cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Ajda: kam spada?

clock-img

27.01.2006, 11:35

clock-img

Anonimen

Hej hej deklice!
Mene pa nekaj zanima. V tej ločevalni dieti: kam spada AJDA. Baje, da ne spada med žitarice ampak zelnarice (kot zelje). Kam jo uvrščate ve? V katerem dnevu bi si jo pripravile?

clock-img

27.01.2006, 11:51

clock-img

muki1

pencil-img

7193

Jaz si jo bom jutri za škrobni dan privoščila. Ajdovo kašo, mislim.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

clock-img

27.01.2006, 11:56

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Jaz bi jo tudi dala med škrob.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

27.01.2006, 13:05

clock-img

Anonimen

Jaz tudi.

clock-img

27.01.2006, 13:59

clock-img

Anonimen

zakaj pa v škrobni dan? saj v ajdi ni škroba... hm...

clock-img

27.01.2006, 17:08

clock-img

gojska

pencil-img

1128

Jest sem jedla ajdove žgance in kakšno solatao namesto špagetov, se pravi na ogljikove hidrate. 

clock-img

27.01.2006, 18:42

clock-img

Anonimen

Takole pravi iskalnik:
 
Žitna zrna vsebujejo približno 75 % škroba in od 7 do 14 % beljakovin, ki pa nimajo tako velike biološke vrednosti kot živalske beljakovine. Izjema je ajda.
 
Ajda ima enako aminokislinsko sestavo kot meso in jo lahko uporabimo kot nadomestilo zanj. Ima prav identične aminokisline, kot jih ima meso. Prav tako ima veliko količino lizina in drugih za življenje nujno potrebnih aminokislin. Polna je mangana in magnezija, ki krepita živčevje in mišičje, vsebuje rutin in vitamin C, ki varujeta žilje. A to še ni vse: rastlina vsebuje med drugim tudi kalcij, železo, baker, silicijevo kislino, kobalt, vitamine B1, B2 in B3 ter vitamin E in aminokislini lecitin in lizin, ki sta nepogrešljiva gradbena kamenčka beljakovin.

Ajda vsebuje 18 odstotkov beljakovin, ki se koristno uporabijo od 80 do 90 odstotno.
Meso vsebuje od 15 do 35 odstotkov beljakovin, njih izkoristek je le okrog 40 odstotno.

***
Iz tega sledi, da v bistvu ne spada nikamor saj je mešanica škroba in beljakovin.

clock-img

27.01.2006, 21:59

clock-img

Anonimen

Mogoče ne spada nikamor, je pa izdredno zdravo živilo, ki pomaga telesu, da se razkisli. Ajda je odlična čistilka telesa :)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem