|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Papa... in ploskanje
4.2.2011 12:13:58   
divans1
Kdaj so vaši user posted image prvič rekli papa in kdaj približno so začeli ploskati?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 12:22:01   
katy83
sicer je vsak otrok zase individum, ampak vseeno.

Naš 10 mesečnik še papa sicer ne reče, če pa kdo drug reče papa, pa on veselo maha. user posted image
Ploskat pa še ne zna.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 12:26:26   
lananai
Rekla je pozno, pomahala pa pri kakih osmih ali devetih mesecih. Za ploskanje pa ne vem.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 13:03:28   
K_a_t_i
Ploska od 7 meseca (na previjalni najraje), papa pa še ne da (mogoče samo naključno, ampak tega ne štejem). Zna pa pokazati, da je velik in močan - predvsem kadar je. Se pa za razliko od večine ne kotali. No, lažem - danes se je začel - pri 8m in pol user posted image . Prej je bil kot majski hrošč, če si ga dal na hrbet. Se pa vsede in pleza pa na kolena se da...
Glede teh "papa", "močan-močan", "velik-velik", "da pokaže lučko",... pa jaz pravim, da vsak zna tisto kar ga starši naučijo user posted image . Prvi ni znal nič od tega tako zgodaj, ker sploh nisem imela pojma da bi to lahko znal.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 13:11:13   
manna
Prvič je pomahala papa pri 8 mesecih, ne da bi zraven vedela kaj to sploh pomeni. Da je zraven še rekla "papa" in tudi vedela za kaj gre, pa pri 12 mesecih. Ploskala je zelo pozno, najprej je samo udarjala z dvema igračama, z vsako v svoji rokici. 

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 13:29:31   
Katy78
Zaploskal pri 7. mesecih, pomahal pa nekje pri 10. mesecih, se mi zdi.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 13:59:57   
alesha
Prva punca je znala ploskati pri 7,5 mesecih, pomahala pa je pri nekje 10. mesecih.
Druga punca, čeprav jo nekako probam naučit ploskat, jo to pri 9. mesecih še ne zanima in noče oz. ne zna ponovit.


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 17:49:23   
donna22
Ploskala pri 7 mesecih, pomahala pri 9 mesecih ... Govori pa še zdaj - pri 19 mesecih - neuser posted image user posted image

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 21:26:16   
nincy29
papa pri 8 mesecih,pomaha z rokico in zraven reče papa.zdaj ima 9 in ploskat še ne zna,mu pokažem ampak mu ni zanimivo,ampak druge stvari ful ponavlja in zna..npr. kako piha veter,kje ima nikec jezička,daj lupčka itd...vsakemu so druge stvari zanimive,našega ploskanje enostavno ne pritegneuser posted image

< Sporočilo je popravil nincy29 -- 4.2.2011 21:32:34 >

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 21:29:59   
marjetica8
Naš je bil za oboje zelo pozen, tko da nas je že kr skrbelo. Zaploskal je pri 14mesecih, papa pa je dal pri 13 mesecih. Ma zdej ga pa ne ustaviš - ploska ceo če vidi na tv da ploskajo, in daje papa in lupčke glih vsakmu k mu prekriža potuser posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 21:45:42   
deveta
Zdaj je stara 8 m in da pa-pa. Ploska še ne, čeprav bi rada pa ji še ne gre. Ko ji pojem eno italijansko pesmico (bati bati le manine... kar pomeni: tolci tolci rokice...) se zdraven še ploska in ko to začnem pet, začne neki po svoje mahat, pa ji še ne greuser posted image . Pošlje pa ljubčka in pokaže kako dela riba (ima tašča akvarij in pogosto gledamo ridice).
Je pa res, kot je že bilo omenjeno, tisto kar jih "učiš" tisto osvojijo. Sicer eni prej eni kasnje. Na primer kje je jeziček, mi še ni prišlo na pamet da bi se igraliuser posted image user posted image , pa kako si velika smo en čas prakticirali, pol pa sem čisto pozabila na to, bom spet malo obudilauser posted image . Aja, pa stisne me, ko ji rečem: moja moja. Vendar to je vse tako spontano, da sploh ne veš kdaj osvojijo te nove stvari. Zmeraj ko sem jo stisnila sem ji rekla moja moja in en dan pogruntam, da tudi ona mene stiskauser posted image . Pa me je že prej, samo nisem šla za tem, najbrž še ni bilo tako intenzivno ali očitno. kaj pa vemuser posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 21:49:33   
nusi
naš pri dobrih 8 m še ne ploska, papa tudi ne pokaže vedno. Ga tudi ne učim prav intenzivno, včasih mene vidi, da ploskam ko pojem, ko obiski grejo rečemo papa, ampak to je to. Kaj pa vem, nekako se ne spomnim, da bi ga to prav učila, ima kakšne druge fore, ki jih pogosteje izvajamo. Vem pa da ga moja mami skos neki ufurava kako je velik in potem rokice dvigujeta user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 21:50:55   
_sanja_*
Oboje pri 9m.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:08:26   
nincy29
in najbolj mim mi je da ko smo bili prejšni teden pri ped. pa je vprašala če že zna ploskat in sem odvrnila da ne,nekako grdo pogledala.user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:10:19   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

in najbolj mim mi je da ko smo bili prejšni teden pri ped. pa je vprašala če že zna ploskat in sem odvrnila da ne,nekako grdo pogledala.user posted image


user posted image user posted image user posted image   res čisto mimo
ne, ne zna, zna pa jezik pokazatuser posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:13:03   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

in najbolj mim mi je da ko smo bili prejšni teden pri ped. pa je vprašala če že zna ploskat in sem odvrnila da ne,nekako grdo pogledala.user posted image


user posted image user posted image user posted image   res čisto mimo
ne, ne zna, zna pa jezik pokazatuser posted image



ja po denverjem testu naj bi pri 9. mesecih to že znal..ampak sem ji rekla da zna pa druge stvari(sam za dohtarje to itak ni pomembno,važn da zna ploskat)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:15:26   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

in najbolj mim mi je da ko smo bili prejšni teden pri ped. pa je vprašala če že zna ploskat in sem odvrnila da ne,nekako grdo pogledala.user posted image


user posted image user posted image user posted image   res čisto mimo
ne, ne zna, zna pa jezik pokazatuser posted image



ja po denverjem testu naj bi pri 9. mesecih to že znal..ampak sem ji rekla da zna pa druge stvari(sam za dohtarje to itak ni pomembno,važn da zna ploskat)user posted image user posted image user posted image



mislim...no dobro, da mene noben ni vprašal če zna ploskatuser posted image    aja, kaj z nogami velja?user posted image ker naš vedno s stopali ploskauser posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:19:57   
nincy29
haha katy!
ja eni pediatrji se ne ozirajo na ta denverjev test in prav je tako.mi smo tudi rozino morali pobirat pa se je malemu skos na roko prijemala in je ni mogel prav lepo s prsteki primit pa je spet ped. tako pogledalauser posted image .
pa slišala sem jih ker pač otrok se že na noge postavlja,on se ne sme na noge postavljat ampak more samo plazit,haloouser posted image user posted image (ok že mal mimo teme,hehe)

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:49:06   
Anonimen
Naša ploska že od 9 meseca naprej,papa tudi daje nekje od 9-10 meseca.Z besedo pa pa še ne reča ,ve pa če se vrate odprejo,da mora pa pa dati ,pa ve,da ura tika taka dela,pa ko vidi hrano reče ama ,ama...Eni prej eni poznej ,nakoncu bodo vsi ploskali in papa dali.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:52:58   
Anonimen
nincy29 kakšne P imaste pa vi ,da vas že to sprašujejo ,pri nas nič..mogoče bo kaj pri 2 letih vprašala.

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:54:44   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29
tudi rozino morali pobirat


naš rozine ziher ne bo - se bi pa potrudil za banano in košček kruha - sam verjeten mora bit rozina, a ne user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:58:23   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29
tudi rozino morali pobirat


naš rozine ziher ne bo - se bi pa potrudil za banano in košček kruha - sam verjeten mora bit rozina, a ne user posted image



nene rozina,pa še to taka mejhna ne ogromnauser posted image ..kao da vidi kolk je otrok spreten z rokami,prstki..

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 22:59:22   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: levinjica

nincy29 kakšne P imaste pa vi ,da vas že to sprašujejo ,pri nas nič..mogoče bo kaj pri 2 letih vprašala.


imamo P ki gleda napredek otroka in kaj na bi otrok znal po denverjem testu..eni pediatrji prakticirajo po tem eni ne..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Papa... in ploskanje
4.2.2011 23:03:01   
Anonimen
očitno je pri nekaterh P več kaj otrok zna po denverjem testu ,kot pa osnovno razvijanje .Tak je pač eni to ,drugi to...

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Papa... in ploskanje
5.2.2011 0:41:14   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Ploskala pri 7 mesecih, pomahala pri 9 mesecih ... Govori pa še zdaj - pri 19 mesecih - neuser posted image user posted image



HA!


nasa pa je prevcerjasnim pri se ne letu in pol izrekla prvo besedo. tapravo!!!... : AVTO! user posted image

in še s prstom pokazala na njega!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...





TLF



(58%)

(17%)


Število vseh glasov: 312

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!