|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2025
18.7.2024 18:50:22   
Cvetnilist
Hvala. 😊Jaz sem se kar prestrašila, ko sem zagledala kri, je pa bila na srečo moja ginekologinja popoldan in me je takoj vzela. Me je komplet pregledala in je rekla, da ne vidi, od kod bi bila krvavitev, da zgleda vse kot mora. In od takrat se na srečo to ni ponovilo. 🙏Jaz imam 1.8. že nuhalno (11 tednov + 1 dan), ker grem 5. na morje. Za DHT je meni ta ginekolog naročil, da naj grem, ko bom točno 10 tednov, da je takrat preiskava najbolj optimalna ali pa kar se da blizu 10. tednov. Mu pa kar zaupam, sem bila pri njemu že, ko sem bila noseča s hčero. Pa nasplošno se mi zdi, da se nas tu v Mb večina odloči za nuhalno pri njemu tako da imava podoben termin za odvzem DHT. Sem pa bila včasih aprilčica 2019 in smo bile res aktivne na tem forumu, upam, da bomo tudi tu. 😊

(odgovor članu maca51)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Februarke 2025
19.7.2024 16:13:22   
ŠeenaSanja
Drage februarke,
Moj plodek se ni pravilno razvijal in včeraj je v 9.tednu sledil SS, zato z strtim srcem zapuščam vašo skupino. 
Vsem vam pa želim uspešno, lepo in prijetno nosečnost s čimmanj tegobami. Čimlepšo in čimmanj bolečo porodno izkušnjo in pa seveda ogromno cartanja in ljubezni februarja ko v roke dobite vaše štručke ❤️

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Februarke 2025
22.7.2024 13:27:51   
Chica94
Žal mi je za tole, ŠeenaSanja. Drži se🍀

(odgovor članu ŠeenaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Februarke 2025
22.7.2024 13:30:18   
Cvetnilist
ŠeenaSanja, tudi meni je žal za to! Vem, da besede ne pomagajo kaj dosti ampak drži se! 🐞❤️

(odgovor članu Chica94)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Februarke 2025
23.7.2024 15:26:35   
maca51
Sanja žal mi je, da se je tako končalo. 😢 Tega človek nikoli ne pozabi. Drži se. ♥️Meni je malo pomagalo to, da sem naredila spominsko škatlo. Notri sem dala pozitiven test, sliko iz UZ in enega angelčka. Ko mi je bilo hudo sem imela vsaj nekaj pri sebi, da mi je bilo malo lažje. 👼🏻

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Februarke 2025
23.7.2024 15:34:58   
maca51
Cvetnilist jaz imam tudi drug teden nuhalno, ko bom 11t6d. Sem pa včeraj oddala kri za DHT in se je prav namatrala, da mi je našla žilo. V četrto je ratalo. 🥴 Se pozna, da malo manj pijem in jem, res mi nič ne paše. Slabo mi je malo manj, ne vsak dan. Najhuje je, ko kuham.🤢

Je pa moja energija vsak dan na slabšem nivoju. Težko se spravim k pospravljanju/pucanju, pa to drugače zelo rada počnem. Resno razmišljam, da bi si omislila čistilko. 🙈

(odgovor članu maca51)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Februarke 2025
23.7.2024 16:59:21   
Cvetnilist
Potem sma par dni/1 teden razlike. 😊Jaz bom v četrtek, ko imam nuhalno točno 11. tednov. Hitro bom imela ampak drugače ne gre z datumi. DHT grem dati v petek, prejšni petek sem pa dajala za svojo ginekologinjo + urin in mi je isto težko našla žilo, je rekla, da jih imam globoko. 😅Daje pa mene tudi precej slabost, dosti bolj kot pri hčeri. Sicer bruham nena ampak enako ja, imam najbolj težave, ko je treba kaj skuhat. Glede energije pa tudi enako, samo bi poležavala, za nič prav mi ni. Čeprav danes sem dobila nek naval energije, sem si celo malo uspela pospravit po stanovanju. 😁Se tolažim, da bo verjetno kmalu bolje.

(odgovor članu maca51)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Februarke 2025
24.7.2024 10:31:53   
Chica94
Hej obema👐 meni vec ni ni jasno s temi tedni🫣 ce mam 22.2. Pdp, sem trenutno 9t4dni.. ve imate pa pdp tudi tu nekje okoli, ali?
Porocajta kako bo na pregledih, jaz se bom se kar nacakala do takrat. Se skoraj tri tedne do nuhalne, to bom potem 12t3dni.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Februarke 2025
24.7.2024 10:35:52   
Chica94
Pa se to, sta kaj napihnjeni, ali samo mene heca to? 😅

(odgovor članu Chica94)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Februarke 2025
24.7.2024 12:00:39   
Cvetnilist
Chica94, jaz imam PDP 21.2., trenutno 9 tednov 6 dni. 😊Nuhalno imam precej hitro, ker grem na morje 5. in drugače ne bi prišla skupaj s tem, ki dela nuhalno, ler 22.8. bi pa bilo že prepozno za nuhalno. In seveda poročava. 🤗Upam, da bo vse ok.Jaz sem kot balon, hlač ne morem več zapreti. Ne vem ali je samo napihnjenost ali dejansko že trebušček. Pravijo, da bi se naj v 2. nosečnostih prej poznalo, ker so mišice že raztegnjene. 

(odgovor članu Chica94)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Februarke 2025
24.7.2024 22:51:11   
maca51
Jaz imam PDP 12.2. in sem danes točno 11t. 😀Tako, da si si verjetno prav izračunala. 😊

Oh ja, ta napihnjenost 🥴 zjutraj se mi zdi, da se mi malo pozna, zvečer pa moj trebuh izgleda, kot da sem že na polovici nosečnosti. 😬🙈 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Februarke 2025
30.7.2024 14:03:49   
maca51
Punce kako ste? Vse je tiho tu na forumu. 🙈

Jaz sem imela v petek spet izkušnjo krvavitve/blagega rjavkasto-rdečega izcedka. Ampak ga je bilo samo toliko, da sem se enkrat obrisala, potem ne več. Je pa kar prisoten strah vsakič, ko se to zgodi (na srečo je to bilo v tej nosečnosti šele drugič). 

Moja energija pa me je čisto zapustila te dni. Samo ležala in spala bi. Komaj se spravim kaj naresti po hiši. 😕

(odgovor članu maca51)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Februarke 2025
30.7.2024 14:39:34   
Cvetnilist
Trenutno vredu, čakam nuhalno v četrtek, da vidim kaj dela pikec/pikica v trebušču ter upam, da bo vse ok. 😊Je katera že dala kri za ta DHT hormon? Če ja, kakšne ste imele rezultate? Jaz sem z energijo tudi tako, tako. Včeraj naprimer mi je blo grozno slabo, čisto brez energije, danes sem že bolje.Se mi pa zdi, da imam vedno nekako popoldan ali ob večerih več energije. Si klicala gin za izcedek? Jaz sem ga imela 1x od takrat nič, v bistu tako tudi takrat gin ni ugotovila vzroka, je zgledalo vse ok tako da ne vem. 🤷‍♀️

(odgovor članu maca51)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Februarke 2025
30.7.2024 15:26:17   
Chica94
Hej punci! Pri mani vse brez problema, ravno zato me tudi malo skrbi🙄 razen napihnjenosti vse ok, utrujenost ne vem ce pripisem dopustu ali ne... nuhalna cez dva tedna, teden prej DHT. 🤷‍♀️
Pozdravcki z morja🐳

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Februarke 2025
1.8.2024 13:32:32   
maca51
Ta teden sem tudi jaz imela nuhalno. Baje je vse ok. Posebaj pa nisem izvedela rezultatov DHT, morajo jih vnesti skupaj z rezultati nuhalne in potem dobijo realne vrednosti. Vsaj tako sem jaz prebrala. 

Sem pa totalno razočarana nad samim potekom nuhalne. Bila sem v Zdravstvenem centru Štrumbelj, NS pa mi je delala ena mlada zdravnica. Mož se je moral vsesti na stol na drugi strani ordinacije, tam pod stropom imajo majhen ekran, tako da sploh nisem videla dobro meritev, ki jih je izvajala z UZ. Zdravnica je bolj kot ne momljala cel čas, vse skupaj pa je trajalo mogoče 10min. Preden je zaključila sem jo vprašala če lahko dobim kakšno sliko. Rekla mi je da se to posebaj doplača 15€. Si mislim okej, sem pač z napotnico, verjetno mi to ne pripada. Plačam tistih 15€ potem pa mi reče, da dobim slike po mailu tekom dneva. Za 15€ sem pričakovala vsaj tri lepe natisnjene slike. Pa si mislim okej naj bo. Potem pa naslednji dan dobim slike. Meni se je cisto vtrgalo. Dobim 5 slik, od tega niti ene lepe. Na eni so samo noge, na drugi srček (ko je gledala prekate), na tretji glava (ko je gledala možgane), cetrta slika je cel otrok ampak je vse nekaj označeno s crticami ker ga je merila. Jaz se še danes jočem. Se prav bojim poklicati tja, da ne bo spet padla v jok. Aja pa da ne govorim, kako so mi vzeli kri za DHT. 4x me je spiknila, da ji je končno le ratalo. Po odvzemi pa mi je nastala taka modrica, da se mi še danes pozna (skoraj čez pol roke). Pa sem oddala kri za DHT prejšnji ponedeljek. Potem pa berem na faznih forumih, kako so punce tam dobile po 12 slik, brezplačno. Nekaterim so poslali celo v 3D. 

Res nevem s čim sem si to zaslužila, niti osebna G nima kaj veliko posluha za mene. Imam svoje podjetje a žal delam precej fizično delo. Rekla mi je, da ne smem dvigovati več kot 5kg. Sem ji razložila, da ti pač ni mogoče. In mi je nazaj odvrnila, da nosečnost ni bolezen, naj se znajdem. Res nevem kako naj si potem dajem plačo še naslednjih 6 mesecev, saj od počivanja res ne morem služiti denarja, da bi si s tem plačala prispevke…🥺🥺

Ah ja, mogla sem se malo izpihati. Se opravičujem za dolg zapis. 🙈


(odgovor članu Chica94)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Februarke 2025
1.8.2024 14:16:32   
Cvetnilist
Ojoj Maca51, zelo mi je žal za tvojo izkušnjo! Res! 😔Zdaj predvidevam, da si iz okolice Lj? Zdaj glej, moj predlog, prvo probaj dobiti še eno napotnico in če dobiš, se naroči pri dr. Žebeljanu (v Mb), če ti ni predaleč. Drugače ima tudi samoplačnišķo, cena 80€. Jaz sem bila pri njemu že, ko sem bila noseča s hčero, danes pa tudi in sem bila res zelo zadovoljna s pregledom, razlago vsem! Pregled je trajal nekje med 30 in 45 min, s tem da je vsako stvar posebej razložil, kako je srček, da je zgrajen kot mora, mehur, ledvičke, vsi pretoki v maternici, utrip, premer glavice, nosek, ni da ni. Še spol je napovedal, sicer je rekel, da ne more trdit zagotovo ampak da kaže bolj na fantka. Sicer doplačala sem 50€ za slikice, merjenje možnosti preeklampsije ter 3D/4D ultrazvok, da je mela hčera lepše doživetje. Dobila sem enih 10 lepih natisnjenih slikic + na mail dobim še posnetke. Na koncu si vzame še 10 min, da podrobno razloži izvid, vse vrednosti in primerjave. Mi je tudi razložil, da dht dosti pomaga pri določanju koliko možnosti je za trisomye, meni je na primer DHT za skoraj 20_x_ izboljšal izvid. Pač ne vem, če imaš to možnost, se naroči pri njemu. Ne bo ti žal. 😊

(odgovor članu maca51)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Februarke 2025
7.8.2024 11:14:14   
Bonbonnie
Zivjoo, se ena tukaj, ko ima pdp 22.02.25 :D
Jutri mam nuhalno, komaj cakaaam.
Doma pa imam 11 mesecno puncko, tako da je to druga nosecnost.
SeenaSanja, se spomnis name? Sva se tipkale na forumu Avgustovcki 2023 :D

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Februarke 2025
7.8.2024 14:09:12   
ŠeenaSanja
Bonbonnie zivjo, seveda se te spomnim 😁 sem se spomnila nate, kako ste in kaksen je bil porod ko se nisi nic javila 😊Se spomnim da smo nazadnje tudi imele tam tam PDP, zdaj pa bi tudi jaz morala meti na 22.2.2025.
Upam da ste s tvojo puncko vredu, da se imate lepo in da bo druga nosecnost lazja od prve ❤️❤️

(odgovor članu Bonbonnie)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Februarke 2025
7.8.2024 14:24:05   
Bonbonnie
Ves da sem pol cisto pozabila na forume in vsega zivega hahaha. Rodila sem pa 25.08, sprozili so mi, ker sem ponovno imela te neke cudne bolecine in niso vedli zakaj, samo da tokrat je bila se vrocina zraven in valda ni bilo fajn za otrocka se kaj vztrajat in cakat. Porod pa je bil reees top, upam da bo zdaj v drugo tudi slo tak na izi, po tocno 2,5h od kar so mi priklopili umetne popadke sem rodila, brez epiduralne al ceraskoli. Ko so mi dali umetne sem bila samo 1-1,5 cm odprta. Se kr ne morem verjet da se je vse tak hitro zgodilo.. Mela sem enega siveka, tako da tudi okrevanje je potem bilo zelo lahko. Pupika pa na najino sreco, taka pridna in srckana da hjoooj, lahko samo upam da bo ta drugi dojencek tudi taksen haha.

(odgovor članu ŠeenaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Februarke 2025
7.8.2024 14:31:33   
ŠeenaSanja
Sem vesela da si imela lepo porodno izkusnjo in upam da bo druga tudi taka 😁Uh potem ste super, sploh ce je puncka pridna 😊 se pol leta pa bo spet bolj pestro se z enim otrockom 😁

(odgovor članu Bonbonnie)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Februarke 2025
13.8.2024 21:19:30   
Chica94
Hej sonosečke! Danes opravljena nuhalna, vse okej, sem pomirjena 😇 je pa mali/ mala tako aktivna, da smo se kar namučili, da smo ujeli, kar smo iskali😅🫣 PDP ostaja nespremenjen 22.2.24 🤗 Kako ste ve? Je slabost se prisotna?

(odgovor članu ŠeenaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Februarke 2025
13.8.2024 21:20:14   
Chica94
2025*🤣😅

(odgovor članu Chica94)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Februarke 2025
21.8.2024 21:02:47   
Cvetnilist
Chica, super, da je vse ok. 🤗Tudi moj 👶 je imel skakalne vaje po trebuhu haha. 😅Se mi zdi, da se slabost pocasi umirja sem pa utrujena in brez energije ampak pripisujem nizkemu pritisku, danes dopoldan 91/65 ampak zdaj ko vstopam v 4. mesec, upam, da se to vse pocasi umiri. 😅

(odgovor članu Chica94)
Neposredna povezava do sporočila: 73
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Idealna razlika med sorojenci.
пеперутка16

Kdaj imeti drugega otroka?