cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje in čokolada

clock-img

22.12.2005, 16:36

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Ker obožujem čokolado, me zanima, če jo kljub dojenju lahko jem. Sem brala in poslušala vsemogoče pa me zanimajo vaše konkretne izkušnje.
Aja, v omari me sumljivo mamljivo gleda ena Milka in se ji težko upiram...

clock-img

22.12.2005, 17:03

clock-img

Aleksandrin

pencil-img

869

Jaz jo pojem ful pa ni nič narobe.

clock-img

22.12.2005, 17:20

clock-img

rikica

pencil-img

294

Tudi jaz jo jem in ne vem,da bi bilo kaj narobeuser posted image Če te milka tako zapeljivo gleda je ne moreš pustit na cedilu.user posted image Saj včasih pa morajo naše user posted image tudi čokoladno mleko pit ne?user posted image

clock-img

22.12.2005, 17:38

clock-img

tincci

pencil-img

1430

Naj bi zaradi tega imeli otroci vetrove. Ampak jaz vseeno kdaj pa kdaj pojem košček. Srečna mami, srečen user posted image

clock-img

22.12.2005, 17:40

clock-img

Katrin

pencil-img

4173

Sicer ne vem, zakaj se čokolade ne sme jesti, če dojiš (sem tudi jaz to prebrala); sama sem se včasih pregrešila in pojedla kak košček....oz ga še vedno (se še vedno dojiva).
Ne pretiravaj, pa bo vse v redu!

lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


clock-img

22.12.2005, 20:04

clock-img

Anonimen

Jaz živim od cukra, pa se mi je dete v enem tednu zredilo za 30 dag. user posted image user posted image user posted image
Aja, pa oba sva zdrava.

clock-img

23.12.2005, 07:59

clock-img

MIN

pencil-img

177

ko je imela kolike nisem smela jesti čokolade,ker je bilo grozno že po prvem dojenju.sedaj ko jo je minilo si pa privoščim tudi sto gramov naenkrat

clock-img

23.12.2005, 12:02

clock-img

kati*

pencil-img

649

pri nas čokolada (mlečna) nima stranskih učinkov ... razen za moje kile user posted image

_____________________________

lp, K

clock-img

23.12.2005, 15:21

clock-img

figa

pencil-img

39

Ja baje čokolado pri dojenju odsvetujejo iz istega razloga kot kavo, alkohol in pravi čaj - je poživilo, zato je dojenček lahko razdražljiv in noče spat. No to je kao uradna razlaga. Neuradno pa ti povem, da jaz pojem ful čokolade (in ostalih sladkarij), pa tudi kakšno kavico sem si že privoščila, pa polno dojim in ni nobene panike. Saj boš sama vidla, če bo kaj narobe, je pa pač ne boš tolk jedla. Kakšna radost pa mora bit tudi za nas, sej že tako in tako furamo neko blazno askezo!user posted image

clock-img

25.12.2005, 18:08

clock-img

Urša

pencil-img

4648

Jst sm pa slišala, da naj bi zapirala. user posted image  Jst jo kar precej pojem, sploh v tem prednovoletnem času in je skoraj vsaka plenica pokakana. Je pa možno, da naj bi povzročala krče, vsaj prekomirno uživanje... sam jst jo kr morm!user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

clock-img

29.12.2005, 14:22

clock-img

blazka

pencil-img

554

Jest tut pojem kar velike količine čokolade (beri: 1kg Gorenjka za cca 3-4 dni) sicer ne vsak dan. Nikoli nisem opazila kake spremembe na malem, se strinjam z zgornjimi posti, da morajo tamali tudi malo čokoladnega mleka pit za spremembo.

LP

clock-img

29.12.2005, 15:38

clock-img

thunder

pencil-img

302

Jaz sem dobesedno odvisna od nje in brez nje nikakor ne morem. Mi je vse dol padlo ko mi je patronažna rekla da jo ne smem jest ker da bo malega zvijalo...Dva dni mi je uspelo brez nje(sploh ne vem kk mi je ratalo), potem sem testno pojedla par koščkov in vsak dan več in nobene spremembe nisem opazila na malem - kvečjemu na sebi - spet zadovoljna mami. Pojem jo 100 g na dan. Poskusi še ti test naredit pa boš vidla. Lp.

clock-img

29.12.2005, 15:56

clock-img

botra jedrt

pencil-img

16

Čokolada je nevarna zato, ker spada med alergene. Še posebej mlečna čokolada, ki jo odsvetujejo materam, katerih otroci imajo slabo toleranco na laktozo in imajo kolike po mlečnih izdelkih. Kasneje lahko pri občutljivih otrocih (še posebej tistih, katerih starši so alergiki) povzroči hudo alergeno reakcijo. Moj fant je alergijski astmatik, me je mal strah, pa si vseen privoščim čokoladico vsak drugi dan, v omejenih količinah. Zaenkrat je vse ok. Je pa odlično energijsko nadomestilo, kadar nimaš časa kuhat user posted image
LP

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem