cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Da se skašljam, kot mati dojilja....!

  
clock-img

02.12.2007, 22:38

clock-img

HuAnita

pencil-img

5576

... kot piše v podpisu, na frišno iz bolnišnice!!!
Tokrat nismo šli na pediatrijo, ampak infekcijsko! ŽE an peditriji sem rekla, da bom ostala z njim, če je na drugih oddelkih to tudi urejeno za tiste, ki dojijo, pa je zdravnica rekla, da jasno.
Pridemo pa tja, pa buzeriranje gor in dol, dohtarca trdi, da baje to 'zastonj bivanje' ob otroku velja le do 6. meseca otrokve starosti - rečem, da ne, ker je bil star 14m (2m nazaj), ko smo bili na pediatriji, pa ni bilo govora o tem, sestra pametuje, da menda pa do enega leta, halo - 14m ni eno let!!1. 3 sestra pa me poučui, da potrebujem napotnico otro. zdravnice, da dojim!!!!! Halo - niokli slišala za to! Da pa imajo tam pač take izkušnje...
Sem popenila! Ker ne gre mi za tisti denar, ki v primeri z zdravim otrokom ni nič, ampak znotja ene bolnice tako različnapravila. Pa na vsa način so hoteli, da če že kdo, naj očka z njim ostane, da ga strpajo v sobo še k enemu očku, ki je ostal z otročkom, ker mene tja kao ne bi smeli dati!!! Halo, pa jaz dojim, ne očka!!!
K sreči bom že ju3 preverila, ker imajo vsaj sistem za obveščanje javosti dober, kako je s tem. 
Evo, skašljala sem seuser posted image

Še enkrat se pokaže v realnosti: kako ti vsi težijo o dojenju, pa zdravnica mi je zjutraj rekla, ko sem ga peljala na pregled, ker nič ni pil/ jedel, češ naj ga non-stop dojim - halo- 16-mesečnika, ki sem mu z muko dojenje skenslala na zvečer'+zjutraj ---- v bolnici pa izjave kot: pa saj to je 2-letni otrok, pa ja ne rabi zize (halo, še leto in pol ni star!), bo že zdržal nekaj časa brez vas, hecno, da ga še dojite - a potem ničesar drugega ne je???
mislim.....user posted image

clock-img

02.12.2007, 22:38

clock-img

HuAnita

pencil-img

5576

Ne vem sicer, kam bi to spadalo, po Porodnišnice se mi ni zdelouser posted image

clock-img

02.12.2007, 22:41

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne vem sicer, kam bi to spadalo



Na vrata bolnišnice...user posted image user posted image

Ali pa v črni humor...user posted image

clock-img

02.12.2007, 22:44

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne vem sicer, kam bi to spadalo



Na vrata bolnišnice...user posted image user posted image

Ali pa v črni humor...user posted image



na žalost v oboje.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

02.12.2007, 22:48

clock-img

Anonimen


Še enkrat se pokaže v realnosti: kako ti vsi težijo o dojenju, pa zdravnica mi je zjutraj rekla, ko sem ga peljala na pregled, ker nič ni pil/ jedel, češ naj ga non-stop dojim - halo- 16-mesečnika, ki sem mu z muko dojenje skenslala na zvečer'+zjutraj ---- v bolnici pa izjave kot: pa saj to je 2-letni otrok, pa ja ne rabi zize (halo, še leto in pol ni star!), bo že zdržal nekaj časa brez vas, hecno, da ga še dojite - a potem ničesar drugega ne je???
mislim.....



Evo,tu se pkaže vsa zabitost našega sistema v zdravstvu.Ma misli,kok so glupi,ali so pa glupi tiszi,ki promovirajo dojenje.v javnosti tolko reklame,resnica za bolniškimi zidovi je pa brezbrižnost,nerazgledanost,skratka en velik šit.

clock-img

02.12.2007, 23:18

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Evo,tu se pkaže vsa zabitost našega sistema v zdravstvu.Ma misli,kok so glupi,ali so pa glupi tiszi,ki promovirajo dojenje.v javnosti tolko reklame,resnica za bolniškimi zidovi je pa brezbrižnost,nerazgledanost,skratka en velik šit.

__________________________



Točno tako, Neva.

Huanita - sama sem imela skoraj popolnoma isto izkušnjo, ko je bila najstarejša stara 11 mesecev in je morala zaradi rota virusa v bolnišnico. Še zdravnica ob sprejemu mi je dejala, da bom komot lahko ob otroku, da za sobo ni ziher, pa sem rekla, da doplačam ( bi še za stol v sobi ne samo sobo doplačala), sestra je že govorila, da v sobi za mame ni več prostora in bom lahko pri njej v bolniški sobi, sestre na oddelku pa, da še to ni možno. Sem bila jezna, kot user posted image . Otrok mi je prvič tako zbolel, prvič v bolnico, dojila sem, pa še šljivili me niso pet postov ne glede, da sem jo še  dojila .
To je bilo 10 let nazaj, danes pa - kot opisuješ, je očitno še vedno popolnoma enako. Žalostno, res.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

02.12.2007, 23:31

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Kolk mi to dekl dvigne. Raje sploh ne komentiram. Si ne predstavljam, da bi morala zdaj v bolnišnico. Doječa 28 mesečnica bi bila kot cirkuška atrakcija al kako?!? user posted image user posted image

Naj raje nehajo komentirat in gredo na kakšen seminar. Recimo o astmi, kako dojenje pozitivno vpliva na njo, al pa...

Ehhh....user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

02.12.2007, 23:44

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Naj raje nehajo komentirat in gredo na kakšen seminar. Recimo o astmi, kako dojenje pozitivno vpliva na njo, al pa...



Boljše da ne. Bi dejale, da naj čimprej otroke odstavimo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

02.12.2007, 23:52

clock-img

Anonimen

Evo, sem šla prov med stare Mame pobrskat. "Člen iz Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja jasno pravi, da ima doječa mati pravico do brezplačnega sobivanjaz otrokom, dokler se ta pač doji (ni važno, koliko je otrok star)". Mama, november 07, str.18.

clock-img

03.12.2007, 00:40

clock-img

Allia

pencil-img

251

Tudi jaz sem imela takšno izkušnjo.Pri 18 mesecih sva bili v bolnici in mi ena zdravnica pametovala, da sem že vse zamudila in da je ne bom odvadila se dojit, drugi dve (sestri)sta se pa hihitali, ker se je mala hotla pocartat in se mi je ulegla v naročje, češ, s komentarjem:Ja, ona bi bila rada pa še kar dojenček.
Naša mala pa 40 vročine.babe zmešane.Itak, da bi se rada cartala. pa se ob njihovem razbijanju od 6-22 ni mogla.

clock-img

03.12.2007, 00:50

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Evo, sem šla prov med stare Mame pobrskat. "Člen iz Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja jasno pravi, da ima doječa mati pravico do brezplačnega sobivanjaz otrokom, dokler se ta pač doji (ni važno, koliko je otrok star)". Mama, november



Zakaj se pa potem najprej sklicujejo na to, da ni prostora - d so vse sobe za mame zasedene? user posted image Zato, ker so notri mame s 3 in 4 letnimi otroci (če ne še starejšimi). Očitno ti otroci bolj potrebujejo mame (dvomim, da jih še dojijo), kot pa doječe matere.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

03.12.2007, 03:32

clock-img

Rožica I

pencil-img

4047

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval
Zakaj se pa potem najprej sklicujejo na to, da ni prostora - d so vse sobe za mame zasedene? user posted image Zato, ker so notri mame s 3 in 4 letnimi otroci (če ne še starejšimi). Očitno ti otroci bolj potrebujejo mame (dvomim, da jih še dojijo), kot pa doječe matere.


-----------------------------------
Če bi bil moj otrok (že trkam na les) slučajno v bolnici, bi tudi želela bit z njim, pa če je star 2, 3, 5,7... let!
Saj vendar niso krive te mame s toliko starimi otroki (tudi vprašanje, če so res toliko stari, kot praviš?!), kriv je sistem in ljudje, ki odločajo o tem user posted image !

_____________________________

ROŽICA

clock-img

03.12.2007, 07:17

clock-img

puncica

pencil-img

9847

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Evo, sem šla prov med stare Mame pobrskat. "Člen iz Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja jasno pravi, da ima doječa mati pravico do brezplačnega sobivanjaz otrokom, dokler se ta pač doji (ni važno, koliko je otrok star)". Mama, november



Zakaj se pa potem najprej sklicujejo na to, da ni prostora - d so vse sobe za mame zasedene? user posted image Zato, ker so notri mame s 3 in 4 letnimi otroci (če ne še starejšimi). Očitno ti otroci bolj potrebujejo mame (dvomim, da jih še dojijo), kot pa doječe matere.



Tole je blo pa zdej zlo grdo od tebe, kot da otrok ki se ne doji ne pogreša mame, pa sej 1,5-3 letni otroci tud niso odvisni od dojenja (vsaj jaz ne poznam nobenga ali so zelo redki), mislim da bi zarad tega umrl ker ne bi imel hrane. Tako da tale je bla pa čist neumesna,.

< Sporočilo je popravil puncica -- 3.12.2007 7:19:47 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

clock-img

03.12.2007, 08:19

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

problem sploh ni v dojiljah in nedojiljah. spet. problem je v tem, da v našem zdravstvu za naše otroke ni dobro poskrbljeno. mati ali oče bi morala imeti omogočeno spremljanje otroka, pa če se ta doji ali ne. v vsakem primeru.

žal je tako, da vsak dela po svoje, zgovarjajo se na neke dokumente, ki jih predpisuje ZZZS ali kaka druga instanca, pa itak ugotavljamo, da te dokumente ne izvajajo dosledno.

beda in žalost.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

03.12.2007, 08:23

clock-img

viv_

pencil-img

9144

IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
problem sploh ni v dojiljah in nedojiljah. spet. problem je v tem, da v našem zdravstvu za naše otroke ni dobro poskrbljeno. mati ali oče bi morala imeti omogočeno spremljanje otroka, pa če se ta doji ali ne. v vsakem primeru.



Točno tako! Zakaj bi moral biti otrok matere, ki ne doji, prikrajšan za to, da ima mamo zraven. Saj je nič manj ne potrebuje, kot tisti, ki doji.



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

clock-img

03.12.2007, 08:29

clock-img

altati

pencil-img

5724

IZVIRNO SPOROČILO: neva6


Še enkrat se pokaže v realnosti: kako ti vsi težijo o dojenju, pa zdravnica mi je zjutraj rekla, ko sem ga peljala na pregled, ker nič ni pil/ jedel, češ naj ga non-stop dojim - halo- 16-mesečnika, ki sem mu z muko dojenje skenslala na zvečer'+zjutraj ---- v bolnici pa izjave kot: pa saj to je 2-letni otrok, pa ja ne rabi zize (halo, še leto in pol ni star!), bo že zdržal nekaj časa brez vas, hecno, da ga še dojite - a potem ničesar drugega ne je???
mislim.....



Evo,tu se pkaže vsa zabitost našega sistema v zdravstvu.Ma misli,kok so glupi,ali so pa glupi tiszi,ki promovirajo dojenje.v javnosti tolko reklame,resnica za bolniškimi zidovi je pa brezbrižnost,nerazgledanost,skratka en velik šit.



točno tako! Zgrožena sem!
Očitno smo res 'čudne' tiste mame, ki otroke dojimo še po enem letuuser posted image user posted image user posted image
le zakaj taka promocija, če je realnost drugačna.....

clock-img

03.12.2007, 08:30

clock-img

Anonimen

Pa to res popizdiš, no. Pa kako lahko sploh leto, dve leti, tri leta starega otroka pustiš samega v bolnici? Sploh recimo, če še nikoli ni nikjer prespal. user posted image

Pa se strinjam s puncico, da res ni važno ali je otrok star eno leto ali 5 let, jaz si ne predstavljam, da otroka pustiš samega tam, s samimi neznanci. user posted image  OK, ko je že enkrat toliko star, da se zaveda zakaj je v bolnici, da boš zjutrja, ko se bo zbudil že ob njem, tako majhnemu pa tega ne moreš dopovedati, ne more razumeti.

Sploh pa bi bile sestre lahko vesele vsake mamice, ki želi biti ob otroku v bolnici, pa ne glede na to ali doji ali ne, saj mamice opravijo več kot pol njihovega dela. user posted image  Otroka nahranijo, previjejo, preoblečejo, zmerijo mu temperaturo, pazijo ga, itd. itd.

In žalostno, zares žalostno, da ob vsem osveščanju v prid dojenja, potem dosiviš tako hladen tuš, kot da si povsem ****njen, ker dojiš več kot leto dni starega otroka. user posted image

clock-img

03.12.2007, 08:42

clock-img

mojamura

pencil-img

5505

ja saj sem že enkrat rekla

JEBELA CESTA PA NAŠE ZDRAVSTVO!!!



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

clock-img

03.12.2007, 09:29

clock-img

kalbo

pencil-img

6271

Sploh ni važno vprašanje a dojenje ja, al dojenje ne. Pediatrična klinika se dela že celo večnost in za to sramoto bi jest nabasal vse odgovorne lepo na goli otok kamne štemat.

Vsak otrok potrebuje starše, pa naj bo dveletnik, al pa 4 letnik. Sam ljudje itak vidijo samo svoje, drugih nikoli. Nekako tako je, ko prineseš enomesečnico na pregled k zdravniku, pa je v čakalnici polno bolanih štiriletnikov. Pa lepo piše, da se ambulanta za bolne otroke začne ob enajstih. Ljudje ne vidimo niti meter od lastnega praga.

clock-img

03.12.2007, 09:48

clock-img

tananejka

pencil-img

1205

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Evo, sem šla prov med stare Mame pobrskat. "Člen iz Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja jasno pravi, da ima doječa mati pravico do brezplačnega sobivanjaz otrokom, dokler se ta pač doji (ni važno, koliko je otrok star)". Mama, november



Zakaj se pa potem najprej sklicujejo na to, da ni prostora - d so vse sobe za mame zasedene? user posted image Zato, ker so notri mame s 3 in 4 letnimi otroci (če ne še starejšimi). Očitno ti otroci bolj potrebujejo mame (dvomim, da jih še dojijo), kot pa doječe matere.



Tole je blo pa zdej zlo grdo od tebe, kot da otrok ki se ne doji ne pogreša mame, pa sej 1,5-3 letni otroci tud niso odvisni od dojenja (vsaj jaz ne poznam nobenga ali so zelo redki), mislim da bi zarad tega umrl ker ne bi imel hrane. Tako da tale je bla pa čist neumesna,.



Se parvi, da mamica, ki ima 3. leta stariga otroka nima v bolnici kaj početuser posted image ....ker imajo mlajši prednostuser posted image . Upam, da nisi tako mislila kot si napisala. Jaz bi bila s svojima 5.letnicama sigurno tam, edino, če bi lepo sprejeli, da grem (jaz ali mož) domov, pa tudi z 20-mesečnico, ki jo ne dojim več bi 100% ostala. Ni važno ali so otroci dojeni ali ne, ali so stari 1. leto ali 4......starši imamo PRAVICO so-bivati v bolnici z našimi malčki/dojenčki.

clock-img

03.12.2007, 09:51

clock-img

tananejka

pencil-img

1205

Huanita: res grozno kar se vam je zgodil, nima beseduser posted image . Upam, da se čim prej pozdravite user posted image user posted image user posted image user posted image . Ti pa kar vztrajaj pri tem, da ostaneš v bolnici.....tudi, če ne bi dojila imaš vso pravico.

clock-img

03.12.2007, 09:53

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

03.12.2007, 09:54

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

03.12.2007, 10:58

clock-img

duhica

pencil-img

205

Uh, to me je spomnilo na našo izkušnjo, ko je bla hči zaradi laringitisa pri 18 mesecih v bol, sicer v MB, ampak so me tudi tam čudno gledali, češ da si zmišljujem, da jo še dojim user posted image user posted image . Ampak meni ne bi spravli iz bolnice, pa če se na glavo postavijo. Sicer sem takrat moral plačat, ampak bila sem z njo, čeprav so me hotli domov spakirat. Se pa strinjam, da tud če bi naš 3-letnik moral ostat v bolnici, bi bla z njim vsaj dokler ne bi zvečer zaspal. Mislim, da bi to prenesel, ker toliko že razume. Je pa to res kriminal, ko je ozrku hudo, starše pa stran pošiljajo, pol se pa sprašujejo, ja zakaj se otroci bojijo bolnišnic user posted image

clock-img

03.12.2007, 11:11

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem