|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Panika pred porodom in seznam zaželjenega poroda
5.5.2006 22:23:15   
catka
Živijo vsem, ki jih muči isto ko mene in sicer, da me grabi panika.

4.7. Je moj rok pred tremi leti sem že enkrat rodila, toda tako me ni bilo strah ko zaj. Res je,da so dohtarji mal preveč zafušal in me je sedaj opravičeno strah. Rodila sem v MS.
Zanima me če ste se že kaj pogovarjale o poteku poroda s svojo/im gin. ali porodničarjem v bolnišnici.
Sama sem se odločila da več ne grem rodit na blef ampak pripravljena z listkom navodil. Kaj mislite,da pretiravam?

0. Da grem rodit brez klistira in brez britja, to se da opravit doma.
1. Da nočem, da se z so-rodnico gledave in želim imeti potegnjeno zaveso.
2. Če bom pri močeh, roditi stoje.
3.Če se porod ne bo končal po 6 ur. da mi naredijo carskega (1.x sem rodila v 1,5 uri.)
4. Da mi bo mož močil presredek z kamiličnim čajem in da mi v sramno zunanjo ustnico dajo lokalno anestezijo (od prvega poroda imam hude brazgotine in prišit živec, tak da se niti še sedaj ne morem pelat z biciklom).
5. Da mi dajo tekočino za piti (prvikrat sem tako dehidrirala, da so me dva dni k sebi spravljali in sem jim padala v nezavest prav od dehidracije).
6. Da me v primeru raztrganin šivajo takoj po porodu in ne po petih urah.

Prosim, za kritike in pripombe ali pretiravam?
Kaj mislite ve, imam pravico odločati o svojem porodu ali se prepustiti dohtarjem in mutavo gledati kakšnega spačega delajo iz tebe?

Hvala za komentarje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 22:32:54   
Marogica
0. Da grem rodit brez klistira in brez britja, to se da opravit doma.
V MB tako ali tako ne delajo klistirja, pobrijejo pa te samo, če se doma sama ne pobriješ

1. Da nočem, da se z so-rodnico gledave in želim imeti potegnjeno zaveso.
user posted image  KAj skupaj sta rojevali. Pri nas ima vsaka svojo sobo, razen ene, kjer sta dve postelji noter, pa še tam je "pregrada" vmes

2. Če bom pri močeh, roditi stoje.
Ne boš pri močeh. Sama se nisem odpirala, pa je sestra rekla, če se lahko vstanen, za kakpen popadek ali dva. Sem stala ca. 1 uro(odprla se nisem po tej uri nič ), vendar ko pride popadek, je to takšna bolečina, pritisk, da sem se morala vedno nasloniti na posteljo.

3.Če se porod ne bo končal po 6 ur. da mi naredijo carskega (1.x sem rodila v 1,5 uri.)
Me zanima, če se bo to dallo zmeniti. Saj carski rez ni namenjem temu, da če nekdo ne rodi v določenem času (govorim o krajšem času, kar pa 6 ur zagotovo je), da ti bodo kar carski rez naredili.

4. Da mi bo mož močil presredek z kamiličnim čajem in da mi v sramno zunanjo ustnico dajo lokalno anestezijo (od prvega poroda imam hude brazgotine in prišit živec, tak da se niti še sedaj ne morem pelat z biciklom).
To se zmeni z možem in babicami.

5. Da mi dajo tekočino za piti (prvikrat sem tako dehidrirala, da so me dva dni k sebi spravljali in sem jim padala v nezavest prav od dehidracije).
Piti ti najbrž ne bodo dali-to mislim, da bi kar npr cel kozarec izpila, meni je mož vlažil ustnice, pa vsake toliko časa sem naredila nekaj požirkov.

6. Da me v primeru raztrganin šivajo takoj po porodu in ne po petih urah.
user posted image  To mi je tudi novo. Šivanje po petih urah? Mene so zašili takoj po porodu.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu catka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 22:47:24   
catka
Živijo Marogica,

ne samo da sva dve v sobi ampak tri (to je zelo stara porodnišnica) pregrad se ne daje.

jaz sem bia prav dobro (prvi krat pri močeh) rodila sem v eni uri in pol. In bi veliko raje rodila stoje ko pa so mes čas nazaj v postlo tiščale, Da sploh ne govorim o postelji porodni, ko sem mela občutek, da ves čas pomalem lezem z nje dol. Mislim da sem zaradi tega dobila tudi raztrganine, ker sem rodila leže.

Šivali pa so me tako pozno prej zaradi tega, ker sem se na vse strani raztrgala in niso vedeli  kje vse krvamim, pa so mi pol tihčali neke povoje notri,... pa niti ne vem kaj vse. Šivana sem bila brez anestezije. prej ka še naj nebi občutila bolečine. (še dobro da sem navajena pirsingov) dobila sem 23 šivov.

Pa LP!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 22:53:00   
Marogica
Madona, kaj vse novega človek ne izve. Tako bi bilo mene tudi strah iti roditi. Čeprav priznam, da je bilo mene drugič tudi bolj strah kot prvič, ker sem pač že vedela kaj me čakauser posted image  Tako, da strah je bil prisoten pri obeh porodih, mogoče še toliko bolj, ker sem prvič rojevala 13 ur, drugič pa "samo" 12.
Ti kar idi z listkom, pa boš videla, kako bodo v porodnišnici na tvoje predloge reagirali. Upam, da ti bodo ustregli, pa da bi prav tako hitro rodila kot prvič

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu catka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 22:55:07   
mammika
Hmmm jaz se kar strinjam z marogico....
drugače pa glede tega kako boš rodila na kakšen način je pa odvisno od por. če nudijo to možnost, jaz vem da je tu pri nas na Jesenicah ni tako da tud ne bi mogla zahtevat kaj takega. Malo se pozanimaj kakšne možnosti so .in ali sploh je možnost da rodiš stoje..


Srečno user posted image

(odgovor članu catka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 22:55:57   
kati*
kar se so-rojevanja tiče in šivanja po 5 urah tiče sem brez komentarja ... enostavno ne morem verjeti, da je to v Slo možno.

menda naredijo CR, če se plod po 6 urah rojevanja nikamor ne premakne. Je pa odvisno od zdravnika. Glede na tvoj hiter prvi porod, pa ti o tem sploh ni treba razmišljati.

jaz sem tud dobila na začetku en kozarec kamilic in sestra je rekla, da imam to do konca poroda. No ker sem bila na porodnem oddelku 10 ur , so mi dali po 6 urah infuzijo. To dobiš avtomatsko, me niso niti vprašali, je pa takoj pomagalo. Za piti ti ne dajo zaradi morebitne operacije.

rojevanje stoje - če ti bo res pasalo, dvomim, da se boš lahko zmenila, saj ne poznam babice, ki bi ležala na tleh pod tabo, da bi ti pomagala pri porodu. Prosi pa, da ti dobro dvignejo vzglavje. Za take "posebne" želje pri porodu ti svetujem porodnišnico, kjer so take stvari že prakticirali.

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 22:58:17   
kati*
še to ... britje - če nimaš kaj briti te ne bodo brili user posted image , za klistir pa ne vem kaj je slabše - prenesti klistir ali izločanje blata med rojevanjem. Pa še popadke lahko pospeši ali sproži, kar se mi zdi pa čist fajn. Če pa boš veliko opravila doma, pa povej!

_____________________________

lp, K

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
5.5.2006 23:22:54   
Anonimen
Informacije iz prve roke,iz porodnišnice Mb,kjer sem imela prakso.:)

0. Da grem rodit brez klistira in brez britja, to se da opravit doma. Če za porod ne boš čakala v porodnišnici,ali ne bo urgenten,se lahko brez skrbi obrijeta doma.Klistira v Mb porodnišnici ne delajo,lahko pa,preden greš v porodnišnico s popadki,spiješ kakšen odvajali čaj ali sirup(Prorectal),ins e tako sama sčistiš doma in dam prepoveš dajanje klistirja.
1. Da nočem, da se z so-rodnico gledave in želim imeti potegnjeno zaveso.V Mb porodnišnici so vse vse,razene ene porodne sobe,eneoposteljne,tako da ne vidiš,niti ne slišiš sorodnice.Želje glede enoposteljne sobe drugje seveda lahko izraziš tudi sama,če je soba na voljo. 
2. Če bom pri močeh, roditi stoje.Za porod stoje se je treba psihično in fizično pripravljat skozi celo nosečnost.Izjemno zaželjena je masaža presredka,ker lahko pride do epizetiomijske raztrganine,saj prerez presredka skoraj ni mogoč.Pred porodom je treba izraziti željo in se dogovoriti z babico.
3.Če se porod ne bo končal po 6 ur. da mi naredijo carskega (1x sem rodila v 1,5 uri.).Ko je otrok že v porodnem kanalu,se carski rez ne more več narditi.Željo za carski rez lahko izrazite sami pred porodom(proti koncu nosečnosti svojemu ginekologu),med porodom pa se carski rez dela izključno pri indiciranem patološkem CTG-ju,pri nenapredovanju poroda,...če to naroči zdravnik!!!Na željo porodnice je to skoraj nemogoče(pridobite informacije pri kakšnem porodničarju ali babici).
4. Da mi bo mož močil presredek z kamiličnim čajem in da mi v sramno zunanjo ustnico dajo lokalno anestezijo (od prvega poroda imam hude brazgotine in prišit živec, tak da se niti še sedaj ne morem pelat z biciklom).Po dogovoru z babico ti lahko mož moči presredek,če tako želiš.Če bo prišlo od prereza presredka,ti porodničar pred šivanjem mora aplicirati lokalni anestetik.Brazgotine in prišit šivec nimata nič s aplikacijo anestetika. 
5. Da mi dajo tekočino za piti (prvikrat sem tako dehidrirala, da so me dva dni k sebi spravljali in sem jim padala v nezavest prav od dehidracije).Tekočina se lahko pije,vendar le v manjših tekočinah,ker porod lepše napreduje,če je mehur prazen.Zato priporočam pitje tekočine po požirkih in močenje ustnic in ust s kamiličnim čajem(zmanjša žejo). 
6. Da me v primeru raztrganin šivajo takoj po porodu in ne po petih urah.Mislim,da imaš od tukaj ti brazgotine in prišit živec.Vsekakor vztrajaj pri tem,da te takoj zašijejo in bodi glasna-vsekakor gre za tvoje telo in le ti boš imela posledice,če ne bo vse tako,kot mora biti. 
 
SREČNO!!!
 
PS:Če te zanima še kaj,se le oglasi na mojem ZS-imam nekaj izkušenj in s temi ti lahko pomagam,kolikor morem!



(odgovor članu catka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
5.5.2006 23:32:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
6.5.2006 9:36:32   
Naty*Taja
Kar se pogojev v MS tiče sem brez besed!!
Na tvojem mestu, bi jaz enostavno zamenjala porodnišnico. Ka a nimate nove porodnišnice tam v MS?
Drugače ti pa lahko garantiram, da če bi dlje rojevala definitivno nebi bila tak raztrgana!!!! Se je men tudi tako zgodilo - so me kr pod narkozo šivali, ker bi bilo drugače prehudo.  Tak, da če boš slučajno 5 ur rojevala si lahk samo hvaležna za to.
Najprej se meniš o carskem pol pa da boš pila - to enostavno ne gre zraven, ker pit namreč ne smeš ravno zaradi možnosti, da se porod konča s carskim!!
Je pa men moj z gazicami dal "cuzat" vodo po vsakem popadku in je blo OK:

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
7.5.2006 12:37:15   
Grascakinja
O vseh svojih željah se prej posvetuj v porodnišnici, da boš vedela, kaj lahko pričakuješ in potem ne bo negodovanja glede neizpolnitve tvojih zahtev. Glede šivanja, gledanja sorodnice in anestezije se popolnoma strinjam s tabo.
Kar se tiče CR, kot je že nekdo napisal, ni poti nazaj, če je otrok že v porodnem kanalu. Sploh pa mislim, da CR ni najboljša opcija. Sploh pa je menda vsak naslednji porod lažji kot prejšnji in poteka hitreje, tako da mislim, da ne bo potrebe za CR.
In s tem povezano je vprašanje pitja tekočine. Sama sem med porodom dobila toliko kamilic, kot sem jih hotela piti, vendar poudarjam, da je bil moj porod nekompliciran in hiter.
Britje sem tudi jaz sama opravila doma in niso nič popravljali, za klistir je bilo pa pri meni prepozno, ker sem prišla v porodnišnico 8cm odprta. Kakor slišim od kolegic, ni noben bavbav, ravno tako pa po mojih izkušnjah tudi brez klistirja ni panike. Definitvno ga pa lahko odkloniš.
Za rojevanje stoje - če ti rata, si velika faca. Ampak res res velika faca. Sama si tega ne predstavljam.
Kamilični čaj za močenje presredka? Čemu pa? Ali to za kaj pomaga? (da bom vedela za naslednjič)
Držim pesti za hiter in čim manj kompliciran porod!

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
7.5.2006 13:22:36   
catka
Pupi 25!

Da si močiš presredek pomaga zelo, da se ne pretrga in ni potrebno delat epice!  (Baje).  LP

Bom pa upoštevala večino vaših nasvetov hvala!

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Panika pred porodom in seznam zaželjenega...
7.5.2006 14:36:58   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Se strinjam z vsem, razen:

IZVIRNO SPOROČILO: elanor

... tako da ne vidiš,niti ne slišiš sorodnice


Vidiš je ne, slišiš pa ne samo eno, ampak vse, ki rojevajo. One pa tebe tudi.


Bo tole kar zeeeelo držalo, kar je napisala BAGI. Slišiš jih ravno tako, kot da bi kdo poleg tebe rojeval. Zaradi dretja ene od porodnic, so meni v trenutku prenehali popadki in lahko sem šla počivat še 2 dni domu, čeprav so mi takrat dr.rekli, da če želim, mi dajo umetne popadke, ampak me je bilo po tistem, kar sem slišala poošteno strah in sem rajši šla na oddelek, popoldan pa domu.

Tekočino ni bilo blem dobit. Je babica rekla možu, da naj mi nosi skozi svežo vodo in sem po vsakem popadku naredila par požirkov,ker sem imela zaradi predihavanja popadkov skozi suha usta. V tistih 12 urah sem spila 4 lončke vode, 2x so mi prinesle kahlo in še s palčko spraznili mehur (ne vem kk se temu reče strokovno, ampak fino peče), ki sploh ni bil poln user posted image .

Šivanje se je začelo takoj po porodu in še predno je prijela lokalna in sicer ravno v tistem času, ko je dr.dal lokalno, so mi pripeljali pokazat user posted image  in takrat je bilo zame pomembnih tistih par sek, ki sem lahko malecko držala v rokah, spodaj pa bila že na pol zašita.Ko so mi malo vzeli, sem še vedno čutila vbode in dr.mi je rekel, da je izkoristil materinski čut, ko so mi pripeljali pokazat user posted image in kar začel šivat, ampak je potem moral počakat, dokler ni lokalna prijela.

Nič bat, ko boš zagledala svojega user posted image  bo vse pozabljeno. Čim lažji porod ti želim.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrtec
Ela123

Ali vasi otroci obiskujejo vrtec?

Da (68%)

Ne (32%)


Število vseh glasov: 98

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!