|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
3.6.2015 12:13:23   
HuAnita
Če primerjate kakovost vašega življenja trenutno & pred 10 (z malimi otroki), 15, 20 leti (ko smo bile še berz otrok).
Vstop v EU, skupna valuta, + in -...
Si česa privoščite več/manj kot pred leti? Kakšen je razrez vaših financ zdaj in pred leti?
Ugotavljam, da vedno več ojrof gre za neke je...be...ne omrežnice, davke okoljske ipd., to je bilo včasih zanemarljivo, zdaj pa zilijon nekih bednih stroškov...
Večino razpoložljivih sredstev pa gre za deco... Privoščimo si pa manj dopustov letno, pa morda poletnega malo daljšega...

Pa ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
3.6.2015 14:16:51   
mojcaziga
Se pozna precej. Pred leti si lahko služil kolikor si želel, vedno se je dalo dibit kako delo in si bil tudi plačan, kar danes več ni tako samoumevno.
Sicer z možem nisva materialista, znamke nama ne pomenijo preveč, cenenega pa tudi ne kupujeva. Imava sicer samo enega otroka, zdaj 13 letnika in gre kar nekaj denarja mesečno zanj in njegov šport, ekstra treningi in oprema, pa vožnje sem in tja, kar nanese ko greš seštevat. Tudi pri prehrani se pozna, ker je midva skupaj ne pojeva toliko kot sin user posted image . Tudi življenjski stroški in položnice mesečno precej nanesejo. Si pa brez slabe vesti še vedno privoščimo kak obrok zunaj, pa kak izlet in daljši letni dopust. Privarčujemo pa res manj kot pred leti in zagotovo veliko manj kot pred prihodom sina user posted image

lp

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
3.6.2015 15:20:01   
RIJA*
Pri nas se pozna predvsem tisti del, ko smo šli iz tolarjev na evre....pa mislim, da ne samo pri nas...pač pa je to problem vseh držav, ki so šaltale na evro...enostavno se je za skoraj enkrat podražilo vse...plače pa se niso toliko dvignile...mi je kar slabo, ko si včasih preračunam, koliko daš za dve pollitrni vodi v kakem lokalu in si mislim, da za časa tolarja niti v sanjah ne bi plačala toliko za obično vodo....

sicer pa....deset ali dvajset let je dolga doba in povprečen človek se v teh letih tudi osebnostno spremeni, dozori...dobi mogoče nove prioritete....

kar ti je bilo mogoče pred desetimi leti pomembno, te zdaj ne gane več...se prav režim, ko se pogledam nazaj, pa sem bila mahnjena na cunje od tamalega in sem v vsem uber pretiravala...prav bedasto se počutim zdaj...ko vidim, da v bistvu to niti meni, še manj pa malemu ne pomeni nič...no, mogoče so bili samo neki bedasti hormoni user posted image
tamali je v bistvu zelo nezahteven, kar se potrošnje tiče...glede materialnih zadev...si da hitro dopovedati, da je nekaj brezveze kupiti, ker bo čez dva dni itak pozabljeno...ima bolj "moje" želje...user posted image

mi pa pomeni, da se lahko vsake toliko odpravimo raziskovat kak nov kraj, državo, pač gremo nekam za dušo...za to pa enako kot v preteklosti, šparamo nekaj časa, če gre za daljši dopust oz. potovanje...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
3.6.2015 19:50:15   
liliana
Težko primerjam kakovost svojega življenja pred 15 leti in danes...........prioritete takrat so bile čisto drugačne kot danes......ko pride otrok se "ekonomska računica" hitro obrne, zato je s tega vidika primerjati to težko.....

Kar se tiče razreza financ, mi je vedno bilo nekako jasno, da si vsega naenkrat človek ne more privoščiti in se je treba odpovedati nečemu na račun drugega......

Kar se pa tiče ostalega ("bednih dajatev"), voda, smeti, okoljske dajatve.......to je pa vsako leto se mi zdi dražje in draži se brez vsake logike......samo zato, da "država "dobi denar.....in ker gre za sorazmerno majhne zneske je država lahko mirna, ker bo ljudstvo to molče sprejelo.......saj če se vsako leto podraži neka "komunala" za 1 ali 2 Eura, večina ljudi sploh ne opazi oz. se zdi ljudem ta podražitev nepomembna.....

Ena je prej omenila vodo v gostilnah in kafičih.......to je meni ena najuspešnejših manipulacij, ki so jo ljudje z odprtimi rokami sprejeli (češ, zdravo živimo in kupujemo navadno vodo).......tudi voda v trgovinah.....prodajati oz. bolje rečeno kupovati navadno vodo po zasoljenih cenah tam, kjer je voda iz vodovoda povsem pitna je največja neumnost.......






(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
4.6.2015 9:02:06   
HuAnita
Opažam, da so cunje postale čisto poceni, za ceno ene malice, hrana pa v nebo...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
4.6.2015 18:49:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Opažam, da so cunje postale čisto poceni, za ceno ene malice, hrana pa v nebo...


in ne samo to - kvaliteta oblačil je grozljivo slabša. se spomnim, da sem mela mikice po nekaj let in so bile čisto zgledne, ne da bi zgledale, kot da so kravi iz ust potegnjene. zdaj pa 10 pranj in imajo ali male oguljene kosme, ali mini luknjice (oboje slab bombaž), se zavijejo šivi (šlampasto ukrojen jersey), se raztegnejo po 3 pranju... ni da ni.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
4.6.2015 22:34:39   
nejcko
Se strinjam s predhodnicami, da se z otroki vse spremni - stroški in prioritete.

Če pogledam iz čisto finančnega zornega kota, mi danes kljub vsemu ne gre tako slabo, kot mi je šlo v nekem študijsekm obdobju, ko sem pobirala pikavce iz pepelnika in šla v bližnji kafič fehtat za šilce mleka z v kavo user posted image tega res že 20 let nisem naredila iz finančne stiske.
Torej, težko rečem, da nam je v finančnem smislu slabše kot v (osebno) najslabših časih.

Je pa bilo obdobje, ko sem si lahko privoščila bistveno več, kot zdaj, z otroki ali brez.

Če potegnem črto, bi rekla, da je predvsem miselnost sodobnega časa tista, ki nas v večini dela reveže. Človek se avtomatično počuti že reveža, če si ne more privoščiti počitnic na Maldivih, če nima najnovejšega iphona, če nima najnovejših najkic ...

Ko enkrat popucaš v glavi, lahko še kar nekaj časa ohranjaš dostojanstvo, standard, miselnost, da nisi na dnu. Če se ozreš okoli sebe, pa hitro ugotoviš, da si en ubogi revež.
Torej, pri nas/meni je definitivno pomembno vprašanje, s katere intence pogledam na naše finančno stanje. Definitivno pa ni za prehvaliti user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pa dajmo eno nostalgično/ekonomsko :-)
10.6.2015 11:43:43   
ronja
Haha, takrat sem mela službo, on pa najprej ne, zdaj je pa obratno:D in traja dalj časa. Privoščiva si manj, seveda. Sicer sva bila vedno bolj skromna, ampak vseeno, sploh takrat, ko sva bila oba zaposlena za polni dč in še nisva imela otrok, sva si lahko privoščila potovanja, kakšno posebno hrano (eksotično sadje ali pa kako gurmansko poslastico za poskusit;), zdaj pa to seveda malo čaka.

Kar se financ tiče, jih ima sicer on čez, tako da ne vem točno, koliko gre za kake davke, ampak če gledamo življenjski standard, je takole:
- privoščiva si neprimerno manj potovanj, smo pa ipak za prvomajske šli v Bratislavo:) Tako da se bo počasi odprlo:)
- poletni dopust je malo daljši, še vedno tako kot takrat, samo da zdaj vlačimo neprimerno več dol, ker so na otoku res navite cene in za 5 se res že pozna
- živiva v občutno večjem stanovanju
- imava večji avto (prej sem mela ax-a:D, zdaj pa xaro, da grejo trije stolčki noter)
- ko greva kam s kolesom z malimi, morava vlečt s sabo prikolico:D
- do centra nimamo več 10 minut peške, kar je ena težjih prilagoditev, bo pa lažje, čim bojo vsi na biciklih normalno hitri
- nimava več naročenih ne časopisov ne revij in veliko manj članstev v društvih
- ne hodiva več na razne tečaje (to oba pogrešava in upava, da bova nekoč spet lahko hodila:)
- imam dva fajn kuhinjska aparata, ki ju prej nisem imela
- ven že prej nisva hodila jest (včasih na bone, ko sva bila še študenta, pa so nama dostikrat zapadli)
- privarčujemo seveda neprimerno manj - včasih sva vsaj eno plačo prihranila, zdaj pa komaj kaj. Se tolažim, da zdaj ne bo več tako velikih stroškov in da bova kasneje mogoče vseeno boljše zaslužila, vsaj jaz:D

Opažam, da so cunje postale čisto poceni, za ceno ene malice, hrana pa v nebo...

Enako. Ni šans, da bi lahko sešila majco za tak denar, ker te blago veliko dražje pride. Kar je malo zoprno, ker nimaš tistega fajn občutka, da se je splačalo:D. Zato zdaj recikliram obleke, hehe, to je še vedno ceneje kot kupovat nove. Sicer cunje niso problem, ker jih veliko dobimo (zaenkrat). Hrana pa se je res zelo podražila.

Pocenili so se pa nekateri stroji - včasih je bila vbodna žaga draga, danes jo dobiš že za 10€. Ja, verjetno nikakvo, ampak tudi tiste včasih niso bile bogvekaj, pa so stale nekajkrat več.

Same finance na kratki rok me ne skrbijo, ker pridemo skozi in bomo že nekako prišli skozi, je pa res, da je precej težje bit miren, če veš, da nimaš več veliko rezerve. Včasih se nisem nič sekirala, ker sem vedela, da lahko odpoveva vse revije, da lahko ne kupujeva jogurta v malih lončkih in da lahko ne kupujeva kruha, ampak ga samo pečem itd... Zdaj pa vse to bolj ali manj že delava in se manevrski prostor malo oža. Zato bi si pa želela kaj več prispevat k družinskemu proračunu. Zdaj imam sicer maladva doma (predvsem zaradi financ, ker se 150€/mesec kar pozna), ampak to ni čisto isto, kot če bi ta denar zaslužila - finančno je sicer ista vsota, vendar so izkušnje tiste, ki manjkajo. Problem je, da se mi po vseh izračunih nikakor zadeve ne pokrijejo, ker je material drag, potem si pa ne upam tvegat.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?