cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Bepanthen za bradavice

clock-img

25.01.2006, 12:44

clock-img

tinkatonka

pencil-img

5211

Živjo mamice! Prosila bi za vaš nasvet.

Na vseh seznamih potrebnih stvari, ki jih potrebuje novopečena mamica je tudi Bepanthen mazilo, ki se uporablja tako za novorojenčkovo vneto ritko kot za doječe bradavice.

Zanima me ali moram bradavico, ki sem jo po dojenju namazala z Bepanthenom pred naslednjim dojenjem umiti, ali ne? Ali je za otroka škodljivo oz. ali zavrne bradavico, če je namazana s to kremo. In če ja, ali obstaja kakšno mazilo za bradavice, ki ga pred dojenjem ni potrebno spirati iz dojke???

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

clock-img

25.01.2006, 12:48

clock-img

soncek&luna

pencil-img

1589

meni so sestre v porodnisnici rekla da je bepanthen priporocljivo obrisati z bradavice pred dojenjem, ni pa nic narobe, ce slucajno kdaj tega ne naredis...
vem, da ima avent eno kremo, ki pa je ni treba odstranit pred dojenjem, samo ne vem kako se imenuje...
jaz sem sicer dojila samo teden dni in sem se mazala z bepanthenom, ki je zeloooo pomagal

_____________________________

Mami, pika moja!

clock-img

25.01.2006, 12:51

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

Lanolin - Multi Mam je tud krema za bradavice in je ni potrebno odstranit user posted image

clock-img

25.01.2006, 13:00

clock-img

makica

pencil-img

372

Bepanthen mazilo zelo dobro pomaga, ko se na bradavicah pojavijo razjedice in so bradavice tudi boleče. S to kremo jih lahko zelo hitro pozdraviš. Je pa priporočljivo, da si jih pre dojenjem umiješ oz. obrišeš kremo dol.

Od Aventa obstaja za bradavice soothing nipple cream, ki pa jo jaz uporabljam za preventivo. Ko so bradavice že boleče mi je boljša bepanthen. Aventovo kremo ni potrebno odstranjevati, tako kot tudi ne Lanolin Multi Mam. Mi pa slednja ni všeč, ker je pretrda in se zelo težko razmaže. Je pa cenovno polovico cenejša od Aventove. (cca 1600 SIT v lekarni za Lanolin Multi Mam in 3000 SIT za Aventovo)

LP

clock-img

25.01.2006, 13:39

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

Pri nas bradavice nismo umivali zaradi Bepantena. Smo pa takrat uporabljali tudi nastavek, da se je bradavica hitreje opomogla.

clock-img

25.01.2006, 13:43

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Meni Bepanten mazilo ni pomagalo, Lanolin Multi mam pa zelo. Obrisati pa pred dojenjem ni potrebe nobeno od teh dveh maziv.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

25.01.2006, 13:54

clock-img

tinkamiška

pencil-img

6099

meni so pa rekli v porodnišnici in v lekarni, da je Bepanten treba spirat in sem zato bolj uporabljala lanilin od multi-mam.

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

clock-img

25.01.2006, 14:05

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Lanolin krema je mene rešila, nujno priporočam!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

25.01.2006, 15:46

clock-img

petraz

pencil-img

1328

Raje uporabi Lanolin - Multi Mam, ni je potrebno sprati iz bradavice.user posted image

clock-img

25.01.2006, 19:29

clock-img

Anonimen

Lanolin od Multi Mom je bolj za preventivo pred poškodbami bradavic. V lekarni stane okoli 1400 mala dozica (30ml). Ni je treba izpirat.

Če pa so bradavice že poškodovane in boleče pa je zelo dobra Bepanthen. In sicer jz sem jo mazala zeeelo na debelo, ker sem imela na pol preklano bradavico. Bolečine in rane pozdravi v cca 3 dneh. Ker sem jo mazala zelo na debelo sem jo valda vsakič pred dojenjem z robčkom odstranila. Izpirala bradavic pa nisem.

Torej, če se boš z bepanthenom mazala običajno, ne tako na debelo, si pred dojenjem bradavico malo obriši, magari samo z roko (čisto). Ni se ti treba prav posebej it umivat bradavice.

Srečno

clock-img

25.01.2006, 22:42

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Bepanthen se je tudi pri meni obnesel user posted image user posted image user posted image . Tistega z roza črto zagotovo ni potrebno niti odstranit niti spirat.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

26.01.2006, 08:51

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Lanolin Multi mam ti priporočam. Meni osebno je boljša od Bepanthena, pa še umit je ne rabiš. Res, da je dražja, a boljša. Če je vse ne porabiš, pa je potem super za lička dojenčka.

clock-img

26.01.2006, 13:48

clock-img

ivana25

pencil-img

51

Ojla!

Kot preventivo uporabljam kremo na bazi lanolina. V DM imajo eno zelo dobro (znamka Baby love, krema za bradavice MAMA, 30ml), stane pa okrog 400 sit.

Če pa sem imela razpokane, pa sem uporabljala Bepanten, ker se mi je hitreje zacelilo. V lekrani so mi povedali, da se do naslednjega dojenja večina kreme vpije v kožo in je ni potrebno izpirati- lahko le obrišeš viške kreme, če so kakšni.

Pozdravčem vsem!
Ivana

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem