cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Ali naj budim za obrok?

clock-img

24.07.2006, 12:59

clock-img

Anonimen

Zdravo.
Imam 13 dni staro Bibo.
Bi prosila za nasvet, mlada mamica je zmedena. Našo Bibo dojim in ji dodajam, ker mlekca ni dovolj. Vseeno se najprej podojiva, kolikor je, je (samo jaz ne vem, koliko je, nimam črpalke), nato ji dodam. Včasih spije 40, včasih 70.

Mene zanima bolj glede ritma, nekaj ne razumem. Naj bi jedli na 3 ure. Recimo če jo dojim od 8. do 8.30, nato dobi in spije dodatek do 9.00, zaspi ob 10.30....kaj naj jo pustim spati ali jo zbudim ob 12. uri, glede na to, da je od zadnjega obroka minilo 3 ure? Ali naj štejem 3 ure odkar je zaspala? Ali naj pustim naravi prosto pot in čakam, da se zbudi in mi pove, da je lačna?

To ni zaradi reda in urnika ali zaradi moje komoditete, da ne boste narobe razumele. Sem še sveža in informacije so nasprotujoče, v materinski so nam rekli eno, patronažna drugo, o mami in tašči nebi niti komentirala user posted image

Vaše izkušnje in mnenje?
Hvala!!!!

clock-img

24.07.2006, 13:03

clock-img

CUKRČEK

pencil-img

4802

če dete lepo raste in se redi, je nikar ne budi. Očitno je zadovoljna.


Moja hči je fuul veliko spala. In ej nisem budila. Pol  se pa ni kaj dosti redila in sem jo morala začet budit. Mater, kako težko je zbudit otroka ki hoče spati...nič ne pomagauser posted image  Pol se je pa le začela redit in posledično je dobila večji apetit.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

clock-img

24.07.2006, 13:10

clock-img

MAMA JEŽEVKA

pencil-img

23

Nikoli nisem nobenega budila. Sicer sta oba že od rojstva drobižka (ker sva tudi z možem na "minimalcu"), pediater ni imel pripomb, čeprav se mlajša giblje na spodnji meji po statistiki, ta velik pa je nad povprečjem (razen ob rojstvu je bil povprečen).

Moje mnenje je, da če je otrok nasplošno zdrav, naj se ne budi, ker ga bo itak mati narava opomnila na lakoto.

MJ

clock-img

24.07.2006, 13:20

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

24.07.2006, 13:20

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Sama sem dobila navodilo, naj otroka hranim  v roku 3eh ur že v porodnišnici (bila je zlatenična, in bi ibl dologtrajen spanec zhnamenje, da je z zlatenico slabše). To sem delala en teden, otrok lepo napreduje in ji dam spati kolikor ji pač znese.

clock-img

24.07.2006, 13:24

clock-img

srki

pencil-img

9222

Če se lepo redi, je ne budi. Če spi, po mojem tudi lačna ni.

Jaz sem parkrat to naredila, za brez veze. Raje sem ga pustila spat in je jedel ko je sam hotel, ne ko sem jaz hotela.

clock-img

24.07.2006, 13:28

clock-img

lenika

pencil-img

6143

Jaz ga ne bi budila. Naš je star dobra 2 meseca in spi ponoči 8 ur v kosu, pa ga ne budim, ker se že zbudi, ko je lačen.

clock-img

24.07.2006, 13:32

clock-img

Anonimen

Moj je jedel približno na 6 ur, pa ga nisem nikoli budila.

clock-img

24.07.2006, 14:11

clock-img

babylove

pencil-img

2473

Ne budit, ko bo lačen se bo že sam zbudil.

Jaz sem ga morala nekaj časa buditi po zdravniškem nasvetu, ker ni pridobival na teži. Če se redi, pa ga ne budit.

clock-img

24.07.2006, 20:24

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

ne budit za obrok tako majhnega otroka, ko bo lačen se bo zbudil (razen če je zelo zlateničen)

triurni urnik je samo za info, ne glej na uro in ne živciraj se, če je kdaj prej, kdaj pa kasneje

mleko se dela kolikor je povpraševanja in dojke delajo mleko sproti (ko ga pristaviš se mleko dela in ne na zalogo) - se pravi da če je na pol ure še vedno nekaj priteče, sicer vedno manj, ampak to je pogoj da ga bo naslednjič več

pa veselo materinstvo

< Sporočilo je popravil piščanc -- 24.7.2006 20:28:47 >


_____________________________

iz malega zraste veliko

clock-img

24.07.2006, 21:09

clock-img

Bonnie_RR

pencil-img

5189

Pusti otroka spat. Če lepo napreduje, je ok.

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

clock-img

24.07.2006, 21:12

clock-img

KIRA

pencil-img

4944

če dete spi, jo pusti. spanje je za take male zelo pomembno. jo boš že najhranla, ko se zbudi, saj si itak zraven. če si pa nisi sigurna, kolko se naje iz tvojega podoja, pa si nabav črpalko. tam lahko točno vidiš načrpano količino inkolk otrok poje.

LP

clock-img

24.07.2006, 21:35

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ali naj pustim naravi prosto pot in čakam, da se zbudi in mi pove, da je lačna?



Če je punčka videti zadovoljna in zdrava, naredi kar tako user posted image

clock-img

30.07.2006, 23:16

clock-img

SU

pencil-img

919

Ne, ne nič budit! Če se biba ne bo dobro počutila (polulana, pokakana,lačna), se bo še prehitro zbudila! Tudi jaz sem bla na začetku v taki dilemi in sem ene 100krat slišala od naših "starih mam" : "Bolš spanc kot žganc!"user posted image  Se je slišalo smešno user posted image ampak sva ugotovila, da je še kako res. Hvala bogu, da pančka! LP, Saša

_____________________________


clock-img

01.08.2006, 18:14

clock-img

Pupica

pencil-img

4847

Mi2 imava dva velika zaspancauser posted image
Vendar tia niti ni bila tako velik kot Gal.Ta je že v porodnišnici spal 4,5 ure, da sem bila kregna in sem mogla alarm štimat.
Tudi doma sem ga , vwendar ni bilo haska. Ponoč sme ga zbudila, šla previt, pristavila, pa je dvakrat potegnil in zaspaluser posted image Zbudil se je pa kot če ne bi alarma naravnala in pojedel v 10 min ter zaspal nazaj.
Pa sem nehala.Sedaj veselo spi od 2 tednov naprej najprej 6 ur, pri 1 mesecu 7 ur, rekord do sedaj je bil celih 8,5 ur.
Tudi zjutri ko se zbudi, ni ne vme kakšen jok, ampak se začne smejat ko em vidi, pa mal postoka pa se spet mal posmeje...tko da pomoje ni panike,če bi bil lačen bi pomoje prej jokal.

lp

aja jaz ga ne bi zbujala, seveda pa more ta odočitev v teb dozoret, in ugotovit moraš da nič ne spremeniš.

clock-img

02.08.2006, 09:22

clock-img

Eviii

pencil-img

1974

veš, kaj ti povem: ne diraj lava dok spava... dejan je tudi v porodnišnici enkrat prespal 9 ur v kosu. sm jih čula od sestr. pol pa pride pediatrinja in sm ji to omenla. mi je rekla točno to, kar sm ti zapisala. dejan je že v porodnišnici (kljub temu, da sva se čez dan dojila na 2 uri, ponoči je pa spal vsaj 6 ur) pridobil nazaj vso težo in še neki gramov zraven. pa ga nisem budila. in niti doma. to je za njega najboljše. pa še ti se boš spočila. zdej je star 5 mescev. po statistiki bi mogu jest približno 5 obrokov. kaj nej nardim, ko jih poje 10? nej mu po pol dneva neham dajat hrano? vsak otrok je drugačen in povprečja za nekatere ne veljajo!

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

clock-img

02.08.2006, 14:02

clock-img

Alisa

pencil-img

1808

Jaz ga ne budim, če ne mine res 4-6 ur, ker potem že mene tišči-dojke in moram podojit, drugače pa se večinoma sam zbuja na 2-3 ure, izjemoma kdaj spi 6 ur skupaj.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.


clock-img

02.08.2006, 18:38

clock-img

pat

pencil-img

197

na kratko: ne jo zbujat!

clock-img

02.08.2006, 18:52

clock-img

AKŠ

pencil-img

1342

še en kratek odgovor: Ne je budit

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.

clock-img

03.08.2006, 21:36

clock-img

žanai

pencil-img

176

Tako majhni dojenčki še nimajo občutka za dan in noč in če boš opazila, da se ti ponoči večkrat zbuja (ponavadi zaradi lakote), čez dan pa spi skupaj po več ur, je bolje da jo čez dan zbudiš in nahraniš in ti bo potem postopoma ponoči dalj časa spala v kosu...

Jaz sem našo bučko čez dan vedno zbujala, da je jedla na približno 3 ure, ponoči pa ne- me je že ona zbudila, ko je bila lačna. user posted image

clock-img

03.08.2006, 21:39

clock-img

BlankaT

pencil-img

511

Kratko in jedernato ne je buditi, ko bo lačna se bo oglasila.

_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem