|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina - četrti dan!
1.10.2005 8:03:26   
alenkapk
Danes se začenja četrti dan, ko ima naš fantek vročino. Včeraj mu je zrastla skoraj na 40, zato smo ponovno šli k zdravniku. Izvidi krvi niso pokazali kaj posebnega, število levkocitov je nizko - 2,2. Dr. je rekla, da gre verjetno za virusno okužbo. Tole čakanje, da vročina pade je res grozno. Zraste mu na 39, pa svečka, pa kopeli, pa nazaj in jovo na novo... Totalno sr...user posted image  Mali je zmučen in tako. Je imela katera podobno situacijo? Oba naju zelo skrbi.

Pa pa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina - četrti dan!
1.10.2005 8:08:58   
Anonimen
Kaj vem, če izvidi niso nič pokazali, potem je verjetno samo ta zaf....viroza. Treba bo prebrodit, težko ampak bo šlo. Vse ostalo pa itak veš: zbijanje, ne preveč oblečt, morda kopeli....

Držte se, bo minilo, ker mora.

(odgovor članu alenkapk)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina - četrti dan!
1.10.2005 9:13:30   
Anonimen
Ja moj vnuček je imel tako visoko vročino več dni in nič ni pomagalo,da bi se jo zbilo.
Ker je imel šele štiri mesece sta pristala na pediatriji,tudi tam jim ni uspelo
zbiti vročine.Peti dan je sama od sebe padla.Preizkave niso nič pokazale.
Ko pa je bila tretji dan doma so se po telesu pokazali rdeči spuščaji,ki so potrdili bolezen-šesta otroška bolezen.
Ni rečeno da jo ima,boš videla,kaj se bo izcimilo.Navadna viroza,nima indikacijo štiri dni trajajoče tako visoke vročineuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina - četrti dan!
1.10.2005 10:07:38   
*goldfish*
Si mogoče pomislila, da bi bilo to ROTA VIRUS! user posted image
Moja nečakinja je tudi to fasala, pa je mela vročino cel teden, ni ji bilo za nič, samo jokala je. V glavne užas!

Samo njej pa je neki sirup za zbijanje vročine pomagal! Bom se pozanimala!


(odgovor članu alenkapk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina - četrti dan!
1.10.2005 10:13:48   
*goldfish*
Ne morem je priklicati, ker je na trgatviuser posted image . Zdi se mi pa da Panatus! Nisem 100%.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina - četrti dan!
1.10.2005 11:08:04   
alenkapk
Ja seveda bi lahko bil rotavirus, tudi salmonela, vendar zaenkrat nima nikakršnih drugih znakov kot vročino. Sem se pa pozanimala glede levkocitov - baje jih virusi res lahko zelo stolčejo dol. Upam, da se čimpreje izjasni zadeva!

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina - četrti dan!
1.10.2005 12:11:09   
Anonimen
Mana...Panatus je sirup za blažitev kašlja,si morda mislila na Panadon?Učinkovit antipiretik je tudi Calpol.

(odgovor članu alenkapk)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina - četrti dan!
2.10.2005 8:55:41   
mišek
Jaz sicer še nisem imela takšne izkušnje. Od moje sodelavke 8 mesecev stari otroček je imel v mesecu marcu tri dni visoko vročino-tudi do 40 stopinj. Četrti dan so šli k zdravniku, dali kri in izvidi krvi so pokazali na virozo. Čez dva dni je doma vročina sama padla. Iskreno upam in želim da bo tvoj otroček ozdravel, upam pa tudi, da sta naročena na kontrolo in na ponovni odvzem krvi.


LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina - četrti dan!
2.10.2005 9:23:08   
alenkapk
No, vročina je padla četrti dan popoldan. Danes je brez. So se pa že včeraj pojavili izpuščaji po trupu in glavici, tako da res verjetno gre za 6. bolezen. Jutri imamo itak kontrolo. Hvala za vse!

(odgovor članu mišek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina - četrti dan!
2.10.2005 10:07:59   
Gina
Samo še nekaj bi dodala, da te drugič ne bi več tako skrbelo. Nekateri otroci so nagnjeni k visoki vročini, drugi pa ne. Oba moja fanta pri 39 vročine veselo skačeta naokrog, izgledata malo bolana, ampak zdaleč ne tako kot naša deklica. Ona pri 38 obleži. Če bi imela ona 40, bi šli najbrž že totalno paniko zagnat, fanta imata pa VEDNO 40 . Pod 39.5 nikoli, kadar sta fejst bolana. Prejšnji teden je imel mali 40,7. Ja, res me takrat zvija, ampak ne morem nič.

Kaj najboljše zbije vročino po mojih izkušnjah: kombinacija različnih sirupov. Če daš 1x paracetamol (je vseeno ali lekadol ali calpol ali kaj drugega), moraš dati naslednjič nekaj na drugi osnovi, čez 6 ur mislim (voltaren, naprosin...). Če otrok vročino kolikor toliko dobro prenaša, potem ni nobene panike, tudi če je vročina visoka. Če imate v družini vročinske krče, potem je fino, če vsaj prvi dan vročine resnično zbijaš temperaturo, dokler se možgani ne navadijo. Pa sleci vedno otroka do bodija in nič pokrivat, da se telo hladi - tudi če se trese, ker mu vročina raste.

Sicer je pa tako, da pri virozah je pogost znak samo visoka vročina, nič kaj drugega. Naš mali jih je imel lansko leto 6x, pa je bil dojen dojenček.

(odgovor članu alenkapk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...





sindarin

Poznate kakšnega slovenskega proizvajalca igrač?

da (56%)

ne (44%)


Število vseh glasov: 173

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!