|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HIPERTONIJA
18.5.2006 9:45:08   
CERT
živjo mi smo bili včeraj v posvetovalnici, moj sin ima tri mesece. zdravnica nam je rekla da je hipertoničen. zdaj semprov na tleh.
ima mogoče katera isto izkušnjo? če jo ima naj mi prosip odgovori. zanima me kaj točno to je, kako to odpravit oz. ali se samo izboljša in kdaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 9:49:14   
2ursae
tega je dandanašnji žal veliko. Težko bi ti kaj svetovala, ker je vsak primer specifičen in z napačnimi informacijami lahko povzročiš otroku škodo. Svetujem ti, da si preberi temo "razvoj in razvojna ...", objavljeno na vrhu tega foruma. Morda pa tam kaj najdeš.

Mi smo tudi pri treh mesecih šli v RA, naša diagnoza je sicer drugačna, pa se je s pravilnim ravnanjem z dojenčkom in vajami vse poštimalo.
Glavo gor, vse bo OK.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu CERT)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 9:51:47   
tinkatonka
HIPERTONIJA = abnormalno zvečan mišični tonus skeletnih ali gladkih mišic
 
Tudi moj Anej ima povišan mišini tonus in je prav tako star skoraj 3 mesece. Ko se otroci začnejo toliko gibati kot se zdaj naši sončki pride pogosto do tega. To se da vse odpraviti zelo hitro s pravilnimi vajami. Ne vem ali te je pediatrinja poslala v razvojno ambulanto ali ne. Tam ti namreč pokažejo pravilne vaje, da mišice sprostiš. Nič ne skrbi, to se da odpraviti brez problemov, samo pridna boš morala biti pri pravilnem ravnanju s tvojim user posted image !

Če pa te zaenkrat ni še nikamor poslala potem poskušaj doma sama sproščati njegove rokice. Pest mu vedno odpiraj ko vidiš da ima stisnjeno, ko ima rokice skrčene k sebi, mu jih stegni,....

upam da se bo kmalu izboljšalo.


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu CERT)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 9:56:49   
CERT
ja omenila mi je fizioterapijo. ma je rekla da se vidimo naslednji mesec. user posted image    user posted image user posted image

hvala za odgovore!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 10:01:52   
2ursae
če te ni že sedaj napotila na terapijo, najbrž s tvojim user posted image  še ni hudo in je možno, da se bo do naslednjič sam popravil user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu CERT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 11:11:18   
fricka
Ne skrbi. Moja je hipertonična na popolnoma spodnji meji normale. Na terapijo sva začeli hoditi pri sedmih mesecih, ker še ni samostojno sedela. Terapijo imava enkrat tedensko in stanje se krasno izboljšuje. Pri desetih mesecih je začela plaziti, zdaj pri 13 pa se postavlja na nogice. Čez dva meseca naj bi shodila. Na terapiji bova do jeseni. Imava krasno terapevtko, ki sva jo dobile po mukah in po samoplačniškem obisku. Če te zanima kaj več mi pošli ZS.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 11:18:06   
Seven*
CERT. Nic se ne sekirat. Tega je zelo veliko. Vzami pa zadevo zelo resno. Ce boste napoteni na fizioterapijo, ti bo fizioterapevtka vse razlozila. Poslusaj jo in jo upostevaj! Drugace pa, preberi zgoraj omenjeno temo Razvoj in razvojna...

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu CERT)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HIPERTONIJA
18.5.2006 14:46:02   
Geja
Tudi moj NEJC je imel povišan mišični tonus (nedonošenček) in sva 1 leto redno 1x na teden hodilo na fizioterapijo in vse se je zrihtalo...
Bil je zelo trd, tudi ko sva probala delati prve korake sploh ni znal kolena pokrčiti, ampak je šel kot robot... pa smo vse zrihtali user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

glavo pokonci vse se da.... to je še najmanj, pomembno je da je otrok ZDRAV, da nima kakšnih hujših posledic, ki se jih žal ne da odpraviti...

No, moja prijateljica pa je imela sina ki pa je imel zmanjšan mišični tonus in ko sta hotela delati korake je bil čisto mehak v nogicah....

Vse bo ok user posted image  user posted image

pa lep dan

čau,čau
Geja

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Varnost otrok v vrtcih.
пеперутка16

Ste že slišali za vzgojiteljico, ki se grdo obnaša do otrok? na primer žaljenje, kričanje, puljenje za lase, udarjanje otrok...

Da. (45%)

Ne. (55%)


Število vseh glasov: 31

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!