cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Canon S2

clock-img

01.06.2006, 21:13

clock-img

Mariposa

pencil-img

624

Kako ste zadovoljni z njim? Sem ravno v fazi nakupovanja tega digitalca, ocene so izredno dobre, mene pa moti njegova velikost,...kam ga date, ko ga prenašate okoli? Ne bi namreč rada izgledala kot kak japonski turist, ker precej potujem in si z vidnimi zadevami bolj na udaru. Želela sem čimmanjši digitalec, samo so njihove lastnosti, sploh kar se glede zooma tiče, tako slabe, da sem res v dilemi kaj narediti,..kak nasvetuser posted image ?

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

clock-img

01.06.2006, 21:17

clock-img

baguSka

pencil-img

18631

Ja kaj bi pa ti rada?? Vsega pa res ne mors met... punca razvajena.user posted image

clock-img

01.06.2006, 21:19

clock-img

mamči

pencil-img

1722

Jaz sem zelo zadovoljna....ja, razen velikosti, ko sem na terenu! Ne pomaga druga, kot ga met v etuiju pa okol vratu obešenega!

clock-img

01.06.2006, 21:21

clock-img

Mariposa

pencil-img

624

Ej, počas bom dobila paranojo, da me zasleduješ po vseh forumih, kjer se pojavimuser posted image user posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

clock-img

01.06.2006, 21:22

clock-img

baguSka

pencil-img

18631

O ne to pa ne.. tebe je tezko sledit. Na kermu forumu pa si se?? Na odklopu tud aa? A?

clock-img

01.06.2006, 21:25

clock-img

Mariposa

pencil-img

624

Ne, mislila sem v okviru RRuser posted image Ja, še tega se mi manjka, da te bom še na drugih gledalauser posted image user posted image user posted image user posted image Odklop? Kaj pa je touser posted image Grem mal pošpegatuser posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

clock-img

01.06.2006, 21:27

clock-img

Mariposa

pencil-img

624

Odklop poznam kot prodajalno letalskih kart,..kje si pa ti forum vidlauser posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

clock-img

01.06.2006, 21:30

clock-img

baguSka

pencil-img

18631

Pa ne sam letalskih kart. Tud potovanj, izletov... Ja forum majo in tm je ena punca s tvojim nickom.

No pol te pa tuki cist slucajn ujamem.. Ker nism velik tuki gor, ampak ocitno glih takrat k ti.

No, jst mam tud Canona ampak eno manjso verzijo.. nek Ixus al neki tacga. Direkt za u žep. Ne maram se spilat turistov.user posted image

clock-img

01.06.2006, 21:31

clock-img

baguSka

pencil-img

18631

Aja in btw: cist dobre fotke dela. Sploh ce jih kasnej se s turbotom obdelam..user posted image

clock-img

01.06.2006, 21:40

clock-img

Mariposa

pencil-img

624

Joj men je od Ixusov tale čist za zalubt se http://www.digitalnifotoaparati.com/digitalni-fotoaparat/canon/ixus-i-zoom/

sam am ful premal optičnega zooma,..pol mi je recno všeč tud ixus 750,...sam kaj ko nista temule S2 tud do gležnjev neuser posted image


_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

clock-img

02.06.2006, 08:49

clock-img

asso

pencil-img

3700

Oj,

jaz sem si tudi rekla, naslednji digitalec bo čisto majhen, da ga bom lahko v žep dala... Ko sem se pa odločala za nakup in gledala malo karakteristike sem ugotovila, da majhen digitalec ne bo nikoli dosegel takšnih lastnosti kot jih ima večji tako, da je bila na koncu moja odločitev S2.
Ni mi žal in mislim, da mi nikoli ne bo. V končni fazi niti ni tako velik...
Fotografije so super.
No, jaz bi na tvojem mestu z nakupom malo počakala (če se ti ne mudi), ker prihaja (ali je že prišel) ven S3 tako, da bo v kratkem S2-ju cena padla (kot je pred tem S1). Tako, da....

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

clock-img

02.06.2006, 10:05

clock-img

branka-7

pencil-img

3

Jaz ga imam in sem  zelo zadovoljna, slike so res kvalitetne. Mene velikost sploh ne moti, se hitro navadiš  user posted image

clock-img

02.06.2006, 10:06

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Kot je napisala Asso.

Poleg tega moraš vedet da Ixus sodo v kategorijo kompaktov, S2 pa v kategorijo hibridov (recimo temu napol profesionalni).

S2 ima veliko večji CCD senzor ter boljšo optiko, zaradi tega je tudi večji. Stvar je taka da če misliš met zadevo res samo za škljocanje na dopustih, otrok, ter podobno, bo tudi Ixus več kot dovolj dober. Za res lepe slike moraš pa poseči po večjih ter dražjih modelih.

Tako pač je.

clock-img

02.06.2006, 22:09

clock-img

Mariposa

pencil-img

624

Pa ste se prej kaj ukvarjale s fotografijo, da znate obvladat ta fotoaparat? Mi je namreč danes prodajalec razlagal kok je fajn, ker moraš vse ročno nastavti, pa neka zaslonka, pa kaj jaz vemuser posted image user posted image Nisem več ziher, če je ta aparat zame,.so vsaj zelo podrobna navodila za uporabo priložena?

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

clock-img

02.06.2006, 22:42

clock-img

mamči

pencil-img

1722

Razen, da rada fotografiram in občudujem lepe slike  in še obupno sem si s2 želela - nisem imela nobenih izkušenj.
Meni ga je kupil dragi, me je skoraj kap od veselja, pol pa sem videla aparat in navodila user posted image
Pa je šlo ! Korak za korakom po beležki in vadit, vadit, vadit....
Maš pa res ogromno možnosti, sama veliko uporabljam opcijo portret, če pa moraš kaj na hitrco je pa zelo dobra kar auto varianta.

V glavnem moraš ga naštudirat. Je pa res, da bi jaz bila zelo vesela koga, ki se malo bolj spozna na fotkiča, pa kr na hitro brez navodil še tud ne znam naredit npr. črno- belo fotko.

clock-img

07.06.2006, 11:18

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

IZVIRNO SPOROČILO: Mariposa

Pa ste se prej kaj ukvarjale s fotografijo, da znate obvladat ta fotoaparat? Mi je namreč danes prodajalec razlagal kok je fajn, ker moraš vse ročno nastavti, pa neka zaslonka, pa kaj jaz vemuser posted image user posted image Nisem več ziher, če je ta aparat zame,.so vsaj zelo podrobna navodila za uporabo priložena?



Ne skrbi.

Funkcija AUTO je zelo dobra, tisto o ročnih nastavitvah je samo če obvladaš, oziroma želiš.

clock-img

09.06.2006, 09:23

clock-img

markoh

pencil-img

30

Zadnji dve leti smo slikali s majhnim fotoaparatom HP 935 ali nekaj takega. Na začetku je bilo še kar v redu, potem pa nas je začelo motiti vse več in več stvari. Ta teden pa smo kupili Canon S3 IS in zaenkrat je videti odličen. Nismo se še dosti ukvarjali z njim, vendar smo brez navodil hitro slikali brez težav. AUTO nastavitev dela čisto v redu. Razlika v velikosti aparata ni tako velika, kot vse prednosti, ki jih takale mašinca nudi. Prednosti je toliko, da sploh ne vem, kje bi začel naštevati. Na primer: prej smo imeli 3x zoom in nikoli nisem bolj dovolj blizu, da bi naredil kakšen dovolj bližnji posnetek. Zdaj z 12x zoomom je stvar precej drugačna...

clock-img

22.06.2006, 21:58

clock-img

KBM

pencil-img

4744

Oj!

Tud mi imamo s2 in sem z njim čisto zadovoljen. Prej smo imeli s1 zdj pa me mika že s3 ki je ze na policah btw ta je črne barve. Mislim, da se moraš prvo odločit za kaj ga boš uporabljala, ker je treba zaradi velikosti malo bolj pazit nanj kot bi na kakega ixusa ki gre v vsak žep. K ceni aparata pa moraš prišteti se nekaj nujnih stvari:

Zmoglivejša kartica ( mi uporabljamo 1GB ker lahko pol z njim posnameš še približno 10 minut minut dokaj kvalitetnega videa med snemanjem pa lahko slikaš).Kartice imajo tudi različne hitrosti zapisovanja podatkov - za snemanje naj bi bile boljše hitrejše.
Polnilec baterij in dva kompleta se pravi 2x4 baterije - da so ene vedno polne.
In torbico za aparat da je malo zaščiten ker drugače se rado kaj pripeti.

Prednosti:
Aparat je zaradi 12x zooma primeren za slikanje v naravi ker lahko motive kr precej približaš. Jz sem npr slikal ene par rallyjev in je fajn ker lahk že avtomobile precej od daleč lepo slikaš.
Ima tudi stabilizator slike kar precej umili trešoče roke pri velikem zoomu.
Ima funcijo makro in super makro kar ti omogoča,
da lahko slikaš npr kapljico na objektivu, se pravi motiv od nič cm naprej.
Ima cel kup nastavitev in če maš žilico lahko marsikaj ustvariš(Priročnik za uporabo se mi zdi kr kvalitetn).
Slike so pa kvalitetne z lepimi barvami.
Jz zdj razmišljam o nakupu stativa za boljše slike z zoomom (npr za slikanje blejskega gradu med ognjemetom oz za slike z dalšim časom zaslonke).

Slabost ki sem jo opazil pa je težava z ostrenjem slike z večjim zoomom pri malo slabši svetlobi kar pa je razumljivo.

V glavnem je zelo dobr aparat za amaterja in priporočam ali še boljše S3.
Ali kakega drugega Canona.

Lp Boris




_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem