|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako najti polbrata?
20.9.2013 11:11:20   
Peachess
Dober dan,

Mene zanima ali pozna kdo kako spletno stran oz. kaksen program, ki bi mi pomagal najti mojega polstrica oz. polbrata od mojega očeta po zadnjih podatkih živečega v Sloveniji.

Poznam edino priimek in to, da se je rodil nekje na štajerskem koncu med leti 1970 ter 1975. Njegov oče (moj dedek) je pokojni in ko je prišlo do zapuščinske razprave je imel moj oče nekje 3 leta, tako da mi nemore pomagat (saj niti ni poznal očeta).

Pregledala sem ze facebook, google in podobne zadeve ampak se datumi nekje ne ujemajo.

Hvala za pomoč !


< Sporočilo je popravil Peachess -- 20.9.2013 11:12:02 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 11:53:21   
tashq
lahko štartaš z večih različnih koncev, odvisno kakšne podatke še imaš...
je tvoja babica-očetova mama še živa?ima ona mogoče kakšne podatke?predvidevam, da je očetov polbrat nezakonski sin tvojega dedka...?ali iz prejšnega zakona?kako sploh veste zanj, kdo vam je povedal?začni informacije zbirati pri tem človeku. sta bila tvoja stara starša poročena?torej imata verjetno (če sta bila cerkveno poročena) družinsko knjižico, kjer so vpisani tudi vsi potomci. če veš še kaj več, npr. v kateri župnjiji je bil očetov polbrat rojen, se lahko dobijo krstne knjige s tega konca...(verjetno, ali pač? je bil krščen).
v glavnem več podatkov rabiš, kot si jih ti zapisala...se mi zdi, da približna letnica rojstva in zelo približen kraj rojstva nikakor ne bosta dovolj, sploh če je še priimek pogost.

(odgovor članu Peachess)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:00:06   
LuLu
Rdeči križ... pa ne spletna stran RK, ampak k njim osebno

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:14:01   
tashq
aja, pa še ta zapuščinska obravnava...je bil očetov polbrat tam omenjen?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
20.9.2013 12:14:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tashq)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:37:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Peachess

Pregledala sem ze facebook, google in podobne zadeve ampak se datumi nekje ne ujemajo.

Hvala za pomoč !



Na teh straneh boš našla ljudi, če so se registrirali in dali svoje prave podatke na splet. Če sam nikjer ni dal svojih podatkov, bo za nas, navadne smrtnike, težko najti osebo. So le osebni podatki in mi le nismo fbi, cia, nsi, csi, sove,... user posted image

(odgovor članu Peachess)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:45:46   
Peachess
To so vsi podatki ki jih imam. Ime in priimek mojega pokojnega dedka po katerem je ta stric podedoval priimek. In ker je moj oče rojen 1970 in ga je ta moj dedek priznal in takoj po tem šel živet na štajersko kjer si je ustvaril novo druzino in okoli leta 1975 umrl vem da je pač ta stric se rodil nekje med temi leti.
Moj dedek (ta ki je pokojni) in moja babica sta imela neko avanturo ko je on delal tukaj na obali na šoli, in takoj po tem ko je moja babica rodila je on šel nazaj zivet na štajersko. Nista bila poročena ne nič, še živela nista skupaj. Moj oče je bil pač "po nesreči". To sem zvedela od babice ampak ona niti pod razno NOČE govorit o tem, tako, da sem pol nekako te podatke izvlekla iz nje.
 
 
Na RKC sem šla osebno dol, kjer so mi rekli, da oni lahko dajo podatke edino od sorodnikov, ki so se "izgubili" med vojno. Npr. da je slo pol druzine v Slovenijo pol pa je npr. ostalo v Bosni. V drugačnih okoliščinah ne smejo dajat podatkov.
 
 
Ja je bil omenjen na zapuščinski razpravi ampak ker je bila mama od tega pokojnega dedka še živa se je moja babica v imenu mojega očeta odpovedala vsemu dokler je ta njegova mama živa. Nadaljnih zapuščinskih razprav pa kasneje ni bilo.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:47:02   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Na teh straneh boš našla ljudi, če so se registrirali in dali svoje prave podatke na splet. Če sam nikjer ni dal svojih podatkov, bo za nas, navadne smrtnike, težko najti osebo. So le osebni podatki in mi le nismo fbi, cia, nsi, csi, sove,... user posted image

Nova Slovenija?user posted image samo dobronameren popravek: NSA -National Security Agency

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:48:56   
LuLu
Ena pot, pa ne pišem, kot šalo, je... Vid in Pero šov. Oz. mogoče izveš, kako oni iščejo ljudi, če je kak tak primer bil, pač pobiraš informacije od vsepovsod.

(odgovor članu Peachess)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:51:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Na teh straneh boš našla ljudi, če so se registrirali in dali svoje prave podatke na splet. Če sam nikjer ni dal svojih podatkov, bo za nas, navadne smrtnike, težko najti osebo. So le osebni podatki in mi le nismo fbi, cia, nsi, csi, sove,... user posted image

Nova Slovenija?user posted image samo dobronameren popravek: NSA -National Security Agency


Hvala user posted image  sem že bila z mislimi pri CSI... čeprav user posted image  morda pa... kaj veš, cerkev, veze, krstni list, Ljudmila... user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:56:58   
tashq
Torej ti veš le ime in priimek svojega dedka, ne pa tudi ime svojega polstrica?mogoče veš, če je stric zakonski?kako pa veš vse to o zapuščinski obravnavi,ti je to babica povedala?nekje morajo biti papirji o tej zapuščinski obravnavi,čeprav je le odpoved dedovanja. jih ima babica ali pa poskusiš na sodišču?pa verjetno mama tvojega dedka ni več živa (ali pač?) in bi morala biti še ena zapuščinska obravnava, če je to res, da se je tvoja babica odpovedala vsemu DO smrti tvoje prababice (mame tvojega dedka). pa še to:tvoj stric (in njegova mama?) potem nista bila dediča po tvojem dedku, če se je lahko tvoja babica odpovedala vsemu v korist dedkove mame?tvoj dedek potem ni bil poročen z mamo tvojega strica?

vem, ogromno vprašanj, pa mogoče streljam v prazno, ampak če le kakšno malenkost veš, ti lahko pomaga pri iskanju. lahko pa je le brcanje v temo...žal...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:57:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kontaktiraš Kerenso tu na RR?


če se ji to še da delat..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 12:58:47   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Na teh straneh boš našla ljudi, če so se registrirali in dali svoje prave podatke na splet. Če sam nikjer ni dal svojih podatkov, bo za nas, navadne smrtnike, težko najti osebo. So le osebni podatki in mi le nismo fbi, cia, nsi, csi, sove,... user posted image

Nova Slovenija?user posted image samo dobronameren popravek: NSA -National Security Agency


Hvala user posted image sem že bila z mislimi pri CSI... čeprav user posted image morda pa... kaj veš, cerkev, veze, krstni list, Ljudmila... user posted image


user posted image vse je možno...teorije zarote pa to...user posted image


< Sporočilo je popravil tashq -- 20.9.2013 13:02:49 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 13:05:05   
petea
Mnogo podatkov je zbranih v Centralnem registru prebivalstva.

Če izkažeš pravni interes, lahko pridobiš podatke o posameznem človeku.

Glede na to, da gre za tvojega sorodnika, verjetno lahko z ustrezno zahtevo dobiš osnovne podatke (kje živi, če še živi) iz te baze.


Na upravni enoti poizvedi, kakšne so možnosti, da pridobiš podatke o stricu oz. kaj potrebuješ za poizvedbo.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 13:15:05   
petea
LuLu, Peachess,

te kratice se malo mešajo - ena uporablja RK, druga RKC - sta obe mislili isto ustanovo ali različni (humanitarno in versko)?



Peachess,
če veš ime in priimek človeka, si vzameš nekaj časa, po telefonskem imeniku poiščeš ljudi z enakim priimkom ter jih pokličeš ter povprašaš, če morda poznajo tega in tega.

Pa v časopisnih arhivih se včasih najdejo kakšne informacije.
Npr. če veš, kdaj je dedek umrl, poskusi najti njegovo osmrtnico v lokalnem časopisu pa poglej, kdo je napisan izmed njegovih sorodnikov.



Pa še to: Lepo, da imaš veliko željo spoznati sorodnike in upam, da se najdete. Morda pa oni ne bodo tako navdušeni nad tem, da te spoznajo. V končni fazi gre lahko tudi za odpiranje starih ran, pojasnjevanje morda neprijetnih dogodkov ter razmišljanja, s kakšnim (posebnim) razlogom želiš stopiti v kontakt z njimi. Morda te bodo vsaj začetni stiki razočarali.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 13:29:39   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

LuLu, Peachess,

te kratice se malo mešajo - ena uporablja RK, druga RKC - sta obe mislili isto ustanovo ali različni (humanitarno in versko)?




Jaz RK - Rdeči križ

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 13:35:33   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Jaz RK - Rdeči križ

aja, to sem hotela še vprašati...kakšne podatke pa dobiš tam?še nisem slišala za to varianto...sem mislila,da tam lahko dobiš le pakete hrane...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako najti polbrata?
20.9.2013 13:45:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Jaz RK - Rdeči križ

aja, to sem hotela še vprašati...kakšne podatke pa dobiš tam?še nisem slišala za to varianto...sem mislila,da tam lahko dobiš le pakete hrane...



Ne, ne... še marsikaj več tam delajo, kot delijo hrano user posted image
Sama nisem nikoli potrebovala teh uslug, sem pa brala, slišala, kako so se ljudje tudi k njim obračali, če so nekoga iskali. Več ti ne znam napisat.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako najti polbrata?
21.9.2013 18:56:40   
ona
Jaz sem veliko podatkov o daljnih sorodnikih (isto zaradi dedovanja) našla v župnišču. Župniki imajo svega in svašta on vse lepo poštimano v arhivu...jaz sem dobila podatke o sorodnikih iz leta 1825 user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako najti polbrata?
21.9.2013 21:46:37   
elia
Glede na to, da veš za zapuščinsko obravnavo, verjetno obstajajo ti papirji kje? Ker če je bil dedič, potem je tam zaveden.

Ko je meni umrl oče, sta bila na obravnavo povabljena tudi polbrat in polsestra. In vse je na papirjih. Čeprav smo se vsi odpovedali dedovanju.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako najti polbrata?
22.9.2013 17:28:24   
smotka.dt
Jaz sem pred cca. 2 mesecema iskala svojo babico. Če veš kraj rojstva oz. lahko preko matičnega urada, ki izdaja rojstne liste dobiš osnovne podatke. Nato v rojstnem kraju iščeš koga, da se iskanega spomni... itd. Jaz sem tako našla svojo babico, za katero sem vedela ime in priimek in kje se je nahajala pred 55 leti.

(odgovor članu elia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako najti polbrata?
23.9.2013 12:07:15   
Peachess
Tashq
 
Tako je. Vem, samo ime in priimek svojega dedka. Se mi zdi, da je zakonski ja, sem 99% da je.
O zapuščinski vem od sestre od moje pra babice, ker je mojo babico peljala takrat gor na zapuščinsko razpravo, se pa ne spomni v kerem kraju je bila (ker ima že več kot 70 let).
Moja babica je rekla, da teh papirjev nima. Tako, da nevem, ali jih res nima, ali pa se dela da jih nima.
Hmmm.. mozno da je mama od dedka že živa, samo ima tam nekje okrog 90 let po mojih grobih izracunih.
Tudi moj stric in njegova mama sta bila dediča ampak sta se tudi onadva odpovedala do smrti te pra babice. Moja babica se je odpovedala in mama od mojega strica tudi, zato da lahko ta pra babica živi v hiši do njene smrti.

Petea

Sem mislila na RKS (Rdeci kriz Slovenije), ampak sem se zatipkala. :D

Drugače pa sem že vprašala na Rdečem križu in njihov odgovor je bil, da teh padatkov ne smejo izdati, ker ne gre za ločitev sorodnikov zaradi vojne in podobnih zadev. 

V imeniku mi najde samo 5 oseb in sem že vse kontaktirala po telefonu ampak brez rezultatov.

Preko lokalnih časopisov pa tudi nevem če bi uspelo, saj ne poznam kraja smrti dedka. Vse kar vem je da je štajerska regija.


Najbolj me ovira to, da ne poznam kraja :S :/ 


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako najti polbrata?
23.9.2013 13:54:01   
petea
Peachess,
imaš ZS.

(odgovor članu Peachess)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako najti polbrata?
23.9.2013 14:37:29   
Peachess
Petea

Hvala! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako najti polbrata?
23.9.2013 14:59:46   
petea
Prosim.

Če ti uspe najti sorodnike, pa le pridi napisat nekaj besed o celotni akciji.

user posted image

(odgovor članu Peachess)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Katero vodo pijete?


Katera ustekleničena voda vam je najboljša?

Radenska (11%)

Costella (17%)

Zala (13%)

Dana (10%)

Jana (4%)

pijem vodo iz pipe (46%)


Število vseh glasov: 13559

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!