cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Aktivna kmalu po porodu

  
clock-img

16.04.2008, 11:16

clock-img

Roberta69

pencil-img

1225

Z vseh strani strašijo, da je predvsem za mamico nevarno, če po porodu ne počiva user posted image . Jaz sicer mamica še nisem (bom pa v roku parih dni), ampak si sploh ne predstavljam, da bi bila kar 14 dni ali celo več neprestano doma. Na splošno imam ogromno energije, tako da težko verjamem, da bi me porod tako zdelal, da bi bila čist fertik, pa tudi nezdravo se mi zdi, da je človek non-stop med štirimi stenami. Kakšna je sploh "znanstvena" podlaga za ta priporočila? Ste vse počivale, koliko časa? Je katera že hitro skakljala naokoli, pa je bilo vse ok? In tudi ali naj bi to počivanje pomenilo, da se tudi psa ne sme ven peljat (sej ga v tem primeru reveža ne bi pustili na milost in nemilost user posted image ). Kakšne so kaj vaše izkušnje?

clock-img

16.04.2008, 11:20

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

počivanje pomeni, da se izogibaj delu, čiščenju, likanju, sesanju, obešanju cunj, kuhanju.. to lahko kdo drugi opravi namesto tebe.... vsaj prvi m. ti bo prav prišlo, ker ti boš ta čas izkoristila, da si odpočiješ, da se z otrokom navajata en na drugega. mogoče se ti bodo šivi vneli, upam, da ne, ko ne boš sposobna nič narediti, porod te zna kar izčrpat in fizično spravit skoraj na nulo.....

na sprehod pa boš morala it, otroka peljat na zrak, hoja ne škodi....boš pa sama videla, tudi jaz sem v kar dobri kondiciji in sem prvi sprehod po porodu okoli bloka komaj opravila.......

clock-img

16.04.2008, 11:24

clock-img

Naty*

pencil-img

2051

Roberta69 sej verjetno nisem pravi človek za dajanje nasvetov, ker bom tudi sama šele v kratkem mamica user posted image . Ampak naj delim s tabo, kar nam je povedala babica na MŠ. Zakaj naj bi ženske počivale po porodu:
- ker se maternica na normalno velikost krči še šest tednov po porodu in se takrat organi šele postavljajo v normalno stanje. Če si prehitro aktivna se dogaja čuda stvari z mišicami medeničnega dna in tistimi, ki "držijo" mehur. Problemi zaradi tega se ne pokažejo takoj, ampak po navadi ženskam v srednjih letih, ko začnejo mišice popuščati in pride do neželenega kapljanja urina.
- ker počitek in dobro počutje "delata" mleko. Gospodinjska opravila izčrpano telo (od nosečnosti in poroda) še dodatno izčrpajo in prvi rezultat je pomanjkanje mleka.

No tolk sm si zapomnila, mislim pa, da s tem ni mišljeno strogo ležanje v nedogled, ampak samo, da telesa v prvih nekaj tednih ne obremenjuješ preveč. Sprehajanje kužka... če lahko, v ta namen izkoristi očija na očetovskem dopustu user posted image ... midva sva se to že pomenila.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

clock-img

16.04.2008, 11:30

clock-img

aluš

pencil-img

704

Je čist odvisno od vsake ženske. Zdravniki kolikor vem priporočajo zmerno počivanje po porodu. Jaz mislim da tam en mesec res ni treba, da se leta povsod. Ker dejansko te porod izčrpa (čeprav je lahek, pa nimaš takega občutka, ampak kar pride za tabo). Pa navajanje na dojenčka, previjanje, nega, dojenje, kakšni krči. Vse to te lahko tako zaposli, da še pomisliš ne kam bi "šibal". Sprehodi z dojenčkom so za začetek kar primerna aktivnost. No pa psa vzameeš s seboj, normalno, ampak da bi pa glih tekla maratone z njim, pa ne. Potem je tu še gospodinjstvo, pa posppravljanje, kakni zoprni šivi tam spodaj. Se mi zdi, da je kar nekaj dela. Plus tega je treba počivat, da se bolje "dela" mleko. No enim se v vsakem primeru.

clock-img

16.04.2008, 11:38

clock-img

bodoča

pencil-img

908

Jaz sem imela za moje pojme zelo lahek porod, pa sem bila vseeno ko ena cunja. Saj na počasen sprehod sem šla z mali eni dva do tri dni po tem ko sva prišla domov. Samo kuhanje in ostala gospodinjska dela pa sem opravljala minimalno, ker sem bila enostavno preveč "mehka", če me razumeš.

Aja, pa še to, če se še s tvojim dragim nista pogovorila o obiskih, se dajta čimprej. Jaz sem namreč imela za samoumevno, da ne bo vabil obiskov, ampak sem se zmotila, ker njegov brat in punca sta bila na vratih že par ur po prihodu iz bolnišnice, da ne govorim o ostalih, ki so sledili v naslednjih dneh. Ne, če grem še kdaj rodit, imajo prepoved obiskov najmanj 2 tedna.

_____________________________

mojeustvarjanje

clock-img

16.04.2008, 11:39

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

16.04.2008, 11:42

clock-img

Anonimen

Ne skrbi, jaz si tudi nisem znala predstavljati!!!
A kako se vse spremeni. Porod sploh ni problem, da bi te utrudu. Po porodu sem zgledala, kot da bi šla na en hribček in sem bila pač malo utrujena.Najtežje so neprespane noči,če user posted image  zvija,pa matranje okoli dojenja. Po 14 tednih sem imela pa tako črne podočnjake...kot zombi
Mogoče boš ena redkih, katere user posted image  bo zelo veliko spala. Jaz nisem bila te sreče in sem 3 tedne hodila kot mesečnih po stanovaju.
Vsakih 5 minut, ko je user posted image  zdremala sem izkoristila, da sem se ulegla, saj mi je vso energijo pobralo.

Spala je največ po 2 uri skupaj.

Drugače, pa če boš le imela energijo, delaj kaj ti paše... ČE BOŠ LE IMELA TOLIKO ENERGIJE!!!!!

clock-img

16.04.2008, 12:13

clock-img

ma&he

pencil-img

143

Raje počakaj da rodiš pa boš pol vidla kako in kaj. JA sem tud mislila da sem super, pa sem 14 dni po porodu pobrisala po tleh, zvečer sem pa mislila da me bo konec, ker me je maternica tolk bolela da je blo huje kot ko sem rojevala. Telo rabi svoj čas da pride k sebi ni kaj, ampak najbolj boš sama vidla.

clock-img

16.04.2008, 12:31

clock-img

TinKiCa1

pencil-img

213

ojla! Tudi jaz sem zelo aktivna bla in zdej tud, mela  vedno polno energije..v user posted image sm se zredila 27 kg pa sm še vedno dopoldne delala, popoldne pa še doma, ker sva kuhno rihtala (kitala, brusla stene,...:)) in to sm delala še zadnji dan, preden sem rodila!
Uglavnm, hočm ti povedat, da tolk k je mene porod zmuču..men je mami rekla, d asi me ne predstavla sploh vit doma, kaj šele notr 14dni?! O ja..pa je pasalo..v tem času se ravno mal k močem spravš, pa šivi nehajo bolet :) Ko pa greš potem res na prehod, je pa vroče, k da bi blo 30°C zuni :) pa je trenutno mal več k 1m od poroda, pa sm šla dol že 17kg..pa mi je še vedno zlo vroče..kondicija mi pa niti ne fali tok! Vidla boš sama, k boš rodila..dons sm šla pa prvič laufatuser posted image je pa ena..
Vse mame pravjo: "prvih 6tednov je krsta pod mizo!" kar pomen, da prvih 6t se je treba merkat, ker baje to pol kasnej za tabo pride!

Srečno :)


_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

clock-img

16.04.2008, 13:04

clock-img

PIRANJA

pencil-img

576

Tudi jaz sem bila vedno v elementu, komaj da sem se ustavljala.
Pa ti povem, da je res odvisno od ženske do ženske. No, moja izkušnja je podobna , kot so ti opisovale druge. En mesec še sedeti nisem mogla, kaj šele, da bi hodila kje...Ker pa sem med porodom izgubila veliko krvi, sem bila še slabokrvna za povrhu in posledično vrtoglava.
Tudi jaz sem mislila, kako bom po porodu vzdrževala formo. Pa sem hitro "padla na glavo" oz na realna tla.user posted image

Drugače so ti pa že predhodnice opisale in se strinjam z njimi...

clock-img

16.04.2008, 13:08

clock-img

ursalara

pencil-img

2232

IZVIRNO SPOROČILO: Naty*

Roberta69 sej verjetno nisem pravi človek za dajanje nasvetov, ker bom tudi sama šele v kratkem mamica user posted image . Ampak naj delim s tabo, kar nam je povedala babica na MŠ. Zakaj naj bi ženske počivale po porodu:
- ker se maternica na normalno velikost krči še šest tednov po porodu in se takrat organi šele postavljajo v normalno stanje. Če si prehitro aktivna se dogaja čuda stvari z mišicami medeničnega dna in tistimi, ki "držijo" mehur. Problemi zaradi tega se ne pokažejo takoj, ampak po navadi ženskam v srednjih letih, ko začnejo mišice popuščati in pride do neželenega kapljanja urina.
- ker počitek in dobro počutje "delata" mleko. Gospodinjska opravila izčrpano telo (od nosečnosti in poroda) še dodatno izčrpajo in prvi rezultat je pomanjkanje mleka.



Tudi meni so tako povedali


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa

clock-img

16.04.2008, 13:32

clock-img

darja72

pencil-img

614

Menim, da podcenjuješ priporočila tako zdravnikov kot laikov in da precenjuješ sebe.
Sicer pa so ti ostale natrosile kup nasvetov in predvsem izkušenj. Končna odločitev pa je itak na tebi. Pa veliko cartanja in vsega lepega z dojenčkom ti želim.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

clock-img

16.04.2008, 13:37

clock-img

Volga

pencil-img

9346

IZVIRNO SPOROČILO: ma&he

Raje počakaj da rodiš pa boš pol vidla kako in kaj. JA sem tud mislila da sem super, pa sem 14 dni po porodu pobrisala po tleh, zvečer sem pa mislila da me bo konec, ker me je maternica tolk bolela da je blo huje kot ko sem rojevala. Telo rabi svoj čas da pride k sebi ni kaj, ampak najbolj boš sama vidla.



ja, se strinjam. ti najprej rodi, pa me zanima, če boš 14 dni po porodu še postavljala taka vprašanja. No, zaradi mene greš pa z lahkoto na takoj po porodu na maraton.

clock-img

16.04.2008, 13:46

clock-img

nuala

pencil-img

1653

Pri prvem porodu sem šla na sprehod s psom 8 dan po porodu ( prej me niso pustili s porodnišnice ), pri drugem pa 5. dan. Po cca 20 min in ti povem, da je bilo kar hecno, predvsem so me boleli šivi.
Tako da, počakaj, pa boš videla. Jaz sem zelo žilava, pa se mi zdi da en teden je sigurno najbolje počivat, če le moreš!

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

clock-img

16.04.2008, 13:57

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Na splošno imam ogromno energije, tako da težko verjamem, da bi me porod tako zdelal, da bi bila čist fertik, pa tudi nezdravo se mi zdi, da je človek non-stop med štirimi stenami.



Kaj pa če bi najprej rodila? Me prav zanima če boš potem isto napisala.

Sorry, ampak trenutno sem 10 dni po CR, z novorojenčkom, ki ponoči ne spi in triletnikom, ki je zbolel š škrlatinko in sem "nekoliko utrujena". Pa je mene tudi pred porodom razganjalo od energije, ki je pa zdaj kar čudežno izpuhtela.
Sicer pa verjetno ne boš kar takoj z novorojenčkom ven letela po sprehodih in nakupih, tako da boš prisiljena biti doma vsaj en teden. Glede na vreme, ki je napovedano, pa mogoče še dalj.

Pa želim ti čim lažji porod.

clock-img

16.04.2008, 14:08

clock-img

carmelita

pencil-img

44

res boš videla sama po sebi. jaz sem bila po obeh porodih  polna energije. najhujša stavar mi je bila biti v porodnišnici, tam ležat in gledat v luft. sem pa imela ful lahka poroda. ko sem prišla domov, sem vse normalno delala- tudi perilo nosila v 5 štuk na podstrešje ( nimamo lifta).  nisem pa šla ven prvih 14 dni po drugem porodu, ker sem v porodnišnici staknila nek hud prehlad.
mislim, da je res odvisno od vsake posamezne ženske. če imaš pa še kakšno babico v bližini, pa naj ti kar pride kaj pomagat. sigurno paše.

clock-img

16.04.2008, 15:48

clock-img

*BellaLuna*

pencil-img

195

Jaz sem razmišljala podobno. Aktivna sem bila praktično do poroda (še ko sem imela popadke na 5 minut, sem šla s psico na sprehod). Po porodu nisem bila utrujena, vendar vsaj prvi teden s sprehodi ni bilo nič. Dejansko sploh nisem imela časa. Sin je hiperaktivc, tako da čez dan praktično ni spal nič, umiril se je samo v naročju, tako da sem ga cele dneve prenosila. Problem sva imela tudi z dojenjem, saj bi bil on non stop priklopljen - je bilo treba vzpostavit ritem, da ko se je, se je, za crkljanje je pa duda. Poleg tega so me pa še šivi ful boleli, tako da sem lahko samo ležala ali hodila - večinoma sem cel dan maširala s sinom v naročju. Sprehodov prvi teden nisem pogrešala nič, ker dejansko nisem imela niti časa it na wc.
Tako da ne pričakuj preveč. Lahko da boš imela tipičnega dojenčka, ki bo veliko spal - v tem primeru boš verjetno res pogrešala sprehode. Če boš pa imela takega hiperaktivca kot jaz, boš pa vesela, če boš imela sploh kakšno minuto za spočit se.

clock-img

16.04.2008, 17:44

clock-img

Blacky30

pencil-img

4685

Ja, to je res odvisno od veliko dejavnikov:

- kakšen porod boš imela
- koliko boš šivana
- kakšne poporodne težave boš imela
- kako se bo na življenje privajal dojenček


Jaz sem pobrala vse najslabše: imela sem zelo težek porod, poleg tega sem imela gnojno angino z 39 vročine med rojevanjem, bila sem šivana zunaj in raztrgana znotraj vse do MV, dojenje ni steklo zaradi moje bolezni in jemanja ab. Po porodu mi je padel pritisk, da je nastala cela panika (40/60), to je bilo posledica poroda in bolezni skupaj, celo noč sem dobivala transfuzijo in posledično bila zelo slabotna tudi kasneje. Doma nisem opravljala nobenih gospodinjskih opravil (hvala bogu mi je mama pomagala). Sem pa bila eno popoldne teden dni po porodu sama z malim, ki je imel hude krče in je jokal in jokal...... in po 4 urah nošenja in rihtanja otroka, sem naslednji dan pristala na tem, da se mi je utrgal šiv in je zazijala 1 cm rana. Tako sem trepetala in čakala, kaj bo rekla patronažna, če bom morala nazaj na ponovno šivanje ali ne. Hvala bogu je samo strogo mirovanje pomagalo, da mi ni bilo potrebno iti nazaj v P. Vročino pa sem imela še vsaj mesec dni po porodu vsak dan.
Tak, da če bi me kdo vprašal pred porodom, sem tudi jaz imela take želje, kako sem polna energije in kaj vse bom počela poleg otroka, pa me je resničnost hitro postavila na realna tla.

Ne priporočam ti, da si delaš plane vnaprej, ker boš zelo razočarana. To je namreč ena redkih stvari v življenju, ko se ti vse obrne na glavo in se nič ne izteče tako, kot si planiraš.

Pa vso srečo!user posted image

clock-img

16.04.2008, 18:30

clock-img

Soncnica Sandra ***

pencil-img

8688

Jaz bom rekla, da so ti že vse moje predhodnice zelo izčrpno odgovorile, rada pa bi le še dodala to, da najbrž vsaka sama najbolje ve, kdaj po porodu je zmožna za kakšno opravilo. Še vseeno pa mislim, da ravno pretiravati ne smemo.


_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

clock-img

16.04.2008, 20:35

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Boš vidla, kok ti bo pasalo počivat. Dojenček te kar utrudi na začetku, tudi če samo spi in je user posted image

clock-img

17.04.2008, 12:06

clock-img

sergi

pencil-img

29

Boš morala počakat da rodiš pa boš videla. Vsaka ima drugačno izkušnjo. Jaz sem tudi podobno razmišljala pa se mi je čisto drugače obrnilo kot sem mislila. Jaz že v porodnišnici nisem nič kaj spala, potem smo prvi teden že pokasirali kolike v hudi obliki,po petih dneh pristali v bolnišnici. Prva dva meseca naša pupa čez dan ni skoraj nič spala, če je spala vsega skupaj 1-2 uri čez dan, pa še to na rokah, je bilo veliko. Zvečer smo hodili spat ob 24-1,prej ni bilo variante. Nisem imela variante da bi se sploh spočila. Po enem mesecu nošenja otroka na rokah in nespanja, je vse prišlo za mano tako da sem imela teden ko sploh nisem bila več zmožna, da bi peljala user posted image  ven na sprehod ali sploh opravljala kakšna hišna dela, pa sem imela pred porodom zelo veliko kondicije.

Veliko sreče!!!!!!!!!!

clock-img

17.04.2008, 12:31

clock-img

*medica*

pencil-img

570

jest sem šla z malim na sprehod šele po treh tednih..prvi teden ko sem prišla iz bolnice ..sem bla zelo utrujena sem zvečer zaspala ko dojenčekuser posted image ..čez dan nisem nič delala je samo moj delal ..kuhal pospravljal..pedenal obiske jest sem se pa samo posvečala otroku in sem bla kar utrujena..sam pol pa se že mal ulaufaš in ti še kaj rata narest..malčka sem pa drugi teden nesla na balkon za pet min. .in tako vsak drugi dan..bala sem se tud zase da se ne prehladim ker te dni ni ravno toplo da bi ne vem kako špancirala ..že ko sem prišla iz P jhe  bil snek..ampk sej boš sama vidla ko boš rodila kokr ti je že ena to rekla..pusti času čas..
pa srečno in čim lažji porod..

clock-img

17.04.2008, 14:32

clock-img

zabica26

pencil-img

465

user posted image user posted image user posted image user posted image

najprej pridita z dojenčkom domov, potem boš pa videla... ne planiraj v naprej...user posted image
jaz sem tut mislna, da bom gore premikala, pa sem šla 14. dan šele prvič na sprehod... zunaj sem bila že prej, ampak vseeno... vložki, čišča, neprespanost, jok, dojenje, hranjenje, crkjanje, hormoni... daj času čas...

clock-img

18.04.2008, 00:22

clock-img

Margareta

pencil-img

872

Prva stvar, ki sem jo naredila, ko sem prišla iz porodnišnice domov (po CR) je bila, da sem šla polirat tisti kovinski del pri pomivalnem stroju. Pa kuhinjo sem spucala v nulo. Pa še danes ne vem, zakaj sem bila tolk nora. Ampak to sem delala kakšen mesec, pospravljala in čistila. Po enem mesecu je pa prišla taka utrujenost. Za zjokat.

_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

clock-img

18.04.2008, 07:11

clock-img

Lanchy

pencil-img

446

Lahko si med nosecnostjo se tako fit, pa potem ko rodis temu ni vec tako...nikoli ne ves kaksen porod bos imela, kako se bodo stvari odvijale potem in podobno. Zdi se mi zelo pomembno, da poslusas svoje telo in v nobeni stvari ne pretiravas. Nihce ti ne bo aplaudiral, ce bos ze drugi dan skakala okrog in dokazovala, da ti si pa drugacna kot ostale otrocnice. Vec kot bos pocivala, bolje se bos pocutila, vec bo mleka in cisca se bo hitreje poslovila.

Jaz sem kar hitro zacela z vsemi opravili, pa veselo skakala okrog, sla v trgovino, pa na pedikuro in depilacijo...samo sem si delala bolj kot ne medvedjo uslugo. Cisca je trajala 7 tednov, zvecer sem bila pa kot uzeta cunja... Tezko si je predstavljat kaj in kako bo po porodu. Pa srecno!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem