|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Radar-vprašanje.
15.9.2013 22:26:05   
nutela
Danes sem se vozila v naselju in je bil prostostoječi radar, ki je napisal VOZITE PREHITRO , spodaj 63km/h in spodaj je pisalo GLOBA 250€. Zgleda kot radarji drugje, kjer napiše vozite prehitro pa km/h oz. vozite **** km/h in spodaj napis hvala (če je hitrost v meji dovoljene).
Mislite, da me čaka kazenuser posted image po pošti ali je to pač opozorilo (je bil pa ta radar oz. je kraju Šmarje pri Jelšah).

Nisem še videla te vrste izpisov in bo vsaka informacija dobrodošla.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Radar-vprašanje.
16.9.2013 8:05:50   
petea
verjetno je le informativno napisano, koliko je globa za tak prekršek, če bi te ustavil policist

pokliči na pristojno službo in jih povprašaj, če je res tako

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Radar-vprašanje.
16.9.2013 9:31:11   
respect
ja saj veš,če voziš prehitro tudi plačaj. Ne razumem takšnih vprašanj user posted image
veš koliko je omejitev,potem te je pa strah... položnice ?!

pa se vsujte zdaj name koliko želite user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Radar-vprašanje.
16.9.2013 9:32:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

verjetno je le informativno napisano, koliko je globa za tak prekršek, če bi te ustavil policist



ne ustavi te vedno policist. po pošti lahko dobi plačilni nalog. Omejitev 50, vozila 63... ja, 250 eur, polovička 125 eur

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Radar-vprašanje.
16.9.2013 18:51:39   
Felicita
tisti radarji, ki te ujamejo nimajo velikih utripajočih rdečih številk. Ti 'informativni' 'radarji' (merilniki hitrosti) so ponavadi postavljeni blizu šol, v naseljih po spremembi omejitve, ... v namen umirjanja prometa, vsekakor pa nič ne slikajo in od tega NE dobiš kazni. Tisti, ki te slikajo in od katerih dobiš kazen so v škatlah in običajno niti ne veš, kaj te je doletelo, ko dobiš na dom kuverto.

kuverto dobiš od takega: user posted image

od tega pa ne: user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 8:15:02   
nutela
Hvala za odgovor Felicita-sem se pa tako spomnila, da je od kolegice mož v policiji in mi je povedala enako kot ti.user posted image

Hvala Bogu

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 8:16:50   
saruška
To ni povsem res... Tudi zaradi tega radarja KOMOT dobiš plačilca domov...

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 8:59:56   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Hvala za odgovor Felicita-sem se pa tako spomnila, da je od kolegice mož v policiji in mi je povedala enako kot ti.user posted image

Hvala Bogu


Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image


< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 17.9.2013 9:00:39 >

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:13:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image



Zmanjšati je ni težko...težko je potem obdržati hitrost pod 50....60 precej bolj z lahkoto pelješ, da pa obdržiš 50 (če ni nobenega avta pred tabo recimo) pa moraš non stop gledati na števec in paziti oz. biti skoncentrirana samo na hitrost.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.9.2013 9:14:33 >

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:21:48   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image



Zmanjšati je ni težko...težko je potem obdržati hitrost pod 50....60 precej bolj z lahkoto pelješ, da pa obdržiš 50 (če ni nobenega avta pred tabo recimo) pa moraš non stop gledati na števec in paziti oz. biti skoncentrirana samo na hitrost.....user posted image


Tempomat user posted image
Drugače pa ponoven obisk avtošole. Te lepo naučijo pravil. Samo večini je na žalost problem se le teh držati.




< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 17.9.2013 9:31:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:24:45   
ronja
Lili, pa saj če pelješ 54, te nihče ne haklja, 10% vedno dajo fore, že zaradi samih radarjev (ker nobena stvar ni 100% natančna in zato za te navadno niti ne pošiljajo položnic) in ker vsi vejo, da je nemogoče ves čas vozit točno 50, čeprav paziš, ker pride klanc dol ali karkoli in imaš za trenutek pač malo višjo hitrost. Ampak do 63 pa ni tako malo in to se pa že da pazit... Se strinjam, da je 60 lažje vozit, ampak omejitev v naseljih je 50 in je prav, da se je poizkušamo držati, sploh pa v bližino šol in vrtcev (kjer je omejitev še nižja). Bi bila pa za, da bi recimo omejitev 30 ob šolah ne veljala ponoči (recimo od 22 do 5), saj takrat res ni otrok na cesti. Se mi pa tudi ne zdi noben problem pač peljat tudi ponoči bolj počasi tam mimo, ponoči se itak navadno ne mudi tako zelo;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:28:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image



Zmanjšati je ni težko...težko je potem obdržati hitrost pod 50....60 precej bolj z lahkoto pelješ, da pa obdržiš 50 (če ni nobenega avta pred tabo recimo) pa moraš non stop gledati na števec in paziti oz. biti skoncentrirana samo na hitrost.....user posted image


Tempomat user posted image





Tempomat pri majhnih hitrostih mestne vožne vsaj v našem avtu še ne deluje. Mislim, da ima začetek delovanja na 60 km/h.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:34:53   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image



Zmanjšati je ni težko...težko je potem obdržati hitrost pod 50....60 precej bolj z lahkoto pelješ, da pa obdržiš 50 (če ni nobenega avta pred tabo recimo) pa moraš non stop gledati na števec in paziti oz. biti skoncentrirana samo na hitrost.....user posted image


Vaja dela mojstra user posted image  ko ti 50 postane dovolj, da nimaš želje hitreje vozit, potem se na števec ne rabi več gledat. jaz sem tudi imela teža pri 30 v predelu šol in vrtcev. Kar hitro sem bila na 40 in več. Med počitnicami sem vadla, ko ni bilo veliko prometa user posted image , zdaj je 30 z lahkoto vozit, ne gledam na števec.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:37:10   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image



Zmanjšati je ni težko...težko je potem obdržati hitrost pod 50....60 precej bolj z lahkoto pelješ, da pa obdržiš 50 (če ni nobenega avta pred tabo recimo) pa moraš non stop gledati na števec in paziti oz. biti skoncentrirana samo na hitrost.....user posted image


Tempomat user posted image





Tempomat pri majhnih hitrostih mestne vožne vsaj v našem avtu še ne deluje. Mislim, da ima začetek delovanja na 60 km/h.


No naš ima vklop pri 50.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:37:49   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Žalostno.
Nisem nobena svetnica, pa vendar v naselju vedno vozim po predpisih. Ne vem, a je tako težko zmanjšati hitrostuser posted image



Zmanjšati je ni težko...težko je potem obdržati hitrost pod 50....60 precej bolj z lahkoto pelješ, da pa obdržiš 50 (če ni nobenega avta pred tabo recimo) pa moraš non stop gledati na števec in paziti oz. biti skoncentrirana samo na hitrost.....user posted image


Vaja dela mojstra user posted image  ko ti 50 postane dovolj, da nimaš želje hitreje vozit, potem se na števec ne rabi več gledat. jaz sem tudi imela teža pri 30 v predelu šol in vrtcev. Kar hitro sem bila na 40 in več. Med počitnicami sem vadla, ko ni bilo veliko prometa user posted image , zdaj je 30 z lahkoto vozit, ne gledam na števec.


user posted image



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:44:43   
StrawberrY
Ker je ravno debata.

http://www.zurnal24.si/predstavljamo-vam-nove-prometne-znake-clanek-205816

Nov znak za območje umirjenega prometa. Končno. Da bo poleg napisana še omejitev, ker večina ne ve koliko je omejitev hitrosti (med njimi se najde tudi policistka user posted image user posted image ).

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 9:59:06   
petea
previlnika še ne poznam, tako da sem samo preletela povezavo


ah, ja, spet bo pestro, npr.:
ko ljudje ne bodo vedeli, kdaj pri rdeči lahko peljejo in kdaj ne



ono barvanje polkrogov je pa kar nekaj - kolikor sem se dosedaj vozila po takšnih avtocestah, mi orientiranje in ocenjevanje vidljivosti po polkrogih ni prav nič bilo v pomoč; pravzaprav je lahko še bolj moteče, saj si med štetjem in ocenjevanjem lahko manj osredotočen na ostalo dogajanje na cesti

Sploh pa mi ni jasno - voznik, ki ima 'sokolje oko', bo videl 3 polkroge, policist 2 - čigava bo obveljala? Sploh, ker se lahko vidljivost v megli zelo hitro spremeni oz. je lahko pasovna. user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 10:08:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Tempomat user posted image
Drugače pa ponoven obisk avtošole. Te lepo naučijo pravil. Samo večini je na žalost problem se le teh držati.




Ja.....StrawberrY......še posebno takrat, ko vidiš rumeno tablo s črno obrobo neke vasi in se potem pelješ še 1 km, da prideš do prve hiše......ti se pa pelješ skozi šumo......

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 10:11:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Vaja dela mojstra user posted image  ko ti 50 postane dovolj, da nimaš želje hitreje vozit, potem se na števec ne rabi več gledat. jaz sem tudi imela teža pri 30 v predelu šol in vrtcev. Kar hitro sem bila na 40 in več. Med počitnicami sem vadla, ko ni bilo veliko prometa user posted image , zdaj je 30 z lahkoto vozit, ne gledam na števec.


Pa imam željo.....ker jaz nisem omejena samo na mestno vožnjo......tam je itak najlažje (glede tega, kako se lahko voziš manj kot 50), ker se večina pelje 30 tudi, če je omejitev 50user posted image .....

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.9.2013 10:12:31 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 10:12:31   
petea
Oh, liliana,
kaj pa gozdni prebivalci?

user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 10:14:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Oh, liliana,
kaj pa gozdni prebivalci?

user posted image


Čarovnice in Janko in Metka živijo samo v pravljicah.....user posted image


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 10:21:18   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pa imam željo.....


Imam jaz tudi željo user posted image  zelo močno, ampak te naše ceste in moj avto niso primerne za uresničevanje moje želje. Pa predrago me pride, če naletim na modrega gospoda, ki ne razume te moje potrebe user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 10:29:33   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Tempomat user posted image
Drugače pa ponoven obisk avtošole. Te lepo naučijo pravil. Samo večini je na žalost problem se le teh držati.




Ja.....StrawberrY......še posebno takrat, ko vidiš rumeno tablo s črno obrobo neke vasi in se potem pelješ še 1 km, da prideš do prve hiše......ti se pa pelješ skozi šumo......



Ja nikoli ne veš, kje te kdo čaka user posted image

Pa v bistvu me je najbolj pogrelo (še dobr, da ravno danes, k je zunaj kar konkretno mrazuser posted image ), da je avtorico skrbelo samo to ali bo plačala kazen ali ne. Vsakmu živmu človeku se naredi, da stori prekršek. Samo potem bodi toliko človeka, da požreš dol in pač če moraš plačati, plačaš.
In naslednjič vozi po pameti, tudi v naselju, skozi gozd user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 14:51:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pa imam željo.....


Imam jaz tudi željo user posted image  zelo močno, ampak te naše ceste in moj avto niso primerne za uresničevanje moje želje. Pa predrago me pride, če naletim na modrega gospoda, ki ne razume te moje potrebe user posted image


Ti torej povsod 50 voziš.....?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Radar-vprašanje.
17.9.2013 14:53:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

In naslednjič vozi po pameti, tudi v naselju, skozi gozd user posted image



Če mi pa pamet pravi drugače kot tisti rumeni znak s črno obrobo usred ničega......user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Otrok na počitnicah
pikpiki

Koliko je bil star vaš otrok, ko ste ga prvič pustile v varstvu preko noči (npr.pri babici)?

manj kot 1 leto (28%)

med 1. in 2. letom (36%)

med 2. in 3. letom (16%)

med 3. in 5. letom (14%)

več kot 5 let (6%)


Število vseh glasov: 64

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!