cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Čišča, sveža kri

clock-img

21.02.2012, 13:23

clock-img

bamoocham

pencil-img

1361

Pozdravljene!

Danes sem 25 dan po porodu in čišča je še kar močna.
Oziroma vmes se je malo umirila, da sem zamenjala 1 vložek na dan.

Včeraj zjutraj sem imela tak čuden občutek v trebuhu, tak kot pri menstruaciji -napenjanje, "šravfanje", špikanje v jajčnikih, v glavnem tak občutek, kot da se bo glih kar ulilo.  In res okoli poldneva sem šla  na stranišče in opazim svežo kri, kar obilno krvavitev. In se ni nehala, kličem ginekologinjo in pravi, da ni nič, da če se ne bo do četrtka krvavitev umirila, naj se pridem pokazat.
Ampak mene še vedno skrbi-ker mi je zvečer šla strjena kri ven, mala kepica. Po tem se je krvavitev malo umirila.
Ampak bolečine kot primenstruaciji so danes tudi še prisotne, krvavitev pa tudi.

Ali je možno, da bi bila že menstruacija, glede na to, da sem 4 tedne po porodu in da se čišča sploh ni nehala? Ni bilo tiste sluzi oz. rjavkaste barve, kot naj bi bila.. Zanima me vaše mnenje. Ker  pri prvem porodu se mi je čišča nehala po 4 tednih, in nisem imela nobene sveže krvi...

Hvala za mnenja.
LP

< Sporočilo je popravil bamoocham -- 21.2.2012 13:25:05 >

clock-img

21.02.2012, 13:29

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

Jaz sem sicer imela CR ampak se je čišča zelo kmalu nehala, potem pa sem po točno 4 tednih (vem, da je bilo po 4 tednih, ker je bilo ravno za božič user posted image ) začela ful krvaveti, ampak res ful, potem se je umirilo in potem čez par dni spet krvavitev, pa spet par dni miru in potem spet krvavitev. Ugotovili so, da gre za ostanek posteljice oz za. t.i. placentarni polip in sem morala po 6 tednih na abrazijo. user posted image Sicer te nočem strašit da je tako tudi pri tebi, ampak bodi pozorna, če se ti bo sveža krvavitev še nadaljevala, bi jaz vseeno vztrajala pri UZ pregledu.

clock-img

21.02.2012, 14:12

clock-img

larisa88

pencil-img

85

Pozdravljena

Najbolje da vprašaš svojega ginekologa in te naj pregleda, ker pri meni se je kar zelo zakompliciralo user posted image
Tudi bila 1 mesec po porodu, imela sveže krvavitve in imela najslabši možni scenarij.

Tako da se kar obrni na ginekologinjo pa boš bolj mirna.

clock-img

21.02.2012, 14:32

clock-img

roladica

pencil-img

310

Lahko pa samo premalo počivaš. Pri meni je bilo tako, nič ni bilo hujšega, sveža kri se mi je pa ulila po sedmih tednih.

clock-img

21.02.2012, 14:45

clock-img

bamoocham

pencil-img

1361

Res, da počivam bolj malo. Ker mislim, da more bit vse porihtano, vse tipi-topi...vem, napačno mišljenje..
Sem klicala ginekologinjo in morem takoj jutri zgodaj na UZ, da vidima, če je kaj noter ostalo. Ni mi dalo miru in ne bi mogla čakat do četrtka, bi se preveč sekirala.

clock-img

21.02.2012, 17:29

clock-img

2sneg13

pencil-img

326

Premalo počivanja škodi.  Sama sem imela prvič čiščo 6 tednov,drugič pa 3 tedne. S tem da prvič nisem nič počivala, drugič pa kar precej . No in zdej drugič se spomnim, da me je en dan oreng "šraufalo", drug dan pa sveža kri. Sem šla do g in k sreči ni bilo nič oz.dokončno krčenje maternice. Upam,da bo vse ok pri tebi.

clock-img

22.02.2012, 10:23

clock-img

Ajra RR

pencil-img

705

Vprašaj za nasvet ginekologinjo mag. Virantovo, ti bo z veseljem odgovorila. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

O čišči pa si lahko vse prebereš tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/menstruacija--po-porodu_4719.html

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

clock-img

22.02.2012, 14:02

clock-img

butt3rfly

pencil-img

647


IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Vprašaj za nasvet ginekologinjo mag. Virantovo, ti bo z veseljem odgovorila. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

O čišči pa si lahko vse prebereš tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/menstruacija--po-porodu_4719.html



ne bi rajš svetovala, da gre k dohtarju, namesto da delaš tukaj reklamo????

lej, jst sm bla po prvim porodu na istem kot ti. po enem mesecu sem rabila čez dan en normalen vložek. potem pa se je začelo vlivati iz mene in nič ni kazalo, da bo ponehalo. nekdo mi je dejal, da je to samo zaradi krčenja maternice. ker mi ni dalo miru, sem šla k dohtarju v bolnišnico, kjer sem bila nato hospitalizirana 5 dni, ker je košček posteljice notri ostal. in tam so mi dejali, da takšno nenadno močno krvavenje def. ni normalno, po tem, ko se je čišča že skoraj ustavila. pojdi se rajš pokazati. še vedno te lahko pošljejo domov, če res nič ni.

clock-img

22.02.2012, 14:36

clock-img

bamoocham

pencil-img

1361

Pozdravljene!

Sem šla na pregled k ginekologinji, mi je naredila vaginalni UZ.
Ni ostankov posteljice v maternici, rekla pa je, da vidi še krvne strdke (koagule)-2 ali 3 in kri, in da če bom spet imela svežo kri oz. če bi se mi izločili, da naj se grem pokazat v bolnico.
Da  po njeno ni razloga za paniko..v isti sekundi pa mi napiše napotnico (za vsak  slučaj)?user posted image

clock-img

22.02.2012, 14:49

clock-img

butt3rfly

pencil-img

647

jah, nekak se more zazihrat, zato napotnica... nikol ne veš, kdaj jo rabiš. sigurn je bolš, da jo imaš.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem