne vem več, kaj naj naredim. Mislim, da jo bom šla tehtat v zdravstveni dom, da vidim sploh pri čem sem.  

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

clock-img

12.10.2005, 14:40

clock-img

Anonimen

A pa potem od enega podoja do drugega joka ali je zadovoljna? Ker če je otrok lačen, joka, in če tvoja punčka ne joka, je verjetno sita in zadovolja in če se je zredila za 1300 je to zelo v redu. Jaz na tvojem mestu ne bi paničarila ob naslednjem pregledu jo bodo itak stehtali.

 
 
Otroci, ko se "naučijo" sesanja podoj opravijo veliko prej kot od začetka, ko se še oba lovita.

clock-img

12.10.2005, 14:42

clock-img

mala maja

pencil-img

3204

je pač ena od tistih otrok ki ne rabijo dosti časa da se najejo.user posted image user posted image

Se spomnim mojega prvega je rabil cele ure da se je najedel in ni minilo pol ure bi spet jedel.

Pri drugem in tretjem je bilo vse drugače. Trenutno se naš 7m še vedno doji in povem ti da ima včasih po 5min dosti včasih pa še po 20min nerga.

Meje menje je da če bi bila lačna bi jokala in to da poje v 10 min nimam  nikakršne zveze z dudo. Vesela bodi da se ne dojita po 1uro ali več. ČE pa bi bila lačna bi jokala in bi tudi dudo odklanjala.

clock-img

12.10.2005, 14:59

clock-img

simona2

pencil-img

474

Res je, da Maša ful ogromno spi in med podoji se ne joka. Mislim, mogoče malo tečnari ampak, da bi pa zelo jokala, tako kot si jaz predstavljam, da bi dojenček jokal, če je lačen pa ne. Skrbi pa me, da po nekaj časa, ko se malo naveliča "igranja" oziroma ukvarjanja z njo hoče dudo in tečnari dokler je ne dobi pol jo pa nekaj časa ful vleče. 

Vem, da je panika najslabša možnost, vendar se res nikakor ne morem potolažiti. Problem se je sedaj pojavil že pri pristavljanju saj jo komaj prepričam, da prime dojko, prej pa se je ful drla in kar tresla, če ni šlo vse po njenem in ni takoj dobila za jest. No bomo videli kaj se bo izcimilo iz tega.



_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

clock-img

12.10.2005, 15:31

clock-img

Jessy

pencil-img

6727

Tudi moja je nekaj časa jedla le po 5 minut. Če ti ne joka, potem nič ne skrbi! Zagotovo je dovolj sita!

Če ta pa še vedno skrbi, jo pa pusti kakšnih 10-15 minut, potem ji pa spet ponudi. Verjetno bo še kaj pojedla!
Je pa normalno, da otrok postaja vse močnejši in tako lahko intenzivnejše vleče in se tako tudi prej naje.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

clock-img

12.10.2005, 15:34

clock-img

simona2

pencil-img

474

Jessy a ti je potem začela spet več jesti in na koliko časa si jo hranila? Jaz jo nekaj časa pustim, vendar noče več prijeti dojke, zato jo potem pač pustim.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

clock-img

12.10.2005, 17:22

clock-img

Spark

pencil-img

1863

Nič se ne obremenjuj. Če bi bilo premalo hrane bi se jokala. Enkrat, ko je bila patronažna pri meni in sem dojila svojo punči, mi je rekla da lepo golta, in da če tako nadaljuje ima zadosti po 5 minutah.
In res je po 5 minutah, nehala in ni hotela več. Včasih je pa jedla po 10 minut. Je pa res da se sliši kako hitro golta.
Lp 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem