|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ajpes - epoboti
13.5.2011 23:15:21   
neli08
zdravo,

prosim za pomoč: doma imamo sp; od znanke sem slišala, da ji njena računovodkinja mesečno javlja na Ajpes (skladno z novo zakonodajo) pobote oz. podatke o zapadlih računih; meni pa je moja računovodkinja rekla, da to sploh ni potrebno.
računovodje ali sp-jevci: je to potrebno javljati ali ne, kakšne so posledice, če ne javljaš?

hvala, lp neli
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 7:29:27   
Antilopa
Je obvezno, kazni so baje visoke, samo nimam pojma, kdo in kako bo to preverjal. Še meni se zdi znanstvena fantastika, pa imam točen seznam, kaj sem prijavila v pobot.
Mogoče vam ni bilo treba prijaviti, ker imate vse obveznosti sproti poravnane (na valuto) user posted image


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 7:53:11   
elevitka
o ja... obvezno in kaznovano z visoko kaznijo če ne prijaviš : http://www.ajpes.si/Bonitetne_storitve/Vecstransko_pobotanje/Pojasnila/Splosno?id=718

in še podatek za tekoči mesec: obveščamo vas, da bo po časovnem načrtu AJPES letošnji 5. krog večstranskega pobota izvedla dne 20.05.2011.
Prvi dan za oddajo prijav je 13.05.2011, zadnji dan pa je 20.05.2011, do 13:00. ure!
Ne zamudite! Rezultati bodo na voljo naslednji delovni dan!

< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 14.5.2011 9:58:39 >


_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 7:57:50   
elevitka

IZVIRNO SPOROČILO: Antilopa

Je obvezno, kazni so baje visoke, samo nimam pojma, kdo in kako bo to preverjal. Še meni se zdi znanstvena fantastika, pa imam točen seznam, kaj sem prijavila v pobot.
Mogoče vam ni bilo treba prijaviti, ker imate vse obveznosti sproti poravnane (na valuto) user posted image




Po moje tako da organizacije ki NE bodo prijavile e-pobotov, so pa registrirane in poslujejo bodo kontrolirali na podlagi ID za DDV davčni inšpektorji (fizična kontrola... pregled zapadlih odprtih postavk)

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 8:28:45   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: elevitka

Po moje tako da organizacije ki NE bodo prijavile e-pobotov, so pa registrirane in poslujejo bodo kontrolirali na podlagi ID za DDV davčni inšpektorji (fizična kontrola... pregled zapadlih odprtih postavk)


To je res, da so bolj "vpadlijivi", vendar pa sem lahko jaz naredila prijavo v pobot, pa vseeno nisem prijavila vseh obveznosti... Če ravno ne bo prijave, bom imela izredno "srečo", da me bodo našli


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 9:46:33   
oka
Ta pobot je eno veliko sr.... Navezuje pa se na nov predpis o DDV, ki pravi, da je treba vse neplačane obveznosti, ki niso bile poravnane v roku odšteti iz odbitnega DDV, se pravi, se ti poveča obveznost za DDV. In tu potem nastopi kompenzacija in pravilo pravi, da tiste obveznosti, ki so bile poravnane preko kompenzacije dobijo imuniteto, četudi niso bile poravnane po roku plačila. So pa izjeme pri prijavljanju. Npr. ni ti treba prijavljati neprijavljenih zavarovanj. Pa baje se dogovarjajo, da bo nek minimalen znesek za prijavo, ker zdaj se je prijavljalo vse. Bojo pa zdaj te kompenzacije obvezne vsak mesec. Vprašanje pa je, če se bo vse skupaj obdržalo. Ne vem pa točno kako je s tistimi s.p.-ji, ki niso zavezanci za DDV, ker sem dobila različne informacije. Tako, da Neli 08, če niste zavezanec za plačilo DDV-ja ti svetujem, da pokličeš na davčno svojega referenta in točno povprašaš kaj in kako.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 13:12:03   
HHH
Res je ena velika zbrka in vprašanje če bo zadeva trajala. Dejstvo pa je, da so kazni visoko visoke, zato se raje pozanimaj in prijavi kar imaš neporavnanega in čez valuto. Ker je vezano na DDV, bodo po moje kar preverjal.
Če pa plačuješ v valuti, pa tako nimaš kaj prijavit.user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 15:35:03   
nutela
Pozdravljena,

mi imamo gostinsko dejavnost , s.p., in sproti kasiramo, dobaviteljem pa plačujemo deloma z gotovino, ostalim prek TRR-ja pa vse na rok. Vseeno sem se zaradi kontrole (ki se bo baje izvajala) prijavila na ajpes in jim poslala pogodbo o izvajanju prostovoljnega večstranskega pobota medsebojnih obveznosti v podpis - samo reda radi.To pogodbo si sprintaš kar iz njihove spletne strani in ti oni pol vrnejo en izvod podpisan. Jaz sem prov njih še spraševala za moj konkreten primer in je rekla, da nimam kaj gor prijavljat, kar je dejansko res.Da pa ne bi bilo kaj narobe imam pač en dokument v roki, če pride kaka kontrola.Naredi isto, če imaš podoben primer...user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ajpes - epoboti
14.5.2011 21:32:53   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Pozdravljena,

mi imamo gostinsko dejavnost , s.p., in sproti kasiramo, dobaviteljem pa plačujemo deloma z gotovino, ostalim prek TRR-ja pa vse na rok. Vseeno sem se zaradi kontrole (ki se bo baje izvajala) prijavila na ajpes in jim poslala pogodbo o izvajanju prostovoljnega večstranskega pobota medsebojnih obveznosti v podpis - samo reda radi.To pogodbo si sprintaš kar iz njihove spletne strani in ti oni pol vrnejo en izvod podpisan. Jaz sem prov njih še spraševala za moj konkreten primer in je rekla, da nimam kaj gor prijavljat, kar je dejansko res.Da pa ne bi bilo kaj narobe imam pač en dokument v roki, če pride kaka kontrola.Naredi isto, če imaš podoben primer...user posted image


Pogodbo rabiš v primeru prostovoljnega pobota; za obveznega ne rabiš, le prijaviš se preko spletne strani (rabiš pa certifikat).

IZVIRNO SPOROČILO:oka

Tako, da Neli 08, če niste zavezanec za plačilo DDV-ja ti svetujem, da pokličeš na davčno svojega referenta in točno povprašaš kaj in kako.


Referenti kaj dosti ne vejo user posted image    Zakon o preprečevanju zamud velja za vse zavezance, ne glede na to, ali so zavezanci za DDV ali ne... za njih edino ne pride v poštev tisti člen iz ZDDV, ki določa pogoje za odbitek davka.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 1:30:09   
neli08
hvala za odgovore, ste me kar malo preplašile. ja, mi smo zavezanci za DDV in se občasno zgodi, da kaj ni plačano do valute, tako da bomo potemtakem morali to očitno javljati, čeprav naša računovodkinja pravi, da lahko javljanje kar ignoriramo, ker stvar v praksi ne bo zaživela.

me je pa strah, ker zgleda, da nas naša računovodkinja (posel imamo šele 5 mesecev) sploh ne obvešča o nikakršnih novostih ali spremembah, ki se tičejo našega poslovanja oz. papirologije. kdo pa vas informira o takšnih stvareh - same pobrskate za podatki na netu, vas obvesti računovodja ali kdo drug? posel ima dejansko mož, papirje v glavnem vodi sam, saj ve kaj mora delat, ampak vseeno se zanaša na računovodkinjo, da ga opozori na takšne primere kot je npr. tole javljanje. me je kar strah, da ne bomo kaj zabluzili (ker pač ne zvemo za stvariuser posted image ). ali naj menjamo računovodkinjo oz. ali je sploh naloga računovodij, opozarjati stranke na takšne stvari ali oni samo obdelajo račune, DDV, bilance...

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 8:12:05   
oka
Ja, naloga računovodij je tudi obveščanje o novostih, saj morajo sami te novosti in spremembe pri svojem delu upoštevati. Ti pa priporočam, da občasno pogledaš DUR-sovo in ajpesovo stran in pa stran Računovodja. Je kar dobro, da si tudi ti o kaki stvari obveščena, če že ne zaradi drugega pa zato, ker si očitno tvoja računovodkinja nekatere stvari razlaga po svoje. In čeprav je tako, da je vprašanje, če se bo ta pobot obdržal in z njim tudi nov člen o DDV, je treba, dokler je to v veljavi delati tako, kot so se odločile pametne glave tam nekje... In ne skrbi. Pri prvem pobotu ne bojo tako strogi, ker je zadeva bila sprejeta na hitro in kar nedodelana. Vsaj meni so tako rekli.
Pa še nekaj. Priporočam ti, da pobote z možem delata sama. Vidva imata najboljši pregled kaj je bilo plačano in kdaj, ker računovodkinja verjetno dobi dokumente z zamikom, prijaviti pa je treba vse neporavnane obveznosti do datuma pobota.

Antilopa, referenti jauser posted image Sem klicala MF, DURS. Ajpes in GURS za pojasnila in dobila toliko različnih odgovorov. Med drugim tudi takega, da vse neporavnane obveznosti, ki so bile prijavljene v pobot, tudi tiste nepobotane dobijo imuniteto in ni treba delati popravkov. Ti je kaj znano kako je s tem? Ker na GURS-u pravijo tako na DURS-u pa ena referentka tako, druga pa spet drugačeuser posted image Ker meni ni logično, da če vse dobi imuniteto, kaj potem za vraga popravljat?

< Sporočilo je popravil oka -- 15.5.2011 8:13:27 >

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 8:54:21   
Antilopa

IZVIRNO SPOROČILO: oka

Antilopa, referenti ja Sem klicala MF, DURS. Ajpes in GURS za pojasnila in dobila toliko različnih odgovorov. Med drugim tudi takega, da vse neporavnane obveznosti, ki so bile prijavljene v pobot, tudi tiste nepobotane dobijo imuniteto in ni treba delati popravkov. Ti je kaj znano kako je s tem? Ker na GURS-u pravijo tako na DURS-u pa ena referentka tako, druga pa spet drugače Ker meni ni logično, da če vse dobi imuniteto, kaj potem za vraga popravljat?


Teh stvari referenti ne vejo, res ne... oni poznajo le način oddaje, kar je več, je pa zanje že znanstvena fantastika.
Gre pa tako: če se je obveznosti, ki so zapadle, prijavi v pobot, ni potrebno delati popravka vstopnega DDV, če jih pa nisi prijavil v pobot (kar je meni nelogično, da ne bi bilo, saj je pobot obvezen user posted image ), je pa potrebno delati popravek.
Saj po eni strani ta stvar niti ni tako slaba, saj se mesečno usklajuje stanje obveznosti z dobavitelji, tako da so potem poslovne knjige dosti bolj čiste. Problem nastane predvsem pri tistih, ki dokumente izgubljajo.

< Sporočilo je popravil Antilopa -- 15.5.2011 8:55:03 >


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 8:58:25   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: neli08

hvala za odgovore, ste me kar malo preplašile. ja, mi smo zavezanci za DDV in se občasno zgodi, da kaj ni plačano do valute, tako da bomo potemtakem morali to očitno javljati, čeprav naša računovodkinja pravi, da lahko javljanje kar ignoriramo, ker stvar v praksi ne bo zaživela.

me je pa strah, ker zgleda, da nas naša računovodkinja (posel imamo šele 5 mesecev) sploh ne obvešča o nikakršnih novostih ali spremembah, ki se tičejo našega poslovanja oz. papirologije. kdo pa vas informira o takšnih stvareh - same pobrskate za podatki na netu, vas obvesti računovodja ali kdo drug? posel ima dejansko mož, papirje v glavnem vodi sam, saj ve kaj mora delat, ampak vseeno se zanaša na računovodkinjo, da ga opozori na takšne primere kot je npr. tole javljanje. me je kar strah, da ne bomo kaj zabluzili (ker pač ne zvemo za stvariuser posted image ). ali naj menjamo računovodkinjo oz. ali je sploh naloga računovodij, opozarjati stranke na takšne stvari ali oni samo obdelajo račune, DDV, bilance...


Seveda je potrebno obveščati... mi smo jih sicer bolj pozno, ker smo (po pravici) čakali veto na zakon, saj so se inštitucije, ki zastopajo gospodarstvo, upirale z vsemi štirimi user posted image
Je bilo pa dosti dela predvsem s pripravo pooblastil za Ajpes; pa še tako nelogično imajo vse skupaj, da je kaj user posted image
Mi smo za stranke sami prijavili obveznosti, saj je bilo za tisti čas to najbolj enostavno, pa tudi strankam je, vsaj po odzivu sodeč, to prav pasalo.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 10:35:48   
oka
Gre pa tako: če se je obveznosti, ki so zapadle, prijavi v pobot, ni potrebno delati popravka vstopnega DDV, če jih pa nisi prijavil v pobot (kar je meni nelogično, da ne bi bilo, saj je pobot obvezen ), je pa potrebno delati popravek.


No vidiš, jaz imam pa drugo info. Tako, kot ti praviš, so mi rekli na GURS-u, MF-ju in ena referentka na DURS-u. Potem pa sem klicala enega gospoda na DURS, ki naj bi bil stručko na tem področju in ta mi je rekel, da to ne drži, da je treba za tiste terjatve, ki niso bile pobotane delati popravke in če so bile pobotane le delno pa delne popravke. In tukaj tudi meni ne dela logika, ker če dobiš imuniteto, kar pa jo dobiš, ker je pobot obvezen, kaj potem popravljaš? Se pravi, da je ta novi člen čisto bz (edino v primeru, da je račun zapadel konec meseca, plačan pa je bil pred kompenzacijo) in spet nekaj za delanje zgage. Da pa krši načelo nevtralnosti je pa tako ali tako jasno.

Stvar pa mogoče res ni tako slaba, čeprav je preklemano zakomplicirala vse skupaj, še posebej pa delo računovodskih servisov, ki imajo po 30 ali več strank. Kompenzacije niso slaba ideja, čeprav ni nova in so bile na voljo in čisto dovolj bi bilo, če bi obvezni pobot uvedli na npr. nekaj mesecev in ne vsak mesec. O DDV-ju pa itak ni vredno izgubljati besed, ker smo edini v Evropi, ki imamo tak način (popravki).

p.s. Antilopa zelo, zelo, zelo bi ti bila hvaležna, če bi mi lahko posredovala kak link o tej imuniteti nepobotanih terjatev. Ker jaz nič nisem našla.

< Sporočilo je popravil oka -- 15.5.2011 10:53:08 >

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 13:46:17   
CatJa
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201118&stevilka=765

Glej 2.odst. 66.a čl.; jasno piše, da je pogoj za uveljavljanje odbitka prijava v OBVEZNI pobot (ja, prijava je obvezna, razen za izjeme navedene v 16.členu Zakona o preprečevanju zamud pri plačilih - če me spomin ne vara, je predvidena globa za NEprijavljanje 100 do 10.000€ in globo plača zavezanec, ne računovodja) v kolikor ga nisi poravnal v valutnem roku.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 15:40:13   
leilani
 Kazni so dokaj visoke, vendar naj bi sedaj oz. do nekje julija inšpektorji izvajali nadzor in zaenkrat izdajali samo opozorila, ker tudi Ajpes še ni poštimal vsega. Z junijem bo potrebno dajati v pobot točne podatke za vsak račun (številka računa, datum računa, dos, zapadlost, znesek).

Po mojem mnenju ne bodo šli vseh podatkov preverjat, ker jih je preprosto preveč, verjetno bodo izbrali naključne.

Imaš pa kot upnik pravico prijavit dolžnika ki te ni prijavil v obvezni pobot - če ti je seveda to v interesu.

Glede obveznosti pobota...obvezna je prva prijava...vse ostalo se smatra kot prostovoljni pobot. Se pravi račun prijavimo v obvezni pobot 20.5., pobota se ne nič, v juniju ta isti račun lahko prijavimo oz. ga ne, kot želiš.

aja...so pa kar konkretne luknje v zakonu, tako da se da marsikaj naredit

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 17:17:48   
oka
Catja najlepša hvala.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ajpes - epoboti
15.5.2011 18:25:32   
Antilopa
No, me je že CatJa prehitela user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Punkcija IVF
Vitaebella

Ali je bila punkcija v postopku IVFa boleča?

Da (12%)

Ne (4%)

Zelo (2%)

Ne, ker sem bila uspavana (4%)

Ne, ker sem pred postopkom vzela protibolečinsko zdravilo (2%)

Nisem bila na umetni oploditvi (76%)


Število vseh glasov: 318

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!