|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 10:29:05   
lipikica
pozdravljene mamice. mene pa nekaj zanima v zvezi z nočnim dojenjem- naaša pupa se zbudi dvakrat, enkrat ok 1, 2, potem pa ok 6,7 . že par dno ko se mi je zbudila ok 1- ker prej se mije tudi že ob 3, sem ji dala par krat kar dudo da je malo potegnila tja dpo kakih 2, 3. to pa me oznatno izčrpava ker v tisti uri do dveh ur, praktično ne spim ampak ji vsakih 15 ,min turim dudo- zakaj vas zanima?ker mi pravijo mamice naj začnem potegovat z obroki, da bo vedno bolj dolgo spala. to poskušam pa ni videt uspeha....
kako imate vi izkušnje z potegovanjem spanja.. in turenjem dude.....
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 10:31:49   
Precious
Boš ti delala to kar ti ostale pametne gospice pravijo ali boš delala kot potrebuje otrokuser posted image
Nikoli nisem potegovala spanja,mislim pa saj je otrok halo . otroku pri tej starosti pa tudi dudide rade padajo ven,ker ne morejo toliko zadržat v ustih,večina otrok še plazi eziček ven,cmoka itd

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 10:34:42   
Anonimen
Prilagodi se sebi in otroku, vajinim potrebam, ne pa potrebam drugih.

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 10:55:24   
koala
4 mesečnica še ima čist pravico do nočnih obrokov. Vrjamem da si utrujena, ampka a ne bi bilo lažje otroka nahranit?
Moj je imel nočni obrok  včasih tudi dva do 16-tega meseca, čeprav pediatri trdijo da po 6-mesecu otrok hrane ne potrebuje. Pa nihče mi ne bo rekel da je bila le navada, ker mu je prav krulilo v želodčku. Potem je spil svojo porcijo mleka in zaspal. Aja dojen je bil do 13 tega meseca, je pa imel obdobje pri letu dni ko se je zbujal tud na 20 minut, pa ga ni pomirilo nič drugega kot dojka, duda, voda, božeanje, masiranje dlesni...nič ni zaleglo, je pa res da so mu takrat izraščali zobki, trije hkrati.
Jaz bi ugodila otroku.

< Sporočilo je popravil koala -- 10.3.2011 10:58:48 >


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 11:16:19   
lipikica
novopečene mamice pač verjamemo že izkušenim mamicam in milsimo da mora bit kar tako kot so imele one....no vidim da je brezzveze res drruge poslušat in da je najbolje poslušat sebe in otroka

hvala

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 11:39:14   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

novopečene mamice pač verjamemo že izkušenim mamicam in milsimo da mora bit kar tako kot so imele one....


jaz nisem še ne vem kako izkušena mamica, tamal je star 9, 5m, samo ti pa lahko vseeno svetujem če želiš user posted image . Pri nas je bilo tudi kar pestro. Od 1m dalje, je bil tamal sposoben spati brez dojenja tudi 8, 9 ur, pri 4 m se je pa začelo dogajanje. Ne samo s spanjem, tudi zaprt je bil, pa občasno se ni hotel dojit...skos neki user posted image . Tako je bilo kakšen mesec, potem se je pa stavr spet umirila, glede spanja mislim in je imel še občasne slabo prespane noči, večino pa ok. Midva sva delala tako, da ko se je zbudil, torej začel cvilit, sva mu dala dudo v usta, kadar ni zaleglo, se je ponoči pač podojil. Pri 4 mesecih je to čisto normalno, še tudi kasneje nekateri potrebujejo nočno dojenje, lahko da zaradi žeje, če je prevroče ali pa zaradi crkljanja. Sem imela tudi jaz občutek, da je nočnega dojenja vedno več, samo potem, ko sva začela z gh, sem mu ponoči namesto dojenja ponudila kar vodo v flaši in je šlo zelo hitro na bolje.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
10.3.2011 14:13:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 16:54:57   
Urshy78
 jaz imam doma 4 mesečnega dojenčka, pa ponoči vstajam povprečno trikrat do štirikrat da ga podojim, včasih se zgodi tudi da je lačen vsako uro in pol..

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
10.3.2011 22:33:59   
izgubljena_ovcka
Haha, jaz imam doma enajstmesečnika pa ponoči vstajam (no, to niti ni dober izraz, ker je itak pri meni še vedno) tri do štirikrat. Ja, dojim vsakič ko se zbudi. Zakaj? Ker je to najbolj preprosto. Vse ostalo traja sto let in otrok ne zaspi nazaj. Pa seveda ni lačen, itak je vse in veliko tega user posted image ampak dojenja je čudovita pogruntavščina za umirjanje in uspavanje.

Saj ne rečem, da je prijetno, je pa vsekakor prijetneje od 1-pripravljanja, pogrevanja mleka/čaja, 2-tiščanja dude in neskončnega joka, 3-nošenja, dokler ti ne odpadejo roke. user posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
11.3.2011 9:29:39   
Nenya
se strinjam z izgubljeno ovčko. Najlažje je podojiti.
Moja bo jutri stara 4 mesece pa imava še nočno dojenje. Ker pa je moja tretja vem, da se ne zbuja nalašč (halo, ima 4 mesece) in mi ni težko, ker vem da če ji dam za jest bo spala, če bi jo nalivala s čajem ali ji tiščala dudo, ki je BTW ne mara, se mi bo pa kasneje spet zbudila pa še pogrevanje čaja ali iskanje in tiščanje dude tudi pomeni da si pokonci in da boš, zelo verjetno, kmalu spet.
Porodniška je za otroka. Prej ko se nehaš ukvarjati z raznimi kaj 'bi morala', 'naj bi' in podobno lažje je. Ko te vprašajo razne sosede in ostale polne nasvetov: ali že spite celo noč, reci 'ja, super je' , pa je. Kaj druge briga

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nočno dojenje 4 mesečnice
12.3.2011 21:09:07   
TIBIDABO
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Haha, jaz imam doma enajstmesečnika pa ponoči vstajam (no, to niti ni dober izraz, ker je itak pri meni še vedno) tri do štirikrat. Ja, dojim vsakič ko se zbudi. Zakaj? Ker je to najbolj preprosto. Vse ostalo traja sto let in otrok ne zaspi nazaj. Pa seveda ni lačen, itak je vse in veliko tega user posted image ampak dojenja je čudovita pogruntavščina za umirjanje in uspavanje.

Saj ne rečem, da je prijetno, je pa vsekakor prijetneje od 1-pripravljanja, pogrevanja mleka/čaja, 2-tiščanja dude in neskončnega joka, 3-nošenja, dokler ti ne odpadejo roke. user posted image



Se strinjam z napisanim. Doma imam 17- mesečnico in spi z mano, ker se mi ne da vstajat,.Oz spi pri meni že od rojstva, ker mi je to najlažje, drugače se ne bi nikoli naspala.... saj se zbudi tudi do 6x na noč, včasih pa le 1x. Pri nas se je večje nočno zbujanje začelo ok. 6. meseca, pa ni pomagala niti GH, toliko o tem. Vmes dobi tudi vodo, ker prosi v spanju pila, pila, pila, ampak jošk je pa še vedno duda, ker dude nikoli nismo dali. Sploh pa ko začnejo enkrat zbolevati, pa najsi je to samo kak prehlad, ki traja dober teden in kašelj, kar smo mi do sedaj fasali (kaj hujšega še hvala bogu ne), rabijo bližino in toplino. Da ne govorim kako rabijo mamico potem, ko se vrnemo nazaj v službo, otročki gredo  pa v varstvo. Moja se popoldne nikakor ne odlepi od mene.

Delaj po občutku, kar misliš, da potrebuje tvoja pikica!

Srečno!

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




minecraft
jang

KDO POZNA MINECRAFT IGRICO JO LAHKO OCENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 (odlično) (32%)

4 (prav dobro) (5%)

3 (dobro) (24%)

2 (zadostno) (3%)

1 (nezadostno) (6%)

manj kot 1!!! (30%)


Število vseh glasov: 63

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!