|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je tole ok darilo?
16.4.2012 22:20:38   
malajka84
Tkole kr ste tule iskrene, direktne....me neki zanima. :D

Uglavnem jst sm totalni ateist, v cerkvi bla s pšolo na kakšnem izletu, to je to. Zdj sm ap vablena na krst..hah in seveda panika...kaj nej jst to dam pobčku? Nobene ideje, tist epobožne knjigice kaj ap vem ni mi to no...pa brez zamere , pa to tko vsak drugi kupi. no in ker rada sama kej nardim sm nardila tole na sliki, a mislte da bo uredu al to sploh ne more it skoz na krstu? (je ap fantek star 5 mesecev)

http://shrani.si/f/3T/Qb/3IUD0LFa/537933407616192584592134.jpg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je tole ok darilo?
16.4.2012 23:12:43   
ronja
Meni se zdi v redu, samo ti to nič ne pomaga, ker sem tudi sama totalni ateistuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 7:24:01   
suzolinka
Men se tudi zdi ok in sem tudi totalni ateistuser posted image
Sem se pa nekoč že pozanimala kaj se kupi za krst in mi je tašča razložila "verižico, prstan, album za fotografije". Jaz sem bila krsta potem odrešena, ker je naš fante zbolel in smo ostali doma.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 7:30:24   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: suzolinka
Sem se pa nekoč že pozanimala kaj se kupi za krst in mi je tašča razložila "verižico, prstan, album za fotografije".

To se pomoje kupi, če si boter/botrica ... no nebi vedela k sem tudi bolj ko ne ateist ... samo za "navadnega" povabljenca je pa ta plenična torta pomoje čisto ok ... mah kaj pa vem ... sem bila na krstih, samo ko sem bila mala in je mami te stvari urejala, od mojih prijateljev pa ni noben dal otroka krstit ... tak da nisem čist za referenco user posted image

(odgovor članu suzolinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 7:37:50   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: suzolinka
Sem se pa nekoč že pozanimala kaj se kupi za krst in mi je tašča razložila "verižico, prstan, album za fotografije".

To se pomoje kupi, če si boter/botrica ... no nebi vedela k sem tudi bolj ko ne ateist ... samo za "navadnega" povabljenca je pa ta plenična torta pomoje čisto ok ... mah kaj pa vem ... sem bila na krstih, samo ko sem bila mala in je mami te stvari urejala, od mojih prijateljev pa ni noben dal otroka krstit ... tak da nisem čist za referenco user posted image


Se strinjam z otiko. Nekako bi naj to kupil boter. Vsaj pri nas je taka navada. Od ostalih pa ne, kaj pa bo dete z vsemi temi verižicamiuser posted image . Naš je dobil ob krstu tudi čist obične igrače, denar, seveda poleg zlatnine, angelčka, otroških knjigic oz zgodbic o svetem pismu.
Vsako darilo je lepo in če ga kdo ni pripravljen sprejet, ker ni po nekih običajih... pol ga pa tudi ni vreden. Meni je tole darilo všečno in tudi pridih vere ima- angelčkiuser posted image . Nimaš se kaj sekiratuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 8:21:01   
gsatalema
ja saj je ok. Drugače se pa ne sekirat -ateist gor ali dol - kupi otroku kaj uporabnega, oblačila , igrače, mogoče pogledaš tudi stanje v družini (finančno) in mogoče privoščiš kaj, kar starši ne morejo. V končni fazi lahko tudi denar in sami potem kupijo kaj večjega dražjega. Zlatnino in take kozlarije pa ponavadi kupujejo botri.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 8:35:57   
Ploha
kar želiš kupiš, navada je pač, da boter kupi zlatnino :S sicer ne vem kva naj s to zlatnino, pa dobr...tko da jaz recimo če že kdo kaj prinese, raje vidim, da kaj uporabnega. Pobožne knjigce pa tudi res vsak drugi prinese...

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 8:39:08   
kat von d
Meni se zdi ta plenična torta super darilo, saj dajejo za krst vsa mogoča darila (manj primerna kot je tale "torta"). Zlatnino in podobne stvari pa ponavadi res podarijo botri, bližnji...

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 8:51:35   
Najaa
Bila sem na dveh krstih in na oba sem prinesla praktično darilo. Tako da tole je super ideja. Plenic ni nikoli premalo. user posted image

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 8:55:50   
Aninchy
našemu je botrica kupila angelčka iz čipke v okvirju (+kuverto) in je res lepo izpadlo, ker smo tud meli krst bolj zarad običaja, kot pa zaradi vere. Od ostalih smo pa dobili kr kuverte, je nekaj šlo lepo v šparovček, nekaj smo pa porabili za sam krst, tako da v bistvu nismo imeli s krstom na koncu nobenih stroškovuser posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 8:56:22   
Aninchy
eh mi je kr dvakrat objavlo user posted image

< Sporočilo je popravil Aninchy -- 17.4.2012 8:57:57 >


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 9:32:57   
nananaja
Ideja avtorice se mi zdi vredu.

IZVIRNO SPOROČILO: suzolinka

Men se tudi zdi ok in sem tudi totalni ateistuser posted image
Sem se pa nekoč že pozanimala kaj se kupi za krst in mi je tašča razložila "verižico, prstan, album za fotografije". Jaz sem bila krsta potem odrešena, ker je naš fante zbolel in smo ostali doma.


Pa kaj bo fant s kupom zlatnine, bi jst odgovorila taki tašči, pa sem otroke nesla h krstu zaradi svoje vere, nikakor zaradi običaja. Edino album za fotografije je fajn, a mnogi danes raje naredijo fotoknjigo... pa tudi teh ne rabi več kot enega krstnega, ki ga lahko dobi od botrov.

Moji prvi hčerki sta botra prinesla zlatnino, drugi pa ne. Sej res, da je zlatnina lep spomin na krst odraslemu, če je kot otrok v veri vzgojen. Po drugi strani pa je spomin tudi krstni album, knjiga s posvetilom... Darila povabljencev nebotrov so pa seveda praktična, z malenkostjo spominka recimo.

Sicer je pa za moje pojme univerzalno darilo za krst dobra knjiga pravljic, ki so vedno aktualne.

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 10:17:15   
Klarita
Meni se zdi najbolj primerno podarit kak darilni bon za otroško trgovino, ne boš nikoli mimo vsekala... user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 12:09:33   
bori2
Meni pa tvoje darilo ni všeč.

Pa ne, da ni ustvarjalno, ali karkoli. Ampak zame je krst svečan, enkraten dogodek, predsem pa zelo eleganten dogodek. Zrolane plenice v torti so mi bolj za "hec" darilo.

Glede na to, da zelo očitno imaš umetniško žilico bi lahko naredila sliko angelčka s servietno tehniko, preprosto in elegantno, brez bleščic in mašen in trakcev.

Pri nas je krstno darilo spominske narave - poleg zlatnine (za katero se strinjam, da ima IZKLJUČNO spominsko uporabnost) podarjajo/mo knjigo Sveto pismo (lahko odraslo, ki mu pomaga pri birmi ali otroško, ki ga seznanja z nauki/načeli na otroku primeren način), angelčka iz idrijske čipke, celo križec za na steno,...

Nisem ateist, izhajam iz dokaj stroge verske družine, zato verjetno verjajmem, da je Krst zelo svečan in eleganten dogodek - moje mnenje.

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 12:28:06   
cukr07
S tvojim darilom bi bila jaz povsem zadovoljna.

Sama sem nekje vmes med ateistom in vernikom, pa sem bila za krst najbolj vesela praktičnh in uporabnih daril. K sreči so vsi povabljeni prinesli ravno taka darila user posted image . Od botra in botrce je dobil sveto pismo za otroke s posvetilom in čisto malega angelčka. Nisem pristaš zlatnine, da mu bo potem ležala v omari in od nje ne bo imel nič.
Sama ponavadi ob taki priložnosti kupim knjigo s pravljicami in vanjo napišem posvetilo, če gre za otroka res bližnjega sorodnika oz. nekoga ki mi res veliko pomeni, pa dodam še kakšen darilni bon.

< Sporočilo je popravil cukr07 -- 17.4.2012 12:29:06 >


_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 12:34:40   
darja.mark
Meni je pa tako darilo zelo všeč, pa tut nisem verski fanatik, v cerkev grem če je RES trebam drugače se izognem v velikem loku :)

Če bi jaz dobila za darilo nekaj takega, bi bila darila zelo vesela. Prvič ker je uporabno in priročno, drugič pa ker je v darilo bilo vloženega kar nekaj časa, truda in vsega kar spada zraven ko nekdo nekaj naredi sam. Sama sem- tudi ustvarjalka in cenim ko nekdo nekaj naredi sam ker je res iz srca in vloženega vsaj nekaj truda. Najlažje je it nekaj kupit in prinest. Je pa res da nismo vsi rojeni ustvarjalci (hvalabogu) in pač naredi vsak po svoje.

Tako da user posted image za tole idejo!


_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 12:34:47   
noranate
Meni je tvoje darilo zelo všeč in zelo domiselno, nikakor pa ni primerno kot darilo ob krstu otroka. Je bolj ob prvem rojstnem dnevu...
Krst je en svečan dogodek in nikakor nič šaljivega ne pride v poštev. Če bi to prinesla k nam (v našem kraju mislim), bi ljudje verjetno imeli občutek, da se delaš bedaka. To ni primerno darilo za krst. Kupi kakšen bon, okvir za sliko,....Jaz sem recimo sosedovim kupila avto poganjalček, je že počakal , da je fantič zrasel. Vsekakor kaj uporabnega, vendar ne v tem smislu, kot si sama mislila.user posted image
Ti pa čestitam na ideji, krasna ideja za kakšen rojstni dan...user posted image

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 12:39:36   
Paštetka
Saj sploh ni pomembno, če nisi verna ali če bi bila verna kot bori.
Pomembno je kakšna je družina, ki ima krst. Če so verni kot bori, se ji bo takšno darilo zdelo popolnoma neprimerno. Če pa drużina ni verski fanatik oz. ne hodi vsak teden k maši oz. je za njih krst neka formalnost, pa ji bo tvoje darilo čist OK.

Če prav vidim si tudi knjigico kupila. Ali? Jaz bi noter dala posvetilo za krst.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 13:40:24   
benika
Mi smo dali čez 3 krste mojih otrok in takega darila, kot je tvoj, bi bila zelo, zelo vesela. Ker je praktično in ni praholovec. Zlatnina je, vsaj zame, največja neumnost, ki jo lahko daš malemu dojenčku. Naši so dobili vsak svojega angelčka. Pa uporabno praktično darilo. Ni poanta krsta v darilih.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 14:04:34   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: benika
Ker je praktično in ni praholovec. Zlatnina je, vsaj zame, največja neumnost, ki jo lahko daš malemu dojenčku.

Predvsem zato. Pa luštno zgleda. Super!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 14:29:38   
Najin_pikec
Meni se zdi tvoje darilo super, je praktično in povrhu vsega je vanj vloženega kar nekaj tvojega truda user posted image . Tudi sama sem pristašica praktičnih in uporabnih daril. Do zdaj sem bila samo na enem krstu in sva z mojim user posted image  podarila igračo. Sva pa čista ateista in pravzaprav nimava pojma, kaj se ob takšnih priložnostih poklanja.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 14:54:10   
mamamajča
Si si naredila malo reklame? user posted image

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 15:09:52   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Meni je tvoje darilo zelo všeč in zelo domiselno, nikakor pa ni primerno kot darilo ob krstu otroka. Je bolj ob prvem rojstnem dnevu...
Krst je en svečan dogodek in nikakor nič šaljivega ne pride v poštev. Če bi to prinesla k nam (v našem kraju mislim), bi ljudje verjetno imeli občutek, da se delaš bedaka. To ni primerno darilo za krst. Kupi kakšen bon, okvir za sliko,....Jaz sem recimo sosedovim kupila avto poganjalček, je že počakal , da je fantič zrasel. Vsekakor kaj uporabnega, vendar ne v tem smislu, kot si sama mislila.user posted image
Ti pa čestitam na ideji, krasna ideja za kakšen rojstni dan...user posted image


Podpis.

Sicer pa je naložbeno zlato lahko zelo lepo in dragoceno darilo. Seveda ne v obliki verižic, prstanov, uhanov.. npr. Moro ali Zlatarne Celje imajo lepa darila, npr: http://www.zlatarnacelje.si/zlatigrami.asp?id_skupina=1&id_zgp=8&lang=si

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 15:15:30   
ZARA
Ja, kakšne zlate palice se zihr ne bi branili.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A je tole ok darilo?
17.4.2012 16:23:48   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Si si naredila malo reklame? user posted image


se je tudi meni tako zazdelo

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?