Ste vedeli, da lahko s pomočjo brcanja ugotovite spol otroka?
Kljub temu da sta na pregledu izrazila željo, da ne bi želela vedeti za spol otroka, je radovednost vseeno velika. Morda vama pri ugotavljanju pomaga zanimiva metoda za napovedovanje spola s pomočjo spremljanja gibov v trebuhu.
![Napoved spola s pomočjo brcanja](https://static1.ringaraja.net/uploads/SLO/articles/8294/large/daf6e84c29a5ce441a33713222b24456.jpg)
Dejansko obstaja kar nekaj načinov za ugotavljanje spola nerojenega otroka brez pomoči preverjenih metod, kot je, na primer, ultrazvok. Nekatere metode izhajajo še iz časov naših prababic, druge imajo dejansko neko logiko v napovedovanju. Seveda, najbolj zanesljivo je, da vam spol izda vaš ginekolog, če pa tega ne želite in vas vseeno muči radovednost, lahko poskusite z metodo napovedovanja spola s pomočjo otrokovih gibov v trebuhu. Kako je sploh mogoče napovedati spol zgolj s spremljanjem otrokovega premikanja? Izvedeli boste v nadaljevanju.
Če začutite prve premike zgodaj v nosečnosti ...
Običajno nosečnica prve gibe začuti nekje okrog 20. tedna nosečnosti, lahko pa se vam bo to zgodilo že veliko prej. Nekatere ženske pravijo, da so prve premike začutile že v 16. tednu nosečnosti. Če bo vaš otrok pohitel z brcanjem, potem je zelo verjetno fantek.
Veliko akcije v trebuhu
Če je vaš otroček v trebuščku ves čas aktiven, je najbrž deklica. Ženski zarodki naj bi bili močnejši kot moški, kar je tudi znanstveno dokazano. Dva enaka kromosoma XX, ki opredeljujeta ženski spol, sta bolj stabilna, kot moška, ki sta različna, XY kromosoma. Zato se deklice v trebuhu premikajo bolj intenzivno kot dojenčki nasprotnega spola. Običajno je, da boste občutili nekje po tri gibe v obdobju tridesetih minut, če pa bo premikov veliko več, je zelo verjetno, da pričakujete punčko.
Deklice plešejo, fantki brcajo
Gibi, brce in premiki v trebuhu nikoli niso enaki. Brce fantkov boste verjetno občutili zelo intenzivno, kot da bi otrok treniral za nogometno tekmo. Na drugi strani pa deklice v trebuhu raje »plešejo«, ne brcajo toliko, ampak se več gibljejo in premikajo. Vendar vas lahko to nekoliko zavede, saj na premike v trebuhu vpliva tudi položaj otroka in lega posteljice.
Metoda ugotavljanja spola s pomočjo premikov sicer še ni znanstveno potrjena, bi bilo pa zanimivo, če bi se raziskovalci lotili raziskovanja natančnosti takšnega napovedovanja spola. Mogoče navedeno na koncu ne bo držalo, vseeno pa se lahko malce pozabavate. Kakorkoli, izvedeli boste prav kmalu. ;)
VIR: www.momjunction.com