cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

črpanje in shranjevanje mleka

clock-img

21.10.2007, 11:50

clock-img

lady7

pencil-img

37

Imam dvoinpolmesečnega sinka, s katerim se polno dojiva. 
Čez noč imam vedno dojke polne mleka (skoraj trdne kot kamen, in seveda kup mokrih majic,...).
Ker sinko spi vedno dlje, mi čez noč ne sprazni več obeh dojk, pa še zjutraj ta drugo komajda, ker še ni toliko lačen.
Zato sem razmišljala, da bi si mleko črpala in potem zamrznila za kasnejšo uporabo (ko bom odsotna ali pa mu bom dajala v svoje mleko kakšen rižolino ali podobno).

Prosim vas za vaše izkušnje in nasvete glede:
- črpalk za črpanje mleka, ali ročna ali električna, s katerimi proizvajalci ste zadovoljne,
- na kakšen način in v čem zamzujete mleko,
- kako odtaljujete mleko pred uporabo,
- in še vse kar je dobro vedeti glede tega, bo zelo dobrodošlo in v pomoč.

Najlepša hvala in lep pozdrav.

clock-img

21.10.2007, 11:53

clock-img

Anonimen

Jaz si kakšnih velikih zalog ne bi delala, ker potem mečeš stran. Par stekleničk oz. posodic, da bo za rezervo, če npr. ti kam greš in potrebujejo mleko. Saj če imaš mleka zdaj dovolj, se ni za bat, da bi ga v prihodnje zmanjkalo. No, samo moje mnenje.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 21.10.2007 12:53:04 >

clock-img

21.10.2007, 12:53

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Se strinjam z Mič, ker se mi je točno to zgodilo, da sem kasneje mleko vrgla stran. Nekako ni več dobro, se spremeni.
Pa tudi če boš črpala, bo mleka še več.

Če pa vseeno želiš črpat, pa ti priporčam aventovo črpalko, jaz sem imela ročno. Shranjevala sem v avnetovih via posodicah. Odtalila sem mleko tako, da sem ga dala kar ven nekaj ur prej.

clock-img

21.10.2007, 17:44

clock-img

lady7

pencil-img

37


Vem, da si črpaš imaš še več mleka. To ni moj namen, ampak strah me je, da bom fasala vnetje, ker so ponoči dojke tako trde in občasno skelijo, pa vse je mokro v postelji.
Vstran pa mleka ne bi rada metala.
Ali lahko iz tega mleka potem delam tudi rizolino in podobno?
Ker za hranjenje ko me ne bo, ga najbrž res ne bom kaj veliko potrebovala.

clock-img

21.10.2007, 17:47

clock-img

Anonimen

Samo toliko si stisni, da napetost popusti. Ker bolj boš stiskala, več ga bo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem