alergija na mlečne beljakovine (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


mamaemem -> alergija na mlečne beljakovine (26.6.2009 22:12:45)

Mamice ki imate dojenčke z alergijo in so stari okoli 8 mesecev, kaj jim skuhate za večerjo oz. za tretji gosti obrok? Prosim za kakšno idejo.

Hvala za pomoč!




sanelaa -> RE: alergija na mlečne beljakovine (27.6.2009 13:55:22)

naš, ki je alergičen na beljak, zvečer poje kakšno kašico od milupe; riževo, gris, z banano, s keksi................karkoli od tega. 




sanelaa -> RE: alergija na mlečne beljakovine (27.6.2009 14:00:15)

IZVIRNO SPOROČILO: mamaemem

Mamice ki imate dojenčke z alergijo in so stari okoli 8 mesecev, kaj jim skuhate za večerjo oz. za tretji gosti obrok? Prosim za kakšno idejo.

Hvala za pomoč!


Ali je vaš samo alergik ali ima tudi atopični dermatitis? V kakšni obliki se alergija na mlečne beljakovine pojavlja?




mamaemem -> RE: alergija na mlečne beljakovine (27.6.2009 17:50:57)

Sanelaa, znaki alergije se izpuščaji, lišaji, suha koža na obrazu. Zadnji mesec pa tudi kakšen lišaj po telesu.
Alergija ni potrjena, gre samo za sum na alergijo ob mojih in pediatrinjih opazovanjih.

lp




kati08 -> RE: alergija na mlečne beljakovine (28.6.2009 12:59:12)

Moja je pirine ali riževe kosmiče z aptamilom ADC.
Če imam pa vodo v kateri se je kuhala kaka zelenjava ali sadje, ki ga že je, pa pripravim kašico s to tekočino.




Paštetka -> RE: alergija na mlečne beljakovine (29.6.2009 21:39:04)

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

naš, ki je alergičen na beljak, zvečer poje kakšno kašico od milupe; riževo, gris, z banano, s keksi................karkoli od tega. 


Naj mi nekdo razloži, kaj ima veze beljak z mlečnimi beljakovinami? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Beljak je beljak, del jajca, mlečna beljakovina, je pa mlečna beljakovina.

Ti dve zadevi imata manj skupnega kot jabolka in hruška.


torej, če tvoj otrok ne sme mlečnh beljakovin, potem mu narediš že pripravljene kašice, ki ne vsebujejo mleka s sojinimi mlekom ali riževim, ječmenovim..., ker le te vsebujejo potem sojine beljakovine itd... in ne mlečnih beljaovin.

Lahko pa skuhaš puding, polento, gres... torej vso ostalo hrano, ki so jo do zdaj kuhala z navadnim mlekom na zgoraj omenjenih mlekih. Prav tako uporabiš smetano, maslo, margarino iz teh izdelkov (soje, riža, ječmena, ovsa...).

mamaemem, jaz bi se na tvojem mestu izogibala poleg mlečnih beljakovin še sojinemu lecitinu in izdelkom iz soje, ker ta tudi zna povzročati dermatitise in alergije.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.6.2009 21:59:06)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sanelaa -> RE: alergija na mlečne beljakovine (30.6.2009 8:54:37)

IZVIRNO SPOROČILO: mamaemem

Sanelaa, znaki alergije se izpuščaji, lišaji, suha koža na obrazu. Zadnji mesec pa tudi kakšen lišaj po telesu.
Alergija ni potrjena, gre samo za sum na alergijo ob mojih in pediatrinjih opazovanjih.

lp


Isto kot pri nas. Torej, po mojem, pri vas ne gre toliko za alergije kot gre za Atopični dermatitis.


KOnatktirajte me na mail:

sanela.a@gmail.com


ker vam pri tem lahko pomagam.




Stran: [1]