|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zelen kakec
24.12.2011 10:08:23   
IceAngel
Lep pozdrav! Sem mamica še ne enoteden stare hčerkice Gabrijele in me zanima naslednje! Zadnjič je imela,ko se mi je trikrat pokakaka tak zelenkast kakec! Ko se je četrtič pokakala je pa že bil rumenkast! Zanima me,kaj je resnični razlog da je imela zelen kakec,ker nekateri pravijo da zaradi mraka,nekateri da zaradi krčev... Zdaj me pa resnično zanima zakaj je imela zelen kakec! Hvala za odgovore in pomoč! :D 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zelen kakec
24.12.2011 11:03:48   
PinaNina
Najprej čestitke,


Čisto običajno je, da je prvo blato in potem vedno manj zelen, pride pa zaradi plodovnice in prvega mleka- mekola.
Tako, da se potem barva normalizira.

Toliko, da se ne boš čudila, ko ji boš dajala banano, zna imeti blato rdeče nitke. Tudi to je normalno.


Predvsem pri vseh stvareh čim manj kompliciraj, poslušaj notranji glas in ostani mirna.

(odgovor članu IceAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zelen kakec
24.12.2011 16:49:43   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: IceAngel

Lep pozdrav! Sem mamica še ne enoteden stare hčerkice Gabrijele in me zanima naslednje! Zadnjič je imela,ko se mi je trikrat pokakaka tak zelenkast kakec! Ko se je četrtič pokakala je pa že bil rumenkast! Zanima me,kaj je resnični razlog da je imela zelen kakec,ker nekateri pravijo da zaradi mraka,nekateri da zaradi krčev... Zdaj me pa resnično zanima zakaj je imela zelen kakec! Hvala za odgovore in pomoč! :D 


Kaj pa to pomeni?

Na to temo je že ogromno napisanega. To se ti bo lahko še pogosto dogajalo. Sicer pa čestitke tudi z moje strani.


http://med.over.net/forum5/read.php?94,6715332
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4427494
http://www.mama.si/forum/index.php?topic=66449.0
http://www.ringaraja.net/forum/m_4653647/mpage_1/key_/tm.htm#4655077

(odgovor članu IceAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zelen kakec
26.12.2011 16:44:59   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: PinaNina

Najprej čestitke,


Čisto običajno je, da je prvo blato in potem vedno manj zelen, pride pa zaradi plodovnice in prvega mleka- mekola.
Tako, da se potem barva normalizira.

Toliko, da se ne boš čudila, ko ji boš dajala banano, zna imeti blato rdeče nitke. Tudi to je normalno.


Predvsem pri vseh stvareh čim manj kompliciraj, poslušaj notranji glas in ostani mirna.


Mekol je lepilo za les.
Prvo mleko je kolostrum.
Plodovnica je pa mekonij.

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zelen kakec
26.12.2011 18:39:47   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: PinaNina

Najprej čestitke,


Čisto običajno je, da je prvo blato in potem vedno manj zelen, pride pa zaradi plodovnice in prvega mleka- mekola.
Tako, da se potem barva normalizira.

Toliko, da se ne boš čudila, ko ji boš dajala banano, zna imeti blato rdeče nitke. Tudi to je normalno.


Predvsem pri vseh stvareh čim manj kompliciraj, poslušaj notranji glas in ostani mirna.


Mekol je lepilo za les.
Prvo mleko je kolostrum.
Plodovnica je pa mekonij.



user posted image user posted image user posted image user posted image
Saj je res.
A ni mekonij prvo blato?

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zelen kakec
26.12.2011 18:46:29   
IceAngel
Hvala za odgovore! Uglavnem,pol ni res kar nekateri pravijo da ima dojenček zelen kakec če ga po mraku voziš okoli,ali pa zaradi krčev?! To me najbolj zanima! :D Hvala za odgovore! :D

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zelen kakec
27.12.2011 8:07:04   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: roladica


IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: PinaNina

Najprej čestitke,


Čisto običajno je, da je prvo blato in potem vedno manj zelen, pride pa zaradi plodovnice in prvega mleka- mekola.
Tako, da se potem barva normalizira.

Toliko, da se ne boš čudila, ko ji boš dajala banano, zna imeti blato rdeče nitke. Tudi to je normalno.


Predvsem pri vseh stvareh čim manj kompliciraj, poslušaj notranji glas in ostani mirna.


Mekol je lepilo za les.
Prvo mleko je kolostrum.
Plodovnica je pa mekonij.



user posted image user posted image user posted image user posted image
Saj je res.
A ni mekonij prvo blato?



točno ja. Nisem še nikoli rodila, pa mi je malo iz glave ušlo.



(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zelen kakec
5.1.2012 8:46:02   
nokiamb
Moj otrok je star že dober mesec dni in ima še vedno zeleno tekoče blato....  ?
pa mislim da to ni nič naribe, ali?

LP

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zelen kakec
13.1.2012 10:51:18   
dreamhorse
Tale je pa res dobra, da bi dojenček imel zaradi sprehoda po mraku zelen kakec... Nisem še slišala..

Bi pa rekla, da je to po moje odvisno od tega, kaj ti ješ (če dojiš) oz katero mleko mu daješ (če ne dojiš)

(odgovor članu nokiamb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zelen kakec
13.1.2012 12:44:13   
lily32
Prehrana matere ne vpliva na barvo dojenčnovega blata.

Zdrav kakec je rumene oz. gorčične barve, če je zelen pomeni, da je nekaj narobe. Lahko gre za okužbo, lahko otrok pije preveč "prvega" mleka - če se doji večkrat zelo kratek čas - v tem primeru tudi zelo počasi napreduje, lahko mu ne usteza AM.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zelen kakec
13.1.2012 12:48:59   
Ajra RR
Draga mamica,  tukaj je naša RR strokovnjakinj, pediatrinja že odgovarjala na to temo, lahko pa ji zastaviš vprašanje, ki te zanima. Odgovorila ti bo zelo hitro:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zelen kakec
13.1.2012 17:54:48   
maryposa
Tudi sama sem na to temo zastavila vprašanje RR pediatrinji, in se za hiter odgovor tudi zahvaljujem. Vse pohvale RR strokovnjakom za pripravljenost odgovarjati na vprašanja, včasih "preveč" zaskrbljenim staršem,  ter Ringaraji, za ponujeno možnost le-tega.user posted image

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Letošnji dopust
Miška2006

Kje si boste privoščili letošnji dopust?

morje-SLO (14%)

morje-tujina (56%)

hribi (5%)

toplice (6%)

drugo (4%)

si ga ne bom privoščil (15%)


Število vseh glasov: 309

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!