|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v iskanju zaposlitve
8.6.2015 13:40:48   
titania
Zaključujem študij razrednega pouka. Čaka me pripravništvo, ko bo, če bo in če ga bom dobila, da bom potem lahko iskala službo (ko bo, če bo...). Moja želja je delati v šoli z otroki, ampak ker sem optimist (saj bo), ki stoji na realnih tleh (situacija zaposlovanja učiteljev je vse prej kot rožnata), me kar malo skrbi...

Dobila sem ponudbo za delo v popolnoma drugi smeri - ekonomija. Je daleč od poučevanja v razredu, ampak imam izkušnje s tega področja in vem, da bi lahko delala tudi to.. Delovni pogoji in plača so prav tako zelo dobri.

Sedaj pa sem v dilemi. Ali izpustiti priložnost, končati tekoči letnik in vzeti absolventa in še leto delati preko študenta ter tvegati, da ne dobim niti pripravništva... Ali pograbiti priložnost pisati magistrsko ob delu in se potem prijavim na razpis ter pustim to službo? 

Strah me je, da če sedaj skrenem iz pedagoških vod, se ne bom nikoli več vrnila. Vem, da bo zelo težko pustiti 
stalno službo z rednim prihodkom in tvegati ter iti v negotovost. 

Zato pišem tukaj gor za kakršno koli mnenje ali nasvet, predvsem tistih, ki že imate izkušnje z iskanjem zaposlitve in ste seznanjeni s situacijo zaposlovanja v šolah bolj, kot pa jaz. 

Vem, da je to osebna odločitev, ampak vseeno bom hvaležna za vsak komentar, mnenje ali osebno izkušnjo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v iskanju zaposlitve
8.6.2015 17:47:48   
Colt
Nasvet/mnenje? Prav...delaj na lastnim učenjem tujih jezikov. Namreč...naša ekonomija je total kolapsirana (ta ki hrani oziroma prispeva denar prek davkov za ljudi tvojega poklica in še ostalih nebroj družboslovcev) in preveri če imaš datumsko še veljavni potni list. Realno.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v iskanju zaposlitve
8.6.2015 18:37:09   
mateyka
jaz imam 2 končani izobrazbi in ena je pedagoška. samo delam v drugi. zakaj nisem v pedagoških vodah? ker mi je ureditev šolstva res v podnu pri nas. mogoče, če bi bla na finskem in bi mi uspelo prit v izbor, bi me mikalo.. vedno sem imela v mislih, da če bi me mikalo poučevanje, da bi lahko to uresničila privat - skozi predavanja, tečaje ipd. v glavnem, da bi me veselilo in da bi imela zainteresirane učence, da bi lahko sestavila res enkratne učne načrte dokaj svobodno, celo eksperimentalno. no, da ne bom preveć pisala; toliko je dovolj v razmislek, da ni uradno šolstvo ni nujno edina opcija.. vso srečo pri "pravi" odločitvi ti želim. user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v iskanju zaposlitve
8.6.2015 19:04:43   
mojcaziga
Sama sem iz pedagoške smeri, v šoli celo delala nekaj časa. Zagrabila priliko v gospodarstvu, v financah. Nekaj sem vedela, znala, ostalo sem se bila prisiljena kar hitro naučiti in mi je super. Je pa res, da delovnika ne morem primerjati, marsikdaj dolge nadure, vikend delo, sploh pred oddajo bilanc, z dopusti poleti zna bit problem, kdaj in koliko časa....... vse to so pač prednosti pedagoškega poklica (no, če nisi ravno v vrtcu, ki je odprt vse leto).

lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v iskanju zaposlitve
8.6.2015 22:01:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: titania

Ali pograbiti priložnost pisati magistrsko ob delu in se potem prijavim na razpis ter pustim to službo? 

Strah me je, da če sedaj skrenem iz pedagoških vod, se ne bom nikoli več vrnila. Vem, da bo zelo težko pustiti 
stalno službo z rednim prihodkom in tvegati ter iti v negotovost. 




Jaz bi storila tako......v pedagoške vode se boš še lahko vrnila, če boš želela.....boš pa takrat pograbila priložnost, ko bo......saj, če boš čakala na pripravništvo in na delo potem lahko tudi mine nekaj let, preden karkoli od tega dobiš in boš v teh nekaj letih tudi "ven iz foha"......

Sicer pa tudi kak s.p. za inštrukcije lahko vedno odpreš......še posebno, če si matematik po profesiji.......dopusta poleti sicer nimaš potem, služiš pa lahko prav fajn......

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Nasvet/mnenje? Prav...delaj na lastnim učenjem tujih jezikov. Namreč...naša ekonomija je total kolapsirana (ta ki hrani oziroma prispeva denar prek davkov za ljudi tvojega poklica in še ostalih nebroj družboslovcev) in preveri če imaš datumsko še veljavni potni list. Realno.


Ni zgolj to opcija in realnost........in celotna ekonomija tudi ni kolapsirana.....se pa bo zgodil kolaps, če bodo vsi šli ven, tako kot ti recimo, ko si pobrisal v tujino, ko si se naučil tujih jezikov.......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz imam 2 končani izobrazbi in ena je pedagoška. samo delam v drugi. zakaj nisem v pedagoških vodah? ker mi je ureditev šolstva res v podnu pri nas. mogoče, če bi bla na finskem in bi mi uspelo prit v izbor, bi me mikalo.. vedno sem imela v mislih, da če bi me mikalo poučevanje, da bi lahko to uresničila privat - skozi predavanja, tečaje ipd. v glavnem, da bi me veselilo in da bi imela zainteresirane učence, da bi lahko sestavila res enkratne učne načrte dokaj svobodno, celo eksperimentalno. no, da ne bom preveć pisala; toliko je dovolj v razmislek, da ni uradno šolstvo ni nujno edina opcija.. vso srečo pri "pravi" odločitvi ti želim. user posted image


Ti si pa, moram reči, velik idealist......iti se "pedagogiko" ob predpostavki, da imaš zainteresirane učence........mogoče je pa finski model ravno zato uspešen, ker sprejme diamante od učiteljev, tiste, ki jim je izziv iz nezainteresiranega učenca narediti zainteresiranega, ker dvomim, da so vsa deca na finskem že genetsko zainteresirana......to uspe tudi pri nas nekaterim učiteljem, v našem sistemu, zainteresirati nezainteresirane namreč, vendar so taki učitelji bolj redki, ker vsi pričakujejo v šoli zgolj zainteresirane učence in ker ni nobene selekcije.....učitelj je lahko praktično vsak, zainteresiran in nezainteresiran.......



(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v iskanju zaposlitve
8.6.2015 23:08:20   
mateyka
ampak res liliana, sem v dilemi; ali nisi preveč bistra, da bi dojela moj post, ali pa bi mene rada predstavila kot puhloglavko, s tem, da naključno skup sestaviš moje besede. je to izraz ljubezni? si me pogrešala mogoče? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ti si pa, moram reči, velik idealist......iti se "pedagogiko" ob predpostavki, da imaš zainteresirane učence........


seveda se da. to se lahko "greš" s privat tečaji in predavanji, kjer se prijavi tisti, ki ga zanima. če se prijaviš na nekaj kar te zanima in plačaš, je motivacija veliko večja. kar poglej si še 1x kaj sem skupaj napisala (tečaje in zainteresirane učence).

mogoče je pa finski model ravno zato uspešen, ker sprejme diamante od učiteljev, tiste, ki jim je izziv iz nezainteresiranega učenca narediti zainteresiranega, ker dvomim, da so vsa deca na finskem že genetsko zainteresirana......to uspe tudi pri nas nekaterim učiteljem, v našem sistemu, zainteresirati nezainteresirane namreč, vendar so taki učitelji bolj redki, ker vsi pričakujejo v šoli zgolj zainteresirane učence in ker ni nobene selekcije.....učitelj je lahko praktično vsak, zainteresiran in nezainteresiran.......


nikjer nisem trdila, da me moti nezainteresiranost pri slovenskih učencih ali v javnem sektorju. pojdi še 1x brat kaj sem skupaj napisala (ker mi ni všeč ureditev šolstva).

finski model je uspešen, ker je celoten sistem zastavljen drugače (od tega kako se učitelje izbira, šola, tretira in sam curiculum, sam sistem učenja učenčev - ta zadnji je najbolj opazen; če greš kdaj obiskat kako šolo, se res vidi razlika). če te res zanima, si kdaj poglej še druge aspekte finskega sistema. če pa te zanima samo del, ki ti omogoča potem tukaj namigovat, da pedagogu manjka motvacije, če mu je bolj zanimiv drug sektor poučevanja namesto javnega, pol pa to jasno povej, in te bom pustila naprej razpredat o "mogoče" finskih modelih in "idealistih", ki niso "diamanti".. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 8.6.2015 23:10:49 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v iskanju zaposlitve
9.6.2015 6:27:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ampak res liliana, sem v dilemi; ali nisi preveč bistra, da bi dojela moj post, ali pa bi mene rada predstavila kot puhloglavko, s tem, da naključno skup sestaviš moje besede. je to izraz ljubezni? si me pogrešala mogoče? user posted image




V bistvu je na "ta forumski sindrom lastne pomembnosti" sploh brez veze karkoli odgovoriti.....izpostavila bom zgolj zato, da boš sama še enkrat prebrala.......

seveda se da. to se lahko "greš" s privat tečaji in predavanji, kjer se prijavi tisti, ki ga zanima. če se prijaviš na nekaj kar te zanima in plačaš, je motivacija veliko večja. kar poglej si še 1x kaj sem skupaj napisala (tečaje in zainteresirane učence).


ali pa tisti, ki se "mora"......ker tako zahtevata mama in ati ali pa delodajalec........tudi na privatnih tečajih in predavanjih imaš nezainteresirane, uh......ljudje si še voden izlet plačajo, pa jim je tečno poslušati vodiča.......

nikjer nisem trdila, da me moti nezainteresiranost pri slovenskih učencih ali v javnem sektorju. pojdi še 1x brat kaj sem skupaj napisala (ker mi ni všeč ureditev šolstva).


zapisala si, da bi učila le zainteresirane........

finski model je uspešen, ker je celoten sistem zastavljen drugače (od tega kako se učitelje izbira, šola, tretira in sam curiculum, sam sistem učenja učenčev - ta zadnji je najbolj opazen; če greš kdaj obiskat kako šolo, se res vidi razlika). če te res zanima, si kdaj poglej še druge aspekte finskega sistema. če pa te zanima samo del, ki ti omogoča potem tukaj namigovat, da pedagogu manjka motvacije, če mu je bolj zanimiv drug sektor poučevanja namesto javnega, pol pa to jasno povej, in te bom pustila naprej razpredat o "mogoče" finskih modelih in "idealistih", ki niso "diamanti".. user posted image user posted image


Nisem namigovala na to, da pedagogu manjka motivacije, če gre delat oz. učit v privat sektor......."namigovala" sem na to, da pa pedagogu manjka motivacije, če želi učiti le zainteresirane učence.........

Drugače pa sistem sestvaljamo ljudje.....in tudi sama si že večkrat izpostavila, da se na Finskem učitelje drugače izbira kot pri nas (ni tako enostavno priti do učitelja kot pri nas, ko je učitelj lahko postal praktično vsak, ki je želel končati kar nek faks).....torej je sistem odvisen precej tudi od "načina izbire učiteljev"........sva pred kratkim z ronjo debatirali na eni drugi temi o tem kaj otroci delajo v drugem razredu.......in v razredu njene hčere delajo precej drugače kot v razredu moje hčere.......tako da se ravno ne morem strinjati, da pa pri nas učitelj nima nobene avtonomije, da je zgolj "žrtev sistema"........in če učijo učence sami dobri učitelji, ki so šli skoz sito, imajo tudi sistem poučevanja učencev dober, ker so sami dobri.......ker biti avtonomen pri opravljanju svojega dela je bistveno težje, kot se šlepati na slabem sistemu in prelagati odgovornost zgolj na sistem.......pri avtonomiji sam odgovarjaš za uspeh ali neuspeh.....ni kriv sistem ali pa nezainteresirana deca (kot je učiteljska folklora pri nas).......

p.s.: Pa zdaj spet ne povesi surle in me ob joku in stoku ne zmerjaj užaljeno s puhoglavko (zaradi tega ti ne boš čisto nič pametnejše izpadla, veš......user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v iskanju zaposlitve
9.6.2015 7:13:15   
mateyka
vidim, da si zainteresirana samo za prepucavanje. želim ti zanimiv dan in se slišiva, ko boš sposobna kaj več. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
9.6.2015 7:58:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu titania)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v iskanju zaposlitve
9.6.2015 13:10:57   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: titania

Zaključujem študij razrednega pouka. Čaka me pripravništvo, ko bo, če bo in če ga bom dobila, da bom potem lahko iskala službo (ko bo, če bo...). Moja želja je delati v šoli z otroki, ampak ker sem optimist (saj bo), ki stoji na realnih tleh (situacija zaposlovanja učiteljev je vse prej kot rožnata), me kar malo skrbi...

Dobila sem ponudbo za delo v popolnoma drugi smeri.



Glede na moje izkušnje bi vzela službo iz druge smeri takoj. brez pomislekov.

Po poklicu sem učiteljica (ne RP). Imela sem blazno srečo, da sem dobila zaposlitev prek javnih del (še pred diplomo). V tem času sem diplomirala. In ker sem imela pol leta delovne dobe v šolstvu sem lahko šla opravljat strokovca. Velika večina mojih sošolk ni prišla niti do strokovca - pa je bila takrat še možnost prostovoljnega pripravništva (zdaj ne vem kako je, se mi zdi da je samo še plačano - kolikor jih sploh razpišejo).

In ker sem imela strokovca, sem dobila službo. Pazi to - za en mesec za polovičko. user posted image V končni fazi sem na tej šoli ostala do konca šolskega leta (z enomesečno prekinitvijo). No, od tega je zdaj 2,5 leti. vmes so me še enkrat poklicali iz te šole za en mesec polovičko, nadomeščanje. Razpisov ni, če gre kdo v penzijo, ure razporedijo med že obstoječe učitelje.

Tudi jaz sem si zelo želela delati v šolstvu ampak po 5 letih aktivnega iskanja službe sem obupala. Ne da se mi več. Da bom do penzije zbirala teh par delovnih dni delovne dobe? Za celo šolsko leto skoraj ne poznam osebe, ki bi dobila službo. Sem dobila službo v drugih vodah in jo vzela takoj. brez premisleka. In mi ni žal. sicer je bila še vedno samo za 1 leto. Ampak prej v šolstvu tega ni bilo. In tega ne bo.

Tako da jaz iščem zdaj drugje. Kot velika večina mojih sošolcev in sošolk s faksa.


(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v iskanju zaposlitve
9.6.2015 19:00:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

vidim, da si zainteresirana samo za prepucavanje. želim ti zanimiv dan in se slišiva, ko boš sposobna kaj več. user posted image


Tebi itak vsak izgovor pride prav, da ti ni treba kaj obrazložiti.......ker zate je vse prepucavanje......user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v iskanju zaposlitve
9.6.2015 19:06:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Razmisli, kaj te bolj vleče, mogoče začneš z odločitvijo tako. torej kaj si bolj želiš delat, je šola res tisto, kjer se vidiš ali si bolj fleksibilna in pripravljena poskusit različne stvari. nabiraj si izkušnje in poznanstva, skušaj svoje znanje izpiliti, lahko si dobiš delo učitelja v poletnih šolah, raznih letovanjih, tečajih,... Skratka ne samo formalno, faks, diploma, pripravništvo in čakanje na službo, povečaj si možnosti tudi z neformalnimi oblikami.


Saj verjetno jo pedagoški poklic precej vleče.......vsaj tako sem razbrala iz njenega posta, da želi to početi.....zato je pa tudi v taki dilemi in se "boji", da se ne bo nikoli več vrnila v pedagoške sfere, če bo šla kdaj ven.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v iskanju zaposlitve
10.6.2015 10:57:18   
ronja
Jaz bi zgrabila priložnost. Sama sem sicer iz druge branže, vendar iščem delo tudi v šolstvu, pač kar bom našla, pa zaenkrat zadeva bolj slabo kaže. Zate sicer boljše, ker boš verjetno lažje dobila pripravništvo kot jaz, vseeno pa tudi razspisov ni ravno veliko... Sama sem si vzela eno leto po diplomi, ker se mi je služba začela z oktobrom in ker je bila to res služba, kakšrno sem si želela. Vendar sem vedela skoraj zagotovo, da jo bom dobila. Ker se mi je ponujala še ena, sem se potem prijavila na obe, ziher je ziher:D. Sem pa vmes študirala naprej, tako da to ni bilo izgubljeno leto zame, imela sem kje bit in ni bil problem, da pač eno leto nimam redne službe (prek šs sem tako lahko delala).

Sicer pa je po moje v tvojem primeru precej odvisno od tega, koliko se ti s službo mudi. Če ti je v bistvu čisto fajn tako kot je, da lepo doštudiraš do konca itd... potem uživaj in si privošči še to leto. Če pa te recimo finance malo stiskajo ali si res želiš preselit na svoje ali imet čimprej otroka ali kaj podobnega, potem je pa služba boljša možnost. Torej odvisno od tvojih prioritet in želja, ne samo strogo na poklicnem področju ampak na splošno.

mateyka, pri nas imajo učitelji res kar precej svobode - na sosednji šoli recimo nekje sploh nimajo zvezkov v 1. razredu - učiteljica izhaja iz montessori prepričanja in jih uči na ta način, čeprav je šola javna, sem videla na 24 ur enkrat, mislim, da je bil celo tu link. Pri nas ima naš razred ene dz in dela po enem programu, drugi razredi imajo druge. Mogoče pa imajo pri nas res več papirologije, tega pa ne vem. Vem, da se pritožujejo nad tem, da je veliko tega dela, vendar še nisem delala tega in ne vem.

Vse ima svoje +in -, celo brezposelnost:D. Ni nekaj, kar bi si človek izbral, imaš pa dolge počitnice:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v iskanju zaposlitve
10.6.2015 13:50:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
mateyka, pri nas imajo učitelji res kar precej svobode


ne vem zakaj to meni razlagas - se nisem pritozevala nad tem. user posted image bi bla dolga zgodba kaj meni ne pase pri ureditvi slov. sol. sistema - to je druga zgodba in nova tema, ki je ne nameravam odpret. user posted image
kar sem jaz omenila kot drugo opcijo, mene osebno zanima pri pedagogiki in se ne da izvajat v redni soli, ter bi verjetno bolj pasalo v kake posebne programe (in ti so vecinoma privat). ne da je kaj boljsa opcija kot redno solstvo, ampak to omenjam, kot primer, da obstaja vec nacinov kako si lahko v pedagoskih vodah in ni samo ena mozna resitev kako delat z otroci. to so individualni in/ali eksperimentalni curiculumi; podobno tvojemu raziskovalnemu delu v bistvu, razvijat nove povezave in kombinacije ucnih tehnik za boljse rezultate ucencev, ki jih neka tema extra zanima ali pa so extra nadarjeni. to bi mi blo res zanimivo delat. ni pa to del rednega sol. programa, to je res..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v iskanju zaposlitve
10.6.2015 19:56:51   
Bralec

IZVIRNO SPOROČILO: titania

Zaključujem študij razrednega pouka. Čaka me pripravništvo, ko bo, če bo in če ga bom dobila, da bom potem lahko iskala službo (ko bo, če bo...). Moja želja je delati v šoli z otroki, ampak ker sem optimist (saj bo), ki stoji na realnih tleh (situacija zaposlovanja učiteljev je vse prej kot rožnata), me kar malo skrbi...

Dobila sem ponudbo za delo v popolnoma drugi smeri - ekonomija. Je daleč od poučevanja v razredu, ampak imam izkušnje s tega področja in vem, da bi lahko delala tudi to.. Delovni pogoji in plača so prav tako zelo dobri.

Sedaj pa sem v dilemi. Ali izpustiti priložnost, končati tekoči letnik in vzeti absolventa in še leto delati preko študenta ter tvegati, da ne dobim niti pripravništva... Ali pograbiti priložnost pisati magistrsko ob delu in se potem prijavim na razpis ter pustim to službo? 

Strah me je, da če sedaj skrenem iz pedagoških vod, se ne bom nikoli več vrnila. Vem, da bo zelo težko pustiti 
stalno službo z rednim prihodkom in tvegati ter iti v negotovost. 

Zato pišem tukaj gor za kakršno koli mnenje ali nasvet, predvsem tistih, ki že imate izkušnje z iskanjem zaposlitve in ste seznanjeni s situacijo zaposlovanja v šolah bolj, kot pa jaz. 

Vem, da je to osebna odločitev, ampak vseeno bom hvaležna za vsak komentar, mnenje ali osebno izkušnjo.


Seznanjem sem z iskanjem zaposlitve (daily basis) in z zaposlovajnem v šolah oziroma v pedagoški branži. Prejšnji teden sem predaval na ŠC Kranj in na Gim Kranj (sicer - domnevam - mlajšim od tebe) na temo kompetenc in trga dela - seveda smo vmes rekli tudi besedo, dve, z vodstvom, na temo kadra, ki ga iščejo in zaposlujejo - kadar pride do sitaucije.

Odločitev je tvoja, ti pa mora biti že danes jasno, da varnih služb ni - je pa varna kariera. To pa pomeni nabiranje kompetenc, karakterna ustreznost, motivacija in dobro ožje in širše poznavanje svoje stroke. Zgoraj se omenja znanje tujih jezikov, seveda, ampak to ti lahko pride prav tudi v Sloveniji. Pa še kako. Izgradnja kariere pa se začne že "včeraj" in ne šele jutri, ko boš diplomirala. Zahtevni ravnatelji in pedag. vodje znajo že povprašat, kaj si kej počela med študijem, kje si delala med študentom, prostovoljno, hobiji...
Tako med kandidati zelo hikro ločijo zrnje in ...no, saj veš kaj. Sem jasno spada tudi strokovni izpit, seveda ko imaš pogoje. Nam v službi se zelo velikokrat zgodi, da za delodajalca (npr. že omenjena šolska branža) iščemo kandidata/ko (seveda takega, ki izpolnjuje zak. določene pogoje), pa ga ne najdemo. Pa tudi, ko sledimo neformalnim pogojem se včasih zaplete, o ja... Strateško in taktično se odloči.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v iskanju zaposlitve
12.6.2015 10:07:09   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Nasvet/mnenje? Prav...delaj na lastnim učenjem tujih jezikov. Namreč...naša ekonomija je total kolapsirana (ta ki hrani oziroma prispeva denar prek davkov za ljudi tvojega poklica in še ostalih nebroj družboslovcev) in preveri če imaš datumsko še veljavni potni list. Realno.

Ni zgolj to opcija in realnost........in celotna ekonomija tudi ni kolapsirana.....se pa bo zgodil kolaps, če bodo vsi šli ven, tako kot ti recimo, ko si pobrisal v tujino, ko si se naučil tujih jezikov.......user posted image





Ma ne, on je itak prisesan na proračun, samo na pravem koncu, v vojaški rezervi od katere nimamo nič. Celoten javni sektor bi dal pred strelski vod, v resnici pa sam cuza evrčke zato, da ima uniformo v predalu pospravljeno. Zgornji odgovor je spet v enakem stilu. Preteklo poletje mi je pametoval eden meni zelo blizu (oziroma mi je bil)...veš, teb je lahko v državni firmi, ko delaš osem ur, mi v gospodarstvu pri privatniku delamo cele dneve. Prej je delal v firmi in še fušal na veliko za velike denarje, potem je šel k privatniku. No zdaj je razkrinkan, je lepo 8 mesecev hodil po 8ih urah iz službe rinit sodelavko, doma se je pa šopiril, kolk da dela. Najglasnejši ponavad krivine hvatajo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v iskanju zaposlitve
13.6.2015 13:14:21   
witch
Jaz na tvojem mestu bi zagrabila priložnost in šla delat. Ker ko delaš in imaš plačo vedno lahko na lahek način iščeš novo službo. Če plače ni, bo pa težka za preživeti.

Tudi jaz imam faks pedagoške smeri. V šolstvu nisem delala niti ene minute. Dobila sem delo v turizmu. Šla delat tja. Plačo sem imela, živela sem lahko. Vse dokler mi pogodbe niso podaljšali. Kaj delam zdaj? Z družino smo se preselili v tujino, in ja, s faksom pucam stanovanja. Dokler dobim redno plačo in to ne slabo, pozabim na mojo željo po poučevanju, pozabim na trud, ki sem ga vložila v faks. Ker nekako pač moram/moramo preživeti. Tudi partner ima faks iz ekonomije. Trenutno dela v trgovini v skladišču za minimalno plačo. Njegova minimalna plača, moj občasni dohodek (ker ne delam redno zaradi otroka), otroški dodatek in preživimo (s hrano, stroški in najemnino). Doma pa bi verjetno še vedno čakala na idealno priložnost v šolstvu s socialno pomočjo..

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?