cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje in stiskanje mleka

clock-img

17.05.2010, 17:02

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Pozdravljene. Sem novopečena mamica, novorojenček je star 11 dni, ga pa polno dojim, mleka imam pa preveč, tako da si ga po vsakem podoju še s pumpico stiskam. Pa me zanima, kako dolgo bom morala to še početi, kdaj se ta naval nekako umiri. So mi pa prsa in bradavice tudi grozno občutljive, ko si jih stiskam in ko mali ziza me pa hvala bogu nič ne boli, bradavice si tudi redno mažem. Ali bodo prsa čez čas kaj manj občutljiva?

clock-img

17.05.2010, 17:06

clock-img

*miska.mcc*

pencil-img

6435

ja, seveda se bo ponudba uskladila s povprasevanjem.

pa čestitke!!!

clock-img

17.05.2010, 19:31

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Hvala!!!

clock-img

17.05.2010, 20:24

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Kaj pa bradavice? Jih je potrebno mazati ves čas, ko se doji, ali samo dokler se ne utrdijo? Kako dolgo? Js dojim zdj 11 dni, pa so ok, sam si jih res redmo mažem.

clock-img

17.05.2010, 20:25

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

Utrdijo user posted image user posted image
Svašta prebereš na netu
Ni jih potrebno mazati ves čas

clock-img

17.05.2010, 20:27

clock-img

*miska.mcc*

pencil-img

6435

jst jih nisem nic mazala...nikoli, z nicemer. edino pri tadeju, ko so mi razpokale z bepanthenom

< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 17.5.2010 20:28:10 >

clock-img

17.05.2010, 20:34

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Ne pumpaj si mleka, ker ga s tem stimuliraš še več-to sem jst počela v prvo, ker so mi vsi govorili naj pumpam, da bom mela več mleka, pol pa se mali revež sploh ni mogel najesti, ker je bilo kolečinsko ful mleka in je lahko spil le prednje mleko, tistega "redilnega" pa ne, tudi na teži je slabo napredoval, dokler nisem opustila pumpanja, pol se je vse skupaj normaliziralo in vse poklapalo! Mazeš dojke ko so občutljive, boleče, drugače ni treba!
Pa seveda čestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

17.05.2010, 20:48

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

Mleko si sčrpaš ven samo vprimeru če so doje še vedno prenapete in boleče.Stiskaš si pa samo do te mere da napetost popusti

clock-img

18.05.2010, 10:35

clock-img

Jessy

pencil-img

6727

Meni je patronažna rekla, da prvi mesec je potrebno izčrpati vse mleko, kar ga otrok ne popije, ker s tem preprečuješ mastitis in uravnavaš količino mleka. Po enem mesecu šele lahko rečeš, da dojiš. Je rekla, da če tega ne delaš, lahko ostaneš brez mleka.
Jaz sem jo upoštevala in dober mesec črpala viške ven, potem pa sem prenehala in izčrpala le kakšno jutro, ko sem čutila, da je v dojki res še veliko mleka. Zaradi črpanja nisem imela mleka nič preveč. Se je vse uskladilo s povpraševanjem.

Mleko sem si shranjevala v skrinjo in ko je prišel kak dan, da je bilo premalo mleka, sem dala iz skrinje ven in se je najedel.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

clock-img

18.05.2010, 10:43

clock-img

blazka

pencil-img

554

IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Meni je patronažna rekla, da prvi mesec je potrebno izčrpati vse mleko, kar ga otrok ne popije, ker s tem preprečuješ mastitis in uravnavaš količino mleka. Po enem mesecu šele lahko rečeš, da dojiš. Je rekla, da če tega ne delaš, lahko ostaneš brez mleka.
Jaz sem jo upoštevala in dober mesec črpala viške ven, potem pa sem prenehala in izčrpala le kakšno jutro, ko sem čutila, da je v dojki res še veliko mleka. Zaradi črpanja nisem imela mleka nič preveč. Se je vse uskladilo s povpraševanjem.

Mleko sem si shranjevala v skrinjo in ko je prišel kak dan, da je bilo premalo mleka, sem dala iz skrinje ven in se je najedel.



Ne morem verjet, da ene patronažne res dajejo take nasvete. Bolj ko si mleko ven črpaš, več se ga dela, bolj trde so dojke. Čisto normalno je, da so dojke trde nekje tretji, četrti dan po porodu, ko je naval mleka. Če otroka normalno pristavljaš in vleče, kot je treba, NI TREBA ŠE STISKATI MLEKO VEN!!!! Tako se lahko vzpostavi ponudba in povpraševanje. Če pa stiskaš mleko ven, dojke mislijo, da je povpraševanje večje in delajo več mleka. Pa še to je, če si ful stiskaš dojke si res lahko nakoplješ kakšen mastitis.
Če dojenček normalno vleče in se naje in pridobiva na teži ni treba nič stiskati. Pa ne vzet zdravo za gotovo, kar vam naložijo patronažne, ker vse pa res ne drži. Ene so mal odzad s svojimi nasveti. Malo zdrave kmečke logike uporabljat, pa bo bolje.

Bradavice pa se mažejo z Bepanthenom, pa še to le takrat, ko so boleče in razpokane. Pa se res UTRDIJO, k se je ena gor nekej zgražala.

clock-img

18.05.2010, 11:55

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Mhm, zdj pa res ne vem več, koga bi poslušala. Danes sem 12 dni po porodu, mali lepo ziza in pridobiva na teži, ampak jst mam prsa še vedno trda in si jih po podoju še malo spumpam... Po moje bi res fasala mastitis, če ne bi tega delala... ej nč mi ni več jasno glede tega pumpanja. Meni moj mali še ne sprazni cele dojke, zato si jo potem še malo spumpam in sem mislila, da je tako prav, ker me je res strah tega vnetja, tudi v bolnici so mi tako rekli in patronažna. Kaj pa potem, ko več poje, a ga je treba hraniti iz obeh dojk, ali tako kot sedaj, enkrat iz ene, drugič iz druge?

clock-img

18.05.2010, 18:35

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Meni je patronažna rekla, da prvi mesec je potrebno izčrpati vse mleko, kar ga otrok ne popije, ker s tem preprečuješ mastitis in uravnavaš količino mleka. Po enem mesecu šele lahko rečeš, da dojiš. Je rekla, da če tega ne delaš, lahko ostaneš brez mleka.
Jaz sem jo upoštevala in dober mesec črpala viške ven, potem pa sem prenehala in izčrpala le kakšno jutro, ko sem čutila, da je v dojki res še veliko mleka. Zaradi črpanja nisem imela mleka nič preveč. Se je vse uskladilo s povpraševanjem.

Mleko sem si shranjevala v skrinjo in ko je prišel kak dan, da je bilo premalo mleka, sem dala iz skrinje ven in se je najedel.



Nikoli nisem črpala, ne stiskala in sem polno dojila brez problema, mleka ni zmanjkalo nikoli. Dete sem priklopila na eno joško, drugo sem osvobodila, zraven dala pleničko in se je sama praznila kokr se je. Niti enga mastitisa nisem fasala. Takoj ko sem začutila kako bulico, pa sem med podojem pomasirala proti bradavici, da mi je dete pomagalo ven potegnit.

Ma če bi te črpalke bile tako nujno potrebne, kako pa so preživele naše mame in mame v manj razvitih državahuser posted image . Če je napetost huda in joške res trde, potem si hvala bogu lahko z njo pomagaš, ampak če ni problema, potem pa ne rabiš črpat

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.5.2010 18:38:10 >

clock-img

19.05.2010, 11:42

clock-img

birdy

pencil-img

5352

Kot sem jst mal pri kakih zagrizenih dojiljah prebrala je treba če maš preveč mleka joške samo masirat al pa it pod topel tuš (al pa z kakim termoforjem masirat) in naj bi odvečno vse samo izteklo. Pumpat in stiskat pa raj ne, oziroma dej malo tok da napetost popusti. Jst pri drugi nisem p je blo vseen vse ok, čeprov sem misnla da mi jih bo razgnaluser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010

clock-img

20.05.2010, 23:36

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Lej nehaj stiskati, ker povečuješ povpraševanje in tako boš v začaranem krogu..3 otroke sem dojila oz. 1 še vedno dojim, nekaj že vem...
Mastitis boš prej fasala če boš to počela..počasi probaj vse manj stiskat da se uravna..

Kar se tiče podojev-prva dva sta vedno pila samo na eni strani na podoj, tretji pa od nekje 2 meseca zahteva obe dojki na podoj!

Ja men so tudi v P svetovali naj si stiskam da bo več mleka..ja itak jaz mleka za odvoz , mali se pa ni dovolj redil, ker se sploh nasitil ni, ker je lahko popil le prednje mleko ki odžeja...ko sem to opustila(po pogopvoru z pediatrinjo), se je vse uradilo..in prsi, in mali se je zače dojit!!!

clock-img

21.05.2010, 13:33

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Hmmm, zdj bom probala tako, da si ne stiskam več redno pred vsakim podojem, ampak res samo takrat, ko je dojka že fjst trda in še to toliko, da jo samo malo omehčam. Drugače pa mislim, da mi kar ratuje, danes sem 15. dan po porodu, mali je tehtal, ko se je rodil, 3050 g, potem je padel na 2940 g, danes pa smo ga spet tehtali in ima že 3600 g, je rekla sestra, da je to super. Kaj pravite???

clock-img

21.05.2010, 17:05

clock-img

Menta

pencil-img

216

Jaz ti tudi svetujem, da si ne pumpaš mleka. Ko bo mali potreboval več mleka, se bo že dodatno naredilo. Morda se bo kakšen dan želel malo več dojiti, ker mu trenutna "ponudba" ne bo dovolj, ampak se bo to po nekaj dneh uravnalo.
Če si boš pa pumpala, pa ne bo nikoli toliko mleka, kot ga dojenček potrebuje. Zmeraj ga bo preveč in lahko imaš težave.

Ena je že napisala, da med dojenjem "osvobodi" drugo dojko in samo iz nje izteka, kar je viška mleka. Tudi jaz sem tako delala in nisem imela nobenih težav z mastitisi in podobnim. Mleka sem imela pa fuuuuuul, še sedaj ga imam, mali je pa star 6 mesecev.
Res NE pumpaj, naj se samo uravnava.

Pa srečno!

Aja, če pa čutiš veliko napetost v dojki, tako da te malo že boli, ti pa svetujem, da si jo zmasiraš in mleko bo začelo samo curljati ven. Veliko bolje to početi z roko kot s črpalko.


Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem