|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpitna vožnja
10.4.2013 20:23:13   
Medea10
Delam izpit za avto (KONČNO), čez en teden in pol imam izpitno vožnjo in me je strah, da me bo trema čist zmedla... Pa me zanima kako so izgledale vaše izpitne vožnje? Predvsem bi bilo fino, če bi imel kdo za povedat kakšno smešno ali vsaj posrečeno anekdoto iz izpitne vožnje, da se malo sprostim glede tega in mogoče prepričam svojo podzavest da pa ta vožnja ni tak bav bav, kot si predstavljam.
Se že veselim branja user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 20:49:49   
LuLu
Jaz sem pri 19-tih delala izpit. Vse je bilo ok pri urah vožnje, pri izpitni, pa mi je šef dal navodila kam naj zapeljem. In sem se napačno razporedila, sicer na koncu pravilno zavila in se na parkirišču zaustavila, pravilno seveda in ga kar vprašala ali sploh nadaljujem ali je to že konec. Je rekel, da je vse ok, po pravilih, ga pa pač ne ubogam, ko mi govori kam naj grem in mogoče bom do cilja kdaj rabla več km in porabla več bencina user posted image  
Ok, sem nadaljevala in na koncu mi komisija reče, da me pravi izpit šele čaka. Da bo dolgo časa minilo, da ga bom naredila. Kasneje so mi dali  papirje, da sem opravla in je povedal, da me zdaj čaka izpit pri očetu.
Kot, da je vedel, kako je to pri nas user posted image  pri očetu sem komaj čez kakih 10 let naredila izpit user posted image

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 20:57:54   
Paštetka
Trema je bila taka, da sem v tretji hotela speljat iz kriźišča in je crknil 3x. Pa še sama s sabo sem se skregala, ko sem na glas rekla, pa saj je v 1.. 1. In tretja sta skoraj enak položaj , če pogledašuser posted image user posted image

Padla itak. Drugič pa sem naredila bp.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 21:11:41   
Felicita
naredila v četrto, precej travmatična izkušnja vse skupi. najbolj bizarno? Ko sem mela zadi dva ocenjevalca, on je mel ene 150 kg, ona ene 100, moj clio pa 45 konjev... pa sem mogla v rikverc v klanc obračat, seveda sem tko zakurla sklopko kot nikol prej ne potem več.

V četrto sem požrla dva persena in odpeljala brez napake.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 21:25:56   
Katy78
Jaz sem ga delala ko sem bila stara 19 let. Za izpitno vožnjo mi je inštruktor rekel, da so v komisiji trije strici in da je odvisno, koga bom dobila. Če dobim tistega ta starega, potem ni panike, da bo itak med vožnjo zaspal, če dobim tistega z brki, tudi ni panike, rad pogleda skozi prste, če pa dobim ta mladega, potem sem ga nadrsala, ker je zajeban. Jaz pridem naslednji dan čist presrana pred izpitni center in iz bajte prideta moj inštruktor in tisti ta mladi - sem mislila, da me bo kap. No pa mi je šlo, edino ko sem se spuščala po klancu navzdol proti semaforju in šaltala iz 3. v 2., je ful zaškrtalo, pa je rekel, da so zobniki dovolj industrijsko nabrušeni. user posted image Sem naredila. user posted image Veliko sreče, saj bo šlo! user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 21:35:00   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Jaz sem pri 19-tih delala izpit. Vse je bilo ok pri urah vožnje, pri izpitni, pa mi je šef dal navodila kam naj zapeljem. In sem se napačno razporedila, sicer na koncu pravilno zavila in se na parkirišču zaustavila, pravilno seveda in ga kar vprašala ali sploh nadaljujem ali je to že konec. Je rekel, da je vse ok, po pravilih, ga pa pač ne ubogam, ko mi govori kam naj grem in mogoče bom do cilja kdaj rabla več km in porabla več bencina user posted image  
Ok, sem nadaljevala in na koncu mi komisija reče, da me pravi izpit šele čaka. Da bo dolgo časa minilo, da ga bom naredila. Kasneje so mi dali  papirje, da sem opravla in je povedal, da me zdaj čaka izpit pri očetu.
Kot, da je vedel, kako je to pri nas user posted image pri očetu sem komaj čez kakih 10 let naredila izpit user posted image

Uh, ja, pri nas podobno. Še kar nekaj časa sem imela grozno tremo, kadar sem vozila in je bil on zraven, to pa zato, ker je vedno kaj našel, da je pametoval. user posted image Pa je danes še vedno isti. Zadnjič sem ga nekam peljala in sicer ni imel pripomb kot na začetku, ko sem naredila izpit, pa je v 10 minutah vožnje našel čas, da mi je povedal da je treba paziti, ko se razvrščaš pa še nekaj je bilo, se ne spomnim več - v enem uhu noter, v drugem pa ven. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 21:41:50   
malaMravljica
Sam brez panike in bo.

Jaz sem najprej na ravni cesti pozabila, da pac na glavni voznji ne divjas in sem prekoracla hitrost, pa po tisti ravnini dajo verjetno peljat ravno zato, da vidijo, ce se omejitve drzis. Moj instruktor je tistemu zadaj zacel govorit naj pogleda kako lepa je Soca in meni pokazal naj pogledam na stevec. Ok, smo sli naprej in vse ok, proti koncu pa smo sli obrnit na polno parkirisce in dovoz na glavno cesto je napacno zaparkiral kamjon, ker je to v centru mesta je bilo ze precej zaguzvano in jaz sem se hotla hitro stran pobrat in se pred glavno cesto na stop znaku nisem ustavila, sem sam hitro stran peljala, en je ze itak cesto blokiral in ni mogel mimo, ker sem bila jaz tam in kamjon kjet naj bi bila jaz. In odpeljem stran in v rdeci luci malo naprej sem se spomlna, da sem z manevrom prej pozabila na znak stop. Bila sem prepricana, da sem padla in res jezna, pa se takrat je rekel, da peljem na start in tam mi je rekel naj bocno zaparkiram ob cesti med dva avta. Ker sem itak mislila, da sem padla in bocnega parkiranja nikoli nisem marala sem rekla, da ne bom in uni zadaj je rekel, da imam prav, pojma nimam zakaj, naj peljem na parkirisce in tam zaparkiram. In potem je zacel razlagat, prehitre voznje mislim, da ni nastel, je pa rekel, da sem prevozila stop znak, da se to ne dela ampak v tisti situacijo, da je bilo to se najbolj ok. Za parkiranje ni rekel nic, ker se je tudi on takrat ocitno premislil in rekel srecno voznjo in izstopil. Jaz sem zacela jokat mojemu instruktorju, da sem idiot in on je rekel, da sem naredila.

Bocnega parkiranja se vedno ne maram in se ga prav bojim, tako ne parkiram prav dostikrat ampak ce pa ze, pa vedno prfektno user posted image

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 10.4.2013 21:47:12 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 21:45:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Zadnjič sem ga nekam peljala in sicer ni imel pripomb kot na začetku, ko sem naredila izpit, pa je v 10 minutah vožnje našel čas, da mi je povedal da je treba paziti, ko se razvrščaš pa še nekaj je bilo, se ne spomnim več - v enem uhu noter, v drugem pa ven. user posted image

Hahaha... tako je pri meni bilo pred kratkim. zavijam levo in grem na napačno špuro, ker sta dve... ok, to delam le, če sem ssama, ni nobega nasproti, ko bi zavijal desno, amapk po kakih 10 minutah ni mogel več biti tiho in je rekel, da ne delam prav. user posted image
Pa menjava iz 3. v 4. user posted image  mah... jaz se imam za dobro voznico, ne samo po svoji presoji, od drugih dobila dovolj pohval, da zdaj lahko to rečem in me ne gane kaj ima za povedat. Pri eni noter, pri drugi ven.. če dobro premislim, pri njemu nisem in nikoli ne bom izpita naredila. Avtošola je mala malca user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izpitna vožnja
10.4.2013 21:55:11   
josephine27
he he meni pa gre prav na smeh, ko se spomnimuser posted image

Pred vožnjo sem bila ful živčna. Manjkalo je samo še ene pet minut do začetka in mene je blazno tiščalo lulat ( verjetno od strahu, ker sem šla prej že dvakrat). In seveda zdirjam v tisto stavbo kamor je bila avtošola. WC je bil čisto na vrhu. Vrata od Wc se mi niso hotela odpret pa potegnem enkrat, dvakrat... potem pa bolj močno. In se odprejo ampak me čaka presenečenje na školki sedi moški s spuščenimi hlačami, ki me samo prestrašeno pogledauser posted image No ta moški je bil pozneje moja komisijauser posted image

_____________________________



(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izpitna vožnja
11.4.2013 0:23:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

he he meni pa gre prav na smeh, ko se spomnimuser posted image

Pred vožnjo sem bila ful živčna. Manjkalo je samo še ene pet minut do začetka in mene je blazno tiščalo lulat ( verjetno od strahu, ker sem šla prej že dvakrat). In seveda zdirjam v tisto stavbo kamor je bila avtošola. WC je bil čisto na vrhu. Vrata od Wc se mi niso hotela odpret pa potegnem enkrat, dvakrat... potem pa bolj močno. In se odprejo ampak me čaka presenečenje na školki sedi moški s spuščenimi hlačami, ki me samo prestrašeno pogledauser posted image No ta moški je bil pozneje moja komisijauser posted image

user posted image

Jaz sem prvic padla ... zakaj? Zavit bi mogla samo se desno v kriziscu in na parkplac in bi bilo konec ... in pred kriziscem men tip zadaj rece naj zavijem desno ... jaz pa levi zmigavec in levo ... pa sta instruktor in uni iz komisije v luft skocila da kaj pocnem ... sem se tolk ustrasila, da sem po bremzi skocila, na semaforju pa zelena luc ... no drugic sem imela na zunanji strani leve dlani velik rdec L in na desni velik rdec D ... je flomaster instruktor ponudil pred zacetkom user posted image

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izpitna vožnja
11.4.2013 9:00:43   
kalbo
Prve izpitne vožnje pred 15-16 leti se ne spomnem ravno v podrobnosti, vem le to, da sem spregledal enakovredno križišče v Trnovem in me je potem peljal na vsa možna podobna križišča v Ljubljani.

Moja druga izpitna vožnja se je zgodila pa lani. Po 15 letih se spravit nazaj v avtošolo in to s kombijem in prikolco je kar zanimiva izkušnja. Delal sem namreč izpit za prikolco, ker sem bil z enoprostorcem in kamp prikolico pretežak.
Kombi ni bil problem, prikolica tud niti ne. Najtežje se je bilo nazaj po šolsko naučit vozit, to pomeni, vozi tko da delaš gužvo, sploh pa to pomeni če imaš prikolco zapeto zadaj. Če nisem v 9 urah obrnil prikolice 1000krat v raznorazne ulčice nič ne rečem. No in zgodi se izpitna vožnja ob 7 uri zjutraj, še prej je bila pa od 6. ure pripravljalna vožnja. Se odpeljemo in men je prej inštruktor rekel, da naj sploh ne razmišljam kje se vozim, ker predobro poznam Ljubljano, da naj rešujem vsako križišče posebej, kot bi se vozil po neznanem mestu. Upošteval sem ta nasvet in je šlo super, koncentracija na višku, predvsem so problematične te butaste cone 30 ko lahko prevoziš pol mesta, pa si še vedno v coni 30. ko profesor obrnem prikolco v ulčico in nadaljujemo proti Roški No in potem se zgodi nepričakovano. na Jurčkovi cesti so smetarji pobiral smeti, od hiše do hiše, pa megla je bla. Jest pa v mislih mater vola, spelte se že, men je vse dol padlo. In veselo čakam za smetarskim avtom, ljudje me jezno prehitevajo, inštruktor mi kaže pejt ****ti, un zadaj nekaj piše v karton, pol pa nekaj poči v men, pogledam naprej, odpre se pogled z Goričkega v Piran, pogledam še v špegu, noben me živčno ne prehiteva in gassa rešen sem.
Zanimivo je, kako ti na izpitni vožnji inštruktorjeve besede v glavi same govorijo kaj moraš naredit. Potem dam čes še emosmerne okol Roškeno pri pinky baru in desno na roško. Ko sem zavijal desno je rekel un zadaj inštruktorju: "ti, v teli kategoriji ti ni pa nič hudga". Še parkplaci so bli frej, srečno vožnjo reče stric in gassa :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izpitna vožnja
11.4.2013 13:30:00   
Medea10
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

he he meni pa gre prav na smeh, ko se spomnimuser posted image

Pred vožnjo sem bila ful živčna. Manjkalo je samo še ene pet minut do začetka in mene je blazno tiščalo lulat ( verjetno od strahu, ker sem šla prej že dvakrat). In seveda zdirjam v tisto stavbo kamor je bila avtošola. WC je bil čisto na vrhu. Vrata od Wc se mi niso hotela odpret pa potegnem enkrat, dvakrat... potem pa bolj močno. In se odprejo ampak me čaka presenečenje na školki sedi moški s spuščenimi hlačami, ki me samo prestrašeno pogledauser posted image No ta moški je bil pozneje moja komisijauser posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izpitna vožnja
11.4.2013 14:34:49   
kikasta.kika
hu, tega se pa se dobro spomnem. Prvič sem vozila perfektno, mi reče un od komisije "odlično, gremo nazaj na štartno mesto". že obkroži opravila, se podpiše. pol pa jst na zadnjem križišču zavijam levo in sem baje izsilla prednost enmu. očitno sem res. je vse prečrtau in reku "se vidmo naslednjič". No drugič sem mela druzga in mi je na koncu reku zakaj tako oklevam na križiščih. Pa mu je instruktor povedal zakaj. mi je pa podpisal in sm šla tkoj drug dan u Lj si kupit svoj prvi avto. Najbolje da se delaš da unga tam zadi sploh ni in se skoncentriraš na vožnjo. Itak že obvladaš če te je inštruktor poslal izpitnouser posted image Srečno

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izpitna vožnja
12.4.2013 0:02:46   
Ivo.
Dolgo je že kar sem izpit opravljal, ampak kot danes se spomnim, da sem na koncu pozabil ročno potegnit, pa še v leru sem pustil in smo se še z ugasnjenim motorjem malo odpeljali, ker je bil parking rahlo nagnjen. Drugače je pa vsak kandidat (predvsem, če ne opravi izpita) zgodba/anekdota zase. Sem pa "iz stroke" in če bi moral izpostavit kakšen ekstremen dogodek, je to zagotovo tisti, ko se je kandidatka polulala med vožnjo od živčnosti. Can you beat that? ;-)

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izpitna vožnja
12.4.2013 10:44:01   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ker sem itak mislila, da sem padla in bocnega parkiranja nikoli nisem marala sem rekla, da ne bom in uni zadaj je rekel, da imam prav, pojma nimam zakaj, naj peljem na parkirisce in tam zaparkiram. In potem je zacel razlagat, prehitre voznje mislim, da ni nastel, je pa rekel, da sem prevozila stop znak, da se to ne dela ampak v tisti situacijo, da je bilo to se najbolj ok. Za parkiranje ni rekel nic, ker se je tudi on takrat ocitno premislil in rekel srecno voznjo in izstopil. Jaz sem zacela jokat mojemu instruktorju, da sem idiot in on je rekel, da sem naredila.



Nekaj podobnega je bilo pri meni... Vozla sem že fuuul časa (se mi je zdelo), ni in ni mi šlo naprej, ker sem šla študirat in sem vozla samo ob vikendih... No, pol končno pridem do te glavne.... ne spomnim se točno kaj se je dogajalo, na koncu vem, da mi ni šlo parkiranje, je moral inštruktor po bremzi... Kakorkoli, tip iz komisije mi je pol našteval ne vem kolko stvari in šel ven... inštruktor pa z njim. Jaz seveda v jooooook. Pride inštruktor nazaj in mi reče: pa srečno vožnjo... sem ga samo butasto gledala. Ja, nardila si... ?!?! nič jasno. Ampak bila sem presrečna, da mi ga ne bo treba nikoli več videt :)

Srečno, pa mirne živce! user posted image


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
12.4.2013 14:27:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izpitna vožnja
12.4.2013 18:14:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Potem se je pa inštruktor z unim od komisije zmenil, da jo vržeta na finto, rekla sta ji, da gredo najprej do sosednjega mesta na kavo, šele potem bodo šli na izpit. Ona itak odvozila brez napake, ji povesta, da je izpit naredila, njej nič jasno, če pa je bo vožnja šele po kavi... user posted image

Super inštruktor user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izpitna vožnja
12.4.2013 19:08:20   
Medea10

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Potem se je pa inštruktor z unim od komisije zmenil, da jo vržeta na finto, rekla sta ji, da gredo najprej do sosednjega mesta na kavo, šele potem bodo šli na izpit. Ona itak odvozila brez napake, ji povesta, da je izpit naredila, njej nič jasno, če pa je bo vožnja šele po kavi... user posted image

Super inštruktor user posted image



user posted image Se strinjam! user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izpitna vožnja
16.4.2013 12:21:25   
petea
Medea,
prosim, da si spodnji dve povezavi ogledaš šele po uspešno opravljeni izpitni uri:

http://www.youtube.com/watch?v=4wT7zM8XgXQ

http://www.youtube.com/watch?v=UD1HjgobfvQ&feature=fvw


uspešen izpit in bolje upravljanje vozila od prikazanih ti želim user posted image

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izpitna vožnja
19.4.2013 10:05:39   
Medea10
Evo zdaj pa lahko pogledam linke user posted image
Sem nardila! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izpitna vožnja
19.4.2013 10:14:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Medea10

Evo zdaj pa lahko pogledam linke user posted image
Sem nardila! user posted image user posted image user posted image

Wo-ho!!!!!!! Cestitke user posted image

(odgovor članu Medea10)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izpitna vožnja
19.4.2013 10:25:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Medea10

Sem nardila! user posted image user posted image user posted image



Čestitke!

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ringaraja
_Anja_

Na Ringaraji sem:

dnevno (58%)

tedensko (27%)

mesečno (15%)


Število vseh glasov: 169

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!