cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

[Brisano sporočilo]

  
clock-img

07.05.2006, 22:31

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.05.2006, 22:42

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.05.2006, 22:55

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.05.2006, 23:03

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Sicer ti ne vem povedati, če je lačen ali ne, mogoče je pa takšen tič, kot je bil moj ta starejši sin. On se je pri 6 mesecih enostavno odstavil in ni več hotel joške(svojega mleka sem pa tudi imela). Tako sem pač začela zjutraj in zvečer z mlečnimi kašicami, ostalo pa je tako ali tako jedel gosto hrano.  In ne samo, da se je odstavil, tudi na stekleničko ni hotel piti. Tako, da naš otrok v življenju ni pojedel ene mlečne kašice na stekleničko, temveč vse na žličko. Hranjenje je trajalo sicer malo dlje, kot če bo zeksal flašo-pa smo tudi to preživeli, pa še odvajanje od stekleničke je odpadlo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

07.05.2006, 23:08

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.05.2006, 23:09

clock-img

Anja**

pencil-img

323

Čuj, moj tudi noče pit več mleka, pa saj veš. user posted image

Zjutraj (ko še spi) mu dam flaško s kašico (zaradi mene se lahko zgraža kdor hoče), to je okoli 6ih.
Potem okoli 10 je sadno kašico(od 200 do 240ml). 
Okoli 2 je kosilo (konkretno, ziher 200ml).
Zvečer ponovno mlečno kašico (160 ml). okoli 18.30

Ponoči če mi uspe mu poturim še kakih 100 ml mleka.

Kaj če se sine odstavlja?

Al pa če je ugotovil, da gre po flaši hitreje? Pa saj ne bi bilo nič narobe, če bi se samo ponoči al pa zjutraj dojil? Saj bo, nenazadnje, čez 16 dni star 7 mesecev...

Dajmo prisluhnit otroku...user posted image

clock-img

07.05.2006, 23:28

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.05.2006, 23:33

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Mene zanima samo to, če naj mu v tem primeru dam flaško z adaptiranim mlekom ali naj ga silim z joško.user posted image



Kaj pa jaz vem. Jaz sem ga najprej silila in z joško in adaptiranim mlekom(3 različne sorte), pa ni hotel NIČ. Ko sem to povedala, padiatrinji, mi je rekla, naj mu dam kravje. In tega je pa hoteluser posted image

Po moje je najbolje, da mu najprej daš kašico s tvojim mlekom, če ga imaš dovolj, če ga ne bo hotel, pa probaj z adaptiranim.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

07.05.2006, 23:39

clock-img

Anja**

pencil-img

323

Kaj pa če ni lačen, ker se ponoči dovolj naje user posted image

...ej, samo to je res problem...

Kaj pa kake baby kekse gloda? da mu dajo občutek sitosti in pol noče nič...

Sadnih kašic (z marelico so sladke) tudi noče? user posted image

Pol čez dan sploh ne sitnari zaradi lakote? user posted image user posted image user posted image



Bo lepi kot mama, pa gleda že zdaj na linijo (saj veš poletje pa to user posted image  )

clock-img

07.05.2006, 23:47

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

08.05.2006, 08:14

clock-img

Naty*Taja

pencil-img

2696

Možno pa da je tak ko naš, ko en čas ful je, pol pa en čas tak kot tvoj skor nič.
Ampak jaz pravim, če ni tečen mu že nič ne fali. Podhranjen pa tudi ni. Bo že jedel ko mu bo pasalo. Je pa tudi možno, da bodo novi zobki in takrat naš samo pije,pije,pije... Joške pa verjetno noče več. Hvalabogu, da se bo sam odstavil - veš kake probleme imajo s tem nekatere.
Po moje se nič ne sekiraj in poslušaj otroka.

_____________________________

MONTIGNAC

clock-img

08.05.2006, 08:15

clock-img

balaena

pencil-img

221

meni je pa kapnilo, ko tole berem. kaj pa ce bi mu poskusila dat svoje mleko nacrpano po flaski? in to ze sredi dneva, ob uri, ko se je sicer dojil. pa bos videla, ce bo popil mu ze nekaj ni za dojenje (al se mu res ne ljubi, al se res odstavlja al kaj), ce ne bo imas pa spet dilemo - ali je sit, ali mu okus ne pase. potem bi jaz kmalu za tem poskusom, dala se adaptirano mleko - ce tega noce, potem ze ni lacen.

moja hcerka ima taka obdobja, na sreco trajajo najvec nekaj dni, ko se tudi noce dojit kaj prida podnevi. potem pa spet. zdaj smo ravno v dobrem obdobju :)
aja- sem pa ugotovila in zdaj tudi tako prakticiram, da jo dojim vsakic, ko se zbudi. ker ce je ze prevec budna, potem jo samo druge stvari zanimajo.

clock-img

08.05.2006, 08:33

clock-img

Anonimen

Uf, kako jaz ne bi komplicirala! Dala bi mu stekleničko, pa bi bila oba srečna.
Mleko pa še rabi pri tej starosti, zato mu ga le daj.

clock-img

08.05.2006, 08:59

clock-img

san

pencil-img

4176

Če se nič ne pritožuje in ne cmeri, mu verjetno nič ne manjka. Jaz bi mu verjetno tudi kar flaško dala in ne bi komplicirala. Pač mu čez dan joška ne ustreza ali pa enostavno ni lačen. Moja frkla ni jedla do tretjega leta skoraj nič, par žlic čokolina čez dan in mogoče dvakrat ugriznila v banano, sicer sva se dojili, ampak ji čez dan ni ravno pasalo, sploh kadar je bilo vroče (spomladi in poleti).

Lp S

clock-img

08.05.2006, 09:25

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Hmm. Svit se zgleda ful stvari uci od Eme. user posted image user posted image Pomojem se hrani ponoci. Tisti cas, ko ti visi na joski sredi noci, si ti koma, on pa pomalem cuza. Povej mi kaksna je nocna plenica? Zelo polna proti ostalim dnevnim? Malo primerjaj, bos videla, da vecino hrane poje ponoci, zato se tudi podnevni ne hrani. Bagi, moja Ema poje (kolicinsko) v celem dnevu 200g hrane (taveliki frutek kozarcek) in se 3x doji. To je vse!!!!! Pa je normalno rejena in normalno napreduje.. Nic ti ne skrbi, tamali je komot, Ce bi pa rada da bi vec jedel cez dan, bos pa pocasi morala ukiniti nocne obroke. Saj bo! Poljubcek Svitu!

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

08.05.2006, 09:47

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Do 9. ai 10. ure dopoldan ni problema (od 03. ponoči spi pri meni in se z veseljem priklopi, ko mu paše),. potem pa do 16. ali 17. poje par žličk kašice in spije pol litra čaja.IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Kaj pa če popije preveč čaja in mu to zapolni trebušček? user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

08.05.2006, 09:54

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

08.05.2006, 09:58

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

08.05.2006, 10:07

clock-img

kati*

pencil-img

649

če tako lepo poje po flaški - zakaj pa mu ne bi dala flaške, saj dojila si dovolj dolgo, da je otrok dobil tisto najnujnejše. Tako boš vsaj ti pomirjena in se ne boš obremenjevala, ali je lačen ali ne. Čez kak teden pa se stvari itak lahko čist spremenijo.

_____________________________

lp, K

clock-img

08.05.2006, 10:14

clock-img

san

pencil-img

4176


IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Upam edino, da tako ne bom čisto izgubila mleka.
A mleko ostane, če se otrok doji samo ponoči in zjutraj?user posted image




DA, preverjeno.
Lp S

clock-img

08.05.2006, 10:15

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Bagi, mleko ostane, samo doza se zmanjsa. Bodi vesela, tebi vsaj po flaski pije, pa mu pac flasko utruri, ko bos lahko. Predvsem cimmanj se sekiraj. Tako veliki otrocki ze znajo pokazat ko so lacni. Jaz sem pri Jakobu ugotovila, da je najbolj pomembno cimmanj sekirancije. Se zdaj ne mine kak dan, ko v celem dnevu poje dve flaski kosmicev in je to vse kar poje v celem dnevu.

Mi smo zmanjsali nocno dojenje iz 7x na noc na cca 2x na noc in je veliko boljse tudi cez dan. Prej ni cez dan pojedla NIC, zdaj pa poje 200 g. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

08.05.2006, 14:44

clock-img

petja

pencil-img

998

BAGI, čist isto imam jaz že 1 teden z mojo lumpo ... dsem hotla it svoj post pisat, pa bom kar pri tvojem ostala ...

Ko ji čez dan dam joško, čist znori, se začne dret, brcat ... tako da je edino, kar mi ostane, da ji dam dodatek. Bomo pa stari 6 mesecev. Ponoči se pa normalno doji. Pa čez dan, ko spi, pa slišim, da se prebuja, hitro laufam k njej in ji dam joško, takrat pa pa pije user posted image .

V glavnem, jaz tudi mislim, da se moja odstavlja. Aja, pa goste hrane tudi noče. Pa čaja ali vode tudi ne. V glavnem, jaz sem že čist živčna in ko je čas za hranjenje, kar zašvicam od nelagodja user posted image . In tamala cel dan ne bi nič jedla, če bi jo silila samo na joško. Meni je tole hranjenje že od začetka cela znanost, gosto hrano bomo uvedli do 1. razreda, pa itak jo moram skoz prosit, da vsaj malo poje. Prve mesece je pa tolk jedla, da je šla po 1,5 kg/mesec gor. Za znoret!!! Človek bi rekel, da je vsaj glede hranjenja vedno lažje, ampak kot kaže pri nama ne bo tako user posted image user posted image user posted image .

Jaz resno razmišljam, da ji čez dan sploh ne bi več pokazala joške, ker ne morem več user posted image user posted image user posted image .

Res ne vem, kaj naj naredim ...

_____________________________

Lp, petja

clock-img

08.05.2006, 14:54

clock-img

san

pencil-img

4176


IZVIRNO SPOROČILO: petja

Prve mesece je pa tolk jedla, da je šla po 1,5 kg/mesec gor. Za znoret!!! Človek bi rekel, da je vsaj glede hranjenja vedno lažje, ampak kot kaže pri nama ne bo tako user posted image user posted image user posted image .

Tako je bilo tudi pri nas do sedmega meseca, potem pa kar naenkrat nekaj mesecev same težave s hrano, pa se je stanje potem izboljšalo. Sicer jesti ni še vedno ni hotela (šele pri treh letih je blagovolila začet normalno jest), je pa vsaj joško pol spet hotla.

Lp S

clock-img

08.05.2006, 15:28

clock-img

Anonimen

moja je delala isto samo pri 4.5 mesih, pa ni se smejala ko se j eobračala stran ampak tulila k norc. no pa sem rešila svoj problem s flašo juhu!user posted image

clock-img

08.05.2006, 16:43

clock-img

petja

pencil-img

998

Matr san, ne me strašit ... user posted image

_____________________________

Lp, petja

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem