|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pesem
28.1.2013 22:31:56   
Frodo Bisagin
Pesem, ki jo ima nase dete izjemno rad in ki je dolgo, dolgo casa bila v uporabi kot uspavanka... dokler niso pravljice postale hit :)

In se vedno je vec kot odlicna.

http://www.youtube.com/watch?v=D-szCTIE4q0

( slo verzija - kreslin: http://www.youtube.com/watch?v=zedPnYN7QTs)

Tamkaj pred kasarno,
poleg glavnih vrat,
stala je laterna,
k''je tam še od takrat.
Pod njeno žolto tam lučjo,
prijel te bom spet za roko,
kot že, Lili Marlen!
Tam je majhen svet,
samo za naju dva,
kjer se tvoja senca
z mojo poigra.
In vsi ljudje naj vidijo,
da to je najino slovo,
s teboj, Lili Marlen!
Tvoj korak
samotno odmeva v temo,
mojega že dolgo
ni več pod lučjo.
in ko bo svet temo pregnal,
le kdo bo pod laterno stal,
s teboj, Lili Marlen!
V vetru nad grobovi,
ki hlipa za vse nas,
sliši se kot v sanjah
tvoj ljubeči glas.
In ko bo svet meglo pregnal,
bom spet tam pod laterno stal,
s teboj, Lili Marlen!

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 28.1.2013 22:32:25 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pesem
29.1.2013 9:39:34   
alda
LIlli Marlen!!!

original je da-best!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pesem
29.1.2013 13:04:31   
mojamura
original: http://youtu.be/hZAV4hsP5WU


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pesem
29.1.2013 13:20:15   
pelin
Pesem je lepa...ni dileme...še bolj kot original mi je všeč Kreslinova verzija...samo meni je tako vse všeč kar on skupaj spaca in zmešauser posted image .....bi jo pa težko ponucala za uspavanko, ker sem še otrok tistih časov , ko so nam tole original muziko vrtel ob prikazovanju nemških čelad in šarcev....sicer so pa otroci tako čudni....tudi moji niso spali na Adelino, temveč jih je bolj zazibala glasba Kelly familyuser posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pesem
29.1.2013 14:17:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pesem je lepa...ni dileme...še bolj kot original mi je všeč Kreslinova verzija...samo meni je tako vse všeč kar on skupaj spaca in zmešauser posted image .....bi jo pa težko ponucala za uspavanko, ker sem še otrok tistih časov , ko so nam tole original muziko vrtel ob prikazovanju nemških čelad in šarcev....sicer so pa otroci tako čudni....tudi moji niso spali na Adelino, temveč jih je bolj zazibala glasba Kelly familyuser posted image


To je bil Lili Marlen od Lale Andersen......tista je bolj udarna kot Marlenkina......

http://www.youtube.com/watch?v=XdGwKt0tzgA

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pesem
29.1.2013 23:23:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pesem je lepa...ni dileme...še bolj kot original mi je všeč Kreslinova verzija...samo meni je tako vse všeč kar on skupaj spaca in zmešauser posted image .....bi jo pa težko ponucala za uspavanko, ker sem še otrok tistih časov , ko so nam tole original muziko vrtel ob prikazovanju nemških čelad in šarcev....sicer so pa otroci tako čudni....tudi moji niso spali na Adelino, temveč jih je bolj zazibala glasba Kelly familyuser posted image


Otroci so krasna bitja. Nepricakovani, brez sablon in predsodkov. Povsem odprti in iskreni v izbiri. Seveda, ce imajo izbiro na voljo. :)
Je pa tudi res, da sem jo pela kar upocasnjeno. user posted image user posted image user posted image

Kar se pa same pesmi tice - Wikipedija:
Lili Marleen je znamenita nemška pesem, najbolj priljubljena med drugo svetovno vojno. Besedilo je leta 1915 napisal Hans Leip, Norbert Schultze pa jo je leta 1938 tudi uglasbil. Originalni naslov pesmi je bil »Das Mädchen unter der Laterne« (Dekle pod laterno), vendar je postala poznana pod imenom Lili Marleen. Posnetki Lale Andersen in Marlene Dietrich so pomagali pri popularizaciji pesmi, ki je postala izjemno priljubljena kljub nasprotovanju nacističnega režima, še posebej Josepha Goebbelsa, ministra za propagando.
18. aprila 1941, po nemškem zavzetju Beograda, je bila Lili Marleen v izvedbi Lale Andersen predvajana na Radiu Beograd, ki je pod nemško oblastjo oddajal preko celotne Evrope. Pesem je bila na sporedu vsak večer ob 21.55. Poslušali so jo tako zavezniški kot nemški vojaki, s čimer se je širila njena popularnost.
V Sloveniji je predvsem znana slovenska izvedba Vlada Kreslina in Beltinške bande.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 29.1.2013 23:32:45 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Melania
TLF

Vam je všeč ime Melania?

da (30%)

ne (60%)

ne vem (10%)


Število vseh glasov: 454

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!