Kako pomagati dojenčku ob premiku ure?
Spet se bo premaknila ura, kar pomeni zopet "nekaj zabave" za nas, starše, saj otroci premik močno občutijo.

Spet bomo premaknili uro naprej na poletni čas, kar bo zelo verjetno vplivalo na počutje in spalno rutino vašega dojenčka in malčka.
Znanstveniki so zabeležili večje število infarktov v prvih treh dneh po spomladanskem premikanju ure, ko se nočni počitek skrajša. Ko se ura premakne, to vsekakor vpliva na našo notranjo biološko uro in naš ritem.
Dojenčki in malčki
Tako kot to vpliva na nas, odrasle, seveda vpliva tudi na notranjo uro naših malčkov, kar pa seveda pomeni bolj naporno uspavanje za nas, starše. Medtem, ko bodo malčki zjutraj spali dlje, bo zvečer "zabava", saj ob uri, ko gredo ponavadi v posteljo, še ne bodo zaspani.
Kako lahko pomagate sebi in vašemu malčku?
1) Postopen premik ure
Za začetek čas večerne rutine premaknite samo za pol ure. Če je vaš malček hodil spat ob 20tih, naj za začetek zaspi ob 20:30, potem pa uro počasi pomikajte nazaj, da boste postopoma prišli spet na 20to.
2) Opoldanski počitek in obroki
Tudi pri opoldanskem počitku in obrokih naredite podobno - najprej jih prilagodite otroku, malo zamikajte, da boste na koncu ujeli novo uro.
PREBERITE TUDI: Koliko spanja potrebujejo dojenčki?
3) Preživite več časa zunaj
Ker bodo dnevi daljši, preživite malo več časa zunaj in šele nato začnite z večerno rutino.
4) Jutranje bujenje
Za jutranje bujenje bo boljše in lažje, če malček ne spi v zatemnjeni sobi, saj ga bo svetloba zjutraj hitreje prebudila.
5) Zatemnitev sobe
Nasprotno pa lahko zvečer rahlo zatemnite sobo - to pride v poštev bolj v poletnih mesecih, ko se dan raztegne v njegovo spalno rutino.
6) Gibanje
Poskrbite za gibanje (najboljše na svežem zraku), da bo vaš malček zvečer utrujen. Poskrbite, da soba ni ne prevroča, ne premrzla in da je posteljica udobna.
Pa veliko sreče!
PREBERITE TUDI: Dojenček ponoči ne spi