|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delovni čas po porodniški
8.11.2010 17:54:52   
Dvoje src
Sej ne vem kam paše ta tema, bolj za hec me zanima.
torej, moj problem: po končani porodniški sem se prijavila na zavodu za zaposlovanje, seveda so mi kmalu našli delo, ki sem ga morala sprejet, sicer me črtajo iz evidence brezposelnih (ostanem brez zavarovanja, pa še česa, nadomestila nisem dobivala). waw super, imam pogodbo za nedoločen čas - v gostilni. s šefico se zmenim, da bom uveljavljala skrajšan delovni čas - 20 ur na teden. do tuki vse ok, ko pa me je šefica začela razporejat samo v popoldanske smene in vikende se mi pa zatakne. kam naj dam otroke (2)? mož dela večinoma sam dopoldan včasih pa mora potegnt, včasih dela tudi vikend. mama in tašča tud kej počuvata, pa ne moreta vedno ker sta obe bolani. Kake pravice imam?


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 18:02:00   
benika
Če mož dela samo dopoldne, potem mu popoldne ne bi smel bit problem za 4-5 urc počuvat otroke. A imate gostilno odprto le v popoldanskem času? A se s šefico ne moreš drugače dogovorit? Koliko ur na dan pa boš delala?

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 18:53:34   
eva1
Čaki, kako pa misliš da ostali sfuramo s službami in otroci?
Jaz in mož oba delava v smenah(3 smene, vikende, praznike..) pač je veliko usklajevanja, ampak se vse da..jsz sploh ne vidim problema če je mož samo zjutraj v službi, potem bo popoldan on z otrokom,ti pa v službi...
Nisi napisala, ali otrok hodi v vrtec ali ne? Sicer pa za tistih par ur k se bosta križala, lahko tudi kakšno varuško najemeš!
Jaz tudi nisem do sedaj imela pomoči babic in dedkov, no sedaj je moja mami šla v penzijo, tako da v sili lahko ona priskoči..prej smo se znašli kakor smo vedeli in znaliuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 18:58:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src

Kake pravice imam?



Pravico, da ne delaš nadurnega in nočnega dela brez predhodnega pisnega soglasja.
Pravico do počitka med dvema dnevoma najmanj 12 ur.

(odgovor članu Dvoje src)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 19:10:09   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Čaki, kako pa misliš da ostali sfuramo s službami in otroci?
Jaz in mož oba delava v smenah(3 smene, vikende, praznike..) pač je veliko usklajevanja, ampak se vse da..



Sej če je mož fraj je z njima, itak. sam tud on mora včasih popoldan delat. dopoldan so pa u vrtcu. problem mi rata ta vikend, ker je martinovo in je rekla da me bo rabla čez ceu vikend(ne vem točno kdaj ker mi pove dan prej, da se je sploh težko organizirat) mož bo pa ziher ceu vikend delau - ker je matinovo. smo se pa zmenle, da delam 7-9 ur na dan pa 3 dni u tednu. od pon do petka dop. dela ona ker - nima varstva.
si mislim da bo ja zastopla
s šefico se ne da zment. edino če grem na bolniško user posted image .


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 19:13:22   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src

Kake pravice imam?



Pravico, da ne delaš nadurnega in nočnega dela brez predhodnega pisnega soglasja.
Pravico do počitka med dvema dnevoma najmanj 12 ur.


to pomeni da mi ni treba delat do 24h oziroma do 2h zjutraj?


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 19:19:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src

Kake pravice imam?



Pravico, da ne delaš nadurnega in nočnega dela brez predhodnega pisnega soglasja.
Pravico do počitka med dvema dnevoma najmanj 12 ur.


to pomeni da mi ni treba delat do 24h oziroma do 2h zjutraj?



Tako jaz razumem. Poglej v zakon delovnih razmerjih, kdaj se smatra nočno delo.

(odgovor članu Dvoje src)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: delovni čas po porodniški
8.11.2010 20:03:03   
Dvoje src
do 2h mi ni treba (razen če začnem ob 17ih), do 24h pa ja. ma, če bi vsaj vedla za kdaj nej si zrihtam varstvo, ne pa kr zadnji moment - "halo mama, tašča, jih lohk prpelem h vam spat, k čene jih bom kr na šiht uzela".user posted image


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 6:58:18   
aTri
nočno delo se začne ob 22 dalje...v nekaterih primerih pa ob 23...odvisno kdaj začneš delati. Vsekakor ti dlje kod do 23 ure ne smeš oz. ne moreš delati, če se ti s tem ne strinjaš. Za delo ponoči se moraš ti strinjati in podpisati izjavo.

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 7:24:36   
miapia
Prvo kot prvo, če je delo več izmensko, je logično, da tudi delaš več izmensko, razen če se dogovoriš drugače. Poznam ljudi, ki kljub dvoizmenskemu delu delajo samo popoldne. Ne vem, kako si se dogovorila in podpisala pogodbo, upam da ne samo za popoldne.

Drugič: Nazadnje ko sem pred letom dni brala zakon, le ta prepoveduje materi oz. staršu delo ponoči in nadurno delo, mislim da do tretjega leta otroka.

Če delodajalec krši ta zakon, ga lahko prijaviš. Najbolje pa je, da se poskusiš z njo dogovoriti.  Drugače ji pa uradno pismeno obrazloži, da vedno popoldne ne boš delala in da v terminu, ko bi morala biti dopolne, ne boš delala popoldne in pridi na delo zjutraj. Tako ne boš izostala od dela. Drugače pa naj te odpusti, kar težko verjamem.

Pa srečno, no user posted image


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 8:38:03   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: aTri

nočno delo se začne ob 22 dalje...v nekaterih primerih pa ob 23...odvisno kdaj začneš delati. Vsekakor ti dlje kod do 23 ure ne smeš oz. ne moreš delati, če se ti s tem ne strinjaš. Za delo ponoči se moraš ti strinjati in podpisati izjavo.


nočno delo se šteje tisto, kjer najmanj 1/3 delovnega časa pride med 23. in 6. uro. tako jaz berem ZDR

v pogodbi je večizmensko, in je tudi blo prva dva meseca, zdej pa kr skuz popoldan, pa skuz vikend. nimam enga stalnega urnika in še vedno ne vem kako delam ta teden. se je že zgodilo da je klicala ob 17ih naj pridem za 19. uro delat user posted image


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu aTri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 10:36:56   
benika
Drugič: Nazadnje ko sem pred letom dni brala zakon, le ta prepoveduje materi oz. staršu delo ponoči in nadurno delo, mislim da do tretjega leta otroka.


No dej no, zakon ničesar ne prepoveduje. Če bi dobro prebrala, bi vedela, da materi NI POTREBNO opravljat nadurnega in nočnega dela, če mati ne podpiše soglasja. Prepoveduje pa prav nič ne.

Dvoje src...šla si v gostinstvo in vedala si v kaj se spuščaš. Zdej al se zmeniš z možem da ti počuva otroke in on ostane doma, al angažiraj babi servis, najemi varuško ali pa pojdi na bolniško. Jaz osebno v tako razporeditev delovnika ne bi nikoli pristala.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 11:42:43   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Dvoje src...šla si v gostinstvo in vedala si v kaj se spuščaš. Zdej al se zmeniš z možem da ti počuva otroke in on ostane doma, al angažiraj babi servis, najemi varuško ali pa pojdi na bolniško. Jaz osebno v tako razporeditev delovnika ne bi nikoli pristala.



vedla sem že v kaj se spuščam, sam zavrnit pa nisem mogla, ker bi me zavod črtal z evidence brezposelnih oseb - ode mi zavarovanje pa še kaj. Mož bo itak z njima, če ne bo tud on delal. varuške pa pr nas ni za dobit. babice načeloma lahko, sam morjo tud one vedet kak dan prej, da se organizirajo.
Zdej pa sm še zbolela, ma me ima da je sploh nebi obvestila, ko me bo poklicala pa ji povem. sej vem, ful podlo, ma če je ona neresna, bom pa še jst


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 17:24:36   
jasnika
Jaz pa bi smamo nekaj vprašala, kaj me je zmotilo, ....zakaj pa je šefica neresna??ker ti je dala službo??

To pač je gostinstvo ne,...tak komot glih ni ko doma bit,Vedno se da varstvo zrihtat, če le želiš, je pa najlažćje met šefe za nefer,...pa v bolniško, ja,...

pa lp

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 18:33:46   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

Jaz pa bi smamo nekaj vprašala, kaj me je zmotilo, ....zakaj pa je šefica neresna??ker ti je dala službo??

To pač je gostinstvo ne,...tak komot glih ni ko doma bit,Vedno se da varstvo zrihtat, če le želiš, je pa najlažćje met šefe za nefer,...pa v bolniško, ja,...

pa lp


oprosti, jst pa u dveh urah ne morem kr tako varstva zrihtat. lohk bi bla resna, sestavla tedenski urnik, pa je. ne pa da vsak dan sproti štuka.
in jst NE hodim v službo, jst grem DELAT. ona je takrat nekoga pač rabla, zavod me je poslal in ona zaposlila, ker me je rabla. no, sej me še, sam ne ve kdaj.
bolniška mi predstavlja samo izhod v sili, ko pa res ne bom imela nobene druge opcije. zdej sem pa menda zares zbolela.


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 18:40:57   
Anonimen
Dvoje src, meni pa tako zmišljevanje praktično iz ure do ure ni normalno.

Ok, gostinstvo je specifično, in nekje ti je jasno, da če je urnik do 22:00, da to pomeni končati 22:30, ali petek in sobota lahko še kasneje, 23:00, 23:30 - in če to veš, se lahko tudi primerno organiziraš (lahko si pa tudi tako zoprna cel večer, da bodo pravočasno vsi ušli domov user posted image ).

Na tvojem mestu bi poklicala na zavod - nekje predpostavljam, da poznajo delovno zakonodajo, in jih vprašala, kaj ti je storiti.

(odgovor članu Dvoje src)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 19:00:32   
jasnika
Vem da sodit derugih ni lepo, ampak po tvojem piosanju je razbrat samo da ti ni za delat in to je pač to ne,...žalostno da taki dobijo službo za nedol čas,...ampak tak pač je,....kaj veš mogoče pa tvoja šefica celo brere te tvoje poste tukaj pa ti tak več ne bo potrebno it delat,...kakorkoli

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 19:50:45   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

Vem da sodit derugih ni lepo, ampak po tvojem piosanju je razbrat samo da ti ni za delat in to je pač to ne,...žalostno da taki dobijo službo za nedol čas,...ampak tak pač je,....kaj veš mogoče pa tvoja šefica celo brere te tvoje poste tukaj pa ti tak več ne bo potrebno it delat,...kakorkoli


Glej jasnika, ne pretiravaj. V končni fazi je to, kar počne njena šefica svinjarija. Tako zmišljevanje nikakor ni na nivoji korektnega odnosa delodajalec-delavec. In meni bi se tudi odtrgalo, pa že 15 let delam v gostinstvu.



(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: delovni čas po porodniški
9.11.2010 21:30:26   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

Vem da sodit derugih ni lepo, ampak po tvojem piosanju je razbrat samo da ti ni za delat in to je pač to ne,...žalostno da taki dobijo službo za nedol čas,...ampak tak pač je,....kaj veš mogoče pa tvoja šefica celo brere te tvoje poste tukaj pa ti tak več ne bo potrebno it delat,...kakorkoli

joj, malo slabo bereš. mi je za delat, jaaaaaaaa, samo pravočasno bi bila rada obveščena o urniku (če to ni dopoldan - da si uredim varstvo, veš), to je vse. nč, babice bodo pač v pripravljenosti ceu vikend. bomo vidli kaj bo še dohtarca rekla jutri.


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: delovni čas po porodniški
10.11.2010 6:56:30   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Drugič: Nazadnje ko sem pred letom dni brala zakon, le ta prepoveduje materi oz. staršu delo ponoči in nadurno delo, mislim da do tretjega leta otroka.


No dej no, zakon ničesar ne prepoveduje. Če bi dobro prebrala, bi vedela, da materi NI POTREBNO opravljat nadurnega in nočnega dela, če mati ne podpiše soglasja. Prepoveduje pa prav nič ne.



Sori, se popravljam, ni potrebno. Joj kakšna napaka. Falila pa od bistva nisem kaj veliko in mislim, da smo se vseeno razumeli.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: delovni čas po porodniški
10.11.2010 7:07:40   
miapia
Bi pa rada videla tiste mamice, ki NIKOLI, razen kakšnega dneva, ko bi bile fraj, ne bi mogle dat svojega otroka spat. Lahko je klobasat, ni pa lahko delat vedno popoldne oz. zvečer. Pa tudi varuško ni lahko dobit za sem pa tja po dve uri. če si jo zaželiš tik preden. Tako delo ni v redu in tole zmišljevanje je izkoriščanje delavcev in čisto nič drugega. Pravila morajo biti jasno postavljena, preden začneš delovno razmerje. Ali je dvo-tro izmesko, eno izmensko, vedno popoldne... Če se pa pustite in vztrajate v takem odnosu, potem pa kar. Pa ne mislit, da imam idealne delovne pogoje, delam tudi po cele dneve, več sobot zapored, ampak moje delo je le v osnovi večinoma dvoizmensko. In kot vodja gledam tudi na to, da je razpored pravičen.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: delovni čas po porodniški
10.11.2010 9:24:28   
liliana
V Kolektivni pogodbi za gostinstvo in turizem piše sledeče:

27. člen
Delovni čas, krajši od polnega delovnega časa

Če delavec dela s skrajšanim delovnim časom od polnega, ker to terjajo koristi otroka, se razporeditev delovnega časa določi z dogovorom med delavcem in delodajalcem.
 
Če eden izmed staršev z otrokom do sedemnajstega meseca starosti dela polovico delovnega časa, se razporeditev delovnega časa določi z dogovorom med delavcem in delodajalcem.
Delovni čas krajši od polnega se lahko določi v skladu z merili iz podjetniške kolektivne pogodbe.
Delavec, ki je sklenil delovno razmerje s krajšim delovnim časom od polnega, ima enake pravice kot delavec, ki je sklenil delovno razmerje s polnim delovnim časom.

 
V 26. členu te iste kolektivne pogodbe pa piše:

Delodajalec je dolžan pravočasno seznaniti delavca o vsakokratni dodatni prerazporeditvi delovnega časa med letom.
 
V Zakonu o delovnih razmerjih pa piše, da je to en dan prej......

Tako da kakšnih dodatnih pravic zaradi krajšega delovnega časa nimaš......delodajalec ti krajši delovni čas mora omogočiti, kako pa razporedi delovni čas pa delodajalec nima praktično nobenih posebnih omejitev.....razen teh, ki so navedene v Zakonu o delovnih razmerjih ali kolektivni pogodbi in veljajo za vse delavce.......

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: delovni čas po porodniški
10.11.2010 9:48:23   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

 
V 26. členu te iste kolektivne pogodbe pa piše:

Delodajalec je dolžan pravočasno seznaniti delavca o vsakokratni dodatni prerazporeditvi delovnega časa med letom.
 
V Zakonu o delovnih razmerjih pa piše, da je to en dan prej......



En  dan prej ali 24 ur prej? Mi ni lih logično da me npr. pokliče v petek ob 22ih, naj pridem naslednji dan (sobota) ob 6ih na delo. Še vedno nič ne vem, edino to, da grem popoldan k zdravnici. Zdej se pa čajčkat in u dekco zavit. Bom vidla sproti.


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: delovni čas po porodniški
10.11.2010 10:46:31   
liliana
To, da ti nekaj ur prej pove kdaj naj prideš na delo se meni tudi ne zdi vredu.....se poskusi nekako vseeno dogovoriti z njo.....da ti pove vsaj nekaj dni prej tvoj urnik......da si moraš organizirati varstvo za otroka....saj večkrat se da zmeniti tudi z delodajalcem......

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: delovni čas po porodniški
10.11.2010 12:11:53   
petea
Iz zakona o delovnih razmerjih:

''147. člen (razporejanje delovnega časa)

(1) Razporeditev in pogoji za začasno prerazporeditev delovnega časa se določijo s pogodbo o zaposlitvi v skladu z zakonom in kolektivno pogodbo.

(2) Pred začetkom koledarskega oziroma poslovnega leta delodajalec določi letni razpored delovnega časa in o tem obvesti delavce in sindikate pri delodajalcu.

(3) Če delavec v času trajanja delovnega razmerja zaradi potreb usklajevanja družinskega in poklicnega življenja predlaga drugačno razporeditev delovnega časa, mu mora delodajalec, upoštevaje potrebe delovnega procesa, pisno utemeljiti svojo odločitev.

(4) Delodajalec mora v pisni obliki obvestiti delavce o začasni prerazporeditvi delovnega časa najmanj en dan pred razporeditvijo delovnega časa.''

Torej: najmanj en dan razumem kot vsaj 24 ur prej, pojma pisno in začasno pa sta razumljiva.


149. člen (nočno delo)
(1) Kot nočno delo se šteje delo v času med 23. in šesto uro naslednjega dne. Če je z razporeditvijo delovnega časa določena nočna delovna izmena, se šteje za nočno delo osem nepretrganih ur v času med 22. in sedmo uro naslednjega dne.
150. člen (pravice delavcev, ki delajo ponoči)
(1) Delavec, ki dela ponoči vsaj tri ure svojega dnevnega delovnega časa oziroma delavec, ki dela ponoči vsaj tretjino polnega letnega delovnega časa, ima pravico do posebnega varstva (v nadaljnjem besedilu: nočni delavec).




< Sporočilo je popravil petea -- 10.11.2010 12:13:11 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?