cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Aptamil in GH.

clock-img

26.06.2009, 07:53

clock-img

PetraSkok

pencil-img

202

pozdravljene, mene pa zanima, kdaj ste zacele z uvajanjem GH tiste, ki otroke hranite z Aptamilom? Nekateri pravijo da po dopolnjenem 5. mesecu (ce otrok ni dojen), drugi pa da vendarle po 6. mesecu tako kot dojeni otroci.

Zdaj pa ne vem kdaj zaceti? Drugace otrocek normalno pridobiva na tezi, zanimanje za hrano sem opazila, da se samo smeji ko jaz jem in je zgleda zanimivo gledat.

Kaj menite?

Hvala vsem za odgovore.

clock-img

26.06.2009, 08:49

clock-img

misa4

pencil-img

637

To boš morala pa sama presodit. Nekateri so pripravljeni že zgodaj, nekateri malo kasneje.
Moj je kazal znake že pred četrtim mesecem, ko smo jedli je začel usta odpirat, se slinit in požiral je z očmi, vedno pogosteje je bil lačen. Tako da smo pri štirih mesecih že počasi začeli-res počasi. Kakšna riževa kašica in 2-3 žličke jabolčka. Do 6 meseca je imel 1 obrok GH, potem pa več.

clock-img

26.06.2009, 08:53

clock-img

botrca

pencil-img

14679

Misa4 je lepo rekla, vsak otrok je zgodba zase...sama presodi, probaj pa boš videla. Jaz sem začela pri 4 mesecih, je lepo odpiral usta, ampak sem imela drug problem, ker je bruhal non-stop...

Zdaj vem, da ko bom in če bom...user posted image  imela še enega bom zagotovo pozneje začela.

Srečno pri uvajanju...user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

clock-img

26.06.2009, 10:06

clock-img

linči 312

pencil-img

182

kaj ni to tko, da patronažna pomaga pri uvajanju GH? ker meni je moja rekla, naj jo pokličem pri starosti 5m in se bova zmenile za uvajanje na GH. začelo pa naj bi se pri 6m, ne glede na to, ali je otrok dojen ali ne.

clock-img

26.06.2009, 10:41

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

Res je, uvajanje naj bi se po novih smernicah, ki se itak nonstop spreminjajo, začelo pri 6. mesecu, ne glede na to, ali je otrok dojen ali pa je na AM. Po moje to, da otrok gleda, ko starši jedo, ni znak, da je pripravljen na GH. Bolj merodajen znak je, da je otrok naenkrat pogosteje lačen kot sicer. Sicer pa ne vem, zakaj se nekaterim tako zelo mudi z uvajanjem GH? Ne rečem, če gre za refluks ali kaj podobnega, če pa otrok normalno pije mleko, je od njega sit enako kot prej in normalno pridobiva na teži, drugače pa res ne vem zakaj silit z GH že prej. Tamle na sosednjem forumu sem zasledila, da februarke že začenjajo s par žličkami GH. Zakaj že? user posted image  Potem je pa panika, ker po enem mesecu ne pojedo več kot par žličk in bodo spraševale, zakaj je otrok neješč. No, pa brez zamere.

clock-img

26.06.2009, 19:00

clock-img

Anonimen

Moja punca je na AM ... z uvajanjem GH sva pričeli po dopoljenih 4ih mesecih ... pač postopoma in počasi sem najprej začela z zelenjavo, potem še kuhano sadje itd. dajat sem ji pa začela za to, ker je očitno kazala interes ... tudi tistega refleksa, ko porivajo hrano z jezičkom ven, ni imela več takrat. Sedaj je stara 7 mesecev in čez dan AM praktično ne pije več (no če je sitkana ali slabe volje in ne kaže interesa za drugo hrano, ji dam flaško) ... le še pred spanjem in ponoči eno flaško, čez dan pa ima 4 obroke GH in je blazno vesel in zadovoljen otroček in s prebavo nima popolnoma nobenih težav.

clock-img

26.06.2009, 19:04

clock-img

_sanja_*

pencil-img

1444

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Moja punca je na AM ... z uvajanjem GH sva pričeli po dopoljenih 4ih mesecih ... pač postopoma in počasi sem najprej začela z zelenjavo, potem še kuhano sadje itd. dajat sem ji pa začela za to, ker je očitno kazala interes ... tudi tistega refleksa, ko porivajo hrano z jezičkom ven, ni imela več takrat. Sedaj je stara 7 mesecev in čez dan AM praktično ne pije več (no če je sitkana ali slabe volje in ne kaže interesa za drugo hrano, ji dam flaško) ... le še pred spanjem in ponoči eno flaško, čez dan pa ima 4 obroke GH in je blazno vesel in zadovoljen otroček in s prebavo nima popolnoma nobenih težav.



Se podpišem. Začela sva pri 4m, sedaj AM spije samo še zjutraj in zvečer, čez dan ga noče več. Nikoli ni imel težav. Je zadovoljen otroček, ki zelo rad jeuser posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem