|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko l juhe naj skuham
20.8.2013 20:52:35   
malaMravljica
Nadaljevati morem tradicijo druzine mojega moza in jutri postrezti cca 12 odraslim osebam govejo juho. Ker je tradicija in pridejo samo tisti, ki izhajajo iz tega rodu in prvic kuham, se seveda ne smem osmesit. Dala sem kuhat v dva najvecja lonca, skupaj sem ulila notri 7 l vode. Bo dovolj? Bo v casu kosila, samo juha, sam upam, da se ne bo nihce hotu najest za 3 dni skupaj oz cez 4 ure bo itak pol spet konkreten obrok na voljo. Za do 5 oseb bi znala na oc tocno skuhat, to me je pa povozilo sedaj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko l juhe naj skuham
20.8.2013 21:02:37   
enea
Jaz za nedeljsko kosilo skuham 1 l juhe za 2 odrasla in 2 otroka,... če ti to kaj pomaga,...ponavadi dam noter ribano kašo ali rezance,..user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko l juhe naj skuham
20.8.2013 21:37:16   
petea
Kaj pa dosedanje kuharice (tašča, tete ...) ali mož ti ne morejo dati podatka, kako potekajo ta druženja in približno koliko juhe se poje (npr. koliko krožnikov juhe ali kaj podobnega)?

Če imaš občutek, koliko juhe poje 5 ljudi, v čem je problem pri 12 ljudeh?

P.S.: Verjamem, da boš skuhala čudovito juho z doma pripravljenimi rezanci, zato ti svetujem, da narediš malo večjo količino. user posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko l juhe naj skuham
20.8.2013 22:00:49   
malaMravljica
To je zadnjih se in se in se in se let delala tasca, prej mogoce njena tasca, in moja tasca ne more vec pomagat ne. Moj moz pa tudi ne v kolicini juhe, mi je vsaj zrihtal zakuho, ker ne bodo moji rezanci, pac pa neki mesni speclji, ki jih jaz niti slucajno ne jem ali znam pripravit. Je pa moz rekel, da lahko tradicijo zame prikrojim in lahko zame z rezanci naredim.
Za manj oseb imam to v mezincu, pa ponavadi naredis se kaj zraven, sedaj bo pa sam ta juha s to zakuho, pa se vecino teh ljudi sem videla ravno parkrat do sedaj, niti ne vem kok so kaj jedci. In se njegova zlahta je a ne. Ampak bom zmogla, juhca ze lepo disi.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko l juhe naj skuham
20.8.2013 22:21:40   
aknela123
jaz sem pa taka. če jih jaz gostim, naj poskusijo nekaj, kar jaz pripravim, pri njih bomo jedli pa njihovo tradicijo. ampak to sem pač jaz. user posted image
ti ne smeš poskusit tako?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko l juhe naj skuham
20.8.2013 23:02:28   
malaMravljica
Ne, jaz ne smem poskusit tako. In verjemi mi, v tem mojem primeru niti ti ne bi user posted image

Saj drugace kuham po mojem okusu, samo tokrat pac ne gre.


(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko l juhe naj skuham
21.8.2013 9:34:42   
livia
Računaj cca 1liter za 4 osebe.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko l juhe naj skuham
21.8.2013 21:16:41   
malaMravljica
No, dala sem kuhat 7 l in 3 osebe potem niso prisle, se ena pa ni jedla, torej je jedlo 9 oseb. Malo juhe je ostalo, sam ce bi se 4 jedli bi bil lonec prazen in nekateri si ne bi tolikokrat dali dodatek na kroznik. Je sla lepo v promet in vsi tako veseli, da peljem tradicijo naprej, dva sta rekla, da preden spet pridejo poklicejo, da bom spet to juho skuhala. Projekt juha uspel.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko l juhe naj skuham
21.8.2013 21:49:49   
bubu_bibi
čestitam!
in sem vesela in polna občudovanja, da se take tradicije še kje pelje naprej in da 'tamlade' (ni mišljeno slabšalno, nikakor) del te tradicije sprejmejo nase. čestitam torej dvojno, da je uspelo in da si ta izziv sprejela. user posted image user posted image

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko l juhe naj skuham
21.8.2013 22:20:30   
petea
super, da je uspelo  user posted image

torej, drugič za isto omizje predvidi dvojno količino juhe user posted image

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko l juhe naj skuham
21.8.2013 22:30:19   
malaMravljica
Bubu bibi, joj hvala. Ves, sem imela res tremo, danes smo pokopali tasco, ki je vedno to juho postregla tistim, ki prihajajo iz te druzine kateri priimek sedaj nosim. Pred pogrebom so prisli in sem dala to na mizo, tako lepo je bilo slisati, kako so govorili, da je ta juha na mizi, kot vedno ko so prisli k tasci. In jaz sem prej mislila, da me tasca malo zajeb... ker nas je za bozic povabila in to juho recimo naredila, men pa ni fina in sem pol juho z zlatimi kroglicami jedla.

Dvojna kolicina bo pa tezka, vceraj sem imela oba najvecja lonca tako polna, da sem prelivala eno zajemalko tekocine iz enega v drugi lonec, da ni cez slo.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 21.8.2013 22:32:58 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko l juhe naj skuham
21.8.2013 23:36:54   
aknela123
oh, mravljica, izrekam ti sožalje. lepo si naredila to danes.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko l juhe naj skuham
22.8.2013 8:01:02   
petea
moje sožalje

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko l juhe naj skuham
22.8.2013 12:53:31   
bubu_bibi

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Bubu bibi, joj hvala. Ves, sem imela res tremo, danes smo pokopali tasco, ki je vedno to juho postregla tistim, ki prihajajo iz te druzine kateri priimek sedaj nosim. Pred pogrebom so prisli in sem dala to na mizo, tako lepo je bilo slisati, kako so govorili, da je ta juha na mizi, kot vedno ko so prisli k tasci. In jaz sem prej mislila, da me tasca malo zajeb... ker nas je za bozic povabila in to juho recimo naredila, men pa ni fina in sem pol juho z zlatimi kroglicami jedla.

Dvojna kolicina bo pa tezka, vceraj sem imela oba najvecja lonca tako polna, da sem prelivala eno zajemalko tekocine iz enega v drugi lonec, da ni cez slo.


user posted image
Prav lepo si naredila, mislim, da si s tem izkazala največje spoštovanje do tradicije družine, katere del si zdaj. To ima ne samo simbolno vrednost, kot sem mislila, ko sem pisala prejšnji post, ampak tudi globoko čustveno in povezovalno. Iskreno sožalje ob izgubi!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?