cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Cerkvena poroka - obred

clock-img

15.07.2010, 22:15

clock-img

saraja

pencil-img

770

Lepo pozdravljeni,

zanima me kako poteka obred v cerkvi. Ko nevesto oče pripelje do oltarja (pa kako svatje in kje stojijo).......prosim, vse tiste, ki ste poročene in tiste, ki še boste, delite z mano svoje lepe spomine in nasvete.


Lp, Saraja

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

clock-img

16.07.2010, 18:32

clock-img

carbene

pencil-img

143

Mislim, da je pri nas še vedno bolj pogost način prihoda do oltarja tako, da ženin in nevesta skupaj prideta tja, mar ne?

clock-img

16.07.2010, 19:16

clock-img

Udb

pencil-img

5380

Maš več načinov prihoda. Ali pride ženin in priče najprej, potem pa oče pripelje nevesto, ali gresta ženin in nevesta skupaj..pa še kaj bi se našlo.

Drugače pa sam poročni obred zajema to, da ženin in nevesta drug drugemu povesta (prebereta), da se bosta ljubila in spoštovala do konca življenja, sledi blagoslov prstanov, nato si jih izmenjata. To je približno to. user posted image Če je poroka z mašo je obred pred darovanjem. Če je poroka brez maše, je na zač. kratek nagovor, nato 1 berilo, obred, očenaš, blagoslov in je konec.

Te kaj konkretnega zanima (zdaj ko sem bila že na ene 100 sem kar poučena user posted image )

clock-img

17.07.2010, 08:44

clock-img

nksrv

pencil-img

21

Živjo!

Pri nama je župnik dal na izbiro tri  načine:

  • Vsi zbrani pred oltarjem, in oče pripelje nevesto
  • nevesta in ženin vstopita skupaj
  • nevesta in ženin vstopita v sprevodu z župnikom in ministranti ter pričami
Midva sva se odločila za zadnjo, pa je bilo fino. Zanimivo je predvsem zato ker vsi ne vidijo takoj neveste user posted image


clock-img

17.07.2010, 12:13

clock-img

carbene

pencil-img

143

Pri nama je bila pa še četrta varianta: ministranti, duhovnik, midva, priči, najini starši. user posted image In v bistvu se nismo nič menili za to. Moram priznati, da na to sploh nisem pomislila. user posted image In je kar nekako spontano (ali je pa mogoče duhovnik dal take napotke tik pred zdajci, se ne spomnim user posted image ) nastala taka formacija.

clock-img

17.07.2010, 14:51

clock-img

bubu_bibi

pencil-img

611

IZVIRNO SPOROČILO: nksrv

Živjo!

Pri nama je župnik dal na izbiro tri  načine:

  • Vsi zbrani pred oltarjem, in oče pripelje nevesto
  • nevesta in ženin vstopita skupaj
  • nevesta in ženin vstopita v sprevodu z župnikom in ministranti ter pričami
Midva sva se odločila za zadnjo, pa je bilo fino. Zanimivo je predvsem zato ker vsi ne vidijo takoj neveste user posted image





Tudi midva sva želela tako :)

clock-img

17.07.2010, 21:20

clock-img

mayci

pencil-img

2322

Pri nama je pa šel najprej moj dragi s pričama, potem pa midva z mojim očetom. Ta trenutek, ko me je "oddal" bodočemu možu pred oltarjem, se mi je zdel eden najbolj čustvenih na poroki...user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

clock-img

19.07.2010, 10:25

clock-img

koala

pencil-img

5539

Pri naju je bilo tako da so šli svatje prvi v cerkev, potem je šel moj dragi z župnikom, nakoncu pa me je v spremstvu orgel opoeljal pred oltar mamin življenski sopotnik.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem