|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uroinfekt
5.11.2010 10:38:00   
Žaka
Pozdravljeni!

Full me skrbi,moj 6 mesečni sinko je fasal uroinfekt. Začelo se je z močno vročino 39,4C včeraj. Bili pri zdravniku dobil antibiotik Hiconcil. Ponoči je še imel TT 39C,zdaj pa jo ima 37,8C
Zelo me skrbi....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uroinfekt
5.11.2010 11:15:13   
m_o_i
naju so poslali v bolnico zaradi uroinfekta-10 dni antibiotikov v zilo. od takrat sva na primotrenu (preventivno ze 5!!! mesecev) in cakava na mikcijski cistouretrogram.

ce te je pediater poslal domov, bo ze OK tak...uroinfekt je pa itak vnetje in ga spremlja vrocina (ceprav nasega ni)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uroinfekt
5.11.2010 11:38:13   
eva1
Ja vsak uroinfekt je potrebno zdraviti z antibiotikom in vsakega otroka poslati k nefrologu če kot dojenček preboli uroinfekt! Nočen strašiti,ampak večina uroinfektov pri tako malem dojenčku je posledica prirojene napake na sečilih( najvrjetneje gre za refluks, lahko pa je še kaj drugega)!
Prosi svojega pediatra za pregled urina(uricult in sanford) ter napotnico za nefrologa, da ugotovijo vzrok.
Sicer pa Hiconcil ni ravno najboljša izbira za zdravljenje uroinfekta(prej primotren, amoksiklav...)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uroinfekt
5.11.2010 12:07:24   
Žaka
Narobe sem vam napisala nima uroinfekta ampak cistitis

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uroinfekt
5.11.2010 12:29:36   
eva1
Cistitis- je vnetje mehurja(pekoče uriniranje, po kapljicah, vročina, bolečine...)
uroinfekt-je vnetje sečil(lahko mehurja ali ledvic)-pač ni točno diagnosticirano kje!



(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uroinfekt
5.11.2010 13:09:30   
m_o_i
uuu, eva je pa ziher iz zdravstvenih voda user posted image

ja, kontrole pri nefrologu in preventivno jemanje ABja pa mora bit. nas ima povecan vod na levi ledvicki, sicer se je na kontroli videlo, da se je zmanjsal, ampak bo vseeno narejen MC user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uroinfekt
6.11.2010 9:34:35   
Žaka
Pozdravljene1
Zanimam me samo koliko časa so vaši otročički imeli vročino ? Našemu sicer pada,Ponoči je imel 37,2C.Zjutraj pa 37,6C.Je ješč,pije veliko,igriv...zgleda da je antibiotik prijel.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uroinfekt
6.11.2010 11:57:14   
m_o_i
nas vrocine, niti kakih drugih tezav ni imel-urinfekt so mu ugotovili na odvzemu vode za cisto x stvaruser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uroinfekt
6.11.2010 14:33:52   
Žaka
Tok sem veselauser posted image user posted image user posted image user posted image naš fantek je brez vročine.user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uroinfekt
6.11.2010 14:34:47   
Žaka
Hvala vsem za pomoč.user posted image user posted image

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uroinfekt
7.11.2010 18:11:37   
amii
Ker je pač govora o uroinfektu: tudi mojemu sinkotu so v porodnišnici pri enem tednu ugotovili uroinfekt in sicer baakterijo E.colli. Vsakih 14 dni sva dajala urin na Sanford, Bi pa krepko premislila in se pozzanimala na več koncih preden bi dovolila AB. Mi je rekla zdravnica iz UKC MB, da naj pridno dojim, da je to najboljši antibiotik in v kolikor ni simptomov (bruhanje, visoka vročina), bodo le redno kontrolirali urin. No danes je star 9 tednov in bakterije več ni :)))

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uroinfekt
15.12.2010 18:22:43   
Edina
Pozdravljene,
naša deklica je imela uroinfekt v dobi novorojenčka-stara je bila 2 dni. V bolnišnici sva ostali 21 dni, od tega je 10 dni prejemala antibiotik v žilo. 8 dan so ugotovili porast streptokoka d, ki je bil imun na dodatna zdravila.  Na srečo je čez 2 dni izginil. Nato sva 3 mesece jemali primotren, do MC. Do sedajje bilo vse vredu. 1x na mesec sva hodili na kontrolo urina. Sedaj pa je urikult pokazal ponovno porast bakterij. Zanima me če se je kateremu otročku uroinfekt ponovil?

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?