|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 9:54:49   
popek24
user posted image alo alo!

Zanima me ali lahko 5 mesecev star user posted image  sedi-zanima me zaradi hrbtenice. Naša namreč želi sedeti pa se drži precej zgrbljeno in naprej. Sicer jo normalno še nosi levo in desno.

hvala papa

_____________________________

Samo enkrat se živi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 10:07:07   
Udb
Naš mali že zdaj sedi skoraj samostojno (4,5meseca). Baje pravijo, da mu pri tej starosti ne smeš pustit samo, da bi se na noge postavljal, drugo mu je treba pa omogočit. Seveda če je vse OK z razvojem.

(odgovor članu popek24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 10:36:42   
muha1
Naša je že lepo sedela v petem mesecu, le na strani smo jo morali podpreti. Če vidiš, da mu sedenje ni napor, ga seveda lahko posedeš. Bo pa ti že sam nakazal, ko je zadosti, da ga daš v ležeči položaj.

(odgovor članu popek24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 11:51:24   
darja72
Samostojno sedenje=takrat, ko se otrok vsede SAM, brez pomoči drugih. Če je zdravo otročka posedati zelo zgodaj, pa rajši vprašajte kakšnega fizioterapevta.lp

(odgovor članu popek24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 13:18:06   
tina104
Nam je fizioterapevtka rekla, da je dobro, če otrok najprej obvlada kotaljenje iz hrbta na trebuh in obratno, šele nato je na vrsti sedenje.

Če ti sedi v naročju, ni problem, ker se itak naslanja na tebe. Tudi če ti sedi med nogami ni tak slabo, samo ne pa ga zalagat z blazinami, da bi sedel. Nekako tako nam je bilo razloženo.


_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu popek24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 16:17:17   
tulip
Sama starost ni pomembna, bolj razvoj otroka: nam je pediatrinja rekla, da dokler ima otrok pri sedenju zgrbljen hrbet, ne sme še sam sedet, vedno ob opori, kajti mišice so še prešibke. Samostojno lahko sedi, ko sedi z ravnim hrbtom, pa še to na začetku rabi nadzor, saj se mimogrede zvrne nazaj ali vstran.

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sedenje pri 5mesecih
9.3.2006 17:53:22   
lelaval
Če sam želi, lahko, silit ga pa ne. Moja hčera komaj pri dobrih 8 mesecih sedi, (par minut, potem pa pade user posted image ), medtem, ko je sin pri 5 mesecih že stal na nogicah - ob opori seveda.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sedenje pri 5mesecih
11.3.2006 14:25:16   
bena
Tudi naš mali pri 5-ih mesecih sedi ob opori.

Ravno zadnjič pa sem na sprehodu srečala eno mamico, ki se ji je zdelo čudno, da mi otrok v košari pri 5-ih mesecih leži brez dvignjenega vzglavja. Prav zgroženo me je vprašala, če še ne sedi !!! Jaz pa seveda vsa obupana.  

Sem pa nato vprašala fizoterapevtko, ali je s ta malim mogoče kaj narobe. Pa me je pomirila, da bi otroci morali samostojno sedeti nekje do 9 meseca, pri čemer samostojno pomeni brez vsakršne opore. Ni nujno, da se otrok pri tej starosti sam spravi iz ležečega v sedeči položaj. Našega malega je celo pohvalila, da je že zelo močen v trupu. Rekla pa mi je tudi, da naj otrok, čeprav že sedi ob opori, še precej časa tudi leži, da se ne bi preveč neprezal. Zato je dobro, da ga imam vsaj na sprehodu v ležečem položaju.

Tako, da ni panike, če nekateri otrci že nekaj zmorejo, drugi pa še ne. Vse ob svojem času.

(odgovor članu popek24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sedenje pri 5mesecih
11.3.2006 17:44:21   
chips
Naša je stara dobre 4 mesece pa bi že kr sedela ampak jo malo zanaša levo ,desno,je zelo močna.
Sploh noče več sedeti


_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sedenje pri 5mesecih
11.3.2006 17:45:31   
chips
Bi že kr šla na noge.Tisto ji pa ne pustim,noče več ležati ,skoz se mora neki prestavljati ne zdrži dolgo na enem mestu.

_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sedenje pri 5mesecih
11.3.2006 22:01:02   
pravljica
naš lepo sedi šele cca 14 dni (torej od 7,5 mesecev)...prej se je že obračal in preplazil celo stanovanje, potem je šele samostojno sedel...tako kot ti opisuješ, je "sedel" že tudi okoli 4.-5. meseca, ampak mu nismo pustili, niti ga nismo z ničemer zalagali...edino tako, da je bil na nas naslonjen

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...




Pri katerem letu nameracvate imeti zadnjega otroka?
lenika



do 25. leta (3%)

do 30. leta (21%)

do 35. leta (46%)

do 40. leta (15%)

dokler bom lahko (7%)

ne razmišljam o tem (8%)


Število vseh glasov: 322

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!